برای تولید یک نام دامنه خلاقانه، که بتواند نام کسب‌و‌کار شما را در ذهن کاربران حک کند، شاید کاری مشکل پیش رو داشته باشید اما برای دست‌یابی به نام دومین مناسب فاصله زیادی ندارید،  چند ابزار حرفه‌ای و مناسب اسم ساز سایت را در این مقاله به شما معرفی می‌کنم که بتوانید با آنها اسم‌های خوبی بسازید.

تا بحال اگر خواسته باشید یک وب‌سایت را روی اینترنت راه‌اندازی کنید، باید به این پی برده باشید که اولین قدم می‌تواند تعیین‌کننده باشد و در رسیدن به هدفی که دارید تاثیر زیادی خواهد داشت. نام وب‌سایت شما و دامنه انگلیسی وب‌سایت شماست. برای تولید نام دامنه کار زیادی لازم نیست انجام دهید…

سایت‌های زیادی به عنوان اسم‌ساز حرفه‌ای وجود دارند که کارشان پیشنهاد اسم سایت و اسم دامنه خوب است. این سایت‌ها را موتور پیشنهاد‌دهنده نام دامنه می‌گویند که کاربرد آنها ساخت اسم‌های زیبا برای سایت (در واقع انواع سایت) است.

 

مردم از خودشان می‌پرسند اسم سایت رو چی بزارم (چی بذارم) پس به دنبال سایت پیشنهاددهنده نام دامنه و طراحی اسم برای سایت جستجو می‌کنند تا یک اسم زیبا برای فروشگاه اینترنتی یا سایت گردشگری یا خبری خود پیدا کنند.

اغلب مردم دنبال اسم‌های لاتین و معنی‌داری جستجو می‌کنند که هم زیبا و هم ساده و خوش آوا باشد. طوری که راحت بشود آن را تلفظ کرد. حتی برای اسم گذاشتن روی مغازه سوپری و فروشگاه گاها دنبال ابزارهای آنلاینی هستند تا بتوانند اسم های تجاری شیک و خوبی انتخاب کنند.

شاید به نام‌های مناسبی برای فروشگاه اینترنتی خود دست پیدا کنند، شاید اسم خاصی برای برند به ذهنشان برسد یا اینکه سراغ نام‌های سه سیلابی (مدل اسم گذاری در ایران برای شرکت ها) بروند.

در نهایت برای هر نوع سایت و ماشین و دستگاه و مغازه و … چیزهای دیگری که دارند بخواهند نمونه اسم خوب انتخاب کنند باید از ابزارها استفاده کنند. البته که اینجا تمرکز ما فقط روی موضوع بسیار مهمی است بنام انتخاب نام دامنه مناسب.

بهتر است اول بدانید چرا نام دامنه برتر شما مهم است… چرا تاثیر زیادی دارد؟ یکی از فاکتورهای سئو نام دامنه بود، شما می‌توانید تمام 200 فاکتور گوگل را ببینید، قطعا متوجه می شوید نام دامنه تازه شما یا دامنه خریداری شده روی سایت و سئو تاثیر گذار است. تصمیم گرفتم با مثالی آن را توضیح دهم؛

مثلا دو وب‌سایت با نام های Marketteahcer و Greenleaf را در نظر بگیرید. هر دو این وب‌سایت ها در زمینه بازاریابی اینترنتی مشغول به فعالیت هستند.

معنی نام وب‌سایت اولی “آموزگار بازاریابی” و دومی “برگ سبز” است. به نظر شما گوگل باید وب‌سایت اولی را نسبت به وب‌سایت دوم بهتر بداند؟ قطعا همینطور است. هنوز هم نام وب‌سایت شما حداقل در رتبه بندی تاثیر دارد. علاوه بر آن، نام سایت تاثیر خود را در ذهن کاربران، خوش نامی و برندینگ و انتخاب ساده تر نیز نشان می‌دهد.

خرید دامین و هاست اولین کار برای راه‌اندازی وب‌سایت یا وب‌لاگ شخصی با دومین سفارشی است. از سرویس دهنده‌های داخلی برای ثبت دامنه می توان به  دات آی آر ir. و از سرویس دهنده های خارجی ثبت دامنه می توان به دامنه دات کام com. اشاره داشت. نام موسسه یا وب‌سایت شما می‌تواند نام Domain یا دامنه‌ اینترنتی و آدرس اینترنتی شما باشد.

