2022-02-13

چگونه سئو یاد بگیریم؟ احتمالا این دومین سوالی است که پس از بررسی شغل سئو و آینده کاری آن در ذهن شما ایجاد میشود. یادگیری سئو برای کسانی که وب سایت دارند از نون شب هم واجب تر می باشد. اگر در اینترنت جستجو کرده باشید مطمئنا منابع مختلفی را برای آموزش رایگان مشاهده کرده اید؛ اما ما در این قسمت از سایت میموس به شما می گوییم که چطور سئو یاد بگیرید و به یک سئوکار حرفه ای تبدیل شوید.

افراد زیادی هستند که فکر میکنند همین که یک سایتی را طراحی کرده اند، کار تمام شده و دیگر دست به موس و خیره به مانیتور منتظر مشتری می مانند! اما در صورتی که واقعیت ماجرا اینطور نیست.

اگر شما نتوانید مباحث مربوط به سئو و بهینه سازی را یاد نگیرید، نمی توانید راه را برای رسیدن مخاطبان و مشتریان به محصولات و خدماتتان هموار کنید. در ادامه این مطلب شما را با آموزش صفر تا صد سئو آشنا می کنیم. پس با ما همراه باشید تا پاسخ این سوال که چگونه سئو را یاد بگیریم دریافت کنید.

چگونه سئو یاد بگیریم ؟

شاید الان تمام دغدغه ذهنی شما یادگیری سئو باشد و تصور کنید که بهینه سازی سایت کار سخت و دشواری است. اما اگر این مطالبی که ما به شما یاد می دهیم را به طور کامل فرا بگیرید و تمرین کنید، قول میدهم در آینده ای نه چندان دور در زمینه سئو کردن سایت به جاهای خوبی برسید.

شما می توانید از آموزش سئو یوتیوب، آپارت و سایت های موجود در اینترنت استفاده کنید. اما نکته مهم اینجاست که آموزش دیدن همه ماجرا نیست؛ شما باید بتوانید تمام آن چیزی را که یاد میگیرد را به مرحله اجرا برسانید. برای یاد گرفتن سئو و تبدیل شدن به یک متخصص و سئوکار حرفه ای کمر همت ببندید و از همین حالا شروع کنید.

حتما بخوانید :  بهترین افزونه‌ های سئو برای وردپرس - یک مقایسه بی‌ رحمانه و جدی

اصلا چرا سئو را یاد بگیریم؟

  • پس از راه اندازی یک سایت، زمانی که آن را برای ربات های محترم گوگل بهینه سازی می کنید؛ باعث میشود تا کارت دعوت بیشتری برای مخاطبان و کاربران مربوط به حوزه شما بفرستد.
  • بعد از انجام سئو برای سایت، می توانید شاهد افزایش درآمد اینترنتی خودتان باشید. آن وقت است که می توانید به تاثیر مستقیم seo برای سایت پی ببرید.
  • بهینه کردن برای ربات های گوگل، یک روش امتحان شده و تضمینی در بازاریابی آنلاین است. اگر بخواهید یکسری از روش های بازاریابی را خریداری کنید، مطمئنا باید سرمایه زیادی را به این کار اختصاص دهید، اما به کمک روش های مختلف سئو می توانید فرآیند بازاریابی را بدون هیچ هزینه انجام دهید.
  • زمانی که سایت خود را بهینه می کنید، دیگر نیازی به تبلیغات ندارید.

5 مرحله مهم در یادگیری سئو سایت های مختلف

روش یادگیری سئو

اگر آموزش سئو حرفه ای را یاد بگیرید، می توانید به یک فرد حرفه ای تبدیل شوید. پس با ما همراه باشید تا شما را با 5 مرحله مهم یادگیری سئو آشنا کنیم.

1-     تحقیق کلمات کلیدی پولساز!

