2022-03-27

تاثیر تعداد کلمات در سئو وبلاگ

یک متن بهینه شده در بلاگ باید چند کلمه داشته باشد؟

این سوالی است که برای بیشتر نویسندگان وب مطرح میشود. آنها نمی دانند که برای هر محتوایی که می خواهند در سایت قرار دهند باید حداکثر چند کلمه بنویسند. نکته بسیار مهمی که باید بدانید این است که گوگل به محتواهای طولانی علاقه دارد، زیرا بهتر می تواند متن را درک کند. هر چه متن طولانی تر باشد، رتبه بالاتری را بدست می آورد.

البته نباید طولانی بودن محتوا، ارزش کیفیت و کمیت آن را پایین می آورد؛ پس نباید از کیفیت چشم پوشی کرد زیرا همیشه حرف اول را می زند.

در ادامه این مطلب از شرکت سئو میموس با ما همراه باشید تا در رابطه با تعداد کلمات مناسب برای سئو بهتر برایتان توضیح دهیم.

تاثیر تعداد کلمات در سئو وبلاگ

برای نوشتن مطلب جدید در سایت، تعداد کلمات مناسب در سئو وبلاگ را در نظر داشته باشید. مطالب به صورت پاراگراف های کوتاه مناسب تر است یا افزایش تعداد کلمات، تاثیر بیشتری بر سئو دارد؟

جایگاه نوشته های کوتاه و بلند در سئو :

اگر کمی بررسی کرده باشید می توانید شاهد این باشید که هر کدام از وبمستران و کارشناسان سئو و محتوانویسی نظرات متفاوتی ارائه می دهند. با این حال می توان به یک جمع بندی کلی رسید.

محتوا کوتاه :

اگر نوشته شما کوتاه باشد و یا به طور واضح تر از 250 الی 300 کلمه تشکیل شده باشد؛ ممکن است دید موتورهای جستجوگر به آن یک مطلب کم ارزش و سبک باشد؛ پس نمی تواند تاثیر چندانی بر سئو سایت داشته باشد.

حتما بخوانید :  کلمه کلیدی در هیدینگ محتوا و افزونه سئو Yoast SEO

محتواهای کوتاه برای سایت های مناسب است که کاربران خود را از اخبار به روز باخبر می کنند. انتشار محتواهای مرتب و منظم می تواند بازدیدکنندگان و مشتریان را در سایت شما نگه دارد.

نکته : برای بهبود سئو وبلاگ خود با استفاده از مطالب کوتاه و لینک سازی داخلی و خارجی برای صفحات می توانید کاربران را به خواندن مطالب بیشتر تشویق کنید.

محتوا بلند :

گوگل برای نوشته های طولانی ارزش زیادی قائل است؛ زیرا نشان دهنده مفید و کاربردی بودن محتوا برای کاربر است. از جمله مزیت های چنین محتواهایی اینکه این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا موضوع مورد نظر خود را به طور کامل بررسی کنید و این امر موجب میشود تا افراد بیشتری وارد سایت شما شوند و به راحتی بتوانید رضایت آنها را بدست آورید.

بهبود سئو وبلاگ با نوشتن مطلب در یک صفحه

برای کسب رضایت کاربران و به نتیجه رسیدن سئو می توانید به جای اینکه چندین محتوای کوتاه ایجاد کنید، همه آنها را در یک صفحه طولانی قرار دهید و جدیدتری خبرها را در انتها به آن اضافه کنید.

بیشتر مخاطبان تمایل دارند که تمامی اطلاعات مورد نظر خود را در یک صفحه پیدا کنند.

اهمیت نحوه سئو در مطالب سئو وبلاگ

در برخی از مواقع طولانی شدن محتوا ممکن است باعث شود که بازدید کننده سردرگم شود و سریعا صفحه را ترک کند؛ پس این یک نکته منفی برای سئو وبلاگ شماست. البته می توانید یکسری مواردی که در ادامه ما از آنها صحبت می کنیم را در نظر داشته باشید که نوشته های طولانی مدت برای کاربران خسته کننده نشود.

حتما بخوانید :  با باز سازی محتوا در ۱۴ روز ترافیک سایت خود را ۲۵۰% افزایش دهید!

استفاده از تگ های معنایی :

استفاده از تیرها می تواند به کاربر کمک کند تا بخش مورد نظر خود را بخواند و این می تواند رضایت او را در پی داشته باشد.

استفاده از تصاویر معنادار :

بهره گیری از تصاویر و نمودارهای معنادار علاوه بر بهبود سئو می تواند فهم محتوا را برای خوانند راحت تر کند.

قرار دادن چک لیست :

استفاده از لیست های شماره گزاری می تواند باعث شود تا کاربر به نکات کلیدی و مهم بهتر دسترسی داشته باشد.

نتیجه گیری :

برای هر کدام از این دو روش مزایا و معایبی وجود دارد و مهمترین عامل در سئو وبلاگ مفید و کاربردی بودن آن است. نوشته های کوتاه در صورتی مناسب هستند که بتوانند مفهوم و منظور کلی موضوع را به کاربر برسانند. نوشته طولانی بر بهبود سئو و بهینه سازی تاثیر می گذارد به شرطی که زیاده گویی نشود. امیدواریم این مقاله از سایت میموس برایتان مفید بوده باشد، حالا شما به ما بگویید که بیشتر به محتواهای طولانی علاقه دارید یا کوتاه؟؟؟

برگرفته شده از : databox.com

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی هستم؛ کارشناس محتوا و دیجیتال مارکتر! حسِ خوب نوشتن و خلق محتوا باعث شده که من محتوانویسی رو به عنوان شغل و حرفه خودم انتخاب کنم. به یادگیری و به خصوص یاد دادن علاقه زیادی دارم و همیشه در تلاشم تا بتونم به بقیه کمک کنم! (سعی میکنم ملکه محتواهایی باشم که پادشاه میشن!)