Skip to content

آشنایی با انواع ریدایرکت – ریدایرکت 301، 302، 307، 410، 404، 451

زمان مطالعه: 7 دقیقه
انواع ریدایرکت

به عنوان یک صاحب وب سایت، این را باید بدانید که دیر یا زود مجبور به استفاده از ریدایرکت ها خواهید شد. هر وقت که یک صفحه از سایت تان را حذف کنید، ساختار URL صفحه ای را تغییر دهید و یا اطلاعات تان را به دامنه ای جدید منتقل کنید، باید URL های سایت تان را ریدایرکت کنید.

ساخت ریدایرکت کار نسبتا سختی محسوب میشود، چون نیاز به تخصص و دقت بالایی دارد و یک اشتباه کوچک در آن می تواند سئو سایت را تحت تاثیر قرار دهد. افزونه سئو Yoast SEO Premium به شما کمک می کند این کار را به آسانی برای صفحات تان انجام دهید. در ادامه بیشتر با روش ساخت ریدایرکت در این افزونه و انواع ریدایرکت ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

ریدایرکت به ربات های موتور های جستجو می گوید به طور دائم یا موقتی از یک صفحه به صفحه ای دیگر بروند. انتخاب نوع اشتباه ریدایرکت ممکن است روی سئو شما تاثیر منفی بگذارد از این رو در انتخاب آن باید دقت داشته باشید. در این پست با انواع ریدایرکت و زمان مناسب برای استفاده از هر یک از آن ها آشنا خواهید شد.

چرا باید از ریدایرکت استفاده کنیم؟

ریدایرکت کردن آدرس ها باید به بخشی از فرآیند نگهداری سایت تان تبدیل شود. دلایل مختلفی برای استفاده از ریدایرکت وجود دارد. رایج ترین این دلایل عبارتند از:

 • حذف یک مقاله یا صفحه از سایت
 • انتقال سایت به دامنه ای جدید
 • حذف www در دامنه
 • فعال سازی پیوند یکتا permalink در وردپرس
 • ادغام سایت ها
 • تغییر CMS (سیستم مدیریت محتوا)
 • تغییر ساختار URL ها

کد های وضعیت HTTP

برای درک بهتر چگونگی عملکرد ریدایرکت ها و چگونگی تاثیر آن ها روی سرور و مرور گر ها باید با کد های وضعیت HTTP آشنا شوید. کد های وضعیت HTTP در واقع کد هایی هستند که وقتی کاربر در موتور های جستجو روی یک صفحه کلیک می کند، از سرور سایت به مرورگر منتقل میشوند. این کدها عبارت اند از 200، 301، 404 و 503 که هر کدام اهداف خاصی را دنبال می کنند.
به عنوان مثال کد 404 برای صفحاتی که پیدا نشده اند، نمایش داده میشود.

پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندهید:
با این چک لیست سئو میتوانید سایت خود را سئو کنید

خطای 404

و یا کد 503 به این معناست که سرور سایت بطور موقت آفلاین است و کاربر نمیتواند به آن دسترسی داشته باشد. این اتفاق به دلایل مختلفی مثل آپدیت یا گرفتن بک آپ و یا اشتباه بودن پیکر بندی سرور DNS سایت رخ میدهد.

انواع ریدایرکت

برخی از ریدایرکت ها هستند که به طور روزانه با آن ها سروکار داریم. یادآوری آن ها خالی از لطف نیست:

 • ریدایرکت دائمی 301
 • ریدایرکت 302
 • ریدایرکت موقت 307

موارد زیر واقعاً ریدایرکت نیستند اما به آن ها مرتبط هستند:

 • خطای 410 – محتوای حذف شده
 • خطای 451 – محتوا به دلایل قانونی قابل دسترس نیست

اگر برای این دسته از صفحات، ریدایرکت ۳۰۱ نسازید، احتمال اینکه کاربران و ربات های خزنده گوگل خطای ۴۰۴ را ببینند به وجود می آید. (قطعا این چیزی نیست که شما میخواهید)

