2022-04-05

سئو داخلی چیست : (On page seo) به فعالیت هایی گفته میشود که در داخل سایت و بر روی صفحات سایت انجام میشود. در ادامه این مقاله از شرکت سئو میموس با ما همراه باشید تا در رابطه با اموزش و نکات مهم سئو داخلی با شما صحبت کنیم.

سئو داخلی چیست؟

شاید برخی از طراحان سایت به سئو داخلی توجه کمتری دارند اما این سوال پیش می آید که آیا واقعا بهینه سازی داخلی سایت در افزایش رتبه و بهبود سئو تاثیر دارد یا نه؟ پس از خواندن ادامه این مطلب می توانید به سادگی پاسخ این سوال را پیدا کنید.

سئو داخلی، تمام فعالیت ها و کارهایی است که در داخل سایت انجام میشود و از کد نویسی گرفته تا تولید محتوا؛ با اینکه برخی از طراحان سعی می کنند تجربه کاربری بهتری ایجاد کنند اما باز هم چندان توجهی به کدهای داخلی و نوع نوشتن آن ندارند.

تکنیک های سئو داخلی :

در این بخش می خواهیم برخی از تکنیک های سئو داخلی را برایتان تشریح می کنیم؛ که بعضی از آنها مربوط به طراحی سایت و رابط کاربری است و دسته ای دیگر از آنها مربوط به سئو و محتوا نویسی سایت.

عنوان صفحه :

عنوان صفحه یکی از مهم ترین فاکتورها در زمینه سئو داخلی است. در هر صفحه باید یک عنوان واحد داشته باشید که در آن از کلمات کلیدی استفاده شده باشد. البته عنوان نویسی خود مقوله ای جداگانه است که در مقالات دیگر میموس به آن پرداخته ایم. اما اگر بتوانید عنوان سئو شده و جذابی بنویسید به راحتی می توانید پس از سرچ کاربران در رابطه با کلمه کلیدی مربوط به صفحه؛ شانس دیده شدن خود را چندین برابر کنید.

حتما بخوانید :  سئو درون برگه On-Page SEO و تمام چیزهایی که باید بدانید

تگ توضیحات :

برخی از مدیران سایت ها فراموش می کنند که از این تگ در صفحات خود استفاده کنند. پس از بررسی های انجام گرفته بر روی الگوریتم های جدید گوگل، به این نتیجه رسیده اند که گوگل توجه خاصی به این تگ دارد و یکی از مهم ترین مکان هایی است که شما می توانید کلمات کلیدی خود را به کار ببرید.

در تگ توضیحات می توانید یک جمله از محتوای خود را انتخاب کنید و یا جمله ای بنویسید که با نوشته شما تناقضی نداشته باشد. نکته ای که به آن باید توجه داشته باشید این است که در Meta Description فقط می توانید در حدود 150 کاراکتر بنویسید.

متا تگ کلمه کلیدی :

این تکنیک به این معنی است که شما برای هر صفحه از سایت یک کلمه کلیدی تعریف کنید؛ البته دیگر امروزه چندان کارایی در گوگل ندارد و حتی برای بعضی از صفحات می توانید 2 الی 3 کلمه تعریف کنید.

ساختار بندی URL :

یکی از نکات مهم در تولید محتوا، بخش بندی کردن آن است. زیرا علاوه بر بهبود خوانایی می تواند بر روی بهینه سازی سایت هم تاثیر مثبتی داشته باشد. بخش بندی کردن مطالب توسط تگ های عنوان یعنی H1 تا H6 انجام میشود.

H1 را فقط یکبار و آن هم برای عنوان اصلی می توان استفاده کرد. اما برای مشخص کردن عنوان دیگر صفحه می توان از تگ h2 بیشتری استفاده کرد و هر چه شماره این تگ ها کمتر شود ارزش آن هم کمتر میشود و هر کدام زیر مجموعه تگ قبلی هستند.

حتما بخوانید :  چگالی کلمه کلیدی یا تراکم کلمه کلیدی چیست؟

چگالی کلمات کلیدی :

در سئو داخلی، استفاده از تعداد کلمات کلیدی مهم است. اگر کلمات کلیدی به درستی و در جای مناسب به کار برده شوند، گوگل به مفهوم کلی محتوای سایت شما پی میبرد و آن را در نتایج موتورهای جستجوگر نشان میدهد.

بهینه سازی عکس ها :

استفاده از عکس در متن می تواند بر جذابیت و درک بهتر مفهوم محتوا کمک کند. اما پیشنهاد ما به شما این است که عکس های خود را نیز از نظر سئو بهینه کنید. برای اینکار از قابلیت ALT و Title در عکس استفاده کنید، آلت تصویر باعث میشود زمانی که عکس به هر دلیلی کند بارگذاری میشود و یا نشان داده نمیشود، متن داخلی آن به جای عکس نشان داده شود. تایتل هم زمانی نشان داده میشود که موس بر روی عکس قرار بگیرد.

لینک های داخلی :

بیشتر افراد تصور می کنند که لینک های وارد شده از سایت های دیگر مهم است. هر چند که این لینک ها مهم است اما اینها تمام ماجرا نیست. یکی از اصلی ترین فاکتورها در افزایش سئو داخلی، اتصال و ارتباط صفحات سایت به یکدیگر از طریق لینک است. موتورهای جستجوگر به راحتی می توانند این ارتباط را درک کنند.

سخن آخر :

به پایان مقاله سئو داخلی چیست رسیدیم؛ با توجه به نکات گفته شده و در نظر گرفتن اهمیت سئو داخلی بهتر است پیش از شروع سئو خارجی، بهینه سازی داخلی سایت را شروع کنید. امیدواریم این مقاله از سایت میموس برایتان مفید بوده باشد.

منبع : yoast.com

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی هستم؛ کارشناس محتوا و دیجیتال مارکتر! حسِ خوب نوشتن و خلق محتوا باعث شده که من محتوانویسی رو به عنوان شغل و حرفه خودم انتخاب کنم. به یادگیری و به خصوص یاد دادن علاقه زیادی دارم و همیشه در تلاشم تا بتونم به بقیه کمک کنم! (سعی میکنم ملکه محتواهایی باشم که پادشاه میشن!)