2022-03-19

تاثیر ساب دامین بر سئو : اگر شما یک وب سایت دارید، احتمالا مفهوم ساب دامنه را می دانید و یا حداقل نام آن را شنیده اید. ساب دامین SubDomain)) یا همان زیر دامنه بخشی از دامنه اصلی سایت است. ساب دامنه ها می توانند تاثیر زیادی بر سئو سایت داشته باشند.

با انتخاب یک ساب دامین برای قسمت های مختلف سایت مانند بلاگ سایت و بلاگ بخش موبایل می توان بهینه سازی را برای سایت بهتر انجام داد. در این مطلب از سایت میموس قصد داریم تا تاثیر سایت دامین بر سئو را مورد بررسی قرار دهیم. اگر شما هم این سوال برایتان پیش آمده است که آیا ساب دامنه بر سئو تاثیر دارد یا نه؟ در ادامه با ما همراه باشید.

اولین مرحله برای راه اندازی ساب دامین، خرید دامنه است. یکی از مهم ترین مزیت هایی که می توان از آن استفاده کردف قابلیت ساب دامین و ساب فولدر است. ساب دامین یکی از متداول ترین روش هایی است که با اهداف تجاری مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. اما شاید کمتر کسی از تاثیر ساب دامنه بر سئو خبر داشته باشد. ما در این مطلب شما را از تاثیرات ساب دامنه بر سئو مطلع می کنیم.

ساب دامین چیست؟

پیش از آنکه درمورد تاثیر ساب دامین بر سئو صحبت کنیم؛ بهتر است که با مفهوم آن آشنا شوید. حتما شما هم در هنگام جستجو در سایت های مختلف، زیر دامنه های متفاوتی را مشاهده کرده اید؛ مانند (blog.domain.com) و … هر مدام زیر دامنه های دامنه اصلی قرار می گیرند. به این زیر دامنه ها ساب دامین می گویند. ساب دامنه بخشی از سایت اصلی است. اما قسمت جالب این ماجرا این است که موتورهای جستجوگر این قسمت را متمایز از بخش های دیگر می دانند.

حتما بخوانید :  اشتباهات رایج سئو که باید از آن اجتناب کرد

زیر دامنه ها می توانند سایت را تقسیم بندی کنند. برای ایجاد مدل های مختلف محتوا سایت می توان از آنها استفاده کرد. محل قرار گیری ساب دامین در نشانی سایت و یا url و پیش از نام دامنه است. باید توجه داشته باشید که ساب دامین با دامنه اصلی سایت فرق دارد. اگر چه از لحاظ تعریف و مفهوم شباهت های با یکدیگر دارند.

تاثیر ساب دامین بر سئو

همانطور که در قسمت های بالاتر گفته شد، ساب دامین بخشی از دامنه اصلی سایت است؛ اما از نظر موتورهای جستجوگر بخش کاملا جداگانه ای است. به همین علت می توان از آن برای رسیدن به نتیجه دلخواه و بهینه سازی سایت استفاده کرد البته برای انجام این فرآیند به یکسری تکنیک ها نیاز است. در ادامه برخی از تاثیرات ساب دامین بر سئو یا بهینه سازی سایت را به شما معرفی می کنیم :

ایجاد تنوع در خدمات سایت :

تنوع در محصولات و خدمات باعث میشود تا دسته بندی ها بهتر انجام شود و حتی استفاده از ساب دامین ها هم راحت تر است.

استفاده از وبلاگ و یا فروشگاه در سایت :

ایجاد وبلاگ و یا فروشگاه در سایت باعث میشود تا حجم محتوای سایت بالا برود؛ اما بهره گیری از ساب دامین باعث میشود تا سئو صفحات راحت تر شود و در فضای بزرگتری فعالیت خود را انجام دهید.

ایجاد بخش موبایل در ساختار سایت :

اکثر مدیران سایت های برای بهینه سازی کسب و کار خود، نسخه موبایل را راه اندازی می کنند. این کار با استفاده از زیردامنه امکان پذیر است.

حتما بخوانید :  بهترین شرکت سئو در تهران

قرار دادن مناطق جغرافیایی متفاوت در بخش های مختلف :

بعضی از سایت ها بخش های متفاوتی را برای مناطق جغرافیایی خاص و یا برای مخاطبین غیرفارسی قرار می دهند. برای انجام این کار به ای پی کاربران نیز است. پس بهتر است از یک زیر دامنه استفاده شود.

نتیجه گیری :

به انتهای مقاله تاثیر ساب دامین بر سئو رسیدیم. با توجه به مطالب گفته شده به این نتیجه رسیدیم که زیر دامنه ها یا همان ساب دامین ها نقش بسیار مهمی بر بهینه سازی سایت دارند. استفاده از زیر دامنه می تواند بسیاری از مشکلات سایت شما را برطرف کند. پس هیچگاه نمی توان از تاثیر ساب دامین بر سئو چشم پوشی کرد.

منبع : swankyagency.com

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی هستم؛ کارشناس محتوا و دیجیتال مارکتر! حسِ خوب نوشتن و خلق محتوا باعث شده که من محتوانویسی رو به عنوان شغل و حرفه خودم انتخاب کنم. به یادگیری و به خصوص یاد دادن علاقه زیادی دارم و همیشه در تلاشم تا بتونم به بقیه کمک کنم! (سعی میکنم ملکه محتواهایی باشم که پادشاه میشن!)