ریدایرکت دائمی 301

ریدایرکت 301 یکی از متداول ترین ریدایرکت هاست که در مواقعی بطور دائمی می خواهید یک صفحه را حذف یا منتقل کنید و یا زمانی که در ساختار پیوند یکتا صفحات سایت تغییری ایجاد کنید، باید از آن استفاده کنید. این ریدایرکت به ربات های موتور جستجو می گوید صفحه ای که به دنبال آن هستند در این آدرس دیگر در دسترس نیست، و دیگر نیازی به ایندکس شدن آن نیست.
اگر برای این دسته از صفحات، ریدایرکت 301 نسازید، احتمال اینکه کاربران و ربات های خزنده گوگل خطای 404 را ببینند به وجود می آید. (قطعا این چیزی نیست که شما میخواهید)

از آنجایی که ریدایرکت 301 بازدیدکنندگان را به طور دائمی از آدرس قدیمی به آدرس جدید هدایت میکند، باید تنها زمانی از آن استفاده کنید که به هیچ عنوان نخواهید از URL قدیمی استفاده کنید. اگر می خواهید از URL قدیمی خود مجددا استفاده کنید، باید از یک ریدایرکت موقت استفاده کنید.

پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندهید:
بررسی متن جایگزین تصاویر در افزونه سئو Yoast SEO

ریدایرکت 301 تمام ارزش لینک قدیمی که در طول سال ها بدست آورده را به لینک جدیدی منتقل می کند، از این رو لینک جدید به سرعت به رنک لینک قبلی دست می یابد. ما قبلا به طور کامل روش های ساخت ریدایرکت 301 را آموزش داده ایم.

ریدایرکت 302

302 یک ریدایرکت نسبتا مبهم است که اغلب برای تغییر مسیر های موقت استفاده میشود. این کد به موتور های جستجو می گوید محتوایی که به دنبال آن هستید وجود دارد اما موقتا در جای دیگری زندگی میکند (بدون ذکر دلیل). اگر میخواهید بازدیدکنندگان یک صفحه خاص را به آدرس دیگری هدایت کنید و در آینده از آدرس قدیمی مجددا استفاده کنید، از ریدایرکت 302 استفاده کنید.

قوانین ریدایرکت 301
بر اساس قوانین قدیمی از آنجایی که این ریدایرکت موقتی بود نمی توانست ارزش صفحه قبلی را به صفحه جدید منتقل کند. به همین دلیل ممکن بود صفحه جدید برای گرفتن رتبه دچار مشکل شود. اما در قوانین جدید (طبق تصویر) هیچ کدام از ریدایرکت ها تاثیری روی رنک صفحه ندارند. پس با خیال راحت می توانید از ریدایرکت 301 استفاده کنید بدون اینکه نگران از دست رفتن پیج رنک آدرس های سایت باشید.

توصیه میکنم وقتی می خواهید سایت‌تان را به دامنه ای جدید منتقل کنید یا تغییراتی با مقیاس بزرگ در سایت تان انجام می دهید، از مشاوره چندین آژانس سئو کار استفاده کنید.

ریدایرکت موقت 307

در گذشته ریدایرکت 302 تنها روش تغییر مسیر سایت ها به صورت موقت بود اما با ظهور HTTP 1.1، ریدایرکت 307 به عنوان ریدایرکت موقت و معتبر تر جایگزین ریدایرکت 302 شد.

پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندهید:
همه چیز درباره موتورهای جستجو

هر چقدر درک ریدایرکت 302 برای موتور های جستجو گنگ و مبهم بود، درک ریدایرکت 307 آسان است. تغییر مسیر 307 به موتور های جستجو می گوید صفحه درخواست شده به طور موقت به آدرس دیگری منتقل شده است اما پس از مدتی بازمیگردد. از آنجایی که این درخواست می تواند در آینده تغییر کند، باید دنباله رو URL اصلی باشد.
توصیه میکنم از این ریدایرکت زمانی استفاده کنید که مطمئن هستید تغییر مسیر صفحه به صورت موقتی است و در آینده به URL قبلی نیاز دارید.