در ابتدایی ترین مرحله باید یاد بگیرید که بهترین کلمات کلیدی برای سایت شما چه کلماتی است. منظور از کلمات کلیدی هدف، کلماتی است که کاربران پس از سرچ کردن آنها می توانند صفحات شما را در گوگل ببینند. انتخاب کلمات کلید پرسرچ و پولساز، از هر چیز که فکر می کنید مهم تر است.

2-     تحلیل سئو سایت رقبا به صورت کاملا محسوس!

در مرحله دوم باید یاد بگیرید که چطور می توان سایت رقیبان را از نظر سئو بررسی کرد. هر جور شده باید بفهمید که آنها از چه کلماتی استفاده کرده اند. روش دیگر این است که اگر می خواهید بر روی یک کلمه کلیدی رتبه بگیرید، باید آن کلمه را در گوگل سرچ کنید و رقیبان خود را که در جایگاه های اول گوگل قرار دارند را از نظر seo و محتوا بررسی کنید.

حتما بخوانید :  برنامه ریزی برای انجام کارهای سئو MSPT - روش صحیح انجام سئو سایت

3-    یادگیری تولید محتوا در کنار سئو، واجب است!

اگر بخواهم مهم ترین قسمت بهینه سازی سایت را به شما بگویم، محتوا نویسی است. این محتوا نوشتن ممکن است برای صفحه اصلی، صفحات دسته بندی، صفحات محصول و یا تولید مقاله باشد. شاید برایتان سخت باشد که درمورد موضوعات مختلف محتوا تولید کنید، اما از کار معدن که سخت تر نیست!

برای این کار می توانید یکسری اطلاعات را از منابع معتبر تهیه کنید و سپس یک محتوای بازنویسی شده و باکیفیت خلق کنید. البته در سری دیگر از مقالات میموس می توانید در رابطه با آموزش محتوا نویسی سایت، اطلاعات جدید و کامل تری را یاد بگیرید.

4-     یاد گرفتن سئو داخلی سایت برای بهینه سازی بیشتر!

مفهوم کلی سئو داخلی به معنی تمام کارهایی است که شما درون سایت خود انجام می دهید. سئو داخلی شامل موارد مختلفی مانند : استفاده از هاست مناسب، تولید محتوا یونیک و جامع، استفاده از تصاویر و ویدئو در محتوا، لینک دهی در محتوا به صفحات دیگر سایت و … میشود.

5-     سئو خارجی افزایش اعتبار بخشی و برند سازی!

سئو خارجی سایت، فعالیت هایی است که شما در خارج از سایت خودتان انجام میدهید؛ مانند ساخت بک لینک و یا خرید رپورتاژ آگهی. ما در مقالات دیگر از شرکت میموس به طور کامل درمورد این دو نوع لینک خارجی با شما صحبت می کنیم. اما برای یک تعریف کلی می توان گفت که بک لینک، همان لینکی است که شما در سایت دیگری قرار می دهید و کاربران از آنجا وارد سایت شما میشوند.

حتما بخوانید :  بک لینک کامنتی چیست؟ بهترین روش ایجاد Backlink Comment کامنتی 202

جمع بندی مطلب گفته شده :

افراد زیادی هستند که به دنبال آموزش سئو هستند و از ما این سوال را می پرسند که چگونه سئو یاد بگیریم ؟ با توجه به سوالات دوستان عزیز این محتوا را تولید کردم و امیدوارم برای همه کسانی که می خواهند سئوکار شوند، این مطلب کاربردی باشد.

منبع : moz.com

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی هستم؛ کارشناس محتوا و دیجیتال مارکتر! حسِ خوب نوشتن و خلق محتوا باعث شده که من محتوانویسی رو به عنوان شغل و حرفه خودم انتخاب کنم. به یادگیری و به خصوص یاد دادن علاقه زیادی دارم و همیشه در تلاشم تا بتونم به بقیه کمک کنم! (سعی میکنم ملکه محتواهایی باشم که پادشاه میشن!)