[promotion id=”27799″]

دامین یا نام دامنه که عبارت اصلی آن Domain Name است توسط وب‌سایت‌های مختلف ثبت می‌شود. جستجوی دامنه آزاد و پسوندهای مختلف پیش‌فرض و سفارشی در اینترنت آسان است. در سراسر دنیای اینترنت وب‌سایت‌های ثبت دامنه ارزان زیادی هستند که می‌توانند در این راستا مفید باشند.

بخش جالب قضیه این است که شما باید یک نام انتخاب کنید که ترجیحا پارسی باشد، اما بتوانید به خوبی به انگلیسی برگردانید، و جالب تر از آن اینست که نام انتخابی باید به کار شما نیز مربوط باشد. از آنجا که این شرایط در کشور ما وجود دارد (یعنی نام پارسی و دامنه لاتین داشته باشید) دستیابی به نامی خلاقانه، که به خوبی به یاد سپرده شود و نسخه انگلیسی آن هم کاربردی باشد کمی دشوار است.

امروز ما از مرحله انتخاب نام گذر می‌کنیم، و فرض میکنیم نام پارسی خود را تعیین کرده‌ایم.
حال می‌خواهیم ترکیبی از نام‌هایی که می‌خواهیم برای دامنه‌ به زبان انگلیسی ثبت کنیم را ایجاد کنیم تا از بین آنها مناسب ترین گزینه را انتخاب و ثبت کنیم.

چند وب‌سایت بزرگ وجود دارند که علاوه بر اینکه می‌توانند کلمات پیشنهادی یا منظوری شما را درک کرده و کلمات مناسبی را پیشنهاد کنند، همچنین حتی میتوانند دامنه‌هایی که با نام پیشنهادی در دسترس هستند یا ثبت شده‌اند را به شما پیشنهاد دهند. از این رو برای انتخاب نام سایت مناسب بنظر می‌رسند.

البته خود این وب‌سایت‌ها می‌توانند این دامنه‌های پیشنهادی شما را ثبت کنند، اما شما خود می‌توانید آنها را نوشته و در وب‌سایت‌های داخلی که دامنه ثبت می‌کنند دامنه خودتان را ثبت کنید.

قبل از اینکه سراغ این وب‌سایت‌های تولید دامنه برویم، می‌خواهیم در مورد دامنه ها و نام دامنه که سابقا اعداد زیادی بودند صحبت کوتاهی داشته باشیم:

توضیح کوتاهی در مورد نام دامنه: اصلا نام دامنه چیست؟

نام دامنه وب‌سایت شما، حروفی است که ترجیحا به جای آی‌پی وب‌سایت شما استفاده شده و چون یادسپاری و کاربردپذیری آن را افزایش می‌دهد تصمیم گرفته شد که نام دامنه به طور جهانی استفاده شود.

جایگزی نام دامنه به جای آی پی IP

نام دامنه مخصوص‌تر از آی‌پی است. شاید نام دامنه وب‌سایت شما چیزی باشد که شبیه آن در کل اینترنت زیاد نباشد، اما در عوض، آی‌پی وب‌سایت شما شاید فقط در یک عدد (از کل آدرس عددی سایت) با یک وب‌سایت آلمانی تفاوت داشته باشد.

پس نام دامنه در دسترسی بهتر به وب‌سایت، گزینه برتری است. همانطور که گفتیم نام دامنه وب‌سایت شما برای دستیابی به هدفی که دارید بسیار حائز اهمیت است. 

خب حالا وقت شروع کار است!
این وب‌سایت‌ها برای تولید نام دامنه گرچه عالی نیستند اما آن ها را تست کنید تا به نتایج خوبی دست پیدا کنید، به هر حال بسیاری از مردم هستند که از این وب‌سایت‌ها استفاده می‌کنند. شاید برای ما ایرانی ها در نگاه اول یک وب‌سایت تولید نام دامنه مناسب جلوه نکند اما ارزش امتحان کردن دارد. خصوصا اگر وب‌سایت شما در زمینه‌های شناخته شده ای قرار داشته باشد و یا اصلا بخواهید جنبه کسب‌ و کار خود را پیاده کنید.

وب سایت #1 : Name Mesh

چند ابزار ایده آل تولید نام دامنه خلاقانه که باید امتحان کنید، رایگان + آنلاین - Name Mesh

وب‌سایت‌هایی هستند که از شما می‌خواهند تنظیمات مختلفی را اول تنظیم و ست کنید تا با آنها نام دامنه‌ای که مناسب شما باشد را تحویل شما دهند، اما Name Mesh یکی از آنها نیست.

