2019-03-02

یکی از امکاناتی که از نسخه 5 به بعد به افزونه سئو وردپرس Yoast SEO اضافه شد، شمارنده لینک ها نام دارد. این امکان دو پارامتر را می شمارد، تعداد لینک های داخلی و لینک های خارجی متن. این شمارنده ها نقش بسزایی در بهبود ساختار سایت تان خواهند داشت. قبلا توضیح دادم که چرا باید از شمارنده ها استفاده کنید. اما در این پست می خواهم به شما نشان بدهم چطور از شمارنده ها استفاده کنید.

شمارنده های لینک داخلی کجای داشبورد افزونه قرار دارند؟

از نسخه 5 افزونه وردپرس Yoast SEO به بعد بررسی تعداد پیوند های داخلی در یک مقاله و تعداد پیوند هایی که به یک مقاله خاص داده شده بسیار آسان شده است. همانطور که در تصویر زیر میبینید شمارنده های افزونه سئو تعداد لینک های داخلی یکی از مقالات من را به راحتی نمایش داده اند.
شمارنده لینک داخلی در افزونه یوست سئو
این قابلیت یکی از کاربردی ترین قابلیت های افزونه Yoast SEO است. زیرا به کمک آن ها می توانید ساختار و سئوی سایت تان را بهبود بخشید.

پیدا کردن مقالات بدون لینک

یافتن مقالاتی که از دیگر مقالات سایت لینک دریافت نکرده اند کار دشواری برای گوگل و کاربران است. اما به کمک شمارنده ها این مشکل به آسانی قابل حل است. تنها کافیست مقالات را از ستون اول بر اساس شمارنده پیوند متن مرتب کنید. مقالاتی که هیچ لینکی به دیگر مقاله ها نداده اند را با نمایش عدد 0 برای شما نمایان می شوند.

محتوای بدون لینک داخلی

 

قدم بعدی باز کردن صفحات یا پست هایی است که دارای لینک کمی هستند. اگر این صفحات دیگر کاربردی برای شما و کاربران تان ندارند می توانید آن ها را پاک کنید یا به صفحه ای مرتبط ریدایرکت Redirect کنید. اما اگر هنوز هم برای شما مفید و کاربردی است می توانید در مقالات جدیدی که وارد میکنید به آن صفحه هم لینک دهید.

حتما بخوانید :  تفاوت لینک‌ های فالو و نوفالو Dofollow & Nofollow

امکانی به نام ابزار لینک دهی که فقط در نسخه Premium افزونه سئو Yoast SEO وجود دارد به شما کمک می کند مقالات مرتبط موضوعی را نیز به شما نشان می دهد از این رو می توان راحت تر لینک سازی کنید و رنک صفحات تان را در نتایج گوگل جابجا کنید.

محتوای کرنر استون

بهبود ساختار سایت با لینک سازی

ستون اول تعداد لینک هایی که دیگر صفحات یا مقالات مرتبط به آن پست را داده اند را نشان می دهد. این روش لینک سازی به بازدیدکنندگان سایت تان کمک می کنند به راحتی پست هایی که از نظر موضوع به هم نزدیک هستند را پیدا کنند و زمان بیشتری را در سایت شما سپری کنند. برای پیدا کردن مقالاتی که لینک های کمتری دارند می توانید ستون اول شمارنده را بر اساس شماره لینک ها دسته بندی کنید. مقالاتی که کمترین تعداد لینک را داشته باشند در ابتدای لیست قرار میگیرند.

قطعا لینک سازی با ابزار لینک دهی نسخه Premium افزونه سئو Yoast SEO آسان تر خواهد شد. زیرا این ابزار به طور خودکار مقالاتی که از نظر مفهوم مشابه هم هستند را به شما پیشنهاد می دهد. از این رو میتوانید به آسانی مطالب مرتبط سایت تان را به یکدیگر لینک کنید و مخاطب و ربات های گوگل را یکی پس از دیگری به صفحات مختلف سایت تان بفرستید.

بهبود ساختار محتوای سنگ بنا

یکی از مهم ترین کاربرد هایی که شمارنده های لینک مقالات دارند، بهبود ساختار محتوای کرنر استون است. باید طوری لینک سازی داخلی مقالات تان را انجام دهید که تقریبا همه مقالات تان به یک محتوای شاخص مرتبط و لینک شده باشند. برای این کار میتوانید در هر یک از مقالات مرتبط تان به بخشی از محتوای شاخص اشاره کرده و به آن لینک دهید.

حتما بخوانید :  کجا بک لینک بسازیم؟ 17 منبع بک لینک ارزشمند و مفید که شاید از آنها خبر نداشته باشید

همانطور که در تصویر زیر می بینید، می توانید در بخش متاباکس meta box افزونه وردپرس Yoast SEO مشخص کنید که کدام یک از صفحات، محتوای کرنر استون شما هستند.

محتوای شاخص

نتیجه گیری از شمارنده پیوند متن نتیجه گیری

شمارنده پیوند محتوا یکی از کاربردی ترین ابزار هایی است که در راستای بهبود ساختار سایت تان می توانید از آن استفاده کنید، و صفحاتی که لینک داخلی کمتری دارند را پیدا کنید. اگر از شمارنده ها و ابزار لینک دهی (فقط در نسخه پولی افزونه) و آنالیز کننده محتوای کرنر استون استفاده کنید می توانید ساختار سایت تان را به بالاترین درجه بهینه سازی برسانید.

با لینک سازی داخلی صحیح میتوانید منابع و اطلاعات بیشتری را در اختیار کربران و همینطور موتورهای جستجو قرار دهید. در واقع هرچه لینک های یک متن بیشتر باشند خزنده های گوگل بیشتر و بیشتر در این لینک ها میخزند و کاربران نیز ممکن است کنجکاو شده و روی آن ها کلیک کنند و نهایتا زمان بیشتری را در سایت شما بگذارند. هر چه زمانی که کاربر در وب سایت شما میگذارند بیشتر شود اصطلاحا نرخ page visit (قابل دسترس در گوگل آنالیتیکس) سایت بالا میرود. افزایش این نرخ خیلی خیلی برای سئو و ترافیک سایت شما خوب خواهد بود.

حالا وقتش رسیده به سایت خودتان بازگردید و از طریق امکان شمارنده لینک های افزونه سئو Yoast، تعداد پیوند ها را بررسی و در صورت نیاز اصلاح کنید. اگر در طی این مسیر و یا لینک سازی به مشکلی برخوردید میتونید برام بنویسید تا اون رو برطرف کنم.

حتما بخوانید :  روش صحیح استفاده از تگ های هدینگ H3، H2، H1 در محتوای سایت
مطهره نسیمی

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی هستم؛ کارشناس محتوا و دیجیتال مارکتر! حسِ خوب نوشتن و خلق محتوا باعث شده که من محتوانویسی رو به عنوان شغل و حرفه خودم انتخاب کنم. به یادگیری و به خصوص یاد دادن علاقه زیادی دارم و همیشه در تلاشم تا بتونم به بقیه کمک کنم! (سعی میکنم ملکه محتواهایی باشم که پادشاه میشن!)