علت استفاده از کلیدواژه هدف در پیوند یکتا

زمان مطالعه: 5 دقیقه
کلیدواژه هدف در پیوند یکتا
این آموزش؛ قسمت 6 از 25 در راهنمای کامل افزونه سئو وردپرس Yoast SEO است
پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندهید:
بهترین سایت ساز رایگان و برترین ویژگی‌های وردپرس

یکی از مواردی که افزونه سئو Yoast SEO روی آن تاکید داشته و آن را مورد بررسی قرار می دهد به کار بردن کلمات کلیدی هدف تان در پیوند یکتاست. در این پست می خواهیم به بررسی چند نکته در این باره بپردازیم.

اگر با دیدن این پست از خودتان می پرسید پیوند یکتا چیست؟ چطور می توانید آن را ویرایش کنید و یا اصلا چرا پیوند یکتا برای سئو وب سایت تان حائز اهمیت است؟ پیشنهاد می کنم این پست را تا آخر بخوانید چون به کار گیری عبارات کلیدی هدف در پیوند یکتا مهم و ارزشمند است. هم چنین نکاتی را در نظر گرفته ام که با توجه به آن ها می توانید پیوند یکتا صفحات سایت تان را بهتر کنید.

اصلا پیوند یکتا چیست؟

پیوند یکتا بخشی از آدرس URL صفحه است که باعث می شود گوگل و مخاطبین راحت تر متوجه موضوع صفحه شوند. به بیان دیگر پیوند یکتا توضیح دهنده محتوای صفحه است. به عنوان مثال در آدرس زیر https://mimos.ir/blog/ آدرس یا URL صفحه است و /blog/ بخشی است که باعث شناسایی این صفحه می شود. از این رو /blog/ در این URL، پیوند یکتای صفحه مورد نظر است.

پیوند یکتا در URLروش ویرایش پیوند یکتا در وردپرس

ما همواره پیشنهاد میکنم طراحی سایت با وردپرس گزینه اولتان باشد.، چون وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای کاملا بهینه سازی شده برای راه اندازی سایت است که اینجا به آن اشاره کردیم. یکی از دلایل آن ساختار داخلی بسیار خوب برای موتور های جستجو است.

ساختار داخلی سایت توسط لینک ها کنترل می شود و برای داشتن لینک های خوب باید پیوند های یکتای وردپرس را کنترل کنید. برای تنظیم پیوند یکتای وردپرس تنها کافیست وارد تنظیمات شده و از بخش پیوند های یکتا آن را تغییر دهید. این را هم بگویم که پیشنهاد می کنم پیوند یکتا را روی ساختار دلخواه (Post Name) تنظیم کنند.

پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندهید:
چطور بهترین کلید واژه کانونی را برای سئو محتوا در افزونه وردپرس Yoast SEO انتخاب کنیم؟

پیوند های یکتا در وردپرساگر می خواهید در آدرس URL علاوه بر پیوند یکتا، دسته بندی هر صفحه هم نمایش داده شود، همان طور که در تصویر بالا می بینید می توانید با انتخاب گزینه Custom Structure و Post name و category متغیر جدیدی به آدرس صفحه اضافه کنید، که پیشنهاد می کنم اگر حرفه ای نیستید این تنظیمات را دستکاری نکنید.

سراغ ساختار پیوند یکتا برگردیم. استفاده از کلمات مرتبط با موضوع صفحه در پیوند یکتا نیز می تواند برای سئو داخلی سایت شما مفید باشد زیرا گوگل و کاربران را بیشتر با محتوای صفحه آشنا می کند.

نکته مهم: به هیچ عنوان زمانی که محتوای خود را منتشر کردید پیوند یکتا آن را تغییر ندهید زیرا آن صفحه با آن پیوند در گوگل ثبت شده و با تغییر پیوند یکتا صفحه قبلی به صفحه ای با خطای 404 تبدیل می شود.

چرا پیوند یکتا در سئو سایت تاثیرگذار است؟

پیوند یکتا یکی از شاخصه های موتور های جستجو برای تشخیص موضوع صفحات است.

تذکر: فراموش نکنید استفاده از کلمات کلیدی هدف در پیوند یکتا می تواند رنک صفحه را افزایش دهد!

علاوه بر این پیوند یکتا یکی از پارامتر هایی است که کاربران در نتایج جستجو گوگل می بینند. همان طور که در پست های گذشته گفتم نتایج موتور جستجو از 3 پارامتر به نام های عنوان (با رنگ آبی)، آدرس URL (با رنگ سبز) و توضیحات متا (با رنگ مشکی) تشکیل شده است. از این رو هر یک از این موارد می تواند در ترغیب کاربران برای کلیک و ورود به سایت موثر باشند.

پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندهید:
روش استفاده از شمارنده لینک در افزونه سئو Yoast SEO

آمارهای آنالیز صفحه نتایج جستجو نشان می دهند کاربران به نتایجی که پیوند یکتا آن ها با عنوان و توضیحات متا مرتبط است علاقه بیشتری دارند.

سعی کنید همیشه پیش از انتشار محتوا پیوند یکتا مناسبی برای آن انتخاب کنید زیرا در غیر این صورت وردپرس به صورت پیش فرض از چند عدد رندوم برای پیوند استفاده می کند.

یک مثال ملموس بزنم؛ خودتان یک کاربر هستید، ترجیح می دهید روی کدام یک از لینک ها کلیک کنید:

 1. https://mimos.ir/blog/
 2. یا https://mimos.ir/?P=613458/

ما به کسانی که پاسخ اشتباه بدهند جایزه می دهیم.

