متعجب شده اید! نمیدانید چگونه لیست ایمیل وبسایت خود را افزایش دهید، با ما باشید تا 30 راه بسیار هوشمندانه را با هم مرور کنیم، شگردهایی که شاید چندان دور از ذهن هم نباشند، اصلا شاید آنها را نشنیده باشید یا اینکه ریسک امتحان آنها را سابقا نمی پذیرفتید، اما به شما کمک میکند که رشد لیست ایمیل خود را 2 برابر سریعتر و قدرتمندتر افزایش دهید.

اگر میخواهید که وبلاگ خود را بزرگتر کنید اول باید لیست ایمیل خود را بزرگ تر کنید تا بازاریابی ایمیلی خوبی داشته باشید.

[tie_list type=”checklist”]

 • شما کسی نباشید که بهانه می آورد چرا آنها تمرکز خود را روی بزرگ کردن فهرست ایمیل خود گذاشته اند و به دنبال بازاریابی ایمیلی هستند.

 • این راه را بسیاری تجربه کرده اند، و مزه تلخ آن را چشیده اند اما شما میتوانید جزو آنها نباشید.

 • حقیقت اینست که ایمیل و بازاریابی ایمیلی خیلی بیشتر از هر ابزار دیگری میتواند تمام هواداران متعصب و کاربران وفادار شما را متاثر کند.

 • بازاریابی ایمیلی در نظر برخی از فعالان این حوزه بیشترین نرخ تبدیل را دارد.

 • حتی بازاریابی ایمیلی مهتر از شبکه های اجتماعی و رسانه های اجتماعی شما خواهد بود.

 • در نتیجه ایمیل ها میتوانند بیشتر از هر ابزار دیگری که شما فکر میکنید به رشد شما کمک میکنند.

[/tie_list]

اما چالش اصلی همیشه این بوده است که چه رفتاری باید داشته باشیم تا امکان داشته باشیم که فهرست ایمیل خود را رشد داده و نیرومند کنیم. همه ما همیشه مشترکین بیشتری میخواهیم! اینطور نیست؟

در این مقاله ی دقیق شما یک مسیر قدم به قدم را خواهید یافت که میتواند دوپینگی برای افزایش تعداد مشترکین شما باشد. شما خواهید دانست که چه کاری لازم است انجام دهید، چه تاکتیک و فنونی را پیاده کنید و به چه چیزهایی نیاز دارید که لیست ایمیل خود را بزرگتر کنید تا ایمیل مارکتینگ موفقی را شروع کنید.

آیا آماده اید که به طور جدی فهرست ایمیل خود را بسازید؟

[tie_list type=”checklist”]

 • آیا آماده اید تا بازاریابی ایمیلی خود را شروع کنید؟
 • 2 نکته ساده و غافلگیر کننده برای هدایت تلاش شما جهت ایجاد لیست ایمیل و بازاریابی ایمیلی

[/tie_list]

قبل اینکه ما بریم و این مقاله بزرگ را مرور کنیم، لازم است که چند نکته مهم را درک کنیم…

اینها تلاش شما را جلوتر خواهند برد:

 1. با تحقیقات مناسب مطمئن شوید که آیا آسان است که مردم در خبرنامه ی شما عضو شوند و ثبت نام کنند

هر فوت و فنی که در این زمینه به کار ببرید اگر عملکرد آسانی را پیش کاربر نبرد، شما باخته اید، در ضمن هر کاری که میکنید مهم نیست، مهم اینست که آیا کاربر میتواند ساده ثبت نام کند و یا اصلا از ظاهر فرم راضی است، پس توجه داشته باشید که اگر ثبت نام بیشتر از چند حرکت باشد حتی فامیل های شما از ثبت نام در وبسایت شما خودداری خواهند کرد.

 1. مطمئن شوید که “پیشنهاد یا رشوه ی (: شما برای اشتراک” کاملا معقول و البته واقعی باشد

مثل وبمستران چندش آوری نباشید که در تیتر فرم اشتراک می گویند رایگان و بعدا هزینه های بی ربطی طلب میکنند. شما باید باهوش باشید، شما باید بدانید که دروغ یا انحراف موضوع میتواند به کاربر و رابطه ی وی با وبسایت شما صدمه بزند.[tie_list type=”checklist”]

به هر حال؛ هر تصمیمی که میگیرید، از فریفتن دست بردارید، این کار را هرگز نکنید، هرگز. شما لازم دارید که اعتماد آنها را نگه دارید، چیزی را اجرا کنید که در یک جمله وعده داده اید، حتی اگر مراحل ثبت نام در وبسایت شما 4 حرکت است، بهتر است بگویید در 2 دقیقه عضو شوید به جای اینکه بگویید در 3 حرکت اشتراک ما را دریافت کنید.

کارهای پیش نیاز برای ساده تر کردن اجرای کار

قبل از اینکه شیرجه بزنیم تو شروع کار، باید قبل از آن، کارهایی را به عنوان پیش نیاز یا پیش اقدام یا پیش قدم کاملا انجام دهیم، حتی قبل از اینکه یک سرویس دهنده ایمیل انتخاب کنیم.

این باعث می شود کارها برای شما آسان تر شود.

 

1# – چه چیزی میخواهید بدست بیاورید

برای بازاریابی ایمیلی همین که بخواهید لیست ایمیل خود را بسازید کافی نیست، همانند هر کار آینده داری باید دارای برنامه و هدف بود. هدف شما از این کار چه میتواند باشد، میخواهید در پایان موفقیت خود چه چیزی را با آن شروع کنید.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

هدف نهایی شما باید تصمیمات شما را هدف دار و هدایت کند، و اینکه چطور وچگونه برای شگردها، نقشه ها و تاکتیک های خود اولویت بندی درستی قرار دهید.

برای مثال، اگر میخواهید که شما یک لیست بزرگ از مشترکین بسازید که یک اجتماع مجازی بسازید و مردم بیشتری داشته باشید که خبرهای وبسایت شما را میخوانند، این عالی است.

یا اینکه بخواهید یک سیستم فروش راه اندازی کنید که به خود شما کمک کند که یک فروشگاه داشته باشید و از یک تونل به طور خودکار محصولات را به خریداران عرضه کرده و فروش داشه باشید در حالی که آنها را در کنار یک محتوای عالی قرار داده اید و عرضه میکنید و یک ایمیل مارکتینگ خوب داشته باشید

در مورد اینکه واقعا چه میخواهید با خودتان روراست باشید، این کار به شما بیشتر کمک میکند.

 

2# – اشتراک و پاداش آن را برای کاربران خود ترکیب کنید

وقتی کاربران شما بخواهند چیزی بدست بیاورند حداقلش اینست که به عضویت در وبسایت شما تن میدهند، وقتی ایمیل را داشته باشید، کار تازه شکل میگیرید. کاربران دوست دارند چیزی در ازای اشتراک دریافت کنند، و شما قبل از اینکه از آنها بخواهید عضو شوند، بگویید که چه چیزی به آنها میدهید.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

وقتی شما به کاربران چیزی در ازای اشتراک میدهید آنها خوش حال میشوند.

بر اساس مطالعاتی که انجام شده، کلید اصلی اشتراک آنها اینست: هر چه مقداری که در بار اول به ازای اشتراک دریافت میکنند ارزش زیادی داشته باشد آنها بیشتر دوست خواهند داشت عضو شوند.

پس سوال اینجاست که شما چیزی را به آنها عرضه میکنید؟

خب، اگر یک کتاب بسیار خوب داشته باشید که به آنها بدهید، دیگر نگران این نباشید که آنها پیشنهاد شما را رد کرده و از پذیرفتن آن سر باز بزنند.

ایجاد یک صفحه PDF یا یک فهرست از کارهایی که میتوان انجام داد تا به پیشنهاداتی دست پیدا کرد که بیشتر برای مردم قابل قبول تر است، روی این موضوع بر اساس وقت، اطلاعات، کاربرد و البته فرهنگ جامعه ای که به کسب و کار شما علاقه نشان داده اند مطالعه و تحقیق کرده و بهترین کار خود را انجام دهید. بهترین…

مانند نمونه های فراوانی که امتحان کردن آنها ضرری ندارد:

[tie_list type=”checklist”]

 • فهرستی از دلایل شرطی، باید و نبایدها و یا چرا؟ ( چرا این کار را انجام دهیم، چرا این کارها را انجام ندهیم و… )
 • مقاله های موضوع دار با جزئیات
 • جدول های اطلاعات و آمارهای مطالعاتی
 • فهرستی از بهترین منابع برای یک راهکار
 • آموزش های ویدیویی
 • سخنرانی و مشاوره
 • کتاب های تحقیقاتی عملی
 • گزارش ها و داده های جامع
 • کتاب / کتابچه / نکات مهم

[/tie_list]

اگر شما یک سرویس یا محصول عرضه میکنید یا پیشنهاد میدهید، میتوانید از خصوصیات دوره ی استفاده یا Trial Mode نیز برای پیشنهاد خود استفاده کنید.

اگر چه روی این هم کمی وقت بگذارید که بهترین روش تحویل وعده به کاربر چیست، ما بیشتر برای کتاب های الکترونیکی دانلود در ایمیل را به کار میبریم، یا اینکه اگر اسناد خود را از طریق فضای ابری در اختیار کاربر قرار دهیم از فضای مایکروسافت استفاده میکنیم، همچنین این کمک میکند که استفاده از منابع سرور و هاست خود را کمتر کنیم.

اگر هم محتوا در دستگاه های موبایل کاربران به خوبی نمایش داده نشد، ما آن را سریعا تغییر میدهیم.

اگر چه برای استفاده از سرویس های ذخیره اطلاعات در کشور نیز میتوانیم از خیلی از وبسایت ها استفاده کنیم. اگر چه کاربران با این موارد شاید زیاد موافق نباشند پس فرایند دانلود آن را هم کوتاه میکنیم. اگر کوتاه نباشند به همان اندازه که طولانی هستند خطرناک هم هستند.

میتوانید از برنامه ها و افزونه های ایجاد صفحه فرود استفاده کنید، صفحات فرود به شما کمک میکند در یک لحظه هر آنچه که نیاز است به کاربر تحویل داده و منتظر عملکرد وی باشد.

به فکر این باشید که یک پاداش دندان شکن در ازای اشتراک به کاربر ارائه دهید

ایجاد یک فرم اشتراک و عضویت منفرد عالی است، البته اگر به کاربران خود چیزی بدهید که انتظار نداشته باشند و از حد انتظار آنها بیشتر باشد، واقعا دل آنها را بدست آورده اید.

شما مجبور نیستید چنین کار شاید هزینه برداری انجام دهید، ولی این میتواند یک اتفاق بزرگ برای آنها در پی اشتراک در وبسایت شما باشد.

 

3# – آماده سازی محتوا برای ایمیل ها

برخی محتوا نیاز است که شما از همین الان به آماده کردن آن ها مشغول شوید، زمان استفاده از آنها، بعد از انتخاب سرویس ایمیل و شروع کار ایمیل است.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

این محتوای ایمیل معمولا شامل موارد زیر میشود:

[tie_list type=”checklist”]

 • ایمیل خوش آمدگویی – حتما روی این موضوع کار کنید. آن را ممکن کنید و مطمئن شوید به دست کاربر می رسد. به کاربران اجازه دهید بدانند چه چیزی را می پذیرند. اگر شما یک پاداش برای ثبت نام آنها در نظر گرفته اید، حتما اینجا ذکر کنید.
 • تداوم پاسخگویی خودکار – اهداف خود را در اینجا قرار دهید؛ این یک فرصت عالی میتواند باشد برای اینکه اعتماد آنها را بدست آورده و آنان را مطیع و تسلیم خود کنید. مطمئن باشید هیچ کسی دوست ندارد فقط برای یک فهرست ایمیل عضو شود که با ایمیل های بی ربطی سرگرم شود.

[/tie_list]

کار درست در این مرحله انتخاب یک سرویس ایمیل مناسب

شما نیاز دارید برای ارسال ایمیل های خود از یک سرویس ایمیل استفاده کنید، روی انتخاب آن تحقیق کنید، شما باید یک سرویس خود پیدا کنید که جوابگوی کار شما باشد، یک سرویس ایمیل خود شما را مطمئن میکند که فهرست سازی شما میتواند خوب شروع شود. بیاید ببینم چه چیزی نیاز دارید.

 

4# – انتخاب یک سرویس ایمیل

نکند شما هم…

اگر واقعا از سرویسی مثل Feedburner برای ارسال ایمیل های خودتون استفاده میکنید، همین الان بندازید دور و به طور جدی بیاید یک سرویس ایمیل خوب انتخاب کنید و در این کار کاملا جدی باشید.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

در حال حاضر سرویس های خوبی هستند که میتوانید با قیمت های خوبی به آنها دسترسی پیدا کنید. اگر هم میخواهید با سرویس رایگان یکی از شرکت های بزرگ این حوزه شروع کنید، میتوانید از MailChimp استفاده کنید. البته این نسخه رایگان، برخی نقص هم دارد، اما نگران نباشید برای شروع هرچه که لازم دارید را ارائه میکند. آن هم رایگان تا 2000 نفر مشترک یا 

ActiveCampaign در جدول قیمت های خود، یک پلن رایگان هم دارد و میتوان از آن استفاده کرد، عملکردهای پیشرفته ای در این سرویس ایمیل ارائه میشود، با یک حساب رایگان شما اجازه عضو گیری تا 2500 نفر و ارسال 10،000 ایمیل در یک ماه را خواهید داشت.

اگر هم شگفت زده نشدید، به شما اعلام میکنم که سرویس دیگری مانند الاستیک ایمیل Elastic Email وجود که ماهی 150 هزار ایمیل رایگان به شما می دهد!!!

 

5# – لیست ایمیل خود را بسازید

حالا شما یک سرویس ایمیل مناسب انتخاب کرده اید، پس لیست ایمیل خود را بنا کنید.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

برای استفاده از سرویس های ایمیل میتوانید از مستنداتی که قطعا بیشتر آنها دارند استفاده کنید، آنها به شما کمک خواهند کرد که بتوانید از آن استفاده کنید.

برای مثال، در MailChimp فقط کافیست روی ‘Lists’ کلیک کنید و گزینه ی ‘Create List’ واقع در گوشه ی راست بالا را انتخاب کنید.

در Active Campaign یک دکمه ‘Create a List’ وجود دارد که یک شیوه قدم به قدم دارد که در هر مرحله میتواند کمک کند تنظیمات خود را انجام دهید.

 

6# – آدرس ایمیل و نام ارسال کننده را تنظیم کنید

هر سرویس ارسال ایمیلی به یک نام نیاز دارد که مشخص کند کاربر از چه منبعی ایمیل را دریافت کرده است. اگر چه فکر میکنید که این مورد نیازی به توضیح ندارد، اما، نکاتی را در ادامه قرار است بیان کنیم که به شما کمک میکند این کار را به بهترین شیوه ممکن انجام دهید.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

آدرس ارسال کننده ایمیل – در بسیاری از مردم مشاهده شده که از یک عنوان بی پاسخ یا ‘No Replay’ برای آدرس ایمیل استفاده میکنند که میتواند درک کاربر از کار شما را با مشکل روبرو سازد.

از ایمیل آدرس زمانی استفاده کنید که پاسخ ها تجزیه و تحلیل میشوند و در دست بررسی قرار میگیرند. این به شما کمک میکند که ارتباط بهتری با کاربران داشته باشید، در ضمن شاید بازخوردهای مناسبی از کاربران دریافت کنید.

استفاده از یک نام ارسال کننده آشنا – اگر کاربران شما به این موضوع که چه کسی برای من چنین ایمیلی ارسال کرده است، پی نبرند، شاید آنها هرگز دست به بازکردن آن نبرند. از چیزی استفاده کنید که برای آنها نام آشنا باشد، این مورد میتواند نام شما باشد یا اینکه برند شما. به هر حال مردم از چیزهایی که برایشان آشناست بیشتر استقبال میکنند.

 

7# – ایمیل خوش آمدگویی و محتوای پاسخ خودکار را آماده کنید

حالا وقتش رسیده است که ایمیل خوش آمدگویی و تبریک به کاربران را همراه با محتوای پاسخ خودکار به کار بگیرید. شاید بسیاری از سرویس های ارسال ایمیل یک سیستم پاسخ گویی خودکار دارند که باید آن را تنظیم کنید. اما نکته ای که در مورد سرویس MailChimp وجود دارد اینست که شما شاید بخواهید که Final welcome email را سفارشی سازی کنید و دقیقا همان چیزی است که برای مشترکین زمانی که عضویت خود را تایید کردند ارسال میشود.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

حالا وقتش رسیده است که محتوای پاسخ خودکار را اضافه کنید، اما دقت داشته باشید که چارچوب زمانی برای زمان بندی این ارسال را دقیق انجام دهید. آنها دوست ندارند که زیر بمباران ایمیل های شما باشند.

