2022-02-27

اهمیت سئو : بهینه سازی موتور جستجو یکی از نیاز های مهم در مورد سئو است. امروزه شاهد بوده اید که موتور های جستجو مثل گوگل ،یاهو و بینگ چه تاثیر مفیدی بر روی کسب کار های انلاین گذاشته اند.

حال شاید با خودتان بگویید چگونه شد که این حوزه قدرتمند و پول ساز شده است؟ به همین دلیلی ما سعی کرده ایم در این مطلب از شرکت سئو میموس 20 دلیل برای شما بیاوریم تا شما را با قدرت و اهمیت سئو اشنا کنیم.

اهمیت سئو در رشد کسب و کارهای آنلاین

سئو

1-سئو سرمایه گذاری با سود بالا!

شما با بهبود سئو می توانید؛ کلمات کلیدی خود را به سه رتبه صفحه اول بیاورید همان جایی که بیشترین کلیک صورت می گیرد. همین حرکت موجب میشود ثروت هنگفت وبزرگی برای شما ایجاد کند. فقط باید عملکرد درستی داشته باشید تا بازده شگفت انگیز ان را ببینید.

2- سئو راهبردی باعث افزایش چشمگیر فروش

سئو راهبردی

به این فکر کنید که وب سایت شما در تمام طول سال و به طور 24 ساعته مشغول به کار است. او هرگز خسته  نمیشود مهمانی نمی رود و حتی مریض هم نمیشود. وبسایت شما یک کارمند بی نقص است که می تواند     1000 مشتری را همزمان جوابگو باشد. شما با بهینه سازی سئو می توانید بالاترین عملکرد و فروش را نصیب خود کنید.

 

3- قیمت گذاری خدمات سئو

هیچ استاندارد جهانی وجود ندارد که بتوانیم قیمت مشخصی را برای خدمات سئو تعیین کنیم.برای قیمت گذاری و ارزش خدمات بیشتر به تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی و سایر فعالیت های که منحصربه فرد، سفارشی است می پردازیم.

4-سئو هرگز بسیار گران نیست!

در نظر داشته باشید سئو هزینه نیست سئو یک سرمایه گذاری با سود بالا است . حال اگر با موردی برخورد کردید که مبلغ بسیار بالایی را از شما درخواست کردند بهتر است بر روی خدماتی که قرار است انها برای شما ارائه بدهند تحقیقات بیشتری صورت بگیرد و ببینید اصلا ارزش دارد که این مقدار پول را به انها بدهید و یا نه!

5-گوگل محتوا میخواهد نه کد!

محتوای گوگل

اشتباه نکنید گوگل فقط به دنبال کد نویسی نیست او به دنبال محتوای مفید و ارزشمند است.

6- صرفه جویی

قبل از اینکه شما با وبسایت و یا سئو اشنا بشوید باید برای تبلیغات مقدار زیادی پول را برای هزینه چاپ، طراحی برشور، کارت ویزیت، پوسترهای تبلیغاتی و یا بازاریاب ها باید بدهید.

حتما بخوانید :  ده سوال کلیدی که باید از مشاور سئو بپرسید.

اما از زمانی که شما وبسایت خود را ایجاد کنید و زیر نظر متخصصان ان را اداره کنید خواهید دید که هزاران مشتری انلاین با پول های واقعی به سمت کسب کار شما خواهند امد بدون هیچ گونه هزینه اضافی و بی تاثیر.

7- تبلیغات رایگان

بله درست خواندید رایگان. شما زمانی که محتوای عالی،عنوان و متای فوق العاده داشته باشید گوگل به طور رایگان شما را در صدر نتایج برای هزاران مخاطب نشان خواهد داد. با هجوم افراد به سمت سایت، شما می توانید سود قابل توجهی را به دست اورید مخصوصا از فروش و دیده شدن.