این وب‌سایت و ابزاری که دارد برای تولید نام دامنه به طرز شگفت انگیزی بدور از پیچیدگی است و کاربری ساده‌ای دارد. فقط کافیست دو کلمه کاری خود را تایپ کنید تا نام دامنه‌ای جدید تحویل بگیرید. این وب‌سایت نام دامنه شما را با پسوند های مختلف دامنه ها مثل com, .org. و از این قبیل برای‌تان فراهم می‌کند. همچنین نام دامنه در این ابزار، پس از تولید، در دسته‌بندی های مختلف برای شما نمایش داده می‌شود. دسته‌بندی هایی مثل فانتری، بهینه، مخلوط، جدید و کوتاه و موارد دیگری که در وب‌سایت و پس از استفاده با آن ها آشنا خواهید شد.

برای رفتن به این وب‌سایت می‌توانید از این لینک زیر استفاده کنید:

Name Mesh

وب سایت #2 : Lean Domain Search

چند ابزار ایده آل تولید نام دامنه خلاقانه که باید امتحان کنید، رایگان + آنلاین - Lean Domain Search

Lean Domain Search یکی از ابزارهای رایگان و پر کاربرد در زمینه تولید نام دامنه است.

درصد بالای استفاده کاربران و حتی رتبه‌ای بازدید از این وب‌سایت این حقیقت را که Lean Domain Search یکی از بهترین ها در نوع خود برای تولید نام دامنه است را آشکار می‌کند. تنها کاری که لازم است انجام دهید اینست که کلمه خود را وارد نمایید و فهرستی از دامنه‌های پیشنهادی که بر اساس محبوبیت، طول یا بر حسب الفبا ترتیب شده‌اند را مشاهده کنید. البته این انتهای کار نیست.

در این وب‌سایت می‌توانید با ابزاری که در اختیار خواهید داشت از فیلترها و گزینه‌های متعددی برای تولید نام دامنه مناسب استفاده کنید. کاربری آسان، هوش بالایی برای تولید نام دامنه و البته استفاده فراوان و در نتیجه افزایش قابلیت‌های این وب‌سایت، می‌توانید از آن به عنوان ابزاری مناسب استفاده کنید.

از این لینک برای رفتن به این وب‌سایت استفاده کنید:

Lean Domain Search

وب سایت #3 : Bust a Name

چند ابزار ایده آل تولید نام دامنه خلاقانه که باید امتحان کنید، رایگان + آنلاین - Bust a Name

خب شاید وقتی به این وب‌سایت وارد شوید، طراحی رابط کاربری و ظاهر آن،آن چنان که باید حرفه‌ای نباشد. اما Bust a Name مجموعه ای از ابزارهایی پیشرفته  با روش استفاده آسان را در اختیار شما قرار می‌دهد. در این سایت می‌توانید از پیشوند ها، پسوند ها، کلمات متصل *، کلمات جمعی و حتی آپشن ها و گزینه‌های دیگری که می‌توانید با آنها به نام دامنه ی مناسبی دست پیدا کنید. منظور از کلمات متصل کلمه انگلیسی Hyphens است که برای کلمات متصلی که باید کنار هم آمده تا معنی خود را ایجاد کنند، مانند شمال غرب North West و از این دست کلمات که در انگلیسی بین کلمات حرف ( – ) قرار می‌گیرد تا کلمه متصل نگه داشته و معنی را ایجاد کند

مانند: North-West و Ah-Ah و …

Bust a Name

وب سایت #4 : Domain Puzzler

چند ابزار ایده آل تولید نام دامنه خلاقانه که باید امتحان کنید، رایگان + آنلاین - Domain Puzzler

همین که سری به این وب‌سایت بزنید با یک رابط کاربری بسیار ساده و البته کاربردی روبرو خواهید شد. می‌توانید کلماتی که دارید را پشت سر هم با کاما از هم جدا کرده تا نام دامنه جدید خود را بدست بیاورید. همچنین می‌توانید نام دامنه خود را در 18 پسوند مختلف تست کنید. از جمله آنها می‌توان به .com و .net و .org نیز اشاره داشت. اگر شما از جمله کاربرانی هستید که می‌خواهید سریعا به نام دامنه‌ای ترکیب شده ولی ساده و روان دست پیدا کنید و نیازی نمیدانید از ابزارهای خاصی استفاده کنید، این وب‌سایت می‌تواند گزینه ی مناسبی برای شما باشد.