وبلاگ خود را برای رشد کردن بهینه سازی کنید

وبلاگ، وبسایت، وبنوشت و یا هر چیزی که شما از آن به عنوان وبلاگ خود یاد میکنید، یکی از بخش های بسیار مهمی است که به شما امکان میدهد فهرست ایمیل خود را بسازید، در ادامه با ما باشید تا راه های بهینه سازی وبلاگ را بررسی کنیم.

 

8# – یک صفحه سفارشی تشکر از کاربران راه اندازی کنید

هیچ میدانید که اهیمت این صفحه چرا مهم است. راه اندازی یک صفحه سفارشی تشکر از کاربران تاثیر مهمی روی کاربران دارد و این یک قدم مهم است برای برداشتن در مسیری که قرار است شما با کاربران در ارتباط باشید.

این یک فرصت است برای اینست که به مشترکین خود اطمینان دهید که آنها را با ارتباطی که با شما برقرار کرده اند در مسیر کمک و راهنمایی خواهید کرد.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

اما نکته هایی کلیدی را بیشتر بشناسیم[tie_list type=”checklist”]

 • به مردم اجازه میدهد بدانند که شرط دسترسی به برخی اطلاعات از طریق ایمیل خواهد بود.
 • استفاده از تصاویر به مردم کمک میکنند بفهمند دقیقا چه چیزی را پذیرفته اند.
 • حتما اشاره کنید که اگر مردم ایمیل تایید عضویت را دریافت نکرده باشند چه کار باید انجام دهند.
 • کمین گاه حواس پرتی کاربران
 • فقط کاربرانی که اشتراک رایگان دارند و ایمیل خود را تایید کرده باشند میتوانند به این بخش دسترسی داشته باشند.

[/tie_list]

در کنار اولین ایمیلی که به عنوان تبریک و خوش آمدگویی برای کاربران خود ارسال میکنید، لازم است که آدرس صفحه خوش آمدگویی و تشکر هم در ایمیل باشد و کاربر با کلیک روی آن بتواند ایمیل خود را تایید کرده و در مرورگر خود در کنار تاییدیه ی ایمیل، پیام خوش تبریک و تشکر شما را مشاهده کند.

ابزارهای ایجاد فهرست ایمیل که در ادامه هم همراه ما باشید تا بیشتر در مورد آن بدانید، نیازمند این هستند که آدرس صفحه تشکر شما را نیز به همراه داشته باشند.

در نهایت این کار نتیجه ی خیلی بهتری نسبت به این دارد که فقط به ارسال یک ایمیل خوش آمد گویی بسنده کنید، شاید اصلا شما شانسی نداشته باشید که در صندوق اسپم کاربر حضور پیدا کنید.

 

9# – یک صفحه سفارشی تایید اشتراک ایجاد کنید

صفحه تایید اشتراک شما دقیقا همان صفحه ای است که در ایمیل کاربران از آنان خواسته میشود که اشتراک خود را تایید کنند، و پس از تایید به صفحه ای هدایت میشوند که در وبسایت شما و بوده و اینجا شما میتوانید برگ خود را رو کنید.list-building-ultimate-guide-9_mimos

در اینجا چند دلیل وجود دارد که برای ما توضیح میدهد که چرا این صفحه تاثیر مثبت دارد:

[tie_list type=”checklist”]

 • به کاربران اجازه میدهد که متوجه شوند کارهای تایید اشتراک پایان یافته است.
 • شما میتوانید به کاربران خود اجازه دهید که پاداشی که در ازای اشتراک دریافت میکردند را از طریق این صفحه دانلود کنند. اینکه آنها حتما به پاداش خود می رسند هم آنها را خوشحال میکند و هم شما را مطمئن از این که به چیزی که میخواسته اند رسیده اند.
 • از این صفحه نیز میتوانید از طریق گوگل آنالیتیکس استفاده کنید برای اینکه یک هدف را پیگری کنید.

[/tie_list]

شما توانایی این را دارید که آدرس سفارشی تایید اشتراک را در سرویس ارسال ایمیل خود تنظیم کنید.

به این مثال توجه کنید:

این یک نمونه پایه بود، شما میتوانید از هزاران طرح دیگر استفاده کنید، اما توجه کنید که در این نمونه دکمه میتواند کاربر را باز هم به صفحه جدید منتقل کنید، در اینجا کاربر به صفحه ای متقل میشود که پر از دانلودهای مخصوص اعضای جدید است.

 

10# – در گوگل آنالیتیکس یک ردگیر هدف یا Goad Tracking ایجاد کنید

در حال حاضر در مورد فرایند ها 30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شماو برنامه های شما صحبت میکنیم. اگر میخواهید صحبت های انجام شده در این مورد را استفاده کنید باید از سرویس گوگل استفاده کنید.

تمام چیزی که لازم دارید اینست که حساب گوگل آنالیز، صفحه تشکر و تبریک به کاربر و البته صفحه تایید اشتراک را راه اندازی کنید.

اگر چه شاید شما با این سرویس و راه اندازی و استفاده از آن آشنایی کافی نداشته باشید، این شد که ما تصمیم گرفتیم کامل ترین آموزش گوگل آنالیتیکس را تهیه و منتشر کنیم (:

 

11# – ایجاد یک صفحه مخصوص معرفی خبرنامه و اختصاص دادن این برگه به خبرنامه

در حالی که بسیاری از وبسایت ها روش های مختلفی برای معرفی بخش خبرنامه خود دارند. یک صفحه فرود که مخصوص خبرنامه وبسایت و معرفی بخش هایی از اطلاعات که از طریق آن به کاربر تحویل داده میشود ایجاد کنید.

این بخش باید یک صفحه ساده باشد، با طراحی های مناسب که البته تمرکز اصلی خود را روی این گذاشته باشد که پاداش کاربر در ازای اشتراک در خبرنامه چیست.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

برای مثال اگر شما میخواهید مشترکین را آموزش دهید، به مواردی فکر کنید که به مخاطبین شما کمک خواهد کرد، اینجا اعداد خوب جواب میدهند.

یک صفحه ساده مانند صفحه زیر را تصور کنید، در این صفحه یک دکمه وجود دارد که کاربر روی آن کلیک میکند، در اینجا چه اتفاقی می افتد؟ کاربر بار دیگر تایید میکند که اشتراک را میخواهد، در ضمن، بعد از کلیک عناصر صفحه تغییر کرده و آنچه که به کاربر پیشنهاد داده شده بود به وی تقدیم میشود.

ایده ای که پشت این کار است اینست که مردم یک دکمه میبینند، روی آن کلیک میکنند، این مورد برای کاربران خوشایندتر است تا اینکه از ایمیل با یک کلیک یک صفحه باز شود و خبر تایید اشتراک را داده و سریعا آنچه که قرار بوده به کاربر داده شود را نمایش دهد. کاربر ان در روش اول با کلیک روی دکمه تسلط بهتری روی کار دارند و توجه آنان بیشتر روی اشتراک شما میماند.

صفحه ی فرود اهمیت زیادی دارد، ابزارهای زیادی هستند که شما میتوانید از آنها برای ایجاد صفحات فرود استفاده کنید. توجه کنید وقتی که میگوییم صفحه فرود در وبسایت شما اهمیت زیادی دارد، نتیجه آن وبسایت های بزرگی مانند LeadPages است که صفحات آماده فرود را به مشتریان خود عرضه میکند. سیستمی که شارژ ماهیانه یا زمان های مختلف دیگر را نیاز دارد تا همچنان کاربر بتواند بدون نیاز به کدنویسی، صفحه فرود بسازد. پس صفحات فرود را دست کم نگیریم.

 

12# – حذف ساختار های اضافی از وبسایت

میدانید سخت ترین کار از نظر طراحان برجسته ی دنیا چه بوده است. ترکیب رسایی و سادگی

اگر شما بتوانید قدرت رسایی را در کنار سادگی به کار ببرید، طراحی شما تاثیرش بیشتر از هر چیز دیگری خوهد بود. وبسایت خود را ساده کنید، مواردی که به نیاز کاربر نمی آید را برداشته و بخش های کاربردی را در دسترس قرار دهید. بخش های مهم را در اخیتار کاربران قرار دهید و تردد و دسترسی به قسمت های مختلف را برای آنان آسان کنید.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

درباره اهدافی فکر کنید که میخواهید به آن نیل نمائید، هر کدام از بخش های وبسایت شما در رسیدن به این هدف چه نقشی داشته و اینکه شما تا چه حد توانسته اید آن ها را بهبود دهید.

برای مثال شما باید ویژگی هایی اینچنینی را از وبسایت خود حذف کنید:

[tie_list type=”checklist”]

 • ابزارک های نمایش شبکه های اجتماعی – با اینکار، شما خروج کاربران از وبسایت به سمت شبکه اجتماعی را بسیار آسان ساخته اید، نباید فراموش کنید که شبکه های اجتماعی قرار است ترافیک را به سمت وبسایت شما هدایت کنند. همین که دکمه ی شبکه های اجتماعی را در فوتر وبسایت خود قرار داده باشید، کفایت میکند، به این ترتیب فرم اشتراک و عضویت تبدیل به کانون میشود.
 • تبلیغات – اگر کار شما واقعا بر پایه ی تبلیغات وبسایت شما بنا شده است، آن ها را نگه دارید، در غیر این صورت، در صورتی که نیازی به آنها نداشته باشید با حذف آنها بهتر و ثابت قدم تر پیشرفت خواهید کرد.
 • بخش پیوندهای وبلاگ – اگر این وبلاگ های همکار کاربران زیادی را به وبسایت شما هدایت نمیکنند، همین امروز آنها را حذف کنید. نیازی ندارد شما برای کس دیگری تبلیغ کنید که شاید در مقابل شما هم باشد، اول منفعت وبسایت خود را بسنجید. اگر با قرار گرفتن در فعالیت همکاری در لینک و بک لینک های دوستان، سودی برای شما ندارد. چندان مهم نیست که آنان را نگه دارید.

[/tie_list]

وبلاگ خود را در کانون فعالیت خود قرار دهید. تا جایی که ممکن است.

از دکمه های فراخوان استفاده کنید، دکمه های شرطی یا به اصلاح اصلی calls to actionها را در وبسایت خود اگه ممکن است استفاده کنید.

ابزارهای بیشتری هستند که میتوانند کاربری به وبسایت شما اضافه کنند، مثلا دکمه های calls to action که با کلیک کاربر روی بخش خاصی از وبسایت به وی پیشنهاد شود یا اینکه اگر به صفحه ای که شما تظنیم کرده اید سر زد به وی پیشنهاد داده شود.

 

13# – دسترسی به خبرنامه در منوی وبلاگ
30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

قبلا گفتیم که یک صفحه بسازید که در آن به معرفی خبرنامه، شرایط اشتراک، پاداش های در انتظار مشترکین جدید و خدماتی که به اعضا ارائه میشود صحبت کنید. اما الان میگوییم که خبرنامه را در منوی ناوبری وبسایت خود قرار دهید.

دسترسی به خبر نامه را برای کاربران آسان کنید، قرار دادن آن به طور مستقیم در این قسمت، یعنی بخش منوی وبسایت میتواند دسترسی به آن را برای کاربران آسان کند.

بذارید با شما این نکته را در میان بگذارم، موفق ترین وبسایت ها که استراتژی های نو را آغاز کردند، این کار را حتما انجام داده بودند. (:

 

14# – گزینه ی “مرا به خبرنامه اضافه کن” در بخش دیدگاه ها

وقتی کاربران در وبسایت شما دیدگاهی درج میکنند، اگر ایمیل و نام لازم باشد، شما میتوانید یک گزینه ی تیک زدنی در اختیار آنان قرار دهید که با انتخاب آن تمایل خود برای اضافه شدن به فهرست مشتریکن خبرنامه را اعلام کنند. 30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

میدانید؛ کاربران در وبسایت شما درباره موضوعات مهم دیدگاه درج میکنند، اما اینکه این گزینه را در اختیار آنان قرار داده باشید، کاری بس مهم انجام داده اید. به هر حال کاربر در وبسایت شما میخواهد دیدگاه بگذارد، پس با این گزینه احساس میکند که حتی اگر از ایمیل واقعی خود استفاده کند، میداند که خبرهای وبسایت شما برای وی ارسال نخواهد شد. اما این اختیار این را دارد که خبرنامه ها را هم بپذرید. پس این گزینه احساس خوشایندی به کاربر منتقل میکند و وی خود را آزاد میبیند. تازه تیک زدن این گزینه چندان هم دور نیست.

البته برای اینکار شما چند گزینه در اختیار دارید که اینجا معرفی میکنیم که استفاده کنید:

افزونه وردپرس AWeber Web Form Plugin – این افزونه یک محدودیت دارد و آن هم اینست که فقط با سرویس AWeber هماهنگی دارد.

افزونه وردپرس WP-Subscribe – این افزونه البته محدودیت افزونه قبلی را ندارد و علاوه بر سرویس قبلی با سرویس MailChimp و FeedBurner نیز هماهنگی دارد.

 

15# – راه اندازی یک صفحه برای تشکر از کاربران در ازای درج دیدگاه30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

وقتی کاربران در وبسایت شما دیدگاهی درج میکنند، شما میتوانید آنان را بلافاصله بعد از فشار دکمه ارسال دیدگاه، به صفحه ای جدید منتقل کرده و از کاربر به این خاطر که در وبسایت شما دیدگاه درج کرده تشکر کنید، برای اینکار میتوانید از افزونه وردپرس زیادی استفاده کنید مثلا افزونه رایگان Comment Redirect که میتوانید برای اینکار استفاده کنید.

شما میتوانید از افزونه نام برده برای تشکر از کاربر وقتی که برای اولین بار در وبسایت شما دیدگاهی درج کرده است استفاده کرده و از وی تشکر و قدردانی کنید.

 

16# – ایجاد تناسب بین صفحه اصلی وبلاگ و مسئله رشد خبرنامه

صفحه اصلی وبسایت شما، بیشتر از صفحه دیگری باز خواهد شد، وقتی شما از یک صفحه عرض استفاده کرده و طراحی رسیپانسیو گسترده ای برای وبسایت در نظر گرفته باشید، میتوانید یک فرم معرفی اجتمالی خبرنامه و مزایای عضویت در آن را، در صفحه اصلی قرار دهید.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

میتوانید این گزینه را در بالاترین قسمت ورودی وبلاگ قرار داده و در کنار اینکه خبرنامه را مختصر معرفی کرده اید، به کاربران نشان دهید میتوانند به پایین حرکت کنند تا مقالات را مشاهده کنند.

بهتر است بدانید که خلاقانه ترین روش برای صفحه اصلی، درشت کردن عناصر و استفاده از قابلیت مرور در صفحه اصلی است. صفحه اصلی وبسایت خود را همانند یک تصویر نسازید که کاربر باید عناصر را در آن پیدا کند.

از یک صفحه بندی زیبا استفاده کنید که کاربر با هر بار مرور یک صفحه را پیش روی خود دیده و تماما با آن آشنا شود. منظور از این جمله: از قابلیت مرور استفاده کنید؛ اینست که، شما میتوانید یک طومار بلند بسازید که تاثیر بسیار بهتری نسبت به یک چهار چوب شلخته و پیچیده دارد که کاربر باید با تلاش، نکات را دریابد.

 

17# – افزودن فرم اشتراک در بخش های کلیدی وبسایت

لازم است که اشتراک را برای کاربران خود آسان کنید، اما از آنها نخواهید که حتما در خبرنامه عضو شوید، بلکه این امکان را در اختیار آنان قرار دهید که در خبرنامه شما عضو شوند. مسئله ای که در این مورد بسیار شایع است استفاده از پاپ آپ خبرنامه است، هیچ وقت به کاربران پاپ آپی نمایش ندهید که از آنها خواسته شود در خبرنامه عضو شوند. نگذارید کاربر احساس کند در حال استفاده از وی هستید، با بی طرف اعلام کردن خویش، به وی اطمینان خاطر دهید و اعتمادش را به دست بیاورید.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

بگذریم، افزودن یک فرم اشتراک در قسمت های کلیدی مهم و تاثیر گذار است و به شما در رشد فهرست ایمیل کمک میکند.