علاوه بر این ریدایرکت های سنتی که با آن ها آشنا شدیم، دو کد دیگر وجود دارند که ریدایرکت نیستند اما به آن ها مرتبط اند و برای تغییرات دائمی در سایت ها استفاده میشوند.

خطای 410 – محتوای حذف شده

صفحات خطای 404 یکی از بزرگ ترین مشکلات وب سایت ها هستند. اگر سری به کنسول جستجوی گوگل بزنید حتما چند نمونه از آن ها را در سایت تان پیدا خواهید کرد. این مشکل باید هر چه سریع تر حل شود زیرا هیچکس دوست ندارد با این خطا روبرو شود.
این صفحات از نظر گوگل نشاندهنده نگهداری بد سایت است، همچنین این صفحات باعث سردرگمی کاربر و نهایتا خروج وی از سایت تان میشود.

خطای 404 معمولا زمانی اتفاقا می افتد که مقاله یا صفحه ای از سایت تان حذف شده باشد و مسیر جایگزینی برای آن در نظر نگرفته باشید (یعنی آن را ریدایرکت نکرده باشید).

برای حل این مشکل می توانید از ریدایرکت 301 استفاده کنید و صفحاتی با خطای 404 را به صفحه ای مرتبط یا صفحه اصلی سایت هدایت کنید.

پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندهید:
بررسی کلمه کلیدی در نامک افزونه سئو Yoast SEO

روش دیگر برای حل این مشکل استفاده از ریدایرکت 410 است. این ریدایرکت به کاربر و موتور های جستجو اطلاع می دهد که این صفحه از سایت حذف شده است. با این روش ربات های موتور جستجو متوجه میشوند که این صفحه دیگر وجود ندارد و باز نمیگردد، از این رو آن را از نتایج حذف میکنند.

خطای 451 – محتوا به دلایل قانونی قابل دسترس نیست

اگر به دلایل قانونی مجبور باشید مقاله یا صفحه ای را از سایت تان حذف کنید، بهترین راهکار استفاده از خطای 451 است.
گاهی وقت ها گوگل ممکن است آدرس برخی از وب سایت ها را از نتایج جستجو حذف کند. آدرس های حذف شده از نتایج جستجو یک مشکل محسوب میشود. معمولا این مشکل برای سایت های دانلودی به وجود می آید، زیرا برخی از اشخاص یا سایت های دیگر به دلیل مسائل کپی رایت از این وب سایت ها در گوگل شکایت میکنند. به همین دلیل گوگل آدرس مورد نظر را از نتایج حذف میکند و از طریق داشبور سرچ کنسول به مدیر وب سایت اطلاع می دهد که این آدرس حذف شده است.
در اینجا تصمیم با مدیر وب سایت است. یا می تواند آدرس را به کل حذف کند یا از طریق خطای 451 به کاربر و موتور های جستجو اطلاع دهد که در این آدرس صفحه ای وجود داشت اما به دلایل قانونی حذف شده و نمی توانند به آن دسترسی داشته باشند.

حذف صفحات از نتایج جستجو به دلایل قانونی

ریدایرکت های REGEX

اگر در زمینه سئو حرفه ای هستید و میخواهید برای URL های سایت تان ریدایرکت های پیچیده بسازید، ریدایرکت های REGEX می توانند یکی از کاندید های شما باشند. با استفاده از روش های معمول ریدایرکت شما یک URL به عنوان مقصد برای آدرس قدیمی ایجاد میکنید. اما با استفاده از ریدایرکت REGEX می توانید صفحاتی از سایت تان که دارای کلمه کلیدی مشابه هستند را به صورت گروهی به مقصد جدیدی هدایت کنید. استفاده از این روش می تواند در پروژه های بزرگ سئو مفید و کاربردی باشد.

پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندهید:
آموزش ساخت نقشه سایت XML در وردپرس

با تمام این تفاسیر اگر واقعاً در این زمینه اطلاعات کافی دارید و حرفه ای هستید از ریدایرکت های REGEX استفاده کنید زیرا آن ها براحتی می توانند سایت تان را دچار مشکل کنند.