8- سئو رابطه ای بین شما و کاربر

سئو رابطه ای بین سایت و کاربر

سئو به شما کمک میکند تا با کاربران رابطه ای انلاین داشته باشید.این مورد موجب میشود تا شما نقطه ی جذابی برای کاربران بشوید. البته نه تنها کاربران به شما علاقه مند میشوند بلکه سرمایه گذارها و شرکای جدیدی از این طریق می توانند به شما پیشنهاد همکاری بدهند.

9- سئو قلب تجارت

سئو مانند قلب یک تجارت است. اگر از ان محافظت نکنید و به یک متخصص این حوزه مراجعه نکنید ممکن است کسب کار شما در فضای انلاین بمیرد. فردی که سایت شما بدست ان است باید در موارد مختلف دانش مفیدی داشته باشد مثلا باید از بازاریابی ارتباطات و یا اقتصاد…بداند.پس حواستان باشد ان را نمی توانید به دست پسر خاله تان بسپارید.

10-به راحتی موجب اعتماد و اعتبار میشود.

اعتماد و اعتبار در سایت

سئوی اصولی میتواند نام شما و برندتان را بر سر زبان ها بیاندازد. هدف یک سایت باید این باشد که هرکس کلمه ای در حوزه ی سایت شما در گوگل جستجو کرد؛ در خط اول وبسایت شما را ببیند. و اینگونه است که افراد زیادی به این نتیجه می رسند که شما بهترین برند هستید.

11-کار هر کسی نیست “عنوان نویسی”

عنوان و متا را اگر بگوییم یکی از مهم تریم مورد های وبسایت شما است دروغ نگفته ایم!

خط اول بودن و یا صفحه اول بودن بخشی از کار سئو است چیزی که بیشتر کاربر را جذب میکند وجود عنوان و متایی است که در زیر عنوان نوشته شده است. افراد سعی میکنند چشمی به دنبال کلمه ای در صفحه گوگل بگردند که بتواند انها را ترغیب کند که وارد سایت بشوند.

حتما بخوانید :  راهنمایی کاربردی برای موفقیت در تحقیق کلمه کلیدی

12-کوتاه مدت یا بلند مدت؟!

باید بگوییم در کوتاه مدت شما پیشرفت و سود را دریافت خواهید کرد. اما در بلند مدت است است که شما شاهد این هستید که در سالیان سال در صفحه اول هستید و ترافیک کاربر بالایی دارید.

از انجایی که گوگل سعی دارد بهترین هارا به کاربران ارائه کند احتمال اینکه وبسایت شما هم در ان بین باشد بسیار زیاد می شود.

13-سئو متخصصی در جزئیات !

جزئیات سئو

سئو بسیار جزئی است. در سئو با به کارگیری ابزارهای مختلف امار دقیقی از تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی ، میدان رقابتی  و اینکه چند نفر به دنبال ان کلمه کلیدی هستند به دست می اید. البته خیلی از موارد دیگر نیز بررسی میشود.

14- سلاح مخفی

یک مشاور سئو حرفه ای یک سرمایه بزرگ در توسعه تجارت شما است.یک مشاور سئو میتواند کلمات کلیدی که موجب سود شما خواهند شد را بیابد .

 همینطور می تواند رقبای شمارا تحلیل کنند و به شما کمک کنند تا محتوا هایی در سایت تان بارگزاری کنید که موجب ترافیک بشود.

15- مقرون به صرفه

در طی سال های اخیر این موضوع به اثبات رسیده است که سئو یکی از بهترین و مقرون به صرفه ترین روش های بازاریابی انلاین است. چرا که هزینه شما ثابت است حالا چه 1000 نفر از وبسایت شما بازدید کنند و یا 100000نفر.

16- شرکت سئو

شرکت سئو

یک شرکت SEO در تمام مدت با سئو سر کار دارد. افرادی که در این شرکت ها کار میکنند بیشتر از بقیه با تعغیرات الگوریتم، عوامل رتبه بندی منفی و مثبت اشنا هستند پس بنابراین انها سریع تر شما را به هدف هایی که در سر دارید می رسانند.