مکان های کلیدی معمولا در وبسایت شما بخش هایی خواهد بود که کاربران به وبسایت شما سرازیر میشوند و انتظار دارند که حتما فرم ها را مشاهده کنند. پس شما به طرز مهندسی شده ای فرم ها را به آنان پیشنهاد دهید. معمولا اولین قسمت هایی که پیش روی کاربر و در دید وی قرار میگیرد در اصل موارد زیر هستند:

[tie_list type=”checklist”]

 • سایدبار
 • بعد از نوشته ها

البته بخش های دیگری هم هستند که به بخش اول مربوط می شود و مربوط به موراد کلیدی درج فرم اشتراک است:

 • پاپ آپ ها ( گرچه موثر است اما همانطور که گفتیم مردم از آن متنفر هستند )
 • باکس های پیشنهادی
 • نوار اعلانیه ی بخش هدر
 • توار اعلانیه ی بخش فوتر
 • کدهای کوتاه برای درج در نوشته ها
 • در پایان نوشته یا یا فوتر

[/tie_list]

در زیر افزونه های وردپرس معروف و مهمی را برای شما انتخاب کرده ایم که نسخه های رایگان و پرمیوم هم دارند، شما میتوانید با این افزونه افزونه ها در وردپرس، فرم های خود را بسازید، فرم ها را در قسمت های کلیدی قرار داده و از آنها برای افزایش تعداد اعضای فهرست ایمیل خود استففاده کنید.

  Optin Monster Thrive Leads Optin Forms Bloom SumoMe
نسخه حرفه ای بله بله بله بله  
نسخه رایگان     بله   بله
سایدبار بله بله بله بله  
بعد از نوشته ها بله بله بله بله  
پاپ آپ بله بله   بله بله
اسلاید به درون بله بله   بله  
هدر   بله   بله بله
فوتر بله     بله  
کد کوتاه بله بله بله بله  

هر کدام را که میخواهید انتخاب کنید، اگر چه باید بدانید که هرکدام ویژگی های منحصر بفردی دارند و قابلیت های مختلف را یکجا ارائه میکنند، و این شاید باعث شود شما در این قسمت از کار با مشکلی روبرو نشوید و از امکانات این افزونه ها برای وبلاگ وردپرس خود نهایت استفاده را ببرید.

 

18# – افزودن فرم اشتراک درون محتوا در بخش های کلیدی وبلاگ

برخی برگه ها در وبلاگ شما قطعا وجود دارند که ظرفیت این را دارند تا فرم های درون محتوایی اشتراک و عضویت را به آنها اضافه کنید. برگه هایی که در بیشتر وبلاگ ها عمدتا وجود دارند و البته تا جایی که شما این مقاله را میخوانید شاید این برگه ها که ایجاد کرده اید برگه های بی خاصیتی باشند که کسی دوست ندارد به آنها سر بزند. میدانید این برگه ها در وبلاگ شما چه دلیلی برای ایجاد داشته اند؟ شاید به این دلیل که چون وبلاگ شما هم مانند دیگر وبلاگ ها یک سایت اینترنتی است باید چنین صفحاتی داشته باشد.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

بس کنید، اگر میخواهید رشد کنید تفاوت را از همین الان شروع کنید.

برگه ها در وبلاگ شما یا باید مفید و قابل استفاده باشند، یا اینکه از شر آنها خلاص شوید.

باور کنید صحبتم در این مورد جدی است، اگر نمیخواهید از این صفحات و برگه ها استفاده درستی داشته باشید بهتر است آنها را حذف کنید.

احتما هنوز حدس نزده اید که این برگه ها چه برگه هایی هستند!؟!

میدانید این برگه ها کدام ها هستند؟

برگه های تماس با ما، درباره ما، صفحه قوانین، یا دیگر صفحاتی که این چنین شرایطی داشته اند.

این برگه ها میتوانند میخ هایی به تابلوی انگیزه ی شما برای افزایش اعضای ایمیل باشند.

تمام چیزی که لازم دارید استفاده از افزونه های حرفه ای یادشده برای انجام این کار است، یا اینکه اگر دانش کدنویسی دارید یا فرم عضویت از کد کوتاه هم پشتیبانی میکند میتوانید از آن هم استفاده کنید.

مواظب باشید با استفاده زیاد، کار را به شمشیر دولبه تبدیل نکنید.

باورتان نمیشود که استفاده از این روش برای دوستان بسیار موثر بوده است.

 

19# – استفاده هوشمندانه از صفحه 404 برای رشد فهرست ایمیل

وقتی کاربری با صفحه 404 مواجه میشود، صفحه ای میبنید که محتوایی در کار نیست، به هر چیزی که جستجو کرده است را نیافته و با این وجود یک فضای گسترده در اختیار شماست که بتوانید از آن بهترین استفاده را ببرید.

به وبسایت هایی که می شناسید سر بزنید، آیا آنها در صفحه 404 خود، جز یک علامت بزرگ خطا یا تصویر ساده چیز دیگری را در این صفحه مهم قرار داده اند؟30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

حتما شما هم تا قبل از این که این مقاله را بخوانید، فکر میکردید که میتوانید با قرار دادن فهرست آخرین مقالات یا محبوبترین مقالات وبسایت در این قسمت بازدید کننده را در وبسایت نگه دارید!

شما میتوانید این کار را انجام دهید و من مفید بودن آن را انکار نمیکنم!

ولی به دنبال حقیقت باشید به شما میگویم که در این صفحه، قبل از همه چیز پیشنهاد اشتراک در وبسایت را قرار دهید.

همان صحبت ابتدایی این مقاله را یکبار دیگر مرور کنید، مواردی که میتواند به عنوان یک رشوه ی قانع کننده به حساب بیاید، یک پیشنهاد حقیقی و واقعی که کاربر واقعا بتواند از آن استفاده کند.

پیشنهاد میکنیم برای ایجاد صفحه 404 از برگه ساز ها، افزونه های تعریف گر یا فحات فرود استفاده کنید تا قدرت کاملی را در اختیار داشته باشید.

یا اینکه از یک توسعه دهنده وردپرس بخواهید که برای شما این امکان را فراهم کند که صفحه 44 را مناسب کرده و هر وقت که خواسته باشید بتوانید محتوا را تغییر دهید.

 

20# – ایجاد فرم های متناسب با موضوعات و بخش های متفاوت وبلاگ

یکی از اقداماتی که اکثر وبمستران انجام نمیدهند رابط کاربری تغییر پذیر و المان های مختلف برای یک آیتم در حالات مختلف است.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

افزونه های وردپرسی هستند که به مدیر اجازه میدهند، برای هر بخش از وبلاگ خود مثلا دسته بندی ها را در نظر بگیرید. این افزونه ها به مدیر اجازه میدهند تا برای هر دسته بندی سایدبار ها و عناصر مختلف صفحه را متفاوت از دیگر دسته بندی ها در نظر بگیرد.

یکی از بخش های مهمی که بیشتر مدیران وبسایت ها استفاده نمیکنند. حتی شاید شما هم از این قابلیت ها در وردپرس خبر نداشته اید، به هر حال، همانطور که گفتیم این اصل در افزایش تعداد مشترکین ایمیل شما موثر است و خود یک بخش مهم از این مقاله ار تشکیل میدهد.

نه فقط افزونه های وردپرس، بلکه خود قالب های وردپرس پیشرفته ای هستند که طراحی هر برگه یا بخش را از دیگر بخش ها جدا میکنند.

کلید این کار اینجاست یا به عبارتی نقطه عطف اینکار اینجاست که برای هر دسته بندی مدیر میتواند یکی از پیشنهادات وبسایت خود را در سایدبار یا با فرم های پیشنهادی اشتراک و رشوه، برای دسته بندی یا برگه استفاده کند.

این کار به نظر شما جالب نیست، البته که هست و البته مهم هست. ابزارهای پرمیومی که سرویس دهندگان معروف ارائه می دهند را اگر کنار بگذاریم چون در کشور ما کاربرد زیادی ندارد، میتوانیم به افزونه وردپرس رایگانی چون Dynamic Widgets و امثال آن در مخزن اشاره کنیم. البته افزونه های حرفه ای دیگری مانند Custom Sidebar by WPMUDev هم میتوانند اینکار را انجام دهند. شما میتوانید افزونه ی حرفه ای نام برده را هم استفاده کنید.

پس نتیجه کار اینست که برای هر دسته بندی میتوانید پیشنهاداتی استفاده کرده و به کاربران ارائه دهید که محتوای تکراری را به رخ آنان نکشیده و هم تاثیرات این کار را برای افزایش تعداد اعضای ایمیل خود انجام داده باشید.

 

21# – افزودن گواهی کاربران خود به بخش فرم های اشتراک

اصل موضوع اینست که جز با صداقت و تعهد واقعی نمیتوانید نه کاربر و نه مشتری وفاداری گردآوری کنید. پس از این چارچوب اخلاقی به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی خارج نشده و آن را به استانداردد کاری خود تبدیل کنید.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

اما ادامه! یکی از راه هایی که میتوانید برای کسب اعتماد کاربران جدید استفاده کنید، استفاده از شهادت نامه ها، گواهی ها یا دیدگاه های دیگر کاربران در بخش خدمات، محصولات و یا محتوای وبلاگ است، به کاربران جدید ثابت کنید که دیگر کاربران از همراهی با شما خوشنود و راضی هستند.

اصلا میتوانید بخشی ایجاد کنید که کاربران بخواهند در این بخش گواهی های خود را بنویسند. تا بحال این کار را انجام نداده اید نه! میتوانید امروز آن را امتحان کرده و بعد از مدتی جواب خود را بگیرید.

راه های مختلفی برای تشویق کاربران به درج شهادت نامه یا رضایتمندی خود در وبلاگ وجود دارد. یک سیستم راه اندازی کنید که در آن به کاربرانی که در بخش های مختلف فعالیت بیشتری دارند امتیاز دهید و در نهایت فعالترین ها را تشویق کنید، تا کاربران دیگر نیز مجاب به فعالیت شوند.

برای این شیوه که خدمت شما عرض شد میتوانید از افزونه وردپرس رایگانی بنام myCRED استفاده کنید. یک سیستم امتیاز دهی پیشرفته با قابلیت رتبه بندی و … که میتواند در این مسیر شما را کمک کند.

از شهادت نامه یا متن رضایت مندی های کاربران خود میتوانید در صفحه 404 یا برگه های درباره ما استفاده کنید، در این صفحات شما میتوانید از فضای مناسبی برخوردار باشید و کار خود را پیش ببرید.

 

22# – ایجاد یک صفحه فرود هدفمند برای رشوه ی اشتراک

داشتن یک رشوه مناسب در فرم اشتراک یا آیتمی رایگان که کاربران شما میتوانند آن را دانلود کنند خوب است اما شما به یک صفحه فرود اختصاصی برای هر کدام از چیزهایی که ارائه میدهد نیاز دارید.

صفحات فرود عالی هستند زیرا آنها یک نرخ تبدیل بالای خوبی دارند. داشن یک صفحه منفرد با یک هدف منفرد کاملا جواب گو خواهد بود.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

و برای هدایت کاربران به این گونه صفحات میتوانید از دکمه های شرطی یا فعالی که عرض کردیم با اصلاح Calls-to-Action ، ترافیک خریدای شده و یا استفاده از وبلاگ نویسی مهمان

افزونه های وردپرس متعددی وجود دارند که میتوانید از آنها برای ایجاد صفحات فرود استفاده کنید، اگرچه از صفحه سازها هم شاید بتوانید استفاده کنید و البته پشتیبانی قالب شما هم در این زمینه برای ایجاد صفحات فرود مورد مهمی است.

نمونه صفحه ساز های قدرتمندی در این زمینه که میتوانید با آنها صفحات فرود خوبی را طراحی کنید افزونه های حرفه ای وردپرس Beaver Builder و Visual Composer اشاره کرد. نمونه این افزونه در فروشگاه های ایرانی وردپرس موجود است و شما میتوانید در یک محیط فارسی حداقل با این افزونه ها صفحات فرود خوبی را بسازید ک بتوانید بهترین استفاده از صفحات فرود را داشته باشید.

از صفحات فرود به طرز درست و البته هدف دار استفاده کنید. این کار به شما کمک میکند که در این مسیر پیشرفت کرده و البته هدف اولی تر یعنی افزایش تعداد مشترکین خبرنامه را افزایش دهید.

 

23# – ایجاد اعلانیه های هدف دار در محتوا

در پایان آنچه قرار است این کار با آن انجام شود را به شما خواهیم گفت اما، در وبلاگ خود این یک مزیت است که به جای استفاده از پاپ آپ های آزادهنده که همانند تفنگی که گنجشک ها را پر میدهد، کاربران را زود پر میدهد، میتوانید از نوارهای اعلانیه یا باکس های اعلانیه ی هدف دار استفاده کنید.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

نوار های اعلانیه در وبلاگ شما علاوه بر اینکه فضای زیادی زیادی را اشغال نمیکنند، به یکباره به صفحه نمایش کاربر هجوم نیاورده و صفحه نمایش وی را تسخیر نمیکنند، پاپ آپ ها ادامه مطالعه را از کاربر سلب میکنند اما نوارهایی که از بالای وبسایت نمایش داده شوند چنین نیستند.

علاوه بر نوار، مدیر میتواند از باکس های اعلانیه هم استفاده کند. در هر حالت، نقطه عطف اینجاست که میتوانیم از دکمه ها استفاده کرده و کاربر را به بخش دیگری هدایت کنیم.

بهتر است بدانید که این ابزارها که معرفی میکنیم افزونه های وردپرس رایگان و حرفه ای بوده که به شما کمک میکند یک اعلانیه ی هدفمند داشته باشید، آن را به کاربرانی خاص نمایش داده و مکان های مختلفی را برای نمایش آنها انتخاب کنید. به این ترتیب مدیر کنترل بهتری روی اعلانیه هایی که قرار است به کاربران وبلاگش نمایش داده شود داشته باشد.

یکی از این افزونه ها، افزونه وردپرس Hellobar است و همین که نام آن را در جستجوگر درج کنید میتوانید به صفحه وردپرس آن دسترسی پیدا کنید.

همچنین افزونه حرفه ای نمایش باکس های اعلانیه ی سبک و بهینه که فضای زیادی را اشغال نمیکند افزونه تجاری وردپرس Scrolling Notification است، میتوانید تنظیمات مختلفی را روی آن انجام دهید.

اگر بخواهم با شما صادق باشم، استفاده از دو افزونه فوق نتیجه ی خیره کننده ای نسبت به دیگر روش ها در بر داشته است. یک روش استادانه که ا آن میتوانید کاربر راه بدون اینکه برای وی آزردگی ایجاد کنید، مجاب کرده و به صفحه و یا آدرس جدیدی هدایت کنید.

 

24# – تکنیک “محتوای مخصوص” یک تکنیک خارق العاده

ایده ی محتوای مخصوص به این صورت است که مدیر در بین محتوای خود میتواند به کسانی که مقاله را میخوانند یک پیشنهاد داشته باشد، در بین محتوا یکی از تکنیک ها را که آماده دانلود است پیشنهاد کند و کاربر با کلیک روی آن یک پاپ آپ ساده و کوچک مشاهده میکند که با درج ایمیل خود میتواند لینک دریافت فایل را در ایمیل خود دریافت کند، به این ترتیب شما ایمیل وی را در اختیار دارید.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

این روش بهتر از روش هایی که شما تاکنون انجام داده اید کار میکند. اگر تا بحال چنین روشی را به کار نگرفته اید حتما امتحان کنید.

یک راهکار ساده از همان روش دو مرحله ای که کاربر با موافقت اول خود، رشوه یا پیشنهاد را مشاهده میکند، سپس با درج ایمیل خود به پیشنهاد واقعی ما دست پیدا میکند، ما هم ایمیل وی را در اختیار گرفته ایم.

این یک معامله ی خوب است، که هر دو طرف را راضی نگه داشته است.

ایده هایی که برای این کار میتوان استفاده کرد میتوانند به شما کمک کنند بهتر اینکار را انجام دهید

برای نمونه شما در اینجا چند مثال را میبینید که میتوانید آنها را در محتوا و مقاله های خود استفاده کنید:

[tie_list type=”checklist”]

 • یک فهرست چک لیست که بر اساس محتوای مقاله تدوین شده
 • ارائه نسخه PDF مقاله به اعضا (کاربران میتوانند از فرم دوگانه استفاده کنند)
 • فهرستی از ابزارها همراه با آدرس آنها و شیوه تهیه آنها که در مقاله معرفی شده
 • یک مقاله ناقص یا نصف و نیمه ولی بسیار خوب که شرط دستیابی به بخش دوم آن ثبت نام کاربر باشد

[/tie_list]

البته موارد بسیار بیشتری در این زمینه وجود دارد که متناسب با نوع فعالیت شما در ذهن ایجاد میشود و این امثال صرفا برای معرفی پایه ی کار است. اگر کمی زمان بگذارید میتوانید به نمونه های مخصوصی در زمینه ی کاری خود دست پیدا کنید که میتواند تاثیر خوبی روی کاری که میخواهید انجام دهید یعنی ارشاد فهرست ایمیل، داشته باشد.

