2022-04-04

سئو کلاه سیاه چیست : تکنیک هایی است که هدف فریب ربات گوگل های گوگل را دارد و می خواهد در سریع ترین زمان ممکن به اولین نتایج جسجو برسد. برخی از این روش ها تاثیر مهمی در روند بهینه سازی سایت دارد. اما به مرور گوگل با آپدیت هایی که ارائه می دهد، بعضی از این روش ها را شناسایی می کند و مانع تاثیر آنها میشود.

در این مقاله از شرکت سئو میموس قصد داریم تا به طور کامل در رابطه با اینکه سئو کلاه سیاه چیست و چه تکنیک هایی دارد، با شما صحبت کنیم.

سئو کلاه سیاه چیست؟

در یک بیان کلی می توان گفت که سئو کلاه سیاه شامل یکسری ترفندهایی برای کسب رتبه بهتر در نتایج جستجو است؛ که با استانداردها و الگوریتم های گوگل چندان مطابقتی ندارد. به بیان ساده تر تکنیک هایی که در بهینه سازی سایت به روش کلاه سیاه به کار گرفته میشود، برای فریب موتور جستجو است تا آنها متوجه نشوند و جایگاه بهتری برای سایت مربوطه در نظر بگیرند.

تکنیک های مربوط به کلاه سیاه :

ترفندهای کلاه سیاه، فقط محدود به لینک سازی خارجی نمیشود؛ حتی در تولید محتوا، لینک سازی داخلی و سئو تکنیکال نیز برای کلاه سیاه روش های مختلفی وجود دارد.

خرید لینک

بیشتر افراد برای اینکه بتوانند لینک های ورودی بیشتری بگیرند و سریع تر به صفحات اول برسند؛ بک لینک خریداری می کنند. این خطرناک ترین تکنیک کلاه سیاه است که متاسفانه سایت های بزرگ هم از آن استفاده می کنند.

استفاده از کامنت های اسپم :

شاید تابحال دیده باشید که برخی از افراد در زیر محتواهای شما کامنت هایی می گذارند یا لینک هایی قرار می دهند که از لحاظ محتوا و موضوع هیچ ارتباطی با سایت شما ندارد. به چنین کامنت هایی، کامنت اسپم می گویند.

حتما بخوانید :  سئو کلاه سفید چیست؟

کامنت اسپم یکی دیگر از تکنیک های کلاه سیاه است که اکثرا تصور می کنند تاثیر مثبتی بر روی سایت دارد. قبل از انتشار کامنت های بلاگ خود بهتر است که آنها را بررسی کنید.

محتوای کپی شده :

نکته ای در تولید محتوا بسیار مهم است، این است که محتواهای تولید شده ناب و یونیک باشند. حتما شما هم این جمله را شنیده اید که می گویند محتوا پادشاه است. بهترین و ساده ترین روش برای افزایش رتبه سایت، تولید محتوای ارگانیک و سئو شده است. موتورهای جستجوگر برای چنین محتواهای ارزش زیادی قائل است. محتوای کپی شده و تکراری یکی از بدترین نوع سئو کلاه سیاه است.

پنهان کردن متن :

پنهان کردن متن یک ترفند فریب آمیز است که از آن به عنوان سئو کلاه سیاه یاد می کنند. در این روش مدیر سایت، کارشناس محتوا و یا طراح سایت قسمتی از محتوا را به طوری مخفی می کند که برای کاربران قابل نمایش نباشد و فقط موتورهای جستجوگر بتوانند آنها را تشخیص دهند.

استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی :

این تکنیک کاربرد زیادی دارد اما نه امروزه! چون پس از تشخیص ربات های گوگل سریعا سایت جریمه میشود. گوگل برای هر صفحه و مطابق با تعداد کلمات کلیدی، یک چگالی در نظر می گیرد. اگر بیش از حد از کلمات کلیدی استفاده کنید، گوگل تصور می کند که شما می خواهید همه ترافیک ها را به سمت سایت خود جذب کنید.

محتوای غیر قابل مشاهده :

در این روش کلمات کلیدی به صورت سفید یا همرنگ پس زمینه در مطالب قرار می گیرد. به همین دلیل کاربران نمی توانند آنها را ببینند اما موتورهای جستجوگر آنها را تشخیص می دهند. این یک تکنیک در کلاه سیاه است که ممکن است موجب جریمه از سمت گوگل شود.

حتما بخوانید :  سئو خاکستری چیست؟

نتیجه گیری :

در این قسمت از مقاله های سایت میموس در رابطه با اینکه سئو کلاه سیاه چیست و چه تکنیک هایی دارد با شما صحبت کردیم. اگر می خواهید در رابطه با بازاریابی کلاه سیاه و جریمه گوگل برای سئو کلاه سیاه بدانید، در آپدیت های بعدی با ما همراه باشید. منبع : wordstream.com

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی هستم؛ کارشناس محتوا و دیجیتال مارکتر! حسِ خوب نوشتن و خلق محتوا باعث شده که من محتوانویسی رو به عنوان شغل و حرفه خودم انتخاب کنم. به یادگیری و به خصوص یاد دادن علاقه زیادی دارم و همیشه در تلاشم تا بتونم به بقیه کمک کنم! (سعی میکنم ملکه محتواهایی باشم که پادشاه میشن!)