Domain Puzzler

وب سایت #5 : Shopify Business Name Generator

چند ابزار ایده آل تولید نام دامنه خلاقانه که باید امتحان کنید، رایگان + آنلاین - Shopify Business Name Generator

در ده ثانیه نام دامنه خود را بدست بیاورید. در اولین نگاهی که به صفحه این وب‌سایت تولید نام دامنه خواهید داشت با این جمله روبرو خواهید شد. فقط کلمه ای که می‌خواهید نام دامنه شما آنها را در خود داشته باشد و ساده باشد را وارد کنید. با زدن یک دکمه می‌توانید نام دامنه‌ای که می‌خواهید را داشته باشید. رابط کاربری ساده و البته قدرت جستجو و تولید نام دامنه‌ای که در این وب‌سایت در اختیار شما خواهد بود فوق العاده ساده، سریع و کاربردی است. برای شروع می‌توانید کلمه ای مانند SEO را وارد کنید، یا از کلماتی مانند Marketing استفاده کنید، سپس دکمه جستجو را بزنید تا تمام نام دامنه‌های آزادی که تولید شده‌اند نمایش داده شوند. همچنین این وب‌سایت می‌تواند دامین هایی که آزاد است را در اختیارتان قرار دهد. بلافاصله با رسیدن به نام دامنه‌ای که می‌خواهید می‌توانید آن ها را ثبت کنید. اگر می‌خواهید نامی خلاقانه اما بیشتر با معانی لاتین داشته باشید، حتما برای تولید نام دامنه به این وب‌سایت سر بزنید:

Shopify Business Name Generator

وب سایت #6 : DomainsBot

چند ابزار ایده آل تولید نام دامنه خلاقانه که باید امتحان کنید، رایگان + آنلاین - DomainsBot

وقتی به وب‌سایت دامنه ساز یادشده وارد شوید یک کادر بزرگ جستجو در بالاترین قسمت قرار گرفته است. خیلی زود می‌توانید کلمه مورد نظر خودتان را به این دامنه ساز داده و نام‌هایی که می‌توانید داشته باشید را مشاهده کنید. این وب‌سایت در تولید نام دامنه ورق بهتری برای رو کردن دارد، وقتی وارد این  وب‌سایت شوید با نکته جالبی روبرو خواهید شد. می‌توانید دامنه‌هایی که مورد نیاز شما است را شناسایی کرده، سپس تاریخ انقضای آن را مشاهده کنید. این کار به شما این امکان را می‌دهد که نام دامنه خودتان را داشته باشید. به هر حال سر زدن به این وب‌سایت نیز خالی از لطف نیست. پیشنهاد ما این است سری به این وب‌سایت هم بزنید:

DomainsBot

وب سایت #7 : Name Station

چند ابزار ایده آل تولید نام دامنه خلاقانه که باید امتحان کنید، رایگان + آنلاین - Name Station

وب‌سایت Name Station به واقع انتظار دارد آن را بیشتر از یک پایگاه تولید نام دامنه بدانید. یکی از امکاناتی که این وب‌سایت برای تولید نام دامنه بهتر در نظر گرفته پیشنهادات خود وب‌سایت است. کاری که این وب‌سایت انجام می‌دهد که علاوه بر این که نام‌های خلاقانه و مناسب شما را شناسایی کرده و دامنه ها را به شما نمایش می‌دهد… ایده‌های دیگر کاربران که با موضوع شما محور همتایی دارد را درون خود ذخیره کرده است حال استفاده این وب‌سایت از این ایده‌های ذخیره شده اینست که آنها را به شما نیز نمایش می‌دهد… سپس شما می‌توانید از ایده‌های دیگر کاربران الهام گرفته و به نام دامنه بهتری دست پیدا کنید.

Name Station

وب سایت #8 : Panabee

چند ابزار ایده آل تولید نام دامنه خلاقانه که باید امتحان کنید، رایگان + آنلاین - Panabee

در این وب‌سایت تولید نام دامنه علاوه بر اتفاقاتی چون دامنه‌سازی رخدادهای دیگری نیز وجود دارند. مردم از این وب‌سایت برای جستجوی نام افراد، دامنه‌های آزاد و موارد دیگر استفاده می‌کنند. جستجو در این وب‌سایت برای نام دومین مورد نظر شما می‌تواند روند خوبی داشته باشد. کلمه‌های خود را وارد کنید، سپس ترکیبات مختلف را مشاهده کنید.