اگر شما هنوز یک محتوای مخصوص ندارید میتوانید همین امروز آن را بسازید.

ابزارهایی که در این مورد به شما کمک خواهند کرد:

شاید نیازی به گفتن نداشته باشد اما استفاده از محتوای ویژه میتواند فریبکارانه به نظر برسد مادامی که ابزارهای درست را برای آن انتخاب نکرده باشید.

نکته ای که در تاکتیک مهم استفاده از محتوای مخصوص وجود دارد اینست که نباید کاربر را در صفحه یا برگه جابجا کرد، نباید صفحه جدیدی را برای وی باز کرد، بلکه فقط یک پاپ آپ یا همان صفحه فرود کوچکی به وی نمایش داده شود.

صفحه کوچکی که محتوای مخصوص را معرفی کرده و از وی بخواهد برای دریافت ایمیل خود را وارد کند.

از افزونه های پاپ آپ اگر که از این مورد پشتیبانی میکنند میتوانید استفاده کنید. همانطور که در جدول افزونه های فرم و پاپ آپ هم نام بردیم میتوانید یکی را انتخاب کنید که میتواند جوابگوی کار شما باشد، دقت داشته باشید که چنین امر مهمی را با زیرساخت نا سالم در وبسایت خود از بین نبرید.

فکرش را بکنید که همه کاربران بدانند شما نمیتوانید چیزی که میخواهید را پیاده کنید، در این صورت عزم به ترک وبسایت شما خواهند بست. در استفاده از هر ویژگی در جای خود و مناسب، استفاده کنید. طمع خود را برای افزایش لیست ایمیل نشان ندهید، همیشه در مقالات خود از این محتوای مخصوص استفاده نکنید که کاربر احساس کند تبدیل به طعمه شده و برای وی دام گذاشته اید.

یکی از ایده های جالبی که شما میتوانید برای ترغیب کاربران خود برای عضو شدن اتخاذ کنید در واقع یک استراتژِ شاید کامل و شاید هم ناقص است.

به این صورت که اگر در وبسایت بخش اعضای ویژه دارید و میخواهید کاربران را به عضویت در بخش مشتریکن ترغیب کنید میتوانید یک صفحه بسازید و در آن اعلام کنید که برخی محتوا هستند که فقط در اختیار اعضای وبلاگ است. اگر چه این محتوا بعد از مثلا 3 هفته در اختیار عموم قرار خواهد گرفت اما کاربران عضو میتوانند سریعتر از کاربران بازدید کننده به آن دسترسی پیدا کنند.

به این ترتیب کاربرانی که عضو هستند از خدماتی که نسبت به کاربران بازدید کننده عادی برخوردار هستند خوشنود شده و کاربرانی که عضو نبوده و تشنه ی محتوای وبسایت شما باشند، به راحتی ترغیب میشوند که در وبلاگ عضویت بگیرند.

 

25# – هدیه ی یک محصول به کاربران در ازای ثبت نام

یکی از روش های فوق العاده در افزایش تعداد اعضای ایمیل اینست که به کاربران یکی از محصولات وبلاگ خود را هدیه دهید. اگر در وبلاگ خود محصولی عرضه نمیکنید، این کار میتواند بلیط سینما، لایسنس نرم افزار یا کوپن های خود شما در فروشگاه های اینترنتی باشد که کاربر برای دریافت آن میتواند ثبت نام کند. حتی میتوانید از آلبوم های موسیقی اورجینال برای هدیه دادن به کاربران استفاده کنید.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

این هدیه ها و ارائه محصولات رایگان برای کسانی که عضو وبلاگ شما میشوند، میتواند یک عامل ترغیب کننده باشد اما اگر آن چیزی که وعده میدهید را به کاربر ندهید میتواند به ضرر شما تمام شود، ضرری که به آسانی متحمل شده اید و باور کنید همین یک کار را با کاربر و مشتری انجام دهید تا یک بار برای هیمشه با وبلاگ شما وداع کند.

میدانید نمونه ی این برنده شدن هدیه و محصول در ازای ثبت نام، یا اینکه درج دیدگاهی که نیاز به ثبت نام هم دارد، هیمن مدت در تخفیفان برگزار شد و حال اینکه با استقبال خوبی روبرو شد و کاربران هم خوشحال شدند. شما میتوانید برند فروشگاه یا وبلاگ خود را روی لیوان ها و تی شرت های متعددی چاپ کنید و آنها را در بازه های زمانی مختلف بین کاربرانی که عضو میشوند به قرعه کشی بگذارید.

این کار را میتوانید ماهانه برگزار کنید تا رشد خوبی را متوجه وبلاگ خود کنید، این روش واقعا موثر است و شاید در نگاه اول برای شما هزینه بردار باشد، اما بسیار بسیار خوب جواب میدهد.

کاربران از هدیه استقابل بینظیری میکنند و شما میتوانید آنها را هدیه های خود، به جمع وبلاگ خود اضافه کنید.

وقتی از این روش استفاده کنید بازده مثبت آن را در آینده ی نه چندان دوری مشاهده خواهید کرد. این روش که البته بسیاری از فروشگاه ها با تخفیف های خود به جای هدیه ی منفرد کاربر را به عضویت، ثبت نام کامل و خرید ترغیب میکنند. سپس با خبرنامه های تبلیغاتی فراوان خود که نمونه بارز آن بامیلو است میتوانند کاربر را بارها مجاب به خرید و تبدیل به مشتری ثابت کنند.

 

26# – استفاده از یک سیستم آزمون آنلاین

این مورد را میتوان گفت که بسیاری از مدیران هنوز اجرا نکرده و البته برخی هم هستند که هنوز از چنین ابزارهایی برای رشد فهرست ایمیل خود استفاده نکرده اند. شما میتوانید یک سیستم آزمون آنلاین راه اندازی کنید که کاربر به سوالات چند گزینه ای پاسخ دهد. سپس برای ادامه ی کارهای مختلف و آزمون های مختلف نیاز دارد که ثبت نام کند تا سطح مهارت خود را افزایش دهد.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

این آزمون ها صرفا جنبه ی این را دارند که به کاربر اجازه دهند تا اطلاعات خود را در بخش های مختلفی که مدیر طراحی کرده است، بسنجد و سطح علمی خود را افزایش دهد.

در وردپرس راه اندازی چنین سیستمی بسیار آسان است و ابزارهای گوناگونی در این زمینه وجود دارد. افزونه های رایگان طراحی پرسش و پاسخ و یا سرویس آنلاینی بنام Quiz Oline که میتوانید برای ایجاد سرویس آزمون چند گزینه ای آنلاین از آن استفاده کنید.

افزونه تجاری وردپرس Modal Survey هم یکی از موارد بسیار خوبی در این زمینه است که شما میتوانید برای راه اندازی سرویس پرسش و پاسخ استفاده کنید.

راه اندازی چنین سرویسی در وبلاگ شما میتواند به خلاقیت شما بیفزاید و قابلیت های وبلاگ شما را بیش از پیش پیشرفته کرده و کیفیت کار را افزایش دهد.

شاید در نگاه اول خیلی از کاربران علاقه ای نداشته باشند که بخواهند در ازای ثبت نام چنین سرویسی را امتحان کنند. پس یک یا چند آزمون ساده در اختیار آنان قرار دهید و آزمون های خوبی طراحی کنید که محتوای با کیفیتی داشته باشد و کاربر در ازای ثبت نام، چیزی در حد انتظار خود را بدست بیاورد.

اگر چه هنوز در وبلاگ های بسیار کمی مشاهده میکنیم که چنین سرویسی راه اندازی شده باشد اما این سرویس در جمع آوری ایمل و شد فهرست ایمیل قطعا موثر خواهد بود.

با ابزارهای مخلف در وبلاگ خود چنین سرویسی راه اندازی کنید و کاربران را به در وبلاگ خود پایبند کنید.

 

27# – تولید اولین محصول اختصاصی

بسیاری از وبمستران اگر از آنها بپرسید قطعا به شما خواهند گفت که پس از اینکه محصول خود را تولید کرده و در وبلاگ قرار دادند، سیلی از کاربران به فهرست ایمیل آنان سرازیر شده و رشد بسیار خوبی را در اعضای وبلاگ خود تجربه کرده اند.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

وقتی شما محصولی تولید کنید در هر موضوعی که باشد، وقتی بسیاری از کاربران در آن زمینه با مشکل اصلی کار روبرو هستند در این صورت این شما هستید که میتوانید نیروی روبرو شدن با مشکل را به انان داده و کمک کنید مشکل خود را از سر راه بردارند.

تولید محصولی که چنین مشخصاتی داشته باشد و برای کاربران مفید به نظر برسد طوری که حتی اگر اولین محصول شما باشد و استانداردهایی که برای محصول نیاز است رعایت شود را در خود داشته باشد، بدون شک شما قدم بزرگ رو به جلویی را برداشته اید، در این صورت میتوانید فروشگاه محصول خود را هم راه اندازی کنید، وبسایت های بزرگ فروش آموزش های ویدیویی مانند فرانش میتوانند در این زمینه به شما کمک کنند.

هر چند، با استفاده از وردپرس و ووکامرس شما به سادگی میتوانید فروشگاه خود را در یک روز کاری بنا کنید.

دقت داشته باشید که شاید شما بخواهید محصول اول وبلاگ خود را به رایگان در اختیار کاربر قرار دهید، در این صورت اگرچه تنها سودی که شاید عاید وبلاگ شما شود استفاده از بخش ثبت نام و در نتیجه فهرست ایمیل بزرگتر است.

در ضمن پشتیبانی از محصول میتواند برای کاربران یک اطمینان خاطر باشد که حداقل از خریدی که انجام میدهند میتوانند نفعی برده باشند.

در کنار اینها میتوایند برای اولین محصولی که تولید کرده اید، جوایزی همراه ۀن قرار دهید. مانند 100 خرید اول که تخفیف های دیگری هم دریافت میکنند، یا شارژ کیف پول میتواند گزینه ی مناسب دیگری باشد.

 

28# – استفاده از یوتیوب ( آپارات ) برای رشد فهرست ایمیل

سرویس های ویدیویی معروف و پرکاربردی مانند یوتیوب و آپارات میتوانند شما در ایجاد زمینه رشد فهرست ایمیل خود کمک کنند، وبمستران معروفی هستند که در بخش ویدیوهای خود در یوتیوب که امکانات بیشتری نسبت به آپارات دارد، روی ویدیوهای خود یک لینک قرار داده که کابران با کلیک رو یآن به صفحه فرودی که قبلا طراحی شده هدایت میشوند، در این بخش آنان پیشنهاد های عضویت و اشتراک را مشاهده کرده، راه های دستیابی به مقالات آموزشی و محتوای مخصوص اعضا را مشاهده کرده و در نتیجه شاید بخواهند در وبلاگ شما عضویت بگیرند.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

این تفکر که یک ویدیوی تبلیغاتی شما برای خودتان در آپارت میتواند کاربران را به بخشی از وبلاگ یا صفحه فرود هدفمندی هدایت کند، اشتباه است.

بلکه فعالیت در این رسانه ویدیویی به کاربران اعلام میکند که شما در مورد موارد بیشتری صحبت کرده اید که بخش های مهمتر جروز محصولات مهم و ویژه هستند. محصولات مهم را فقط کاربران عضو میتوانند مشاهده کنند و کاربرانی که محصولات ویژه را میخواهند میتوانند آنها را خریداری کنند.

پس وقتی صحبت از رسانه ی ویدیویی بزرگ و تاثیر گذاری مانند یوتیوب و آپارات میشود، شما هم باید به عنوان یک وبمستر در این بخش فعالیت داشته و توجه کاربران را جلب کنید.

 

29# – سنجش وضعیت کارکرد فرم های اشتراک

در اینجا نیاز میبینیم که دوباره به صحبت فرم های اشتراک برگشته و وضعیت آنها را بسنجیم. مدیر وبلاگ نیاز دارد تا فرم های خود را تست کرده و وضعیت را بسنجد. از کاربرانی که با شما رابطه نزدیک دارند و شما میتوانید از چیزی که آنها میگویند استفاده کنید، بخواهید که سری به بخش های مختلف وبلاگ زده و در مورد جایگذاری فرم ها نظرات خود را با شما به اشتراک بگذارند.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

وقتی وبلاگ متعلق به شما باشد، به علل مختلف که یکی از آنها علاقه مندی است، شاید سخت باشد که بتوانید اشکالات را مشاهده کنید، پس نیاز است از کسانی که میتوانند درک بیشتری از رابطه ای که یک وبسایت با کاربر برقرار میکند داشته باشند استفاده کرده و سعی در بهبود آنها داشته باشید.

 

چه مواردی نیاز به بررسی دارد:

شیوه ای که از فرم ها استفاده شده است همیشه مهم است، آیا شما از روش هایی که اشتراک را به کاربر تحویل میدهند استفاده کرده اید، آیا پاپ آپ هایی که برای آشنایی کاربر با بخش های مختلف در نظر گرفته اید، مزاحمتی ایجاد میکنند.

گاهی اوقات حتی رنگ بندی های یک فرم و دکمه های آن میتواند بسیار آزاردهنده تر از چیزی که شما فکر میکنید باشد.

پس در این قسمت سعی کنید از افراد مختلف در شرایط مختلف نظرات آنها را در مورد چیزی که برای نمایش به کاربر اتخاذ کرده اید مناسب است، آیا بیش از حد از فرم های اشتراک در محتوا استفاده کرده اید، آیا در یک برگه دو، 3 یا بیشتر از پیشنهاد ها برای اشتراک استفاده کرده اید.

 

30# – سنجش وضعیت کارکرد برگه های فرود

همچنان که به بررسی فرم های اشتراک و پیشنهاد عضویت پرداخیتم اینجا هم به بررسی صفحات فرود میپردازیم. صفحات فرود یکی از بخش های مهم است و آنچه که شما توانایی داشته باشید تا یک فرود خوب و مناسب را برای کاربر بسازید، میتواند به همان اندازه تاثیر خود را روی کاربر بگذارد.

کاربران شما چه احساسی دارند که با صفحات فرود وبسایت شما روبروشده اند؟ آیا آنها از اینکه وبسایتی با اینهمه تبلیغات مربوط به خبرنامه و محتوا را برای مرور و مطالعه ی یک مقاله آموزشی انتخاب کرده اند پشیمان هستند.

در اینجا هم از کسانی که میتوانید برای بررسی کارکرد و تجربه کاربری صفحات فرود در وبلاگ خود استفاده کنید. برگه های فرود بخش مهمی از این چرخه افزایش اعضای خبرنامه هستند30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

آیا توانسته اید آنچه که درخور وبلاگ خودتان است را پیاده کنید. نظرات کاربران را جویا شوید و از سرویس های گوگل مانند گوگل آنالیتیکس استفاده کنید، تا آدرس صفحات فرود را پیگری کرده و میزان کلیک کردن و ورودی های از این طریق را ارزیابی کنید.

اگر چه نیاز است تا در مورد گوگل آنالیتیکس و استفاده از ردیابی آدرس ها برای پیگیری ورود و خروج های آن صحبت داشته باشیم. پس حتما در این مورد هم صحبت میکنیم. اما تا اینجا شما در این مقاله ی گنده و هیولایی با تکنیک هایی آشنا شدید که برای دست یابی به تعداد اعضای فهرست ایمیل بیشتر بیشتر جوانب را درون وبلاگ بررسی کرده است.

میدانید که وقت زیادی برای تهیه این مقاله گذاشته شده و حتی این دلیل نمیشود که بتوان ادعا کرد که این مقاله کامل است، بنابراین اگر دیدگاه یا نظری دارید خوشحال میشویم آن را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید. این کار شما به ما کمک میکند که کانون اصلی را روی موضوعی که باید بیشتر توضیح داده شود قرار داده و مسیر را بهتر از آنچه که به تنهایی طی میکردیم با همراهی شما قطعا بهتر خواهد بود.

با وجود این که ایمیل مارکتینگ روشی قدرتمند در بازاریابی اینترنتی است، اما تنها استفاده از آن ضامن موفقیت شما نیست. ایمیل مارکتنیگ زیر مجموعه دیجیتال مارکتینگ است. بنابراین باید بدانید چطور در این نوع بازاریابی به بهترین نتایج را دست کنید.

اما برای بهترین استفاده از ایمیل مارکتینگ چه تکنیک هایی باید استفاده کرد؟ در این مقاله 4 نکته برای بهبود ایمیل مارکتینگ را با هم بررسی می کنیم.

