وردپرس – آموزش کار با وردپرس و طراحی سایت

اشتباهات رایج در مدیریت یک وب‌سایت وردپرسی

در روند ایجاد و مدیریت وب‌سایت وردپرسی خود ممکن است، مانند انجام هر کار دیگری، دچار اشتباه و خطا شوید. این اشتباهات می‌توانند صدمات جبران ناپذیری را برای خود وب‌سایت و کسب و کارتان به وجود آورند. بنابراین سعی می‌کنیم کارهایی را معرفی کنیم که شما را از مرتکب شدن به اشتباهات رایج حفظ می‌کنند. پس حواستان باشد شما دچار آن‌ها نشوید!

  • به اندازه نیاز امکانات تهیه کنید: یعنی میزان هاست و دامنه و ابزارهای ابتدایی را به اندازه‌ای که به آن نیاز دارید تهیه کنید.
  • نسخه پشتیبان بگیرید: یعنی نگذارید تلاش چندین ساله شما در راه اندازی و پیش بردن وب‌سایت یک روزه از بین برود.
  • فاوآیکون بسازید: یعنی برای وب‌سایت خود شناسنامه بگیرید.
  • به سئوی وب‌سایت اهمیت دهید: یعنی برای اینکه بازدید و ترافیک بالایی داشته باشید و درآمدی خوبی از وب‌سایت کسب کنید، باید برای سئوی آن وقت، هزینه و انرژی بگذارید.
  • از دیدگاه‌های کاربران غافل نشوید: یعنی برای اینکه به بازدیدکنندگان نشان دهید که برای نظرات و سوالات آن‌ها ارزش قائل هستید، دیدگاه‌ها را بخوانید و به سوالات پاسخ دهید.
  • به‌روز رسانی کنید: یعنی هر زمان که ویرایش جدید از قالب وردپرس و یا افزونه‌های وب‌سایت منتشر شد، آن‌ها را به‌روز رسانی کنید تا هم امنیت سایت را بالا ببرید و هم از امکانات جدید استفاده کنید.
  • فرم تماس با ما را حرفه‌ای بسازید: یعنی پل ارتباطی شما و وب‌سایتتان با دنیای بیرون باید بسیار حرفه‌ای و مناسب باشد. یادتان نرود که انتقادات و پیشنهادات را شخصا چک کنید و به آن‌ها پاسخ دهید.

 

Rss چیست؟

RSS و یا Rich Site Summary خلاصه‌ای از مطالب غنی شده وب‌سایت است. این خلاصه در قالب خوراک‌هایی به RSS داده می‌شود و کاربران می‌توانند این خوراک‌ها را ببینند. البته باید توجه داشت که این خوراک‌ها فایل‌های XML هستند و اکثر وب‌سایت‌ها و همچنین وبلاگ‌ها این مورد را برای کاربران خود قرار می‌دهند.

دلایل استفاده از RSS

ممکن است استفاده از RSS در وب‌سایت وردپرسی خود در نگاه اول آنقدر مهم نباشد. اما زود قضاوت نکنید! این خلاصه‌ها در خیلی موارد به کارتان می‌آید. در دامه قصد داریم تا دلایلی که شما را به داشتن RSS نیازمند می‌کند توضیح دهیم:

1. دنبال کردن مطالب سایت

RSS این امکان را به کاربران می‌دهد که بدون وارد شدن به وب‌سایت، خلاصه‌ای از مطالب آن را مطالعه کنند. این کار باعث صرفه جویی در وقت کاربران می‌شود.

2. انتقال مطالب خود به وب‌سایت‌های دیگر

شما می‌توانید خوراک RSS خود را در اختیار وب‌سایت‌های دیگر قرار دهید تا آن‌ را در صفحات خود قرار دهند. با این کار بازدیدکنندگان زیادی به سمت وب‌سایت شما سرازیر خواهند شد که خود افزایش ترافیک وب‌سایت را به همراه دارد.

3. جلوگیری از اسپم شدن ایمیل‌ها

بسیاری از اخبار وب‌سایت در ارسال ایمیلی به قسمت اسپم می‌روند و هیچ‌گاه مخاطبان آن‌ها را نمی‌بینند. اما در RSS این مشکل وجود ندارد و به راحتی تمامی نوشته‌های شما خوانده خواهد شد.

4. افزایش ترافیک وب‌سایت

عامل دیگری که سبب افزایش ترافیک می‌شود، این است که کاربران RSS شما را به RSS Reader اضافه کنند و با بررسی آن دوباره به وب‌سایت شما بازگردند.

کارگاه‌های سئو و وبمستری

کارگاه‌های سئو و وبمستری

پلتفرم سئو مانگو

همین الان سئو سایت وردپرسی خودتون رو شروع کنید، 7 روز اول رایگان

کتاب‌های رایگان سئو