مدیریت ریدایرکت ها به کمک افزونه سئو Yoast SEO Premium

البته که شما می توانید ریدایرکت های سایت تان را از طریق سرور یا ابزار های دیگر مدیریت کنید، اما به عنوان یک کاربر، با داشتن افزونه سئو Yoast SEO Premium، شما بهترین ابزار برای کار با ریدایرکت ها را در اختیار خواهید داشت.
مدیریت ریدایرکت های افزونه Yoast SEO Premium به شما کمک می کند صحیح ترین ریدایرکت را انتخاب کنید و هر وقت که صفحه ای را حذف یا منتقل کنید، افزونه از شما می پرسد که با این صفحه میخواهید چه کار کنید؟ آیا باید ریدایرکت 301 داشته باشد یا 410؟ شایدم ریدایرکت 451؟

مدیریت ریدایرکت ها، کد های تغییر مسیر 301، 302، 307، 410 و 451 را به آسان ترین روش پشتیبانی میکند.

انواع ریدایرکت در افزونه یوست سئو

نتیجه گیری نتیجه گیری

کار با ریدایرکت ها یکی از کار های روزانه سئوکاران است. در این مقاله با انواع ریدایرکت و روش صحیح استفاده و زمان مناسب استفاده از آن ها آشنا شدید.
اگر می خواهید از ریدایرکت ها استفاده کنید، سعی کنید این کار را با دقت انجام دهید. و زمانی که می خواهید کل صفحات سایت تان را به دامنه ای جدید منتقل کنید از ریدایرکت 302 استفاده نکنید، زیرا با مشکلات زیادی مواجه میشوید.
درباره کاری میخواهید انجام دهید خوب فکر کنید و مناسب ترین متد ریدایرکت را انتخاب کنید.

5/5 (2 دیدگاه)
تیم بلاگینگ میموس

تیم بلاگینگ میموس

توی خانواده میموس ما بچه‌های بلاگینگ سر و کارمون با محتواس. ما دوست داریم ارزنده‌ترین مطالب روز سئو وردپرس رو در اختیار شما علاقمندان دنیای سئو قرار بدیم. این‌رو هم اضافه کنیم ما قبل هرچیزی از صحت اطلاعات بلاگ میموس مطمئن می‌شیم سپس اونا رو منتشر می‌کنیم و در اختیارتون قرار می‌دیم.
شما هم می‌تونید با نوشتن نظرات و انتقادات خودتون عضوی از این خانواده بشید. امتحانش مجانیه!

میخواید درموردمون بیشتر بدونید؟

اگر این مقاله برای شما مفید بود ....

لطفا با نظر دادن ما را در بهتر کردن مطالب آموزشی یاری کنید.

به دنبال خدمات حرفه ای سئو هستید ؟!

میموس با تدوین استراتژی و ساختار اصولی شما را تا رسیدن به رتبه 1 یاری خواهد کرد.

کارگاه‌های سئو و وبمستری

کتاب‌های رایگان سئو

دلایل انتخاب پلتفرم سئو مانگو

24 دلیل برای انتخاب پلتفرم مدیریت سئو مانگو به عنوان دستیار سئو

دوره های غیر حضوری / بر اساس اصول جدید سئو "مهر 98"

بروزرسانی : 21 مهر 98  / 13 جلسه

سطح

پیشرفته

دانشجویان

297 دانشجو

زمان دوره

5 ساعت

بروزرسانی : 10 آبان 98  / 8 جلسه

سطح

پیشرفته

دانشجویان

29 دانشجو

زمان دوره

3 ساعت

بروزرسانی : 28 مهر 98  / 10 جلسه

سطح

پیشرفته

دانشجویان

83 دانشجو

زمان دوره

4 ساعت

22
خوشحال میشویم اگر سوالی در این زمینه دارید از ما بپرسید... (کاملا رایگان است - بعضی ازسوالات به صورت صوتی پاسخ داده خواهد شد)

avatar
فایل های تصویری و عکس
 
 
 
فایل های ویدیویی و صوتی
 
 
 
سایر انواع فایل
 
 
 