هنگام نوشتن ایمیل؛ جمله بندی ها را با دقت بررسی میکنید، تیتر ها را در جای مناسب می نویسید و به خوبی می‌دانید که قرار است در رابطه با چه چیزی شروع به نوشتن کنید. بعد از رعایت تمامی این نکات نگارشی ایمیلِ خود را ارسال می کنید، اما بعد از مدتی متوجه می شوید که آن بازخوردی که انتظارش را داشتید دریافت نکرده اید. مشکل کجاست؟ چرا با وجود رعایت تمامی نکات نگارش یک ایمیل مناسب باز هم راه نتیجه دلخواه نرسیدید؟ در پاسخ به سوالات می‌توان گفت که نکات دیگری هم در ایمیل مارکتینگ وجود دارد که هر کدام اهمیت خود را دارند.

 

 چگونه ایمیلی بنویسیم که کاربران انتظار دریافتش را دارند؟

وقتی شما ایمیل های خود را چک می کنید ترجیح می دهید ایمیلی از دوستتان دریافت کرده باشید یا  یک ایمیل تبلیغاتی؟  فکر کنم جواب ساده است. کمتر کسی پیدا می شود که با علاقه ایمیل های تبلیغاتی را بررسی کند.  نکته مهم اینجاست.  شما وقتی قصد نوشتن یک ایمیل تبلیغاتی را دارید باید طوری بنویسید که  انگار در حال نوشتن یک ایمیل دوستانه هستید. در واقع مشتریان و کاربران شما باید با شما تا حدی احساس صمیمیت کنند. به نکات زیر برای نوشتن یک ایمیل دوستانه دقت کنید.

 

1# آیا ایمیل مفیدی ارسال می کنید

 فکر کنید در حال نوشتن ایمیل برای یک شخص هستید نه برای لیستی از مشتریان خود. این موضوع باعث شخصی سازی ایمیل های شما می شود و به کاربران شما حس بهتری می دهد. هرچه از صمیمیت و حس اعتماد بین شما و کاربرانتان بیشتر شود احتمال خرید آنها نیز افزایش پیدا میکند. از اینکه برای هر مسئله کوچکی اقدام به ارسال ایمیل کنید بپرهیزید. این موضوع به مرور باعث می شود مشتریان شما ایمیل هایتان را کم اهمیت بشمارند. تنها زمانی که یک موضوع مهم برای ارائه دارید اقدام به ارسال ایمیل کنید. با این کار مخاطبین شما به مرور متوجه می‌شوند که هنگامی از شما ایمیل دریافت می کنند که موضوع مهمی وجود داشته باشد. فقط زمانی که به مشتریان خود احتیاج دارید برای آنها ایمیل نفرستید. ایمیل هایی ارسال کنید که مشتریان شما احساس کنند مطلب آن  برایشان مفید است و شما به منفعت آنها نیز اهمیت داده اید.

 

2# ایمیل های هدفمند ارسال کنید

 ارسال ایمیل های تبلیغاتی بخشی از کار شماست  و این یک امر طبیعی است. اما وقتی اقدام به دریافت ایمیل کاربران خود می کنید  آن ها را آگاه کنید که قرار است چنین ایمیل‌هایی دریافت کنند.این کار باعث می شود مخاطبین شما متوجه شوند که به آنها احترام می گذارید. با وجود این که گفتیم ایجاد احساس صمیمیت بین شما و کاربرانتان باعث بهبود کار شما می شود اما اگر از حد بگذرد اثر منفی دارد. برای مثال در ایمیل هایتان بیش از اندازه از نام کاربرانتان استفاده نکنید. این کار باعث می‌شود که ایمیل های شما مصنوعی به نظر برسند. به کاربرانتان یادآوری کنید که تنها نیستند.  به آنها بگویید که مشکلات و کشمکش های آنها را می دانید و در آخر اعلام کنید که چطور می توانید  با خدمات خود به آنها کمک کنید.این موضوع باعث می‌شود که مشتریان شما حس اعتماد  و میل بیشتری برای خرید از شما پیدا کنند. یکی دیگر از نکات مهم در نوشتن یک ایمیل  تبلیغاتی موفق این است که جذابیت را در تمام محتوای ایمیل حفظ کنید و باعث جلب توجه کاربران شوید. به منظور این کار به این نکات توجه کنید: هنگام نوشتن ایمیل هایتان در نظر داشته باشید که به چه اندازه می نویسید.  هیچکدام از کاربران شما برای خواندن یک ایمیل خیلی طولانی مشتاق نیستند. برای خودتان چالش ایجاد کنید که با ویرایش بعدی ایمیل خود اندازه آن را کمتر کنید. اگر ایمیل های شما بیش از اندازه طولانی باشند حتی افرادی که تا به حال شما را دنبال می‌کردند ممکن است به مرور دیگر ایمیل های شما برای آنها جذاب نباشد و به تدریج احتمال از دست دادن مشتریانتان  وجود خواهد داشت.

 

3# تلاش برای یک ایمیل مارکتینگ موفق

ایده های مختلف

فرض کنید که در حال صحبت حضوری با کاربرانتان هستید. در چنین موقعیتی در بین صحبت هایتان شما حتما اقدام به پرسش سوالاتی از آن ها می کنید.  این روند را در ایمیل هایتان هم حفظ کنید. با این کار کسانی که ایمیل شما را می خوانند احساس نزدیک بودن با شما را خواهند داشت.

سعی کنید کلماتی که استفاده می کنید برای مثال کلماتی که برای احترام در ابتدا یا انتهای ایمیل می‌نویسید تکراری نباشند. این کار باعث می شود که ایمیل شما طبیعی تر جلوه کند و از آن حالت ماشینی  و اتوماتیک دور شود دوری از تکرار و استفاده از کلمات مختلف در ایمیل ها باعث ایجاد احساس  اطمینان خاطر در مخاطبین شما می‌شود.

این فکر که ایمیل مارکتینگ ارسال یک پیام تبلیغاتی خشک با یک فرمول خاص است را دور بریزید. ایمیل شما باید حالتی از یک صحبت دوستانه بین شما و کاربرانتان باشد. دقت کنید که از چه کلماتی استفاده میکنید. هر چه حس اطمینان در مخاطبین شما بیشتر شود تمایل آنها به خرید محصولات و استفاده از خدمات شما نیز بیشتر می‌شود.

طبیعی است که شما این ایمیل ها را برای سرگرمی نمی نویسید، بلکه برای ارائه و معرفی خدمات و محصولات خود و در نهایت فروش آنها اقدام به استفاده از ایمیل مارکتینگ می کنید. اما برای تبدیل مخاطبین خود به خریدار  چه نکاتی را باید در نظر بگیرید؟ نکات زیر به شما در یافتن پاسخ این سوال کمک می کند.

شما باید بین خود و کاربرانتان حس اعتماد ایجاد کنید،  به این منظور قبل از این که  به فکر فروش محصولات و خدمات خود باشید باید اطلاعات کاملی را درباره آنها به کاربران خود ارائه دهید.  وقتی کاربران احساس کنند که شما صادقانه و صمیمانه این اطلاعات را به آنها می دهید بیشتر میل به خرید پیدا می‌کنند.

 

4# مسئله افزایش فروش را کنار بگذارید

نگاهتان به افزایش فروش، و دیدگاهی که نسبت به خود فروش دارید را تغییر دهید. جای فکر کردن به فروش محصولات خود به فروش مزایای محصولات خود به کاربرانتان فکر کنید. برای هر محصول و هر خدماتی فروشگاه ها و فروشندگان زیادی وجود دارد اما در این بین مشتریان به سمت فروشگاه‌ هایی می‌روند که مزایای بیشتری به آنها ارائه میدهند.

مشتریان به سمت فروشگاه‌ هایی می‌روند که مزایای بیشتری به آنها ارائه میدهند

اکثر آدمها ریسک پذیر نیستند. وقتی یک موقعیت مناسب به آنها پیشنهاد می شود ترجیح میدهند که همان لحظه از آن استفاده کنند. همانطور که مزایای استفاده از محصولات و خدمات خود را  توضیح دادید، این را هم بگویید که در صورت عدم استفاده از محصولات شما چه چیزهایی را از دست میدهند. در واقع شما باید این مزایای محصولات و خدماتتان را با عباراتی دیگر یادآوری کنید.

 البته این به این معنی نیست که در بعضی از مواقع چیزی برای فروش نداشته باشید.  بلکه منظور این است که در برخی از زمان ها فروش ویژه داشته باشید و به مشتریان خود بگویید که تنها در یک مدت زمان خاص می‌توانند از مزایای این فروش ویژه استفاده کنند. اگر برای فروش خود محدودیت زمانی نداشته باشید ممکن است بعضی از  مخاطبین شما  حتی اگر تصمیم به خرید داشته باشند،  آن را به زمان دیگری موکول کنند.  ولی اگر مدت زمان فروش شما محدود باشد به این فکر می کنند که موکول کردن خرید به زمان دیگر ممکن است باعث از دست دادن فروش ویژه شما شود.

امروزه اکثر افراد هر روز ایمیل های زیادی  دریافت می کنند.  و همانطور که شما برای بهبود کار خود از ایمیل مارکتینگ استفاده می کنید افراد دیگر نیز برای ارتقای سطح کارشان از این ابزار استفاده می کنند.  بنابراین شما در این عرصه تنها نیستید و اگر افرادی هستند که به عنوان مخاطب شما مایل به دریافت ایمیل های تبلیغاتی شما هستند و آنها را دنبال می‌کنند، باید قدردان باشید.

سطح ایمیل‌های تبلیغاتی خود را ارتقا دهید

 در نوشتن ایمیل هایتان دقت کنید که کسانی که آنها را میخوانند احساس نکنند وقتشان هدر رفته است.  وقت هر شخصی برای  خودش با ارزش است. سطح ایمیل‌های تبلیغاتی خود را ارتقا دهید و دائم  در جهت بهبود کیفیت آنها تلاش کنید. فراموش نکنید که در ایمیل ها از کاربران خود سوال بپرسید و به آنها بگویید که چطور می توانید با خدمات خود به آنها کمک کنید. طوری بنویسید که انگار در حال ارسال ایمیل به دوستان هستید، این باعث می شود که مخاطبین شما احساس صمیمیت داشته باشند و به شما اعتماد کنند.

ایمیل ها یکی از استراتژیک ترین سلاح های بازاریاب های اینترنتی برای جذب و هدف قرار دادن کاربران است. ایمیل ها البته بی درد سر نبوده و برنامه ای منظم را برای مسیری موفق می طلبند. در این لحظه که صحبت میکنیم تقریبا از هر ده نفری که این مقاله را میخوانند هشت نفر حداقل یک آدرس و صندوق ایمیل دارند که از آن استفاده میکنند. بنابراین هدف قرار دادن کاربران در وهله اول بدست آوردن آدرس صندوق ایمیل آنهاست. اما همین که ایمیل هایی را برای کاربران ارسال کنید تا محصولات شما را خریداری کنند کافی نیست. شما باید کاربری که ایمیل خود را باز میکند مجاب کنید از محصولی که در ایمیل از آن یاد کرده اید دیدن کند. با ما باشید تا ببینیم در این مورد چه راهکارهایی را برای افزایش نرخ تبدیل ایمیل میتوان به کار گرفت.

ایمیل مارکتینگ همواره در حال رشد و گسترش است. همیشه از حالت فراگیری به سمت آگاهی و هشیاری در حال تغییر است. در آزمون بزرگی که توسط Street Fight انجام شده است، افزایش نرخ باز کردن ایمیل بزرگترین چالش و سخت ترین آنها برای بازاریاب ها در سال 2016 و 17 است. اکنون هر بازاریابی معتقد است که نرخ تبدیل ایمیل ها به هشیاری برند و وفاداری وابسته است. اینجاست که ایمیل مارکتینگ با بزرگترین چالش خود در این دو سال روبرو شده است.

اگر نرخ تبدیلی وجود ندارد، چرا باید یک کمپین و برنامه برای ارسال داشته باشید؟ مطمئنا بدون نرخ تبدیل نیازی به آن نخواهید داشت. بازاریاب ها به جای اینکه بخواهند مشتریان را برای خرید های بیشتر به فروشگاه بازگردانند میتوانند آن را رها کنند و وقتی برای انجام آن در برنامه کاری خود قرار ندهند. این کمک میکند نرخ تبدیل ایمیل ها بهتر باشد. (بدون کمپین بهتر از کمپینی ناموفق).

اما اولین تمرین ایجاد راهی برای افزایش نرخ تبدیل است. با توجه به آزمونی که در بالاتر ذکر شد، 89% شاهد این بودند که با استفاده از شکلک ها نرخ تبدیل افزایش پیدا میکند. این مطالعه همچنین نشان داد که بازاریاب چگونه ایمیل ها را باید سفارشی سازی کند، از ویدیو و پرسش ها در کمپین ایمیل خود استفاده کند.

 

بهترین راه حل برای افزایش نرخ تبدیل ایمیل

ایمیل مارکتینگ اینجاست تا هنوز هم حرفی برای گفتن داشته باشد، و بازاریاب مجبور خواهد بود همیشه در جستجوی روش هایی باشد که نرخ تبدیل را افزایش دهد و آن را بهینه نگه دارد. اینجا چند مورد از این تکنیک ها و توصیه ها وجود دارند که میتوانند به شما بعنوان بازاریاب کمک کنند نرخ تبدیل ایمیل خود را بالا ببرید.

 

1# ایمیل های خود را برای موبایل بهینه کنید

در حال حاضر گرایش کاربران بیشتر به سمت استفاده از موبایل در اینترنت است، آنها از موبایل خود برای کارهای مختلفی از جمله خرید کردن استفاده می کنند و بازاکردن ایمیل هم یکی از این موارد است. با توجه مجدد به نتیجه آزمون بزرگ یاد شده در این مقاله و مشاهده نرخ 55 درصدی مشاهده ایمیل کاربران در موبایل، قطعا نیاز است که ایمیل های شما در تلفن همراه کاربر هم باز شود.

نرخ باز شدن ایمیل در موبایل و نرخ تبدیل ایمیل

به جمله ای که در تصویر وجود دارد دقت کنید، اگر ایمیل های شما در موبایل قابل مشاهده نباشد، نصف بازدید کننده ایمیل خود را به راحتی از دست داده اید. باید کاری کنید در ایمیل شما، تصاویر به خوبی بارگذاری شوند، لینک ها کار کنند، وقتی صفحه نمایش کوچک و بزرگ می شود قالب ایمیل به هم نریزد و مناسب نمایش باقی بماند.

 

2# اصطلاحات دشوار، لطفا نداشته باشید

کمپین های ایمیل شما چیزی نیست که بخواهید با آن با کاربران صبحت های تخصصی داشته باشید، یا رازهایی را با آنها در میان بگذارید که ذهنشان را مشوش کند، به این فکر کنید که محتوای ایمیل شما باید برای کاربر ساده باشد، باید متوجه همه چیز شده و بدون اینکه ذهن وی را درگیر مسائلی بیهوده کنید، باید و باید آنچه را که در انتظار وی است به وی بدهید. اگر چیزی نامفهوم در اختیار آنان قرار دهید، نه تنها آنان را اذیت کرده اید بلکه آنها را هم از دست داده اید. متعجب کردن کاربر یا خوشحال کردن وی هدف شما نیست، هدف اینست که شما اعتماد آنها را با نشان دادن مرکز توجه خود کسب کنید. به آنها نشان دهید روی چه چیزی متمرکز شده اید.

 

3# تست A/B مهم است

تست A/B یک تکنیک فنی و بسیار مهم در ایمیل مارکتینگ و بازاریابی اینترنتی است. تست A/B ایمیل یک آزمایش بین دو نسخه مختلف از یک قالب و محتوای ایمیل است که با مراحل مختلفی که دارد مشخص میکند کدام یک و چرا نرخ تبدیل بیشتری دارد. شما ترافیک خود را بین دو نسخه تقسیم میکنید و به بررسی هر  کدام از نظر نرخ تبدیل و آمار دیگر می پردازید. اگر در این زمینه راضی نشدید میتوانید نسخه های مختلف دیگری انتخاب کرده و آزمایش های خود را افزایش دهید تا موردی مناسب پیدا کنید.

تست A/B برای افزایش نرخ تبدیل یک تکنیک بسیار کاربردی است. میتوانید موضوعات ایمیل ها، محتوا، میزان تخفیف ها، فونت و ظاهر متن، دکمه های فراخوان و یا حتی امضای پایین را برای شرکت در تست A/B انتخاب کنید. جرء به  جزء هر ایمیل میتواند در تست A/B باشد و آزمایش شود تا بهترین نتیجه را داشته باشد. در نهایت میتوانید با تهیه یک تصویر از نسخه نهایی یک قالب همیشگی و بهینه برای ایمیل های خود داشته باشید که میتوانند نرخ تبدیل بالایی را رقم بزنند. اما فقط این نیست، میتوانید حتی برگه ای که کاربر را به آن هدایت میکنید نیز در تست A/B آزمایش کنید، این برگه ها نیز برگه های فرود هستند.