چطور آدرس URL بهتری برای صفحات سایت مان بسازیم؟

همانطور که قبلا هم گفتیم یک آدرس URL کوتاه و ساده می تواند به آسانی برای گوگل و کاربر روشن کند که داستان صفحه از چه قرار است. از این رو برای یک تیر و دو نشان می توانید از کلمات کلیدی سایت تان نیز در URL استفاده کنید تا سئو سایت تان را هم بهبود بدهید. البته از آنجایی که احتمالا کلمات کلیدی شما کلماتی پارسی است این موضوع فقط زمانی برای شما صدق می کند که بخواهید پیوند پارسی برای محتوای خود داشته باشید.

اینفوگرافیک بهترین معیارهای سئو آدرس URLنکته: از نظر ما استفاده از پیوند یکتا انگلیسی بهتر است.

استفاده از کلمات کلیدی تنها عامل تاثیر گذار در بهبود پیوند یکتا نیست. عوامل دیگری نیز در آن دخیل اند که در بخش بعدی لیستی از آن ها برای شما تهیه کردم.

 1. برای پیوند یکتا ساختار صحیحی انتخاب کنید
  بهبود پیوند یکتا از تعیین ساختاری صحیح در سایت تان آغاز می شود. همانطور که در اواسط این مقاله گفتم با تغییر تنظیمات پیوند یکتای وردپرس می توانید برای سازماندهی URL ها تغییراتی در ساختار آن ها ایجاد کنید.
 2. اگر پیوند یکتا شما انگلیسی است همیشه فقط از حروف کوچک استفاده کنید
  سعی کنید برای پیوند فقط از حروف کوچک انگلیسی استفاده کنید چون برای تنوع هم که شده برای صفحاتی با محتوای مشابه می توانید از ترکیب حروف بزرگ و کوچک آدرس های یونیک بسازید.
 3. تا جایی که می توانید پیوند یکتا صفحات را ساده بنویسید
  پیشنهاد می کنم تا جایی که می توانید کلماتی را به کار ببرید که در یک نگاه مضمون صفحه را به مخاطب برساند.
پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندهید:
تگ کنونیکال (برچسب متعارف) چیست؟

یکی از اصلی ترین کار های شما در تولید محتوا استفاده از یک آدرس URL خوب است. اگر به چنین آدرسی دست پیدا کردید آن را نگه دارید. اگر تا به حال در مورد نوشتن پیوند یکتا خوب چیزی نمیدانستید، این راهنما به شما کمک می کند این کار را انجام دهید.

نتیجه گیرینتیجه گیری

توصیه ما همواره این بوده پیوند های داخل سایت خود را همیشه انگلیسی، کوتاه و ساده بنویسید. که البته به شما اجاره نخواهد داد کلیدواژه بزبان پارسی را در آدرس ها قرار دهید. اگر همچنان مصمم هستید آدرس مطالب سایت تان را پارسی بنویسید حتما کلمه کلیدی را هم در آن قرار دهید چون می تواند رتبه محتوا را در گوگل افزایش داده و حتی نرخ کلیک را از این رو به آن رو کند.
اکنون نوبت شماست به سایت خود بازگردید، حساب کتاب تان را انجام دهید و پیوند یکتای مطالب را مرتب کنید، نتایج آن را هم ببینید. شاید شاهد اتفاقات خوبی در سئو سایت تان باشید.

اگر درباره پستی که نوشتم سوالی ذهن تان را درگیر کرده همینجا بپرسید.

آموزش خود را ادامه دهید ...
طول عنوان سئو شده و مناسب در افزونه سئو Yoast SEOبررسی کلمه کلیدی در نامک افزونه سئو Yoast SEO
0/5 (0 دیدگاه)
تیم بلاگینگ میموس

تیم بلاگینگ میموس

توی خانواده میموس ما بچه‌های بلاگینگ سر و کارمون با محتواس. ما دوست داریم ارزنده‌ترین مطالب روز سئو وردپرس رو در اختیار شما علاقمندان دنیای سئو قرار بدیم. این‌رو هم اضافه کنیم ما قبل هرچیزی از صحت اطلاعات بلاگ میموس مطمئن می‌شیم سپس اونا رو منتشر می‌کنیم و در اختیارتون قرار می‌دیم.
شما هم می‌تونید با نوشتن نظرات و انتقادات خودتون عضوی از این خانواده بشید. امتحانش مجانیه!

میخواید درموردمون بیشتر بدونید؟

اگر این مقاله برای شما مفید بود ....

لطفا با نظر دادن ما را در بهتر کردن مطالب آموزشی یاری کنید.

به دنبال خدمات حرفه ای سئو هستید ؟!

میموس با تدوین استراتژی و ساختار اصولی شما را تا رسیدن به رتبه 1 یاری خواهد کرد.

کارگاه‌های سئو و وبمستری

کتاب‌های رایگان سئو

دلایل انتخاب پلتفرم سئو مانگو

24 دلیل برای انتخاب پلتفرم مدیریت سئو مانگو به عنوان دستیار سئو

همین الان سئو سایت وردپرسی خودتون رو شروع کنید، 3 روز اول کاملا رایگان

خوشحال میشویم اگر سوالی در این زمینه دارید از ما بپرسید... (کاملا رایگان است - بعضی ازسوالات به صورت صوتی پاسخ داده خواهد شد)

avatar
فایل های تصویری و عکس
 
 
 
فایل های ویدیویی و صوتی
 
 
 
سایر انواع فایل
 
 
 
  اشتراک  
اطلاع از

همین الان سئو سایت وردپرسی خودتون رو شروع کنید، 3 روز اول کاملا رایگان