7 تعداد نظرات
15 رشته نظرات
0 دنبال کننده ها
 
داغ ترین نظرات
داغترین نظرات
11 نویسندگان نظرات
شاهینمحسنalizdf76شهرامفرشید امین‌زاده نویسندگان نظرات اخیر
  اشتراک  
اطلاع از
محسن
مهمان
محسن

سلام من میخوام یک قسمت از ادرس url رو تغییر بدم (ادرس فعلی http://www.test.com/example_english.html بوده که قبلا ساخته شد و در گوگل ایندکس شده ولی الان میخوام اون رو به ادرس http://www.test.com/en/exapmple.html تغییر بدم{صفحه انگلیسی رو در یک دایرکتوری جدید قرار بدم و پسوند english رو حذف کنم} و صفحه قبلی رو از هاستم خذف کنم ولی رتبه صفحه در گوگل پایین نیاد یا اگه بعد از اینکار تا مدتی گوگل صفحه قبلی رو به کاربری که سرچ میکنه نشون داد کاربر با کلیک روی صفحه به صفحه جدید منتقل بشه.) الان به نظرتون از کدوم یک از روش ها… ادامه مطلب »

شهرام
مهمان
شهرام

آموزش هاتون خیلی عالی تلفن زدم حتما دوره سئو را خریداری میکنم با برنامه روزانه باهم

1- یک سوال داشتم من دو دسته داشتم بدون مادر دسته الان یکی از دسته هارا مادر دسته دسته دیگرم کردم و چون در گوگل موجود است ریدایرکت 301 انجام دادم با افزونه یاست ولی الان در سرچ گوگل دوتا عنوان وجود داره که هردو هم برای اون دسته ای است که ریدایرکت کردم آیا این مورد عنوان تکراری قلم داد نمیشه یا من نباید کاری انجام بدم مثل حذف عنوان دسته قدیم از سرچ گوگل؟

باتشکر

فرشید امین‌زاده
فرشید امین‌زاده

شهرام جان، دقیقا متوجه نشدم، میشه آدرس هارو برامون بفرستی تا چک بکنیم؟

شهرام
مهمان
شهرام

سلام ممنون اون مشکل حل شد من نمی دونستم که وقتی دو دسته داشته باشیم و به هم ریدایرکت 301 کرده باشیم یکی از اونها از بین میره و دسته اصلی میمونه 1- مشکلی که الان من دارم این است که تمام مطالب سایتم رتبه خوبی دارند و صفحه اصلی سایت من هم رتبه خوبی داشت ولی به تازگی رتبش خیلی پایین اومده یکی از دلیل هاش این بوده که با آپ بازدید واقعی گرفتم و بخاطر اینکه فکر کنم زود از صفحه خارج شدند رتبم پایین اومده . من از چند نفر سوال کردم و جوابی که بهم دادند… ادامه مطلب »

برگه نوشته ها.png
نمایش برگه.png
alizdf76
alizdf76

سلام شهرام جان؛ در پاسخ به سوال اولت باید بگم که اگر شما با افزونه یوست بخوایید دستور حذف ایندکس شدن نتایج توی سرچ رو بدید (noindex)، خب عملا ربات های گوگل به اون صفحه سر نمی زنن و مشکلی هم برای شما ایجاد نخواهد کرد. به طوری که انگار اون صفحه نیست! صرفا هدف شما از تاسیس اون صفحه بهتر کردن روند مسیر کاربرانتون برای رسیدن به محتوای مدنظر هست که حالا میتون لندینگ پیج باشه یا تگ یا هرچی… . (این موضوع تو تگ ها خیلی دیده میشه، تگ ها به خودی خود میتونن تو گوگل ایندکس بشن… ادامه مطلب »

شهرام
مهمان
شهرام

خیلی سپاس از پاسخ تان واقعا بهم کمک کرد چند ماهی در گل بودم فقط این مورد مثلا نام سایت من سایت مذهبی لردتاب است ولی در گوگل به این شکل کلمه کلیدی منو گذاشته سایت مذهبی لرد تاب : خوب این فاصله لرد تا تاب خیلی زیاده و شکل قشنگی نداره بعد من میخواهم اشخاصی که سرچ میکنند با هر دو حالت بتوانند سرچ کنند حالا اشکالی نداره من به این شکل بنویسم – لردتاب – سایت مذهبی لرد تاب ؟ این مورد را اشاره کنم وقتی نام سایتم را بدون کلمه سایت مذهبی چک میکنم هم کلمه کلیدی… ادامه مطلب »

