2021-08-25

برای سئو کردن سایت دو روش وجود دارد. روش اول این است که می توانید به شرکت های سئو مراجعه کنید و از انها تقاضای خدمات سئو بکنید؛ روش دوم  هم این است که میتوانید خودتان ترفند هایی را یاد بگیرید که بتوانید وب سایت  را به صفحه اول بیاورید. در اینجا میموس برای افرادی که در دسته دوم قرار دارند،7 روش اموزش میدهد که با رعایت این موارد می توانید سایتتان را به اسانی بالا بیاورید.

تگ های ALT

سعی کنید برای رسانه های که در سایت قرار می دهید از تگ های alT و یا توضیحات متن جایگزین استفاده کنید. زمانی که شما از انها بهره گیری کنید به موتور های جستجو این اجازه را می دهید که صفحه شما را بیابد، این امر بسیار مهم است.

برای اطلاعات بیشتر بررسی متن جایگزین تصاویر در افزونه سئو Yoast SEO را بخوانید.

لینک ها

شما باید تا حد ممکن به کاربر  محتوای اموزشی بدهید. یک وبسایت عالی دارای پیوند های زیادی در متن است. این مورد تاثیر فوق العاده ای در رتبه بندی گوگل دارد.

برای اموزش می توانید در کارگاه رایگان لینک سازی حرفه ای و کلاه سفید شرکت کنید.

لینگ

 

کلمه کلیدی

کلمات کلیدی را انتخاب کنید و سعی کنید محتوای فوق العاده برای ان بنویسید و بارگذاری کنید تا گوگل متوجه بهترین بودن شما در ان کلمه بشود و با رتبه دادن شما را خوشحال کند و اعتبار سایت تان را بالا ببرد.کلمه کلیدی را دو الی یک بار در پارگراف های ابتدایی و پایانی و دو الی جهار بار در طول متن بنویسید . اگر نمیدانید که چگونه کلمه کلیدی انتخاب کنید بهتر است مقاله کلمه کلیدی را چگونه انتخاب کنیم؟ را بخوانید.

حتما بخوانید :  تفاوت بازاریابی و تبلیغات چیست؟

عنوان

کلمات غنی، کلیدی و با جستجوی بالا را در نوشتن عنوان استفاده کنید. نوشتن یک عنوان جذاب تاثیر مثبتی بر روی سایت شما دارد. یادتان باشد که عنوان طولانی ننویسید. اگر میخواهید حرفه ای تر به این موضوع نگاه کنید بهتر است مقاله عنوان سئو در وردپرس را مطالعه کنید.

عنوان

متا

متنی خلاصه و جذاب از محتوایی که دارید بنویسید. سعی کنید جوری با کلمات بازی کنید تا کاربر مجبور بشود که بر روی سایت شما کلیک کند.

برای نوشتن متا معمولا دو جله کافی است. در نظر داشت باشید که گوگل و یا موتور های دیگر شاید اصلا از متایی که شما نوشته اید استفاده نکند، اما شما بهتر است این گزینه را به انها بدهید.

برای اموزش دیدن در مورد متا میتوانید: نوشتن توضیح متای سئو شده با طول مناسب با ویژگی بررسی توضیح متا در افزونه Yoast SEO را بخوانید.

متا سئو

urL

برای نوشتن این قسمت دو روش در ایران رایج است. بعضی از افراد به فارسی و بعضی دیگر نیز به انگلیسی می نویسند. دو روش مطلوب است اما باید در نظر داشته باشید که نوشتن URL های طولانی تاثیر منفی دارد.

برا اطلاعات بیشتر مقاله علت استفاده از کلیدواژه هدف در پیوند یکتا را نگاهی بیندازید.

 URL

محتوا

نوشتن یک محتوای طولانی و استفاده از تعداد زیادی کلمات کلیدی موجب میشود که رتبه شما در مرور گر ها بهبود بیابد و جزو برترین و معتبر ترین های اینترنت شوید.البته باید محتوای شما به روز باشد ؛ پس سعی کنید هر چند وقت یک بار برای کامل تر کردن مطلب خود وقت بگذارید . استفاده از کلمات کلیدی را در سراسر صفحه خود تکرار کنید .برای عبارت های کلیدی از ابزار های که در دست دارید استفاده کنید تا کاربران رابطه بیشتری با کلمات کلیدی برقرار کند.

حتما بخوانید :  الگوریتم تجربه صفحه گوگل

برای حرفه ای تر شدن در این مورد می توانید در دوره جامع اموزش تولید محتوا شرکت کنید.

محتوا

به روز رسانی

در بالا به اهمیت به روز رسانی اشاره ای کردیم . زمانی که شما سایت را به روز نگه دارید ارتباط قوی را با موتور جستجو برقرار میکنید. پس مطئمن باشید که محتوای شما یک درونمایه تازه و مناسب با نیاز کاربران دارد.

ویدیو + آموزش اصول بروزرسانی محتوا و همراهی با الگوریتم گوگل را حتما ببینید.

نشر مطلب معتبر

محتوا را کپی نکنید چرا که الگوریتم پاندا این موضوع را می فهمد و ممکن است گوگل شما را جریمه کند. اگر در محتوا را سئو کنید و تمام موارد را رعایت کنید شما دارای یک محتوای با کیفیت و معتبر هستید که میتوانید جزو موردعلاقه های خوانندگان قرار بیگیرید و همینطور دارای ترافیک سایت بیشوید.

در اخر:

دنیای سئو، دنیای رقابت افراد سختکوش و قوی است اگر میخواهید در ان رشد کنید باید خود را اماده کنید و ترفندهای و موارد گفته شده دیگر را  به کار بگیرید. اما اگر در نظر دارید حرفه ای تر سایت خود را اداره کنید بهتر است ان را به یک شرکت سئو بسپارید.

 

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی هستم؛ کارشناس محتوا و دیجیتال مارکتر! حسِ خوب نوشتن و خلق محتوا باعث شده که من محتوانویسی رو به عنوان شغل و حرفه خودم انتخاب کنم. به یادگیری و به خصوص یاد دادن علاقه زیادی دارم و همیشه در تلاشم تا بتونم به بقیه کمک کنم! (سعی میکنم ملکه محتواهایی باشم که پادشاه میشن!)