برای انجام تست A/B روی برگه های فرود، باید از گوگل آنالیتیکز استفاده کنید، که اگر کار با آن را نمیدانید میتوانید سری بزنید به مقاله راهنمای کامل استفاده از گوگل آنالیتیکز Google Analytics

 

4# طراحی مناسب و جای گذاری هر عنصر در مکان مناسب

ایمیل های شما فقط متن خالی نیستند، همین که انشای خوبی داشته باشید تا بهترین ایمیل را طراحی کنید کافی نیست. ایمیل ها دارای طرح و چیدمان هستند، از عناصر مختلف در آنها استفاده می شود باید بدانید که طراحی تاثیر بسیار زیادی در نرخ تبدیل دارد. به همین دلیل یکی دیگر از بخش های افزایش نرخ تبدیل ایمیل ما در این مقاله به طراحی مناسب ایمیل و قرار دادن عناصر در جای مناسب خو اختصاص یافته است.عناصر مختلفی هستند که در ایمیل ها به کار گرفته می شوند و عکس العمل کاربران شما هنگام بازکردن ایمیل را تعیین میکنند. برای دستیابی به نتیجه ای بهتر، سعی کنید لوگو را در سمت چپ و بالا قرار دهید. مطالعات نشان داده اند که مردم در اولین مرحله به دنبال لوگو در این قسمت از ایمیل چشم میگردانند. پس اگر به دنبال بیشتر دیده شدن برند خود هستید، لوگوی خود را در این قسمت قرار دهید. نکته دیگری که در این خصوص باید بدانید اینست که برند ها تاثیری مستقیم در بازشدن ایمیل ها و نرخ تبدیل دارند.

در مرحله بعدی، به سراغ دکمه های فراخوان خواهیم رفت. این یکی، از مهمترین عناصر موجود در ایمیل ها به شمار می رود. اگر دکمه های فرخوان شما،  جایی در زیر دسته هایی از متن و انباشته های درون ایمیل قرار داد، بیشتر از 70% کاربران آن را نخواهند دید. همچنین تلاش کنید سه بار دکمه فراخوان را در ایمیل خود قرار دهید، حداقل اینطور دکمه در دسترس کاربر خواهد بود و برای وی قابل مشاهده است.بهتر است که سبک متن ایمیل خود را دو شیوه یا حداکثر به سه شکل طراحی کنید. اگر ایمیل های خود را به هم ریخته کنید، مثل این میماند که با دست خود مشترکین خود را از یک صخره به پایین پرتاب کنید.

در نهایت: شما باید از خود بپرسید این چگونه قرار است به مشترک من کمک کند و نرخ تبدیل داشته باشد؟ چرا کاربر باید لینک ها را باز کند؟ چرا باید روی دکمه فراخوان کلیک کند؟
خب این ها سوالاتی هستند که باید از طریق ایمیل خود بتوانید به آنها پاسخ مناسبی بدهید، اگر توانایی این کار را با ایمیل خود نداشته باشید، چرا باید نرخ تبدیل داشته باشید؟

 

5# یک قیف فروش ایجاد کنید تا نرخ تبدیل ایمیل را بالا ببرید

خب، از دریافت کننده خود پرسیدید که آیا با اولین بازدید خود از وبسایت شما، در وبسایت شما فرم عضویت خود را پر کرده اند؟ *چراغ قرمز*

شما خیلی سخت کار کنید تا بتوانید ایمیلی را از کاربر دریافت کنید، که در نهایت برای بازدید وبسایت یا برگه فرود وبسایت خود از آن استفاده کنید. تحمیل کردن برچسب عضویت هم آنها را از شما دورتر خواهد کرد. چیزی که شما نیاز دارید قیف فروش است.وقتی مشترکین شما پس از خواندن ایمیل، وبسایت شما را باز خواهند کرد، شاید تماما با عضویت یا حتی خرید موافق نباشند، شما باید این را در نظر بگیرید که زمان کافی به آنها بدهید و نباید فکر کنید که آنها در همین لحظه مجبور به عضویت یا خرید باشند.شما میتوانید منبع یا محتوایی تولید کنید که دلیل اصلی عضویت را برای آنها بیان کند یا حداقل این را در ذهن آنها بگنجاند که هدف عضویت یا دلیل متمایز خرید از شما چیست، شاید هم به جای محتوا یک نمایش، یا دلایلی قانع کننده که به آنها بگوید چرا باید فرم عضویت را پر کنند.  بیایید با یک مثال بحث را بازتر کنیم، مثلا شما یک پکیج مسافرتی یا تور مسافرتی دارید.

چه کاری میتوانید انجام دهید؟

 • تخفیف برای پروازهای نزدیک
 • امکان انتخاب سرویسی رایگان در سفر
 • هدیه دادن چیزی قابل دانلود یا دریافت
 • پکیج یا محصولی غافل گیر کننده و جذاب
 • نمایش برخی از نظرات دیگر مشتریان سابق
 • نمایش برخی از تصاویر از مقاصد مسافرتی
 • تخفیف هایی که آنها با معرفی دوستی به شما به دست می آورند و شرکت در قرعه ی سفرهای سفارشی

ایده اینست که چیزی را پیشنهاد دهید که ارزش و دلیل کافی برای توجه خرید آنها از شما را داشته باشد.
شما میتوانید پیشنهاد یک تماس تلفنی یا چت و گفتگوی زنده با مشتری را هم پیشنهاد کنید.

نکته: با آن ها ادامه دهید و سعی کنید یک رابطه با آن ها برقرار سازید. تنها زمانی که آنها به برند شما اعتماد کرده اینست که تصمیم گرفته اند کار خود را به شما بسپارند. و این کار هم ظرف یک روز انجام نخواهد گرفت.

 

6# اعتماد بسازید

تبدیل یک شگفتی یکروزه نیست. شما نباید انتظار داشته باشید که با ارسال یک ایمیل آنها را میخکوب خود کنید. شما باید با آنها از طریق کاربران خود ارتباط ایجاد کرده و این زمانیست که آنها اعتماد به شما را شروع میکنند.

وقتی ایمیل های شما یک حس شخصی داشته باشد، باید مطمئن باشید که وبسایت شما تمام این موارد را هم درون خود دارد:

 • باید تایید تمام اطلاعاتی که در وبسایت ارائه میکنید به سادگی قابل تایید باشد
 • مطمئن شود که شما یک آدرس از دفتر یا محل کار خود دارید که به مشتریان میگوید صرفا یک شخصیت مجازی نبوده و واقعا وجود دارید
 • امکانات خود را برجسته کنید، سرویس هایی که ارائه میکنید، و راهکارهایی که دارید
 • حتما راهی آسان برای برقراری ارتباط با خود قرار دهید
 • روی طراحی وبسایت خود کار کنید و یک ارائه خلاقانه و ایده آل و جذاب به کاربر نشان دهید
 • رابط کاربری وبسایت شما نباید خشک باشد، باید ساده و قابل استفاده باشد
 • از خطاهای درون سایت کم کنید و اشتباهات بچگانه ای مانند غلط املایی نداشته باشید

 

چرا ایمیل ها باید شخصی سازی شوند؟

این یک راه روان شناختی برای ارتباط شما با کاربران شماست. وقتی شما از نام آنها در اولین خط ایمیل استفاده میکنید، و نام آنها را در محتوا قرار میدهید، یک مکالمه یک به یک یا دونفره را رقم زده اید. و این یک ماشه بخصوص برای مغز آدم هاست که می تواند روی آنها تاثیر گذار باشد. امضا و هویت شما نشان میدهد که شما پشت چیزی نیستید که میگوید فقط به فکر درآمد هستید. البته اینها فقط میتوانند شما را با چند سوال در ذهن آنها قرار دهند، توجه شخصی و ویژه طی راهی طولانی را می طلبد

 

6 سوالی که باید قبل از ارسال ایمیل به مشتری پاسخ دهید

 

7# استفاده از پاسخ گوهای خودکار به فرم های کلیکی

کاربران شما یا خوانندگان شما فقط با یک ایمیل شما را به یاد نخواهند داشت. حتی اگر به آنها یادآوری کنید که در خبرنامه شما عضو شده اند تا خبرنامه شما را دریافت کنند به این معنیست که آنها این کار خود را فراموش کرده اند. پس فکر خوبیست اگر یک سرویس ارسال ایمیل خودکار برای اینکار و ارسال ایمیل به آنها قرار دهید. اینکار به مرتب به آنها یادآوری میکند که در سیستم شما عضو و در کانال خبرنامه شما شرکت کرده اند.
البته باید آن را زمان بندی کنید، ارسال رگباری تاثیر منفی دارد، با برنامه زمان بندی میتوانید تاثیر ایمیل خود را حفظ و این تاثیر را افزایش دهید. شما میتوانید در اولین روز عضویت آنها، یک ایمیل ارسال کنید، سپس بعد از 5 روز یا یک هفته دوباره یک ایمیل دیگر ارسال کنید، اینبار بعد از 10 روز یا دو هفته ایمیل دیگری برای کاربر خود ارسال کنید. توجه داشته باشید که باید در هر ایمیل، چیزی نهفته باشد که ارزش داشته باشد. باید چیزی را تقدیم مشتری خود کنید.

 

8# مراوده ای کاملا واضح داشته باشید

خیلی ساده صحبت کنید، تمام چیزی که نیاز دارد بداند را در اختیار وی قرار دهید. به واقع باید ایمیل شما تمام توضیحات در مورد محصول یا سرویسی که معرفی کرده اید را درون خود داشته باشد. اینطور فرض کنید که ایمیل شما یک ویژگی جدید برای محصول را معرفی میکند. اگر ایمیل شما توانایی لازم برای توضیح در مورد ویژگی جدید اضافه شده به محصول را نداشته باشد، چگونه میتواند تجربه ای خوب برای کاربر رقم بزند، چگونه میتواند به سوال وی پاسخ دهد، چه چیزی برای تهیه یا استفاده از این ویژگی نیاز است، چگونه باید از آن استفاده کرد یا چه کاربردی دارد، اصلا از این ویژگی جدید تصویری در ایمیل قرار داده اید. اگر اینها را در این ایمیل قرار ندهید، فقط یک خبر برای کاربر ارسال کرده اید که هیچ تمایلی نخواهد داشت در مورد آن اطلاعات بیشتری کسب کند.

شما باید برای آن ها روشن کنید که با ارتقای محصوص و دستیابی به ویژگی های جدید چه چیزی را بدست خواهند آورد، و این ارتقا چه مزیتی برایشان خواهد داشت. ویدیو، تصویر یا یک Gif میتواند در این مورد تاثیر خود را به خوبی نشان دهد.یک دوره استفاده محدود زمان دار Trial به کاربران پیشنهاد دهید تا آنها بتوانند از محصول استفاده کنند و قبل از اینکه هزینه ای بپردازند آن را محک زده سپس آن را تهیه کنند. اگر شما به همین بسنده کنید که ارزش های ویژگی را بیان کنید و نامی از آن ببرید، در حال هدر دادن زمان و توجه مشتریان خود هستید. بله، آنها از محصولات شما استفاده میکنند، و اگر شرایط تست نسخه های جدید را برای آنها فراهم کنید از بازخوردهای آنان بهره خواهید برد. اما به این معنی نخواهد بود که فرایند خرید را از آنها گرفته باشید. ارتباط واضح به این خاطر است که از سردرگمی کاربر کم کنید و نرخ تبدیل بهتری داشته باشید.

 

9# انتقال مجدد کاربران به وبسایت: اینکار را نکنید

بله این تیتر را درست خواندید، اگر شما میخواهید کابرانتان یک معامله مانند تازه سازی عضویت، یا پرداخت و مواردی ازین دست انجام دهند، میتواند راهکاری را عرضه کنید که در خود ایمیل انجام گیرد. در عوض اینکه آنها را مجددا به وبسایت خود هدایت کنید و سپس آنها به حساب کاربری وارد شوند و به برگه پرداخت رفته و خرید خود را انجام دهند، نیازی نیست اینکار را انجام دهید. این مسیر را قطع کرده و از مراحل آن را کم کنید. کم کردن مراحل نه تنها در زمان صرفه جویی میکند، بلکه خیلی ساده و بدون پیچیدگی خواهد بود. این کار مورد استقبال قرار خواهد گرفت. اگر حجم کار را برای مشتریان خود کاهش دهید، خیلی ساده چیزی که میخواهید را در سکوت بدست خواهید آورد. مهره های شما وضعیت بهتری خواهند داشت.همینطور میتوانید فرایند پرکرند خودکار فرم ها زمانی انجام دهید که آنها در برگه معامله با شما قرار دارند. کاربر شما که سابقا برگه را پر کرده است فقط کافیست روی دکمه پرداخت کلیک کند و ادامه دهد.

مسلما روش ها و راهکارهای زیادی وجود دارند که شما میتوانید از آنها برای افزایش نرخ تبدیل ایمیل های خود استفاده کنید. اگر نظری در این مورد دارید بنویسید و اگر ذهن شما با سوالاتی در این زمینه مواجه شده است، اینجا هستیم تا به آن ها پاسخ دهیم.

 منبع

لحظه ای که آمار بالای نرخ فرار ایمیل های خود را می بینید خیلی ناخوشایند است

با امید به نتیجه گرفتن و برنامه ریزی برای دستیابی به هدفی خوب، کمپین های خود را تشکیل داده اید و استراتژی بازاریابی ایمیلی خود را آغار کرده اید.  اما وقتی به نرخ فرار نگاه میکنید، می بینید که حتی ایمیل های شما نتوانسته اند دست کاربران برسند.

پیش تر در مورد نرخ فرار ایمیل توضیح داده ایم. اما امروز میخواهیم در مورد بهینه سازی نرخ فرار ایمیل ها صحبت کنیم. توجه داشته باشید که نرخ فرار ایمیل تفاوت اساسی با نرخ پرش وبسایت دارد پس بهتر است هر دو مورد را مطالعه کنید تا این موضوع بسیار مهم را در قبال مدیریت وبسایت و کسب و کار خود کاملا درک کرده باشید.

برای بهینه سازی نرخ فرار ایمیل چه باید کرد؟ خب در حقیقت راه های مختلفی برای بهینه سازی نرخ فرار ایمیل ها وجود دارد چند مورد در بهینه سازی نرخ فرار ایمیل شما در ایمیل مارکتینگ میتواند کمک کند زمان بندی ارسال خبرنامه، بهینه سازی محتوای خبرنامه، پاداش های مخصوص اعضای خبرنامه، محتوای ویژه برای اعضای خبرنامه و …

اما در اینجا میخواهیم با مراحلی در روند بهینه سازی نرخ فرار ایمیل یا کاهش آن شروع کنیم:

 

مرحله #1: با یک فرم ثبت نام مناسب و البته خوب شروع کنید

با یک فرم ثبت نام مناسب و البته خوب شروع کنید

وقتی شما آدرس ایمیل کاربران خود را داشته باشید، یا اینکه آنها ایمیل خود را با شما به اشتراک بگذارند، در این صورت آنها خود به صورتی با شما و دریافت خبرنامه از شما موافقت کرده اند. البته اگر میخواهید در فرم سازی با وردپرس کار کنید، کافیست جستجوی کوتاهی بزنید تا با بهترین افزونه های وردپرس برای فرم سازی آشنا شوید. البته نکته ای که در این مورد وجود دارد، اینست که باید از ثبت نام های هرز یا رباتی جلو گیری کنید، پس از سیستم Captcha مناسب برای اینکار استفاده کنید.

 

مرحله #2: از یک فرم اشتراک دو مرحله ای برای تایید عضویت در ایمیل مارکتینگ استفاده کنید

تایید دو مرحله ای عضویت کاربر چه تفاوتی با تایید یک مرحله ای دارد، البته در این مورد باید مفصل صحبت کرد و امتیازات و برتری های تایید دو مرحله ای را نسبت به تایید یک مرحله ای بیان داشت. اما به طور مختصر، وقتی از تایید دو مرحله ای استفاده میکنید، و به کاربران ایمیل تایید اشتراک در بخش خبرنامه ارسال میکنید، آنها با تایید اشتراک خود، اذعان داشته اند که تمایل دارند خبرنامه های شما را دریافت کنند. البته در این مورد شما میتوانید با طراحی یک ایمیل بهتر، آنها را دوباره به وبسایت خود بازگردانده و به آنها پاداش دهید، یا اینکه مزیت های خبرنامه را مفصل برایشان توضیح  دهید.