برگه-نوشته-ها_3336_1.png
alizdf76
alizdf76

سلام شهرام عزیز؛ حالت چطوره؟ . در پاسخ 1 , 2 بهت بگم که فاصله و عدم فاصله برای گوگل مهمه! شما عبارت دیجی‌کالا رو سرچ کنید، ببینید گوگل به شما چه پیشنهادی برای کلمه درست برند این سایت میده؟ . البته این مواردی رو که گفتی با لینک سازی داخلی و خارجی میشه برطرف کرد و مشکلی از این بابت وجود نخواهد داشت. . متاسفانه من با سرچ “لرد پاپ” به نتیجه ای از سایت شما نرسیدم. ———————————————————————————————— 3- شهرام جام از من به شما نصیحت استفاده از تگ رو در وردپرس کلا فراموش کن! زدن تگ اصول خاص… ادامه مطلب »

شاهین
مهمان
شاهین

سلام ممنون که برام وقت گذاشتید حالم خوب نیست 7 روزه تب دارم و خوب هم نمیشم خودم دکتر نرفتم مادرم را فرستادم دارو گرفته ولی کمی بهتر شدم کاملا خوب نشده اول ترسیده بودم گفتم کرونا است شاید بعد دیدم مشکل دندان هم دارم امکان داره چرک اون بوده از طرفی بیمارستان هم بریم میترسم آلوده شوم راستش اسم من شاهین است ولی خواستم با اسم مستعار فعال باشم ولی از کارم پشیمون شدم دلیل های برای خودم ساخته بودم که نباید بهشون بها بدم 1- نام سایت من ظهور ایمان است الان پس پیشنهاد شما این است که… ادامه مطلب »

شاهین
مهمان
شاهین

البته الان عنوان را چسبیده کردن صفحه خانه آولین کلمه ظهورایمان را اگر بعد موافق نبودید تغییر میدم یک چکی بعد بکنید بی زحمت

شاهین
مهمان
شاهین

فقط یک مورد آقای alizdf76 عزیز و با حوصله و بزرگوار فقط اگه امکان داره داخله صفحه اصلیم را هم یک نگاه کنید ببینید تعداد کلمه کلیدیم کافیه من میخواهم با کلمه سایت مذهبی رتبه خوبی بگیرم ولی نام اصلی سایتم هم حفظ کنم زیاد تکرار نکردم چون متنم کمه

2- در توضیح متا هم تغییر دادم فقط یک بار سایت مذهبی ظهور ایمان بکار بردم و دوبار عنوان سایت را که بدون فاصله است ظهورایمان

البته الان تغییر دادم نمیدونم گوگل ایندگس کرده باشه

alizdf76
alizdf76

سلام مجدد شهرام عزیز؛ 1- من اعتقادی به چگالی کلمه کلیدی ندارم! شما با لینک سازی های داخلی و خارجی میتونید مفهوم برند رو به گوگل شناسایی کنید. . بعد هر تغییر، url inspection در گوگل وبمستر رو انجام بدید تا نتیجه درستی رو بگیرید. . http://uupload.ir/files/d8a_2020-03-17_11-41-49.png . اگر به عکس فوق نگاه کنی می تونی به تمامی سوالات خودت پاسخ بدی چراکه ظهورایمان کلا در نظر کلمه ای، کلمه اشتباهی است، چون ظهور + ایمان درست نوشته میشه. این رو اکثر کاربران می دونن. . کار کردن روی کلمه ظهور ایمان برات نرخ تبدیل بیشتر و بهتری داره، میتونی… ادامه مطلب »

شهرام
مهمان
شهرام

سلام جناب alizdf چند تا سوال با ادرس ایمیل دیگرم کردم لطفا پاسخ بدید منتظرم

1-فقط این یک سوال هم است به نظر شما در صفحه اصلی سایتم نام سایتم را در تگ h1 قرار بدم یا خیر

