2022-03-19

تاثیر تبلیغات گوگل بر نتایج جستجو و رتبه بندی برای سایت ها موضوعی است که افراد مختلف برای آن نظرات متفاوتی می دهند. بدون شک هنگامی که کسب و کار خود را به فضای آنلاین وارد می کنید، می توانید از روش های مختلف تبلیغاتی استفاده کنید.

زمانی که از تبلیغات گوگل برای معرفی سایت خود استفاده کنید می توانید شاهد این باشید که روزانه چندین نفر با شما تماس می گیرند و می خواهند اطلاعات بیشتری در اختیار آنها قرار دهید. ما در ادامه این مطلب از سایت میموس قصد داریم تا توضیحات کامل تری در رابطه با تبلیغات گوگل یا گوگل ادز در اختیارتان قرار دهیم و به این سوال شما پاسخ دهیم که چه تاثیری می تواند بر افزایش ترافیک وب سایت شما داشته باشد.

اهمیت استفاده از تبلیغات در گوگل

اگر به تازگی کسب و کار خود را وارد فضای آنلاین کرده اید، حتما این سوال در ذهن شما ایجاد میشود که تاثیر تبلیغات گوگل بر نتایج جستجو تا چه حد می باشد؟ اصلا چرا باید از تبلیغات استفاده کنیم؟

امروز شاهد پیشرفت زیادی در زمینه برطرف کردن نیازها هستیم. افراد به جای گشت و گذار در بازار و از دست دادن زمان زیاد برای انتخاب یک محصول و یا کالا، ترجیح می دهند که با گشت و گذار در اینترنت و در کوتاه ترین زمان محصول مورد نظر خود را سفارش دهند.

پس این موضوع کاملا منطقی است که حضور کسب و کار و حرفه شما در نتایج جستجو می تواند نتیجه بهترین برایتان به همراه داشته باشد. البته این موضوع می تواند بر سئو سایت شما هم تاثیر مثبتی داشته باشد.

حتما بخوانید :  چرا نقش انجمن در کسب و کار موفق پر رنگ است؟

تاثیر تبلیغات گوگل بر نتایج جستجو

سایت های مختلفی هستند که برای تامین هزینه های خود از تبلیغات استفاده می کنند. البته تبلیغات باید به گونه ای جذاب و گیرا باشد که مخاطبان زیادی مجذوب آن شوند. البته باید تمامی موارد را زیر نظر داشته باشید؛ زیرا برخی از تبلیغات ممکن است مشکلاتی همچون افزایش سرعت بارگذاری سایت، افزایش فشار کاری ربات گوگل و بودجه های Crawl را به همراه داشته باشد.

البته بهتر است این نکته را به شما یادآور شویم که در بعضی از سایت های تجاری، تعداد تبلیغات به اندازه ای بالاست که شما ممکن است روزانه 4 باکس تبلیغاتی فعال را در سایت ها و در بالای صفحات مشاهده کنید.

این قبیل بنرهای تبلیغاتی می تواند مشتریان زیادی را به سمت سایت جذب کند و هر چه جایگاه و رتبه سایت در نتایج جستجو بهتر باشد، بازیدکنندگان آن نیز بیشتر خواهد بود.

تاثیرات غیر مستقیم تبلیغات در گوگل

نباید از این نکته غافل شد که تبلیغات هیچ تاثیری بر روی رتبه بندی سایت در گوگل ندارد؛ اما با وجود این موضوع بعضی از افراد بر این باورند که تبلیغات به صورت غیرمستقیم می تواند مزایایی برای سایت داشته باشد.

از جمله مزیت تبلیغات گوگل اینکه باعث معرفی وب سایت شما به افراد زیادی میشود. همین دیده شدن سایت باعث میشود تا نام برند و یا آدرس سایت شما در ذهن کاربران نقش ببندد و آنها حتی فقط از اسم سایت و یا برند شما برای ورود به سایتتان استفاده کنند. مزیت دیگر آن اعتبار بخشی گوگل به سایت شماست. پس نباید تاثیر تبلیغات گوگل بر نتایج جستجو را دست کم گرفت!

حتما بخوانید :  نکاتی اساسی در نوشتن پیام تبلیغاتی

نتیجه گیری :

گوگل به مرور آپدیت های جدیدی از خود نشان میدهد. ممکن است برای وب سایت هایی که به تازگی توانسته اند در گوگل به جایگاهی برسند، چندان خوشایند نباشد. اما با گذر زمان می توانند بهترین راه حل را پیدا کنند. بی شک برای اینکه بتوانید بهتر دیده شوید و محصولات و خدمات خود را به افراد بیشتری نشان دهید، نیاز است که از تبلیغات گوگل کمک بگیرید.

آیا تابحال شما از تبلیغات گوگل استفاده کرده اید، تجربیات خود را در بخش کامنت ها با ما در میان بگذارید.

برگرفته از : support.google.com

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی هستم؛ کارشناس محتوا و دیجیتال مارکتر! حسِ خوب نوشتن و خلق محتوا باعث شده که من محتوانویسی رو به عنوان شغل و حرفه خودم انتخاب کنم. به یادگیری و به خصوص یاد دادن علاقه زیادی دارم و همیشه در تلاشم تا بتونم به بقیه کمک کنم! (سعی میکنم ملکه محتواهایی باشم که پادشاه میشن!)