2022-04-16

چگونه یک متن را سئو کنیم : سئو محتوای متنی به چه صورت است؟ مطمئنا شما پس از خواندن این مطلب می توانید یک محتوای متنی را سئو کنید و به صفحه اول گوگل برسید. تصور کنید که محتوای متنی را به یک کارشناس سئو داده اند که یکسری تغییراتی بر روی آن انجام دهید و در موتورهای جستجوگر بهتر دیده شوید.

در ابتدا باید بدانید که مراحل سئو و بهینه سازی محتوا چه چیزهایی است تا بتوانید از آن برای سئو کردن محتوای خود استفاده کنید. در ادامه این مطلب از شرکت سئو میموس به شما می گوییم که چگونه می توانید یک محتوای متنی سئو شده تولید کنید. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

نکات مهم در رابطه با انتخاب عنوان سئو :

عنوان محتوا یکی از مهم ترین قسمت هایی است که می تواند در نتایج کاربر را مجذوب سایت شما کند. اکثر نکاتی که ما در این محتوا به شما می گوییم برای بهتر دیده شدن شما در گوگل است. عنوان سئو شده، عنوانی است که مطابق با معیارهای گوگل باشد؛ یعنی اینکه دارای کلمه کلیدی باشد، از اعداد استفاده شود، از کلمات توصیفی استفاده شود.

چند نکته مهم در رابطه با عنوان :

  • گوگل حداکثر 60 کاراکتر را به عنوان تایتل مطلب شما نشان می دهد.
  • در بعضی از مواقع نام برند شما را به عنوان اضافه می کند.
  • نام برند جزو کاراکترهای عنوان به حساب نمی آید.
  • بهتر است که عنوان ترکیبی از برند و کمتر از 60 کاراکتر باشد.

Meta Description یا توضیحات متا :

در ابتدا بهتر است که یک توضیح مختصری در رابطه متا دیسکریپشن داشته باشیم، به زبان ساده تر زمانی که شما در گوگل به دنبال یک موضوع می گردید و نتایج را مشاهده می کنید، مقداری توضیحات در زیر هر عنوان نمایش داده میشود.

حتما بخوانید :  تگ های h1 تا h6 چیست؟

نکاتی درمورد Meta Description :

حداکثر کاراکترهایی که می توانید در توضیحات متا استفاده کنید 150 کاراکتر است اما در بعضی مواقع از تا 145 کاراکتر را نشان می دهد.

بهتر است در این بخش از کلمه کلیدی استفاده کنید.

در این بخش بهتر است که خلاصه ای از محتوای خود بنویسید، در صورتی که شما این قسمت را خالی بگذارد گوگل به صورت خودکار قسمتی از محتوا شما را انتخاب می کند و در نتایج جستجو نشان میدهد.

حال وقت آن رسیده است که یک توضیح کلی در رابطه با محتوای سئو شده داشته باشیم.

چگونه یک متن را سئو کنیم؟

هیچ قانون مشخصی وجود ندارد که شما در هر محتوا چند کلمه بنویسید اما یک متن خوب از حداقل 1500 کلمه تشکیل شده است. محتوا باید پاراگراف بندی مناسبی داشته باشد و هر پاراگراف در حدود 3 الی 4 جمله باشد تا خوانایی آن برای کاربر خسته کننده نشود.

خوانا بودن و فاصله بین خطوط و پاراگراف ها را چک کنید، متن های طولانی باعث میشود که کاربر خیلی سریع از صفحه شما خارج شود.

در هر محتوا یک واژه کلیدی در نظر گرفته میشود اما ممکن است یک متن برای چند کلمه بهینه شود. باید توجه داشته باشید تا تعادل را درمورد کلمات کلیدی برقرار کنید نه بیش از اندازه تکرار کنید و نه آنقد کم باشد که مشخص نشود هدف محتوا چیست.

به جای تکرار کلمه کلیدی در محتوا می توانید از هم خانواده ها و یا مترادف های آن استفاده کنید.

موضوع مهم دیگر در تولید محتوای سئو شده، لینک دهی است. سعی کنید به صفحات مهم و مرتبط خود در سایت لینک دهید. این کار به صفحه شما اعتبار می بخشد.

حتما بخوانید :  طول عنوان سئو شده و مناسب در افزونه سئو Yoast SEO

تیتر دهی مناسبی در محتوا خود داشته باشید.

از عنوان های توصیفی و جذاب استفاده نید.

حرف آخر :

در این مقاله از سایت میموس توضیحاتی در رابطه با اینکه چگونه یک متن را سئو کنیم در اختیارتان قرار داده ایم. اگر سوالی در این زمینه دارید می توانید در بخش کامنت ها از ما بپرسید.

منبع : titangrowth.com

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی هستم؛ کارشناس محتوا و دیجیتال مارکتر! حسِ خوب نوشتن و خلق محتوا باعث شده که من محتوانویسی رو به عنوان شغل و حرفه خودم انتخاب کنم. به یادگیری و به خصوص یاد دادن علاقه زیادی دارم و همیشه در تلاشم تا بتونم به بقیه کمک کنم! (سعی میکنم ملکه محتواهایی باشم که پادشاه میشن!)