2- من در قسمت صفحه اصلی یا همون خانه نام سایتم را قرار داده بودم یعنی ظهور ایمان آیا این کار مشکلی داره یا بهتره همون ر عنوان از خانه استفاده کنم

alizdf76
alizdf76

سلام شهرام عزیز؛
قرار دادن نام سایت به نام خانه، home و… بهتر و مناسب تر است. قرار دادن در تگ h1 هم ضروری نیست!

sajjad
مهمان
sajjad

سلام
اگر من یه صفحه رو حذف کنم و بخوام ارزش اون صفحه کامل انتقال داده بشه به صفحه جدید ولی وقتی بر روی صفحه یا لینک قدیمی کلیک کنم به صفحه جدید منتقل نشه چیکار کنم؟ درواقع ارزش کامل انتقال داده بشه ولی حالت ریدایرکت اتفاق نیفته.

فرشید امین‌زاده
فرشید امین‌زاده

سلام. سجادجان راه حل چنینی نداریم، مگر اینکه بخوای از 301 استفاده کنی و لینک رو کامل انتقال بدی تا قدرت هم انتقال داده بشه.

رضا
مهمان
رضا

سلام . من نزدیک به 25 پستم رو مجبور شدم از دامنه اصلی به وبلاگمون که از بلاگ دات ای ار هست ریدایرکت 301 کنم با افزونه یوست ایا خطری برای سئو داره و اگر مسائلی دیگه هم لازمه راهنماییمون فرمایید.

فرشید امین‌زاده
فرشید امین‌زاده

سلام رضا جان؛ یک پاسخ صوتی برای شما گذاشتم میتونید گوش کنید

علی
مهمان
علی

منظور از ریدایرکت 451 اینه که لینک وجود داره ولی به دلایل مسائل کپی رایتینگ حذف شده؟!!! میشه بیشتر توضیح بدین یعنی هنوز لینک هست داخل سایت یا حذف کردیم اونو؟!

فرشید امین‌زاده
فرشید امین‌زاده

علی جان؛
لینک های شما با 451 از سایت پاک نمیشن فقط از دسترس خارج میشن. این یعنی شما بدون اینکه لینکی رو حذف کنید و باعث به وجود اومدن یک حفره در بخشی از سایتتون بشید، فقط اون رو از دسترس کاربران و موتورهای جستجو خارج کردید. شما میتونید با رمزگذاری هم اینکارو بکنید ولی 451 سایت شما رو تابع مقررات کپی رایت قرار میده و جریمه رو از دوش سایت برمیداره

امین
مهمان
امین

خیلی خوب بود
از رو عکس اگه هر کدوم رو توضیح می دادید عالی میشد!

نسیم
مهمان
نسیم

سلام

ممنون میشم توضیح بدید ریدایرکت موقت یا همان 302 در کجاهای کاربرد دارد و ما کی از این ریدایرکت استفاده می کنیم؟

فرشید امین‌زاده
فرشید امین‌زاده

نسیم عزیز، یکی از کاربرد های ریدایرکت 302 استفاده برای طراحی برگه های خدماتی یا انجام تغییرات در بخشی از سایت است. مثلا شما میخواید یکی از برگه های خدماتی سایت‌تون‌ رو تغییر بدید، در این صورت شما یک هفته ای میخواید این برگه از دسترس کاربران خارج بشه، میخواید چه کاری با برگه انجام بدید؟ بهترین راه این هستش که هم از رتبه کسب شده توسط برگه حفاظت کنید هم از دیده نشدن حالت تغییرات! برای این کار شما میتونید برگه رو با ساختن یک ریدایرکت 302 از دسترس خارج کنید، در حالی که رتبه اون رو هم موقتا… ادامه مطلب »

پلتفرم مانگو
فقط ایمیل‌هایی رو واست ارسال می‌کنیم که برای کسب و کار اینترنتیت مفید باشه…

بهت قول میدیم اسپم نکنیم و ایمیلت رو هم به کسی ندیم.