2021-08-23

بک لینک کامنتی، بخشی از خدمات سئو است که کاربران می توانند در آن نظر بدهند. دو حالت هم در انتشار بک لینک کامنتی وجود دارد: کامنت به طور مستقیم منتشر میشود و یا تحت بررسی قرار می گیرد.در ادامه میموس قصد دارد اطلاعات کاملی برای: بک لینک کامنتی چیست؟، معرفی انواع بک لینک های کامنتی، ایا این پیوند ها تاثیری در میزان رتبه بندی سایت شما دارد؟، معرفی Google Dorks، اموزش ساخت بک لینک کامنتی ودیگر اطلاعاتی که ما فکر کردیم ممکن است برای شما مفید باشد بدهد.

Backlink Comment چیست؟

در هر وبلاگی بخشی وجود دارد که کاربران در ان نظر میدهند. معمولا فرایند کامنت گذاشتن در سایت به این شکل است که باید شما بخش های مختلفی از اطلاعات شخصی را وارد کنید تا نظر شما ثبت شود. منظور از اطلاعات شخصی ذکر کردن نام، و وارد کردن ایمیل است. زمانی که شما کامنت را بارگذاری کردید پیوند وبسایت را می توانید در کنار کامنت خود وارد  کنید. بک لینک های کامنتی تاثیری در رتبه بندی شما دارد؟ در ادامه به بررسی رتبه بندی می پردازیم.

زمانی که شما برای سایتی کامنت میگذارید باید معیار هایی را در نظر گرفته باشید. مثلا از گذاشتن کامنت های بی ربط به موضوع سایت خودداری کنید. سعی کنید وقتی که دارید کامنت میزارید جوری با کلمات بازی کنید که خواننده با خود فک کند که محتوای داخل سایت شما ارزشمند تر است و به نفعش میشود که به سایت شما هم که یک سر بزند.

ایا واقعا بک لینک های کامنتی تاثیر مفیدی بر روی رتبه بندی دارند؟

بک لینک کامنتی

شما وقتی وارد دنیای سئو میشوید در حقیقت به دنیایی از رقابت ها پا میگذارید. در این مورد هم رقابت وجود دارد، حالا اگر بخواهم منظورم را واضح تر به شما بگویم باید این نکته را ذکر کنم که کیفیت پیوند ها مهم تر از تعداد ان ها است. شما با بک لینک های کامنتی این قدرت را پیدا میکنید که کلمات کلیدی و مقاله های خودتان را رتبه بندی کنید.

حتما بخوانید :  چگونه سئو یاد بگیریم؟

ما به مجموعه پیوند هایی با کیفیت میگوییم که موارد زیر در ان رعایت شده باشد:

  • دامنه نباید پیوند هایی با موضوعات غیر اخلاقی داشته باشد.
  • بیشتر از +50 نظر پیوند دار خودداری کنید.
  • Obl های کمی در نظرات باشد. منظورمان از کلمه obl همان پیوند های خروجی است که از مخفف Out Bound Links گرفته شده است.
  • اعتبار دامنه سایت ها را بررسی کنید بببینید ایا اصلا سایت چه ارزشی دارد؟ایا اعتبار بالایی دارد؟(مثلا باید ترافیک سایت بررسی کنید)

انواع بک لینک های کامنتی:

انواع بک لینک کامنتی

1- به نام خودتان لینک میدهید.

این نوع از پیوند دادن در بسیاری از وبسایت ها رایج است  بیشتر افراد سعی میکنند که از این بخش استفاده کنند.

2-commentluv

بعضی از افراد سعی میکنند برای اینکه کاربر را به نظر دادن تشویق کنند از ابزارهی کمک بگیرند یکی ا زاین ابزار commentluv است. زمانی که شما از این ابزار استفاده کنید؛نظر دادن برای شما و کاربر مفید تر است .

3- Anchor Text Comment

با استفاده از این افزونه شما این قابلیت را می توانید بدهید که کاربر در کامنت خود بتواند ازhtml استفاده کند. این کار موجب این میشود،کسانی که دارای وبلاگ هستند بتوانند پیوند هایی که دار متن لنگر هستند را بارگزاری کنند.

Dofollow یا Nofallow

Dofollow یا Nofallow

دقت کنید لینک هایی که در کامنت ها ایجاد میشود می توانند Dofollow یا Nofallow باشد . امروزه بیشتر وبلاگ هایی را که در گوگل ببینید Nofallow هستند؛ پس زمانی که شما بک لینک بدهید یک بک لینک nofallow دریافت میکنید. Nofallow ها انقدر هم بد نیستند اما بهتر است شما به سایت هایی پیوند بدهید که قابلیت dofallow داشته باشند.

حتما بخوانید :  چگونه سایت خود را سئو کنیم؟ (برای رتبه 1 گوگل چیکار کنم؟)

برای ایجاد بک لینک کامنت چیکار کنیم!

در اینجا موضوع مهمی را قرار است بررسی کنیم پس بهتر است با دقت بیشتری این  بخش را بخوانید.

تمام ان 500 کلمه بالا را گفتیم تا بتوانیم برای شما یک زمینه از بک لینک کامنتی را ایجاد کنیم. حال  وقت ان رسیده که سایت هایی پیدا کنید، که بتوان در ان بک لینک های کامنتی ایجاد کرد . درادامه قصد داریم دو روش مفید و موثر را به شما بگوییم:

روش اول: از google dorks استفاده کنید.

شما زمانی که از این ابزار استفاده کنید می توانید تمام نتیجه های که می خواهید را فیلتر کنید.

googledarks   می تواند تمام اطلاعات امنیتی را در اینترنت را برای شما فاش کند.

اموزش ایجادبک لینک کامنتی

روش دوم: منابع بک لینک نظرات سایت های دیگر را بررسی کنید.

یک کاغذ  قلم بردارید و یک لیست از وبسایت هایی که در کلمه کلیدی شما دارای رتبه هستند یادداشت کنید و سپس به سراغ لینک های ان بروید  و بادقت ان ها را بررسی کنید.

در اخر :

اگر فرد باهوشی هستید بهتر است در استراتژیکی که برای سایتتان چیده اید، بک لینک کامنتی را نیز در نظر بگیرید. چرا که ممکن است بک لینک های کامنتی تاثیر مثبتی بر روی رتبه بندی های  وبلاگ های شما بگذارد.

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی هستم؛ کارشناس محتوا و دیجیتال مارکتر! حسِ خوب نوشتن و خلق محتوا باعث شده که من محتوانویسی رو به عنوان شغل و حرفه خودم انتخاب کنم. به یادگیری و به خصوص یاد دادن علاقه زیادی دارم و همیشه در تلاشم تا بتونم به بقیه کمک کنم! (سعی میکنم ملکه محتواهایی باشم که پادشاه میشن!)