این وب‌سایت در تولید نام دامنه،کار کشته و مناسب است. شاید هوش آن در تولید کلمات مختلف برای چند کلمه ی پیشنهادی شما بسیار بالا نباشد اما انبوهی از نیم دومین‌های مختلف این کار را برای شما آسان می‌کند  
در واقع می‌توان در بیشتر از 12 پسوند، نام دامنه خود را جستجو کرد. حتی می‌توان دامنه‌های اشغال شده یا سفارشی‌شده را سفارش داد تا سریعا برای شما ثبت شود. دامنه‌های پیشنهادی در این وب‌سایت با اضافه یا گاهی حذف برخی حروف از کلمات اصلی شما صورت می‌گیرد و ترکیبات فراوانی پیشنهاد می‌شود.

اما نکات جالب دیگری نیز هست که دوست داریم بدانید…

اگر می‌خواهید در شبکه های اجتماعی نام کابری خاص یا بهتر بگم ویژه ای برای خود داشته باشید… یا برای برنامه‌هایی که می‌خواهید بسازید و روانه فروشگاه محصولات اندروید و اپل کنید یا به عبارت دیگر برنامه‌هایی با نام خاص در استور گوگل پلی و اپ استور اپل داشته باشید… می‌توانید از Panabee استفاده کنید. همانطور که در ابتدا هم عرض کردیم کار با این دامنه و ابزار آن بسیار آسان است. و می‌توان در زمینه‌های مختلفی از امکانات کاربری آن استفاده مفیدی داشت.

Panabee

وب سایت #9 : Dot-o-Mator

چند ابزار ایده آل تولید نام دامنه خلاقانه که باید امتحان کنید، رایگان + آنلاین - Dot-o-Mator

دومین سازی در این وب‌سایت متفاوت است. ترکیب کلمات و جدول اطلاعات کلمات، دو ستون برای کلمات اول و دوم مورد نظر شما دست‌یابی به یک دومین خوب را در این سایت رقم خواهد زد. روشی که در این وب‌سایت در نظر گرفته شده است در دو سطح عمل می‌کند آماتور و حرفه‌ای اگر کاربر آماتوری باشید می‌تواند از بین موضوعاتی که برای وب‌سایت‌ها در نظر گرفته شده محور فعالیت وب‌سایت خود را تعیین کنید سپس در مرحله بعدی فاکتورهای مختلفی را پیش روی خواهید داشت که بین آنها نیز حق انتخاب دارید در نهایت روی دکمه ترکیب یا کمباین Combine کلیک کرده تا مواردی را به دست آورید.

اما برای حرفه‌ای ها اینست که شما کلمات خود را در ستون اول وارد می‌کنید در ستون بعدی هم کلمات دیگر خود را وارد می‌کنید سپس دامنه‌هایی که آزاد هستند و دامنه‌هایی که اشغال شده‌اند برای شما نمایش داده می‌شود همچنین بخشی در این ابزار آنلاین دست‌یابی به نام دامنه در اختیار کاربران قرار گرفته است که امکان این را فراهم می‌کند که برای یک دامنه خاص هم جستجو کرد.

Dot-o-Mator

 

 

وب سایت #10 : Domainr

چند ابزار ایده آل تولید نام دامنه خلاقانه که باید امتحان کنید، رایگان + آنلاین - Domainr

دامنه‌سازی با این ابزار اینترنتی آسان است. کاری که این وب‌سایت انجام می‌دهد به عنوان ابزاری خوب در زمینه ثبت نام دامنه شناخته می‌شود می‌توانید در چنند ثانیه به نام دامنه مناسب خود دست پیدا کنید ویژگی‌های زیادی در این وب‌سایت در دسترس است، که با آن آشنا می شوید، البته استفاده آسانی هم دارد. این وب‌سایت خود نیز می‌تواند دامنه‌های شما را ثبت کند و حتی دامنه‌های پارک شده، دومین‌های ثبت شده، دامین های اشغال و آزاد را برای شما مشخص کند.