17- با سئوی اصولی در صفحه اول باشید.

اگر سئوی درستی نداشته باشید در صفحه اول نخواهید بود و اگردر صفحه اول نباشید متاسفانه باید بگوییم تعداد بازدیدکنندگان شما نزدیک به صفر خواهند بود.

طی تحقیقاتی که صورت گرفته 50 درصد از افراد 3 رتبه اول را کیلیک می کنند و 30 درصد دیگر کلیک ها هم برای ادامه صفحه یک و بعضی اوقات برای صفحه دو است.

18- سئوی ارزان

قبل از اینکه گرانترین و یا ارزان ترین فرد را برای ارائه اینگونه خدمات انتخاب کنبد به این توجه داشته باشید که کلاهبرداران و افراد نادان زیادی  در این حوزه وجود دارد. زمانی که در این مورد تحقیقات میکنید با افسانه های خنده اور عجیبی رو به رو خواهید شد برای مثال (ما ماهانه 100 پیوند برای شما ایجاد میکنیم.) ما به شما میگویمم که سئو پیش بینی نشده است ولی اگر ب یک تیم حرف ای اعتماد کنید در زمان خیلی کم شما شاهد تاثیرات مفید حواهید بود.

حتما بخوانید :  راهمای سئو به زبان ساده برای همه

19-سئوی خارجی

سئو خارجی

شما باید در نظر داشته باشید که به غیر از صفحه ای که دارید باید بر روی عواملی خارجی ان نیز کار هایی صورت بگیرد. مثلا یکی از ان مورد ها بک لینک ها هستند. وجود بک لینک ها دارای ارزش می تواند سایت شما را یک سایت مهم و ارزشمند به گوگل معرفی کند که همین حرکت موجب اعتماد و اعتبار شما در گوگل نسبت به سایر سایت ها میشود.

20- تاثیر سئو در منطقه

 تاثیر سئو در منطقه

سئو می تواند شما را در نتایج جستجوهایی که در مورد مکانی که در ان حضور دارید بالا بیاورد. مثلا اگر یک هتل در شهر کاشان هستید، سئو باید بتواند زمانی که فردی کاشان را جستجو میکند شما را نیز در نتایج گوگل نشان بدهد.

نکته آخر در رابطه با اهمیت سئو برای سایت:

سئو یک سناریو پیچیده است که در ان تکنیک های فردی و تاکتیک های گروهی  مختلفی در ان وجود دارد.

همچنین SEO یکی از بهترین روش هایی است که میتوان در ان کسب کار انلاین را پرورش دادو در ان سود هنگفت به دست اورد.

تمام توضیحات بالا در رابطه با اهمیت سئو گفته شد؛ البته فکر نمیکنم تا الان کسی باشد که از ارزش و اهمیت سئو بی خبر باشد؛ مخصوصا کسانی که برای کسب و کار خودشان سایتی طراحی کرده اند و یا قصد سایت زدن را دارند، نباید سئو سایت را دست کم بگیرند.

اما پس از دانستن مزایای سئو برای وبسایت باید به دنبال یک متخصص سئو بگردید که بتواند سایت شما را از جنبه های مختلف بررسی کند و با توجه به دانسته ها و اطلاعاتی که در زمینه کلمات کلیدی، لینک سازی داخلی و خارجی، تولید محتوا و … دارد، هر چه بهتر و سریع سایت شما را بهبود دهد.

برگرفته شده از : metricmarketing.com

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی هستم؛ کارشناس محتوا و دیجیتال مارکتر! حسِ خوب نوشتن و خلق محتوا باعث شده که من محتوانویسی رو به عنوان شغل و حرفه خودم انتخاب کنم. به یادگیری و به خصوص یاد دادن علاقه زیادی دارم و همیشه در تلاشم تا بتونم به بقیه کمک کنم! (سعی میکنم ملکه محتواهایی باشم که پادشاه میشن!)