2020-07-01

دورکاری، آزاد‌کاری یا فیریلنسری رفته‌رفته جای خودش را در بازار کار ایران (به خصوص در زمینه سئو و تولید محتوا)، باز کرده است. این امر کاملا طبیعی‌ست چراکه هرکسی دوست دارد رئیس خودش باشد و در هر ساعتی که دلش میخواهد کار کند. اصلا چرا باید شنبه صبح به زور از رختخواب دوست داشتنیت دل بکنی و عوض تمام خوشی‌های تعطیلات با چهره‌ای خواب آلود و کسل، سر کاری که اصلا حوصله‌‎اش را نداری، حاضر بشوی؟
البته فیریلنسر بودن به این آسانی‌ها هم نیست و در هر رشته‌ای که به سراغ خویش‌فرمابودن بروید باید به‌ فکر صرفه اقتصادی، سود و مشتری هم باشید. اما ما یک پیشنهاد شگفت‌انگیز و جالب برایتان داریم که رویای فریلنسری با حقوق زیاد و صرفه اقتصادی را برای شما تعبیر می‌کند. یک شغل پردرآمد به اسم سئوکار وردپرس، آن‌هم به شکل فریلنسری.

[promotion id=”27367″]

فریلنسر کیست؟

فریلنسر یا دورکار به کسی میگویند که متعهد به سازمانی نیست و اغلب از راه انجام پروژه، درآمد کسب میکند. فریلنسرها زیر نظر کارفرمایی نیستند و زمان مشخصی برای انجام کارشان ندارند. میتوان گفت زمان و تعداد کارهایشان به دست خود این افراد است.

فریلنسری چه ویژگی هایی دارد؟

خیلی‌ها علاقمندند که به صورت فریلنسری کار کنند و وقتی از آنها بپرسید چرا؟! می‌گویند می‌خواهیم زمان و مقدار درآمدمان را خودمان تعیین کنیم و در هر ساعت که میخواهیم به انواع تفریحات مورد علاقه‌ خود بپردازیم. همان چیزهایی که در بخش مقدمه نیز به آن‌ها اشاره کردیم.
اما مزایای فریلنسری فقط به همین‌جا ختم نمی‌شود. دلایل شما برای آزادکاری باید بیش از نیاز به تفریح و ریاست باشد.

نکته: پیش‌بینی می‌شود تا سال 2025، حدود 80 درصد کارها بصورت فریلنسری انجام شود.

ویژگی های فریلنسری

فریلنسری یک دنیا ویژگی‌های جذاب دارد که برای دیدن آنها باید لنز دوربین‌تان را عوض کنید و از زاویه‌ای متفاوت به زندگی نگاه کنید.

  1. از زیر پرچم بروکراسی اداری آزاد می‌شوید!
    کاری را که از آن لذت می‌برید انجام می‌دهید، تجربه کسب می‌کنید و هربار بهتر از قبل انجامش می‌دهید. هیچ قانون دست و پا گیری سر راه‌تان سبز نمی‌شود و مسیر خلاقیت‌تان را مسدود نمی‌کند.
  2. شما انتخاب می‌کنید با چه کسی و چطور کار کنید!
    دیگر کارفرمایی در کار نیست که بدون توجه به میزان وقت و تلاش‌تان با یک نگاه سرسری تمام تلاش روزه گذشته‌تان را زیر سوال ببرد در حالی‌که کوچک‌ترین اعتنایی به میزان دانش شما ندارد و به شما به چشم یک ربات گوش به فرمان نگاه می‌کند.
  3. وقت‌تان را در دانشگاهی که هیچ چیزی برای گفتن به شما ندارد تلف نمی‌کنید!
    هیچ‌کس از شما نمی‌پرسد مدرک تحصلیتان چیست و در کدام دانشگاه درس خوانده‌اید! دیگر لازم نیست وقتتان را در دانشگاهی که هیچ‌چیز به شما یاد نمی‌دهد تلف کنید تا شاید و باز هم شاید، کاری با حقوق کارمندی پیدا کنید. بزرگترین مدرک شما، تجربه و رزومه کاری موفق‌تان است که البته با تلاش به آن می‌رسید.
حتما بخوانید :  آنچه برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی از صفر باید بدانید