یکی از بارزترین مشخصه‌های این وب‌سایت برخورداری از قدرت جستجو است. قدرت جستجو برای نام‌های مختلف در پسوندهای مختلف برای ثبت یا بررسی وضعیت دامنه از ویژگی‌های بارز این وب‌سایت است. می‌توانید همین الان به بررسی وب‌سایت‌های مختلف بپردازید، حتی قیمت ثبت آنها را هم داشته باشید.

Domainr

وب سایت #11 : NameSmith

چند ابزار ایده آل تولید نام دامنه خلاقانه که باید امتحان کنید، رایگان + آنلاین - NameSmith

شاید این وب‌سایت، آسان‌ترین استفاده را داشته باشد. در استفاده ی کوتاهی که از آن داشتیم، بازخورد مناسبی داشتیم از نتایجی که این وب‌سایت برای کلمه مورد نظر ما پیشنهاد و نمایش می‌دهد. کار با این وب‌سایت بسیار ساده است. البته منظور از سادگی اینست:
کلمه خودم را وارد کردم
دکمه تایید را فشار دادم و …
پس از چند ثانیه، نتایج زیادی رو دیدم که پیشنهادات خوبی بودند

می‌توانستم بین هر کدام از آنها که می‌خواستم انتخاب مناسبی پیدا کنم حتی دامنه‌هایی وجود داشتند که با اصل کلمه من ساخته نشده بودن بلکه حرفی نامحسوس از کلمه تغییر یافته بود که شاید می‌توانست برای برخی کلمات همچنان معنی اصلی را حفظ کند.

نمونه: من از کلمه مارکت Market برای دامنه اصلی استفاده کردم و نمونه های زیر رو دریافت کردم

چند ابزار ایده آل تولید نام دامنه خلاقانه که باید امتحان کنید، رایگان + آنلاین - namesmith - نتایج کلمه market

از تصویر هم پیداست که کار با این وب‌سایت و دریافت نمونه دومین بسیار ساده و البته مناسب است.

NameSmith

وب سایت #12 : Wordoid

چند ابزار ایده آل تولید نام دامنه خلاقانه که باید امتحان کنید، رایگان + آنلاین - Wordoid

همین که سری به این وب‌سایت بزنید می‌توانید سادگی و کارایی آن را ببینید البته یکی از ابزارهای دامین ساز ما این مورد است که ویژگی‌های دیگری هم دارد مثلا می‌توانید تعداد حروف دامنه، تغییر کلمه شما، استفاده از کلمه در اول و وسط نام دومین، زبان و موارد دیگری را تنظیم کرده سپس دست به جستجو بزنید و نتیجه بگیرید.

این وب‌سایت تمامی کارهای لازم را در همان صفحه از شما خواسته سپس نتایج خوبی را نیز نمایش می‌دهد.
دامنه ها را می‌توانید به سادگی تفکیک کرده و نام دامنه مناسب خود را پیدا کنید. دامنه‌هایی که در این وب‌سایت مشخص شده است در دو پسوند .com و .net نمایش داده می‌شود.

Wordoid

و ما جالب ترین مورد را برای آخر نگه داشته ایم
این مورد با بقیه کمی فرق دارد که متوجه میشوید…

وب سایت #13 : Cool Name Ideas

چند ابزار ایده آل تولید نام دامنه خلاقانه که باید امتحان کنید، رایگان + آنلاین - Cool Name Ideas

ایده‌های باحال نام گذاری، این دقیقا معنی نام این سرویس آنلاین برای دست‌یابی به دومین نیم یا نام دامنه است. فرقی نمی‌کند دنبال چه نامی هستید اما این بار این شما نیستید که نام خود را انتخاب می‌کنید، بلکه شما زمینه فعالت خود را انتخاب می‌کنید، وقتی محور کسب‌وکار شما در اختیار این ابزار قرار گرفت، آنگاه با تجربه‌ای که دارد و هوشی که برایش ساخته‌اند نامی می‌سازد که شاید شما آن را مناسب ببینید.

