بررسی متن جایگزین تصاویر در افزونه سئو Yoast SEO

زمان مطالعه: 4 دقیقه
بررسی متن جایگزین تصاویر در افزونه سئو Yoast SEO
پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندهید:
روش صحیح استفاده از تگ های هدینگ H3، H2، H1 در محتوای سایت

تصاویر اصلی ترین بخش یک متن برای جلب توجه مخاطب هستند. بعضی وقت ها یک تصویر می تواند مفهومی به اندازه هزار کلمه را به کاربر منتقل کند. پس در انتخاب آن ها و روش استفاده از آن ها باید دقت بالایی داشته باشید.کارتون متن جایگزین تصویر

تا به حال شده وقتی وارد سایتی می شوید تصاویر آن به هر دلیلی (مثل ضعیف بودن سرعت اینترنت) برای شما باز نشود و فقط چند کلمه به جای عکس ها برای شما ظاهر شود؟ اگر کنجکاو شده اید که این متن ها چه هستند؟ از کجا می آیند؟ اصول نوشتن آن ها چیست؟ و استفاده از آن ها اصلا چه لزومی دارد؟ پیشنهاد می کنم در این پست با من همراه باشید تا با این متن که اتفاقا یکی دیگر از چک لیست های افزونه سئو Yoast SEO است و متن جایگزین نام دارد، آشنا شوید.

متن جایگزین چیست؟

متن جایگزین محتوایی است که برای توصیف موضوع تصاویر یک صفحه یا مقاله در بخش توضیحات تصاویر نوشته می شوند. وقتی برای تصاویر از متن جایگزین استفاده میشود، حتی اگر کاربر نتواند تصویر را ببیند با خواندن متن جایگزین متوجه ماهیت و مضمون عکس می شود.

اصول نوشتن متن جایگزین تصاویر در افزونه سئو Yoast SEO

یکی از پارامتر هایی که افزونه سئو Yoast SEO روی آن تاکید داشته و آن را مورد بررسی قرار می دهد بخش متن جایگزین تصاویر محتوای صفحات است. این افزونه بررسی می کند که آیا برای تصاویر تان متن جایگزین در نظر گرفته اید یا نه؟ هم چنین بررسی می کند که حداقل در متن جایگزین یکی از تصاویر، از کلمه کلیدی کانونی محتوا استفاده کرده باشید.

همانطور که در تصویر زیر می بینید اگر فراموش کنید که برای تصاویر محتوا از متن جایگزین استفاده کنید، افزونه یاد شده با نمایش یک چراغ نارنجی و متن “این تصاویر در این برگه دارای مشخصه alt کلیدواژه کانونی نیست” به شما هشدار می دهد.
اخطار افزونه سئو برای استفاده از متن جایگزین

پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندهید:
رپورتاژ آگهی چطور به سئو کمک می کند؟

در نسخه غیر رایگان این افزونه یعنی Yoast SEO Premium استفاده از مترادف های کلیدواژه در متن جایگزین نیز، آنالیز می شوند.

چرا حتما باید متنی برای متن جایگزین تصاویر بنویسیم؟

با نوشتن متنی توصیفی برای متن جایگزین تصاویر، گوگل، اسکرین ریدر Screen reader ها و مخاطبین می توانند متوجه ماهیت تصویر شما شوند. این مسئله باعث بهبود دسترسی کاربران و همینطور افزایش شانس کسب رتبه بهتر در نتایج جستجوی تصاویر نیز میشود.

آیا تصاویر و متن جایگزین آن ها تاثیری در سئو محتوا هم دارد؟

بله. تصاویر تقریبا می توانند رتبه یا سئو محتوای هر صفحه یا مقاله ای را تحت تاثیر قرار دهند.

تصاویر، جذابیت مقالات و صفحات را چندین برابر می کنند. تا بحال فکر کرده اید کسب درآمد از وبسایتی که صفحات محصولاتش بدون تصویر هستند چقدر می تواند سخت باشد؟ وقتی کاربر تصویری از محصول نبیند چطور می تواند آن را بخرد؟ مطمئنا هیچ فرد عاقلی این کار را نمیکند.

اخطار افزونه سئو برای استفاده از تصویر در محتوابه هیمن دلیل افزونه سئو Yoast SEO برای محتوایی که از تصویر داخل آن استفاده نشده همانند تصویر بالا، با نمایش یک چراغ قرمز و متن “هیچ تصویری در این برگه ظاهر نشده است، سعی کنید تصویری اضافه کنید.” هشدار می دهد. از این رو می توان متوجه میزان اهمیت تصاویر و متن جایگزین آن ها در پست ها یا صفحات شد.

مثل آب برای ماهی، تصاویر هم برای محتوا حیاتی هستند.

البته این را هم بگویم وقتی می خواهید از عکس در محتوا استفاده کنید حتما باید آن را برای موتور های جستجو مثل گوگل و همچنین برای رسیدن به اهداف تان بهینه سازی کنید. گوگل و تکنولوژی های جانبی مثل اسکرین ریدر ها برای درک موضوع یک عکس نیاز به چارچوبی مشخص دارند که متن جایگزین، همین چارچوب است.

پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندهید:
تفاوت لینک‌های فالو و نوفالو Dofollow & Nofollow

روش بهینه سازی تصاویر وبسایت

همانطور که در بخش قبل گفتیم تصاویر تنها زمانی در سئو محتوا تاثیر گذارند که به درستی بهینه سازی شده باشند. پس از بار گذاری عکس در وردپرس باید قسمت متن جایگزین عکستان را تکمیل کنید. بهتر است در متن جایگزین از کلیدواژه کانونی محتوا استفاده کنید. زیرا این کار سئو صفحه را تحت تاثیر قرار می دهد و همینطور که در تصویر زیر میبینید، باعث دریافت یک چراغ سبز و پیغامی با متن “این تصاویر در این برگه دارای مشخصه alt کلیدواژه کانونی است” از افزونه سئو Yoast SEO میشود.متن جایگزین تصاویر در افزونه سئو

نکته اگر استفاده از کلمه کلیدی باعث بی معنی شدن نام تصویر شد، می توانید از آن استفاده نکنید.

سعی کنید از متنی خوب و واقعا توصیف کننده برای متن جایگزین تصویر استفاده کنید. زیرا بسیاری از منابع برای مشخص کردن موضوع عکس مقاله، از این متن کمک می گیرند. مثلا پوستر فیلم جان ویک

به یاد داشته باشید برای تصاویر صفحات و مقالات همیشه باید از تصاویری کم حجم استفاده کنید. زیرا در غیر این صورت سرعت سایت شما کاهش می یابد و صفحات شما دیرتر برای کاربر باز می شوند که نتیجه آن ترک سایت توسط کاربر است. از این رو پیشنهاد می کنم ابتدا حجم تصاویر را توسط وب سایتی مثل tinypng.com کاهش داده و بهینه کنید. سپس برای نام فایل آنها از عبارتی حاوی کلیدواژه کانونی استفاده کنید.

نتیجه گیری نهایی

استفاده از تصویر انتقال مفهوم را آسان تر می کند و باعث می شود کاربر علاقه بیشتری به خواندن مقاله شما پیدا کند. متن جایگزین تصویر که کلمه کلیدی را دارد مثل پیوند یکتا یا هیدینگ ها و ساب هیدینگ ها به گوگل کمک می کند موضوع مقاله شما را بهتر بفهمد و نهایتا رتبه بهتری به آن بدهد. از این رو زمانی که عکسی به مقاله خود اضافه کردید حتما گزینه متن جایگزین آن را تکمیل کنید.

پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندهید:
اهمیت طول محتوا در سئو و افزونه Yoast SEO

امیدوارم این پست به تمامی سوالات شما در زمینه تصاویر و متن جایگزینشان پاسخ داده باشه. اگر نظر یا سوالی داشتید حتما برام بنویسید.

آموزش خود را ادامه دهید ...
بررسی طول کلمه کلیدی در افزونه سئو Yoast SEOاستفاده از هیدینگ ها و تاثیر آن در سئو محتوا
5/5 (1 دیدگاه)
تیم بلاگینگ میموس

تیم بلاگینگ میموس

توی خانواده میموس ما بچه‌های بلاگینگ سر و کارمون با محتواس. ما دوست داریم ارزنده‌ترین مطالب روز سئو وردپرس رو در اختیار شما علاقمندان دنیای سئو قرار بدیم. این‌رو هم اضافه کنیم ما قبل هرچیزی از صحت اطلاعات بلاگ میموس مطمئن می‌شیم سپس اونا رو منتشر می‌کنیم و در اختیارتون قرار می‌دیم.
شما هم می‌تونید با نوشتن نظرات و انتقادات خودتون عضوی از این خانواده بشید. امتحانش مجانیه!

میخواید درموردمون بیشتر بدونید؟

اگر این مقاله برای شما مفید بود ....

لطفا با نظر دادن ما را در بهتر کردن مطالب آموزشی یاری کنید.

به دنبال سئو حرفه ای وردپرس هستید ؟!

میموس با تدوین استراتژی و ساختار اصولی شما را تا رسیدن به رتبه 1 یاری خواهد کرد.

کتاب‌های رایگان سئو

دلایل انتخاب پلتفرم سئو مانگو

24 دلیل برای انتخاب پلتفرم مدیریت سئو مانگو به عنوان دستیار سئو

همین الان سئو سایت وردپرسی خودتون رو شروع کنید، 3 روز اول کاملا رایگان

2
خوشحال میشویم اگر سوالی در این زمینه دارید از ما بپرسید... (کاملا رایگان است - بعضی ازسوالات به صورت صوتی پاسخ داده خواهد شد)

avatar
فایل های تصویری و عکس
 
 
 
فایل های ویدیویی و صوتی
 
 
 
سایر انواع فایل
 
 
 
1 تعداد نظرات
1 رشته نظرات
0 دنبال کننده ها
 
داغ ترین نظرات
داغترین نظرات
2 نویسندگان نظرات
فرشید امین زادهedi نویسندگان نظرات اخیر
  اشتراک  
اطلاع از
edi
مهمان
edi

با سلام من با این خطا روبرو میشم

ویژگی متن جایگزین تصویر : از بین 15 تصویر موجود در این صفحه, تنها 15 تصویر دارای متن جایگزین تصویر با عبارات کلیدی یا مترادف خود هستند ، این کم است. و فقط عبارت کلیدی یا مترادف هستند که واقعا مطابق با تصویری هستند که در آن استفاده شده اند .

مشکل از کجاست ؟

فرشید امین زاده
فرشید امین زاده

edi عزیز
واقعا تنها مشکلی که وجود داره این ترجمه‌ای هستش که برای این افزونه از طرف کاربران پارسی زبان ارائه شده. بهتر هست نسخه انگلیسی رو دانلود کنید یا از نسخه مانگو استفاده کنید. چون ما این اصطلاحات رو بروزرسانی کرده و مشکلاتش رو برطرف کردیم.

همین الان سئو سایت وردپرسی خودتون رو شروع کنید، 3 روز اول کاملا رایگان