آیا فریلنسری در ایران شغل پرطرفداری است؟

متاسفانه هنوز نه. البته این را هم باید بدانید که اگر دنبال یک کار بدون چالش و بی‌دردسر می‌گردید، حدودا یک قرن دیگر باید صبر کنید! تا شاید چنین شغلی اختراع شود. هیچ شغلی بدون چالش نیست! حتی شغل‌های فریلنسری که طرفداران دو‌دلی دارد. در ادامه با برخی از سختی‌های این شغل (توجه کنید سختی‌ها! نه معایب) آشنا می‌شوید.

زمان بر بودن کار فریلنسری

این‌که فریلنسری باعث می‌شود هر زمان که دوست داشتید از رختخواب گرم و نرم‌تان دل بکنید یا به تفریحات دل‌خواه‌تان برسید به معنای کم کار کردن نیست! بعضی اوقات مجبورید بیش‌ از کارمندان عادی کار کنید که البته این اتفاق بیش‌تر در اوایل کار پیش‌ می‌آید و رفته رفته با حرفه‌ای شدن و استفاده از ابزارهای جدید سئو وردپرس و همینطور ابزارهای تولید محتوا اوضاع به این سختی‌ها هم نخواهد بود.

زمانبر بودن کار فریلنسری

با قیمت پایین یا رایگان کار کردن برای دیگران در شروع

در اوایل کار نیاز به یک رزومه قوی دارید و شاید مجبور شوید با قیمت کم، تن بکار دهید که این شرایط نباید بیش‌ از یک یا دو پروژه طول بکشد وگرنه به یک فریلنسر ورشکسته تبدیل می‌شوید. دوستان هم که همیشه توقع کار رایگان دارند و فکر می‌کنند شما نیازی به درآمد ندارید یا شاید هم فتوسنتز میکنید.

تنهایی کار کردن و پذیرفتن بار تمام مسئولیت‌ها

چون تنها کار می‌کنید خودتان مسئول صفر تا صد پروژه هستید و باید تمام کارها را خودتان انجام دهید. از پاسخ به تلفن‌های کارفرما گرفته که بعضی وقت‌ها مثل هشدار آنتی بیوتیک هر هشت ساعت، وقت و بی‌وقت زنگ می‌زند تا کارهای فنی و تخصصی که نیاز به تمرکز دارد.
در این شرایط تنها انتخابی که دارید استفاده از یک یا دو نفر نیروی کمکی است که باعث می‌شود درآمدتان کاهش پیدا کند و تازه باید بر کار نیروهای کمکی‌تان هم نظارت کنید که خودش وقت‌گیر است. بماند که در حالت خوش‌بینانه ما در مسیر انجام کار گروهی در حال پیشرفت هستیم که خودش جای امیدواری دارد.

وجود دلال‌هایی که زودتر از شما در همه‌جا حاضرند

بله! ما در جریان هستیم که دلال‌ها به بازار فیریلنسری هم نفوذ کردند و بدون این‌که تخصص و تجربه‌ای در زمینه کاری خاصی داشته باشند، کلی پروژه می‌زنند زیر بغل‌شان و بعد با ژست سخاوتمندانه آنها را بین فریلنسرها تقسیم می‌کنند که البته بیشتر درآمد کار آزادکاران به جیب این دلالان محترم و سخاوتمند! سرازیر می‌شود.