وقتی به این وب‌سایت وارد شدم، همه گزینه‌های لازم را پیش روی خودم دیدم کلماتی برای توصیف کسب‌وکار خود نوشتم نوع کسب‌وکار خودم را به عنوان بیزینس کوچکی انتخاب کردم زمینه را مدیریت و آموزش گذاشتم و از بین گزینه‌ها، صفت‌های ساده، مناسب و کوتاه رو انتخاب کردم

سپس روی دکمه تولید دامنه کلیک کرده و نتایج خودم رو مشاهده کردم

Cool Name Ideas

نتیجه‌گیری

در تولید نام دامنه عجله نکنید همیشه ایده‌های مورد نظر خود را روی کاغذ بیاورید با دوستان و تیم خود (برای برند جدید) مشورت کنید مشورت و به اشتراک گذاری پیشنهادات مناسب روی یک میز، می‌تواند نتیجه بهتری را رقم بزند[/box]

همچنین این وب‌سایت‌ها که معرفی شدند همیشه نتیجه ی مثبتی ارائه نمیدهند اما نمی‌توان تاثیر گذاری آن ها در دست‌یابی به ایده ی جدید و پیشنهاداتی جالب توجه را نادیده گرفت.

امیدواریم استفاده برده باشید. اگر فکر می‌کنید این مقاله، مورد مناسبی برای دیگران نیز می‌تواند باشد، می‌توانید آن را به اشتراک بگذارید یا اینکه لینک آن را به دوستان خود داده، تا آنها هم استفاده کنند.

4.6/5 (9 دیدگاه)

عضویت در خبرنامه و دانلود رایگان کتاب ها

در خبرنامه میموس عضو بشید تا علاوه بر آموزش های اختصاصی سئو؛ همین الان تمام کتاب هارو به صورت رایگان براتون ارسال کنیم!

19 پاسخ

 1. سلام خیلی مقاله مفیدی بود ممنونم
  یه سوال دارم ممنون میشم راهنمایی کنید من میخوام یه دامنه ثبت کنم که فقط ir اون باز هست و چندین سایت با پسوندهای مختلف این دامنه رو ثبت کردن و سایتاشون بالا هست(سایت ها خارجی هستند) آیا برای سئو سایت به مشکل نمیخورم؟

  1. سلام، بهتره این مورد رو انجام ندید چون بعد ها به مشکل بر می خورید. دقیقا مصداق این جمله شما همانند این هستش که شخصی فردا دامنه جدیدی با اسم ایرانسل بدون ir درج کنه و یه پسوند انتخابی رو داشته باشه، این برای سئوی سایت به صورت مستقیم بد نیست اما به صورت غیر مستقیم تاثیراتش رو میذاره! به نوعی که شما یک سایت فیک هستید و نمیتونید از سایر بانک های دولتی لینک دریافت کنید، اینجوری سایت اصلی از سایت فرعی به خوبی شناخته میشه.
   .
   اگر اسم اون برند ها رو در گوگل سرچ کنید قطعا نتیجه بالاتری از شما خواهند داشت و رسیدن به اون ها در برخی از شرایط سخت و دشوار هستش. در نهایت برای اون که بتونید خاص باشید بهتره یک اسم جدید و مناسب پیدا کنید.

 2. سلام . آموزش مفیدی بود فقط من با یه تعریفی مشکل دارم. مفهوم برندینگ رو متوجه نمیشم. همون نام دامنه خودش میتونه برند ما باشه؟

  1. سلام فرزانه عزیز،
   هدف ما از ارائه چنین مقاله ای بدست اوردن یک سری اسامی برای دامنه کسب و کار هست. فکرش رو بکنید که شما یک برند دارید اما برای اون هیچ وب سایت یا ادرس اینترنتی ندارید! خب حالت دوم رو هم در نظر بگیرید لطفا: اینکه برند شما یک سایت داره اما ادرس وب سایت یه چیزی هست که با برند نمیخونه. مثلا ادرس سایت شما 123.com باشه ولی اسم کسب و کارنتون لیمبیلا باشه! شدنیه؟ نه! پس برند هر چیزی که هست یک ادرس اینترنتی همنام خودش هم در فضای انلاین داره به اسم دامنه. مثلا من اسمم فرشید باشه ولی تو شناسنامه فرشید نباشه! من الان رسما چه اسمی دارم؟ مشخص نیست. پس بنظرتون ایا نام دامنه همون برند هست؟ یا برند شما بشکل نام دامنه هم میتونه در بیاد

 3. من با یکی از این ابزارها موفق شدم یه اسم خفن برای سایتم پیدا کنم. خیلی ابزارهای توپی بودن اما بنظرم بهترینش وب سایت شماره 11 هستش. خیلی چیزا به اسم ها اضافه میکنه. دمتون گرم.

نظر شما چیه؟

دیدگاه خودتون راجع به مقاله رو با ما به اشتراک بزارید.