 

مرحله #3: قبل از ارسال ایمیل به کاربران، فهرست کاربران خبرنامه را مرتب و تمیز کنید

در این مورد باید گفت که اگر فهرست خبرنامه شما از شش ماه پیش تا الان دست نخورده مانده است، بهتر است برای شروع مناسب ایمیل مارکتینگ خود با این لیست، عجله ای نداشته باشید. بیشتر نرخ فرار در ایمیل های ارسالی در میان کاربران شما، اینست که برخی دیگر علاقه مند به موضوعات مطرح شده توسط شما نیستند. به عبارتی، دیگر برای کاربران سابقا عضو، جذابیت جالب توجهی در وبسایت و کسب و کار شما وجود ندارد. یا حتی ممکن است که این آدرس ایمیل ها دیگر فعال نباشند، صاحبانشان آنها را چک نمیکنند. برای بهینه سازی نرخ فرار ایمیل ها حتی بهتر است ایمیل های خود را از Noreply@shoma.com به مورد دیگری مانند Support@shoma.com و … تغییر دهید.

 

مرحله #4: از اولین لیست کمپین ایمیل مارکتینگ خود برای مرتب سازی لیست ایمیل ها استفاده نکنید

سرویس تحویل دهنده ایمیل شما، ابزاری برای بهینه سازی لیست ایمیل شما نیست. برای اینکار شما به ابزارهای آنلاینی نیاز دارید که نرخ فرار ایمیل را بررسی و گزارش میکنند. اگر از یک لیست ضعیف استفاده کنید، نه تنها ریسک توقف یک اکانت را خریده اید، بلکه خود را در معرض مشکلی بنام خسارت زدن به یک برند قرار داده اید. اینکارِ شما به خوشنامیتان ضربه خواهد زد. اگر نام و برند خود را در وضعیت نامساعدی قرار دهید، شاید کمپین های بعدی شما شاهد مسدود سازی های بیشتری خواهد بود. قبل از اینکه به فکر بهینه سازی نرخ فرار ایمیل خود باشید، به فکر بهبود و تناسب لیست ایمیل خود بپردازید. اگر کمی زمان صرف کنید تا لیست ایمیل خود را از قبل و بهتر از آنچه که الان دارید، بهتر کنید، میتوانید ریسک کمتری نسبت به برند خود بپذیرید.

 

مرحله #5: برای بروز رسانی اطلاعات و داده های جدید درخواست خود را ارسال کنید

این خیلی ساده است که شما در ایمیل ارسالی خود درخواست مشخصی را جاسازی کنید. این درخواست شما برای بروز رسانی اطلاعات کاربر در پروفایل وی و داده های جدید را امتحان کنید. این کار کمک میکند تا اطلاعات دقیق تری نسبت به کاربران خود داشته باشید. به این ترتیب با این عمل بالفعل و مناسب، شما توانسته اید به اطلاعات جدیدی دست پیدا کنید که کاربر شخصا آنها را دوباره در اختیار شما قرار داده است، پس قبل از اینکه به ایمیل آدرسی اشتباهی ایمیل ارسال کنید، ایمیل های خود را صندوق کاربری قرار داده اید که با خبرنامه شما موافق است.

 

مرحله #6: دامنه ارسال ایمیل های خود را استفاده کنید

احساس خوشایندی که در کاربران پدیدار میشود اینست که آنها در این اندیشه نباشند که ایمیل های خودکار و متوالی از سرور دریافت میکنند. اما این بحث اصلی نیست، بحث اصلی ما اینست که شما با آدرس مخصوص خود ایمیل ارسال کنید. منظور کلی در این مورد اینست که با آدرس ایمیل خود خبرنامه ها را ارسال کنید. اینکار کمک میکند تا ایمیل بیشتر مورد استقابل کاربران باشد. همچنین میتوان در خصوص اینکار و نکات مثبت آن گفت که برای کاربران بیشتر شناخته تر خواهد شد. بنابراین در سرویس تحویل ایمیل خود برای ایمیل مارکتینگ مناسب تر و البته کاهش نرخ فرار ایمیل هم که شده اگر میتوانید از آدرس ایمیل با نام دامنه وبسایت خود استفاده کنید. مثلا آدرس ایمیل شما چیزی به این شکل باشد: mesal@siteshoma.com و …

 

مرحله #7: مطمئن شوید که ایمیل شما در Inbox تحویل شود و اسپم نباشد

مطمئن شوید که ایمیل شما در Inbox تحویل شود و اسپم نباشدخیلی ساده؛ اگر به ایمیل های خود توجهی نداشته باشید، شاید هرگز در اینباکس صندوق ایمیل کاربران نباشند، این را هم بدانید که برخی به دلایل امنیتی حاکم بر اینترنت شاید اصلا پوشه اسپم و Bulk و Junk و این موارد را بررسی و باز نکنند. پس اگر میخواهید ایمیل شما از ابتدا سوخته نباشد، بهتر است که ضمن بررسی اسپم نشدن آنها، در این مورد توجه بیشتری به خرج دهید. صافی اسپم برای بررسی ایمیل ها حرکت ساده ای برای کار دارد، ملاک قضاوت در بررسی ایمیل ها به اسپ بودن یا نبودن آنها ختم میشود، اما این صافی ها همیشه در حال تغییر هستند…

و این چه معنی میتواند برای شما داشته باشد؟

یعنی اینکه اگر میخواهید ایمیل اسپمی ارسال کنید، کافیست ایمیل خود را تنظیم کرده و با زدن دکمه “ارسال” قسمت های دیگر ماجرا را فراموش کنید.

شما باید مطمئن شوید، که قالب ایمیل ایرادی نداشته نباشد، نباید از کلماتی استفاده کنید که احتمال اسپم شدن را افزایش دهند.

فیلترهای اسپمدر این مورد باید دقت کافی داشته باشد. برای اینکه از اسپم بودن یا نبودن و شدن یا نشدن ایمیل های خود مطمئن شوید میتوانید از ابزارهای آنلاینی استفاده کنید که اینکار را برای شما انجام میدهند. مثلا وبسایت آزمایشگر خبرنامه mail-tester.com میتواند به شما کمک کند تا اطمینان پیدا کنید که ایمیل های شما اسپم نخواهد شد.

 

مرحله #8: زمان بندی ایمیل های شما بسیار مهم است

زمان برای شما مهم است یا کاربران؟ این سوال کلیشه ای ذهن بسیاری را مشغول کرده است. اما جواب ساده ای دارد…
اگر شما برای زمان کاربران ارزش قائل شده و نشان دهید زمان مخاطبین شما برایتان مهم است، در این صورت زمانی که قرار بود برای شما مهم باشد، به شکل یک دایره یا زنجیره وار، دوباره در اختیار شما قرار خواهد گرفت. به همین دلیل زمان بندی در ارسال ایمیل های شما برای کاربران بهتر است، و البته نتیجه ی مناسب هم در هیمن کار نهفته است. وقتی در ارسال خبرنامه به کاربرانتان برنامه زمانی به کاربر برده و دوره ارسال پیشه کنید، کاربران کمتری فراموش میکنند که خود پستت الکترونیکی خود را در اختیار شما قرار داده اند، بنابراین با زمان بندی درست، ایمیل های شما برای کاربران شما جا افتاده تر خواهد شد.

زمان بندی در ایمیل مارکتینگ بسیار مهم است

علی رغم اینکه زمان ارسال ایمیل ها مهم است، اگر از برنامه زمانی در بازاریابی ایمیلی خود استفاده کنید، توانسته اید یک برنامه زمانی در ذهن کاربران نسبت به برند خود ایجاد کنید، که با نزدیک شدن به هربار دوره ارسال ایمیل های شما، کاربران خود منتظر این کار باشند. اما…
زمان بندی در کل به این معنی نیست که شما هر روز ایمیل ارسال کنید، برخی کاربران فقط می خواهند ایمیل های ماهانه شما را دریافت کنند، برخی از ایمیل های هفتگی استقبال می کنند و برخی هم برای ایمیل های شما دست و پا می شکنند پس هر روز برایشان ایمیل ارسال کنید. بنابراین گاهی اوقات باید برخی از کاربران خود را انتخاب کنید و از طرف شرکت یا برند و وبسایت خود برای آنها ایمیل سفارشی ارسال کنید، از آنها جویا شوید و نظر آنها را در رابطه با قسمت های مختلف سرویس خود جویا شوید. نوعی دیگر از زمان بندی در این قسمت این بود که گاهی اوقات، بخشی از زمان را به مکاتبه ایمیلی با کاربران خود اختصاص دهید

 

مرحله #9: با برنامه حرکت کنید، متمرکز شده و کیفیت کار و زمان فعالیت خود را افزایش دهید

همیشه گفته ایم که کیفیت و زمان رابطه مستقیم دارند، زمان بیشتر صرف فعالیت روی یک محصول، سرویس یا کار، در نهایت به افزایش کیفیت و بهره وری منجر خواهد شد. مهمترین مراحل در بهبود نرخ فرار ایمیل یا کاهش نرخ فرار ایمیل که در این مقاله گفته شده است مرحله 1 تا 4 است. اساسا این سوال پیش خواهد آمد که آیا کار روی خوشنامی و شهرت برند مهم نیست؟ چرا مهم است اما یکی از مهمترین حرکت ها در تبدیل به برند شدن و یا شهره شدن و پیدا کردن آوازه، کیفیت است. وقتی پای کیفیت در میان باشد، کاربران برای آن هزینه خواهند کرد. پس روی کیفیت سرویس های خود کار کنید، یکی از آنها خبرنامه های شماست. روی خبرنامه و بازاریابی خبرنامه خود کار کنید.

 

اگر با نرخ فرار ایمیل زیادی مواجه شدید، نا امید نشوید، همیشه برای هر مشکلی راه حلی وجود دارد، و این شما هستید که میتوانید راه حل مشکلات خود را پیدا کنید. پس روی هر موضوعی که کار کنید بیشتر درگیر شوید بیشتر متوجه روند کار شده در نتیحه میتوانید بهتر از دیگران و حتی سابق، به دریافت نتایج مثبت نایل شوید.

اگر شما هم ایده ای دارید حتما با کاربران ما در اشتراک بذارید.

 

مرحله #1 نرخ فرار در تجزیه و تحلیل وبسایت

قبل از پرداختن به نرخ فرار ایمیل بیایید با نرخ پرش وبسایت که بیشتر به عنوان اصل موضوع در نرخ فرار مورد بحث است بپردازیم:

 

در تجزیه و تحلیل یا آنالیز وبسایت، شامل گوگل آنالیتیکز، نرخ فرار یعنی:

میزان درصدی کاربرانی که از طریق جستجو در موتور جستجو  به وبسایت شما رسیده و سپس بدون اینکه برگه جدیدی باز کنند، میخواهند وبسایت را ترک کنند.

 

وقتی از طریق جستجو به وبسایت شما رسیده باشند، به برگه ای از برگه ها یا مقاله و یا برگه اصلی وبسایت خواهند رسید، به این برگه که به آن رسیده اند (برگه ورود یا برگه فرود) گفته میشود. وقتی این بازدید کننده پس از مشاهده این برگه، میخواهد خارج شود، عملی انجام داده است که به آن فرار یا پرش میگویند. وقتی برگه جدیدی باز نمیکند یا زمان کوتاهی در آن میماند، یعنی از وبسایت شما فرار کرده یا از سد آن پرش کرده است، در این صورت برای این برگه نرخ فرار ثبت میشود و میزان آن درصدی خواهد بود. وقتی نرخ فرار از وبسایت شما زیاد باشد، یعنی برگه ای که کاربر پس از جستجو برای عبارت خود با آن مواجه شده است، سریعا توسط کاربر ترک میشود، برای کلمه مورد نظر زیاد مناسب نیست یا مناسب روی آن کار نشده است.

نرخ فرار پایین به این معنی است که کاربران پس از مواجه با برگه برای جستجوی خود، در برگه وبسایت شما مانده اند، پس از مدتی که اطلاعات مورد نظر را بدست آورده اند، آن را ترک کرده اند، پس نرخ فرار پایین یعنی برگه ای که شما دارید مناسب است.

نرخ فرار توسط گوگل برای رتبه بندی برگه ها و پست های وبسایت شما به شدت استفاده میشود.

 

شاید روی کاغذ یک مقاله کاملا سئو شده داشته باشید، اما این نرخ فرار و ماندگاری در برگه است که به گوگل میگوید این برگه میتواند در صفحه اول گوگل باشد یا اینکه نه، باید در برگه های بعدی نتایج بماند. گوگل خود توصیه میکند که به نرخ فرار توجه داشته باشید و سعی کنید همیشه آن را پایین نگه دارید. گوگل میگوید شما میتوانید با بهینه سازی برگه ورود یا صفحه فرود برای کلمه کلیدی سعی در بهبود نرخ فرار داشته باشید، اما یک متخصص سئو که دستی در خمیر داشته باشد، به شما میگوید سعی کنید بهترین لحنی که میتوانید برای مقاله و محتوا به کار ببرید، تا کاربر را در برگه نگه دارید.

با افزایش نرخ ماندگاری و کاهش نرخ پرش، گوگل به برگه رتبه بهتری میدهد

 

نرخ پرش چیست؟ چرا نرخ فرار یا پرش بسیار مهم است؟

 

مرحله #2 نرخ فرار ایمیل در ایمیل مارکتینگ

در ایمیل مارکتینگ، نرخ فرار یعنی:

میزان درصدی از آدرس ایمیل های موجود در فهرست ایمیل، که هنگام ایمیل رسانی انبوه، ایمیلی دریافت نکرده اند، که توسط سرور ارجاع داده میشود.

حال این کار میتواند دلایل مختلفی داشته باشد.
اما…
ما دو نوع نرخ فرار ایمیل داریم که به نام های نرخ فرار سخت و نرخ فرار نرم شناخته میشوند.

نرخ فرار ایمیل نرم در مقابل نرخ فرار ایمیل سخت

در ارسال ایمیل های انبوه، نرخ فرار سخت برای توضیح دسته از ایمیل هایی استفاده میشود که به سرور ارسال کننده باز میگردد در حالی که حتی توسط سرور دریافت کننده ایمیل کاربر، پذیرش نشده اند. اما نرخ فرار نرم در هنگام ایمیل رسانی تجمعی یا ارسال خبرنامه انبوه، برای توضیح طبقه ای از ایمیل ها استفاده میشود که به سرور ارسال کننده ایمیل باز میگردند در حالی که توسط سرور دریافت کننده ایمیل کاربر نیز پذیرفته شده اند.

 

مرحله #3 مشکل اصلی فرار نرم و فرار سخت ایمیل چیست؟

وقتی من میخواستم مهارت خوبی در ایمیل مارکتینگ داشته باشم، نسبت به این قضیه چندان اطلاعاتی نداشتم که باید قوانین و شرایط مختلف را در مورد ایمیل مارکتینگ که ممکن است رخ دهد را یاد بگیرم. در حقیقا من از پایه شروع کردم تا در مورد قوانین و تاکتیک های ایمیل مارکتینگ بیشتر اطلاعات کسب کنم… پس کار خودم را با پشت کار شروع کردم… دو قانون یا شرایطی که بیشتر مشکلات را دارند؟ نرخ فرار نرم و سخت.

مشکلات ایمیل مارکتینگ - نرخ فرار نرم و سخت

البته، من این شرایط را در ایمیل مارکتینگ میدانستم. یکی همیشه بد بود و دیگری همیشه بد نبود. و به هر  طریقی، من این دو تارو با هم یکی میکردم، حتی الان، من مجبورم یک بررسی سه گانه داشته باشم که تا بدانم در شرایط خوبی هستم. و البته شک داشتم که تنها باشم، چون این مشکل فراگیر است. از وقتی نرخ فرار نرم و سخت در مراحل مختلف ایمیل مارکتینگ پیدا شد، و به عنوان دو مشکل اساسی در این مورد شناخته شدند، مجبور شده ایم پیگیری سختی در این مورد داشته باشیم.

یکی همیشه بد بود و دیگری همیشه بد نبود

 

در ادامه میتوانید توضیحات بیشتری در این مورد مطالعه کنید:

آیکن ایمیل

 

چگونه نرخ فرار ایمیل را بهینه سازی کنیم؟  

 

مرحله #4 نرخ فرار ایمیل نرم و نرخ فرار ایمیل سخت : تفاوت ها کدام هستند؟

وقتی نرخ فرار ایمیل معمولی باشد، یعنی اینکه نمیتواند در Inbox کاربر حضور پیدا کند. دو صفت “نرم” و “سخت” برای تشخیص دو دسته بندی از این نوع مشکل پیدا شدند. یکی همیشگی است و دیگری همیشگی نیست. نرخ فرار سخت یعنی ایمیل نمیتواند تحویل داده شود، و دلایل آن همیشگی است. شاید ایمیل آدرس فیک باشد (وجود ندارد)، یا دامنه ایمیل واقعی نیست، یا اینکه سرور ایمیل را شناسایی نمی کند چون آدرس ایمیل حذف شده است.