برقراری ارتباط سخت و پیچیده با کارفرما

بخاطر وجود دلال‌ها و همینطور جا نیفتادن فرهنگ فریلنسری در ایران ممکن است به سختی بتوانید با کارفرما ارتباط برقرار کنید و یا پروژه‌ای را در دست بگیرید.
در کل اگر تجربه و تعداد زیادی مشتری دست اول، دارید که همه آنها بهت شما اعتماد هم دارند، باید بگوییم دمتان گرم! شما از حالا یک فریلنسر موفق با درآمد خیلی خوب هستید. اما اگر ارتباطات کاری گسترده‌ای ندارید و یا تازه‌کار هستید، پیدا کردن پروژه می‌تواند یک چالش بزرگ برای شما باشد.

حتما بخوانید :  بیزینس پلن چیست؟

چرا فریلنسری هنوز پرطرفدار نیست؟

با وجود این چالش‌ها، چطور می‌توان یک فریلنسر پردرآمد و آزاد بود؟

در تمام شغل‌های معروف، پردرآمد و موفق در دنیا یک نقطه‌ی مشترک وجود دارد. تبدیل چالش و تهدید به فرصت و دستاورد.
این چالش‌ها در واقع مشکلات جدی نیستند و شاید بیشتر شبیه یک فیلتر عمل می‌کنند تا افراد با انگیزه و قدرتمند وارد عرصه فریلنسرینگ شوند.
‌این مشکلات را گفتم تا بدانید که ما هم مثل شما در همین کشور و با همین مشکلات زندگی می‌کنیم. فقط دست روی دست نگذاشتیم و کمی از هوش، خلاقیت و البته تجربه چندین ساله خود استفاده کرده‌ایم و تمام این مشکلات را برای فریلنسرهای فعال در حوزه سئو وردپرس حل نموده‌ایم.

چرا باید سئو را بعنوان شغل فریلنسری خود انتخاب کنیم؟

سئو وردپرس یکی از تخصص‌های ماست که خیلی هم در آن موفق هستیم. بنابراین از زیروبم بازار سئو ایران باخبر هستیم و برای این پیشنهاد شگفت‌انگیزمان به شما سه دلیل اصلی داریم که در ادامه به بررسی آنها میپردازیم.

آیا میدانید بازار کار سئو وردپرس در ایران چگونه است!

بازار کار سئو حسابی شلوغ است، پر از درخواست کار و پروژه؛ فقط کافیست تورتان را پهن کنید تا یک ماهی چاق و چله گیرتان بیاید.
هر چه در این بازار بتوانید قدیمی‌تر و جاافتاده‌تر شوید تعداد پروژه‌هایی که به سمت‌تان می‌آید بیشتر و بیشتر می‌شود. باور کنید کسی کاری به کارتان ندارد و این تعداد پروژه‌ها کنتور ندارد.
ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که به ازای هر کسب و کار حداقل یک وب سایت نیاز است و هر وب سایت نیازمند یک سئو قوی و قدرتمند است.
سئو هم که کار سئو کار است و به جرات میتوان گفت؛ بیش از 80 درصد وب سایت‌ها و سایت‌هایی که در آینده پا به دنیای دیجیتال می‌گذارند قلب‌شان از بستر وردپرس به تپش درمی‌آید. بنابراین سئو وردپرس، کارآمدترین تخصصی است که می‌توانید براحتی از آن درآمد کسب کنید.

اگر کمی دقت به خرج دهید درآمدهای زیادی نصیب‌تان میشود!

مسلما در این شلوغی بازار، با انجام یک یا دو پروژه موفق مشتریان زیادی به سمت شما سرازیر می‌شوند که حاضرند با مبلغی که شما تعیین می‌کنید، پروژه را به شما بسپارند زیرا به تخصص شما ایمان دارند و می‌دانند که خیلی زود به درآمدی چند برابر این مبلغ می‌رسند.
در واقع شما به یک رزومه پر و پیمان نیاز دارید که هر کجا ادعا کردید سایت کارفرما را به صفحه اول گوگل می‌رسانید، آن را بعنوان یک سند و مدرک معتبر رو کنید.
البته این بخش رویایی مستلزم این است که علاوه بر یک یا دو پروژه موفق، به کارفرما خود تضمین صد در صد دهید که قطعا او را به صفحه اول گوگل می‌رسانید.
اگر تابحال پروژه موفق یا رزومه پر قدرتی نداشتید و یا دنبال راهی مطمئن برای سئو می‌گردید که بتوانید با خیال راحت به کارفرما یک تضمین صد‌در‌صد بدهید، مانگو راه حل شماست که در بخش بعدی راجع به آن صحبت می‌کنم.