نرخ فرار سخت یعنی ایمیل نمیتواند تحویل داده شود. چون مشکلی اساسی وجود دارد

دلایل بسیار زیادی نیستند که باعث رخداد نرخ فرار ایمیل سخت باشند. اصل ماجرا این است که این مشکل همیشگی است و مربوط به آدرس ایمیل است. شما باید این ایمیل آدرس های با چنین مشکلی را پیدا و برای همیشه حذف کنید.

نرخ فرار ایمیل نرم یعنی اینکه ایمیل نمیتواند تحویل داده شود، و این مورد میتواند دلایل خود را داشته باشد، شاید اینباکس صندوق ایمیل کاربر پر شده است و فضای دریافت ایمیل جدید را ندارد، یا اینکه ایمیل ارسالی شما حجیم است. و دلایل دیگری از این مورد… اگر با نرخ فرار ایمیل نرم در ایمیل مارکتینگ مواجه شدید؛ بدانید که بیشتر سرویس های تحویل ایمیل انبوه، تلاش های چندباره دارند تا بتوانند ایمیل را به دست کاربر برسانند حتی اگر چند روز هم از زمان ارسال ایمیل تجمعی گذشته باشد.

در نرخ فرار نرم یعنی اگرچه  ایمیل نمیتواند تحویل داده شود ولی توسط دریافت کننده ایمیل کاربر پذیرفته شده است و آدرس ایمیل مشکلی ایجاد نکرده است!

اگر متوجه شدید که برخی از آدرس ایمیل ها همچنان نمیتوانند ایمیل را دریافت کنند بهتر است آنها را پیدا کرده و از لیست ایمیل خود حذف کنید. برای این کار می توانید از پیگیری های نرخ کلیک و بازشدن ایمیل ها استفاده کنید. سعی کنید که نرخ فرار ایمیل خود را زیر 2% نگه دارید، بیشتر از این مقدار، شما اعلان های مشکل تحویل ایمیل دریافت خواهید کرد.

و این خیلی خوب است اگر نرخ فرار ایمیل شما زیر 2 درصد باشد.

 

نرخ فرار ایمیل سخت

 

نرخ فرار سخت = مشکلاتی دائم در تحویل ایمیل ها

 

نرخ فرار ایمیل نرم

 

نرخ فرار نرم = مشکلاتی موقت در تحویل ایمیل ها

 

به میزان اولی که به نظر میرسید سخت نیست اما بهبود وضعیت نرخ فرار ایمیل در ارسال ایمیل های انبوه موفقیت آمیز محسوب میشود.

با استفاده از این 19 نکته کلیدی در ایمیل مارکتینگ ، موفقیت در آن را تجربه کنید.

امروزه کسب و کار‌های زیادی این مسئله را درک کرده‌اند که برای موفقیت بیشتر احتیاج دارند که ایمیل مارکتینگ موفقی را داشته باشند. چه چیزی بهتر از این که  شما لیستی از ایمیل‌‌های اشخاصی را داشته باشید که با رضایت این ایمیل‌ها را در اختیار شما قرار داده‌اند و به زمینه‌ای که شما در آن فعالیت می‌کنید، علاقه دارند.

این روش بازاریابی بسیار مفید است و تحقیقات نشان داده‌اند که می‌تواند در تصمیم کاربران تأثیر بگذارد و آن‌ها را تشویق کند تا برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت شما مراجعه کنند. در اینجا  نکاتی ارائه خواهد شد که به شما کمک می‌کند ایمیل مارکتینگ موفقی را تجربه کنید.

نکته کلیدی #1 انتخاب مکانی مناسب برای فرم عضویت

در صفحه اصلی سایت، مکانی مناسب را برای قرار دادن فرم عضویت در خبرنامه اختصاص دهید برای ورود به این بخش عناوینی مثل «عضویت» و «اشتراک» مناسب می‌باشند. دقت کنید که فرم اشتراک یا عضویت نباید کاربران را آزرده خاطر کند و البته همیشه جایگاه آن در سایدبار یا جایگاهی که دیگر وبسایت ها استفاده میکنند نخواهد بود بلکه به طراحی وبسایت و فضای مناسب و بدور از شلوغی نیاز دارد.

 

نکته کلیدی #2 در دسترس قرار دادن لینک عضویت در خبرنامه

در زمانی که کاربران از سایت شما بازدید می‌کنند، شما فرصت خواهید داشت تا آنان را به عضویت  خبرنامه در بیاورید. پس لینک عضویت را در صفحات اصلی قرار دهید تا به راحتی در اختیار کاربران قرار بگیرد. علاوه بر این شما می‌توانید لینک ثبت نام در خبرنامه را در فرم‌های مختلف سایت قرار دهید.

 

نکته کلیدی #3 ثبت نام آسان برای کاربران

باید همیشه این موضوع را در نظر بگیرید، مردم در اکثر مواقع تمایلی برای پر کردن فرم‌هایی که سوالات زیاد یا شخصی از آن‌ها می‌پرسند را ندارند. پس فرم خود را طوری طراحی کنید که تا حد امکان سوالات مربوط به حریم شخصی در آن وجود نداشته باشد و همچنین دارای تعداد فیلد‌های زیادی هم نباشد. همچنین شما می‌توانید با ارائه توضیح و لینک حفظ اطلاعات و رعایت حریم خصوصی به کاربران اطمینان بیشتری بدهید. این عامل به شما کمک می‌کند که کاربران بیشتری به سایت شما اعتماد کرده و در خبرنامه‌ی آن عضو شوند.

 

نکته کلیدی #4 ارائه دانلود و هدیه به کاربران در قبال عضویت در خبرنامه

19 نکته برای دست یابی به ایمیل مارکتینگ موفق که باید بدانیدفایل ارزشمندی را تهیه کنید و اجازه‌ی دانلود آن را به کاربرانی بدهید که فرم عضویت در خبرنامه را تکمیل کرده‌اند. علاوه بر این می‌توانید برای کاربرانی که در خبرنامه‌ی شما عضو شده‌اند به قید قرعه هدایایی را در نظر بگیرید یا حتی قسمتی از خدمات خود را به صورت رایگان در اختیار کاربرانی قرار دهید که در خبر نامه عضو شده‌اند.

 

نکته کلیدی #5 عدم استفاده از ایمیل های ناخواسته

یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت در ایمیل مارکتینگ این است که کاربران با تمایل خود ایمیل را در اختیار شما قرار می‌دهند. پس برای جلوگیری از اضافه شدن ایمیلی بدون رضایت صاحب آن، همیشه یک ایمیل تایید به آدرس وارد شده در فرم ارسال کنید تا از صحت آدرس ایمیل وارد شده اطمینان پیدا کنید. با انجام این کار لیست ایمیل‌های شما سالم و بدون اسپم خواهد شد. همچنین در هنگامی که کاربری ایمیل خود را تأیید کرد، می‌توانید یک پیام دوستانه‌ی خوش‌آمد گویی به او ارسال کنید این کار باعث می‌شود تعامل شما با کاربران بیشتر بشود.

 

نکته کلیدی #6 انتخاب عنوان خاص و محتوای واضح و قابل فهم

با توجه به این موضوع که کاربران به صورت روزانه ایمیل‌های زیادی را دریافت می‌کنند و بسیاری از آن‌ها نخوانده پاک می‌شوند، شما باید عنوان جالبی را برای پیام خود انتخاب کنید که کاربر را برای باز کردن آن تشویق کند، چرا که عنوان اولین بخشی از یک ایمیل است که معمولاً دیده می‌شود. علاوه بر عنوان مناسب شما باید محتوایی واضح را برای کاربران در نظر بگیرید که فهم آن پیچیده و زمانبر نباشد تا بتواند در نگاه اول که مخاطب به پیام شما می‌اندازد او را جذب کند. در پیام خود از دکمه‌های جذاب و امکان دنبال کردن لینک‌ها استفاده کنید.

 

نکته کلیدی #7 زمابندی مناسب و ارسال در ساعات مناسب

19 نکته برای دست یابی به ایمیل مارکتینگ موفق که باید بدانیدپیامی که شما ارسال می‌کنید، باید در کمترین زمان ممکن اطلاعات لازم را به مخاطب بدهد. پس نیازی به ایمیلی با جداول و متن زیاد ندارید، به جای آن سعی کنید با استفاده از کلمات کلیدی در اول پیام منظور خود را هر چه سریع‌تر به کاربر منتقل کنید.با این کار کاربر می‌تواند با نگاهی کوتاه از محتوای پیام مطلع شود. در اغلب اوقات ساعات روز، زمان مناسبی برای ارسال ایمیل شما است، البته با توجه به کسب و کار‌های مختلف این ساعت می‌تواند تغییر کند. شما زمان مناسب ارسال ایمیل‌ برای کمپین خود را با استفاده از A/B تست پیدا کنید.

اینفوگرافیک بهترین زمان برای ارسال پست در شبکه های اجتماعی

 

نکته کلیدی #8 فراهم کردن امکان لغو عضویت در خبرنامه

به دلایل گوناگون ممکن است مخاطبین شما پس از مدتی تمایل خود را برای دریافت ایمیل از جانب شما از دست بدهند، شما باید این امکان را فراهم کنید که کاربران هر زمانی که اراده کردند، بتوانند عضویت خود را در خبرنامه لغو کنند و روند ارسال ایمیل به آن‌ها متوقف شود. قسمت لغو عضویت را در پایین صفحه قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که این فرآیند به سادگی برای کاربران امکان پذیر است. این کار باعث می‌شود اعتماد کاربران به شما بیشتر شده و در نتیجه بتوانید تعامل بهتری را با آنان برقرار کنید.

 

نکته کلیدی #9 استفاده از نسخه متنی ایمیل و قرار دادن لینک نسخه تحت وب ایمیل

این نکته را در نظر داشته باشید که برخی از سرویس‌های گیرنده ایمیل با HTML سازگاری ندارند، پس شما باید برای آن‌ها نسخه‌ی متنی را جایگزین کنید، همچنین به دلایل مختلف ممکن است، ایمیل شما به صورت کامل و صحیح برای مخاطب نمایش داده نشود، پس شما باید ایمیل را به صورت آنلاین و تحت وب نمایش دهید. لینک نسخه آنلاین ایمیل را در سر صفحه (Head) قرار دهید. همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که تعداد زیادی از کاربران به صورت پیش‌فرض نمایش تصاویر را مسدود می‌کنند و این بدان معنی است که آنان فقط جعبه‌های خالی را می‌بینند.

 

نکته کلیدی #10 استفاده از درخواست‌های مختصر

اگر تصمیم دارید که مخاطبان شما سوال و یا نظرسنجی شما را پاسخ بدهند، در قدم اول به آن‌ها توضیح دهید که هدف شما از این کار چیست و در قدم بعدی سعی کنید سوال و نظرسنجی شما مختصر و کوتاه باشد. چرا که در این صورت شانس بیشتری دارید که مخاطبین این درخواست شما را جواب بدهند.

 

نکته کلیدی #11 امکان نمایش صحیح در انواع گجت‌ها

19 نکته برای دست یابی به ایمیل مارکتینگ موفق که باید بدانیددر بعضی موارد پیش آمده است که شما ایمیل خود را از طریق موبایل یا تبلت بررسی کرده‌اید و با ایمیل‌های مواجه شده‌اید که متنی نا مرتب یا فونت‌های خیلی بزرگ و یا خیلی کوچکی داشته‌اند.  پس همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که طراحی ایمیل شما باید به گونه‌ای باشد که در تمامی دستگاه‌ها به صورت صحیح و منطبق با سایز صفحه نمایش به درستی نمایش داده شوند.

 

نکته کلیدی #12 قرار دادن آرم و برند مخصوص شما در ایمیل

یکی از قابلیت‌های ایمیل مارکتینگ این است که شما با استفاده صحیح از آن می‌توانید، لوگو و برند خود را گسترش دهید. برای این کار لوگوی مخصوص به خود را در ایمیل‌های ارسالی قرار دهید، بهتر است این لوگو از نظر اندازه و رنگ و ساختار مشابه لوگویی باشد که شما در سایت شرکت خود استفاده کرده‌اید.

 

نکته کلیدی #13 در نظر گرفتن پیشنهادات ویژه در بازه‌های زمانی مختلف

برای جلب مخاطبان شما می‌توانید در ایمیل‌های ارسالی پیشنهادات ویژه‌ای را برای آن‌ها بفرستید، این کار می‌تواند به جذب آن‌ها کمک زیادی کند، همیشه در نظر داشته باشید که برای پیشنهادات ویژه‌ی خود محدودیت‌های زمانی را در نظر بگیرید.

 

نکته کلیدی #14 توقف استفاده از فایل های فلش و فیلم ها

 همیشه این نکته را به یاد داشته باشید که جاوا اسکریپت، اکتیو ایکس، فلش، و فیلم ها معمولاً در ایمیل‌های HTML  قابل استفاده نیستند. حتی اگر کاربران اجازه نمایش آنها را فعال کنند، بسیاری از برنامه‌های ایمیل به منظور افزایش امنیت این نوع فایل ها را مسدود می کنند.

 

نکته کلیدی #15 اجتناب از فایل‌های پیوست شده حجیم

برخی از سرویس دهندگان حجم مشخصی را برای فایل‌های پیوست شده محدود کرده‌اند و علاوه بر این موضوع تعدادی از کاربران به اینترنت پرسرعت دسترسی ندارند، پس شما باید در مواقعی که لازم است در ایمیل ارسالی فایلی را پیوست کنید، مسئله محدودیت حجم را در نظر بگیرید.

 

نکته کلیدی #16 اسفارشی سازی ایمیل ها و استفاده از برنامه های تست ایمیل

شما باید در نظر داشته باشید که مخاطب شما به چه منظوری در خبرنامه‌ی شما عضو شده است و به چه زمینه‌ای علاقه دارد و ایمیل‌های که برای او ارسال می‌کنید، درهمین حوزه قرار داشته باشد. با این کار شما نشان می‌دهید که برای مخاطب ارزش قائل هستید، ایمیل‌های ارسالی را می‌توانید، با کلماتی مثل، «هدیه ما به شما» و «پیشنهاد منحصر به فرد برای شما» آغاز کنید. قبل از ارسال ایمیل به کاربران بهتر است، آن را تست کنید.
نرم افزار‌هایی مانند، Apple Mail و Outlook می‌تواند به شما کمک کند تا قبل از ارسال، ایمیل خود را مشاهده کنید. همچنین می‌توانید این تست را در سرویس‌های جیمیل و یاهو انجام دهید.

 

نکته کلیدی #17 قرار دادن اطلاعات تماس و نام فرسنده و حفظ تعامل با مخاطبین

از زمان شروع فعالیت کمپین خود نام مناسبی را برای آن در نظر بگیرید چرا که با دیدن منظم یک نام حس اعتماد در مخاطبین ایجاد می‌شود و آن‌ها این نام را به رسمیت می‌شناسند. در ضمن می‌توانید برای افزایش این اعتماد یک آدرس فیزیکی و شماره تلفن و یک آدرس ایمیل معتبر را در اختیار مخاطبین خود قرار دهید. همچنین شما احتیاج دارید تا تعامل مثبت ایجاد شده‌ی خود با مخاطبین را حفظ کنید.  اگر در کمپین ایمیل مارکتینگ خود برنامه‌ای برای ارسال ایمیل‌های منظم ندارید، برای حفظ رابطه و تعامل سعی کنید ایمیل‌هایی در قالب پیشنهاداتی ویژه و یا نظرسنجی و غیره برای مخاطبین ارسال کنید.

 

نکته کلیدی #18 فراهم کردن امکان اشتراک گذاری ایمیل خود در شبکه‌های اجتماعی19 نکته برای دست یابی به ایمیل مارکتینگ موفق که باید بدانید

در صورتی که ایمیل شما محتوای ارزشمندی داشته باشد، مخاطبان علاقه‌مند می‌شوند که آن‌ها را با دوستان خود به اشتراک بگذارند، بنابراین شما باید دکمه‌های شبکه‌های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر و غیره را در ایمیل خود قرار دهید.

 

نکته کلیدی #19 فرصت جذب مخاطب در نمایشگاها

نمایشگاه‌ها و رویداد‌های دورهمی که در زمینه‌ی فعالیت شما برپا می‌شود، فرصت مناسبی برای جذب مخاطب برای خبرنامه‌ی شما است. با قرار دادن یک کامپیوتر در آن محل می‌توانید امکان ثبت نام برای علاقه‌مندان به فعالیت خود را فراهم کنید.