حتما بخوانید :  بهترین راهنمای کسب درآمد در خانه با کمترین سرمایه

با پلتفرم مانگو، موفقیت خودتان را در بازار سئو صد در صد تضمین شده بدانید!

مانگو همان راز بزرگ و خبر شگفت انگیزی است که وعده داده بودیم. در واقع پلتفرم مانگو یک پلتفرم آموزش و مدیریت سئو وردپرس که تمام سئو‌کاران مبتدی، حرفه‌ای و حتی مدیران برخی از وب سایت‌ها که سر‌رشته‌ای از سئو وردپرس ندارند؛ از آن استفاده می‌کنند و چون به موفقیت‌های زیادی می‌رسند ترجیح می‌دهند آن را از چشم رقیبان پنهان کنند ولی ما آن را به شما معرفی می‌کنیم.
مانگو در اصل یک میانبر کارآمد و حرفه‌ای است که به اندازه استخدام 17 کارمند حرفه‌ای کار سئو وردپرس را آسان‌تر می‌کند و به دلیل همین ویژگی منحصربه فردش است که بعنوان آچار فرانسه برای فریلنسرهای سئو وردپرس شناخته می‌شود.
هر سئوکاری در هر سطح و تخصصی که باشد، می‌تواند سایت مشتریان خود را وارد پلتفرم مانگو کند و یک استراتژی و برنامه سئو صد‌‌در‌‌صد موفق دریافت کند. اگر مایل هستید تا در مورد ویژگی‌های جذاب مانگو بیشتر بدانید، ما قبلا 28 دلیل برای انتخاب مانگو را برای شما شرح داده‌ایم.

چرا فریلنسرینگ سئو؟

نتیجه‌گیری

وقت طلاست! نباید حتی یک ثانیه از وقت گران بهای خود را از دست بدهید! برای تبدیل لحظه به لحظه عمرتان به درآمد ساده‌ترین راه فریلنسری است. شما در هر زمینه‌ای که تخصص داشته باشید می‌توانید به عنوان یک فریلنسر حتی در منزلتان کار کنید و به درآمدهای بسیار بالایی برسید. فکر نکنید شغل فریلنسری فقط برای دیگران است و شما نمی‌توانید آن را انجام دهید. تنها با کمی تفکر، گرفتن مشاوره و پر رنگ کردن تخصص‌های خود می‌توانید به عنوان یک فریلنسر در دنیای اینترنت گرد و خاک به پا کنید! اگر نمیدانید برای تخصص شما هم در دنیای فریلنسرها جایی وجود دارد یا خیر و یا می‌خواهید پلتفرم سئو مانگو را بهتر بشناسید، می‌توانید خیلی ساده با نوشتن سوالتان در بخش دیدگاه‌ها به کمک کارشناسان آژانس دیجیتال مارکتینگ میموس به پاسختان برسید. کافیست امتحان کنید!

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی هستم؛ کارشناس محتوا و دیجیتال مارکتر! حسِ خوب نوشتن و خلق محتوا باعث شده که من محتوانویسی رو به عنوان شغل و حرفه خودم انتخاب کنم. به یادگیری و به خصوص یاد دادن علاقه زیادی دارم و همیشه در تلاشم تا بتونم به بقیه کمک کنم! (سعی میکنم ملکه محتواهایی باشم که پادشاه میشن!)