انجمن سئو

پاسخ ها رو بیابید سوال کنید و با جامعه ای بزرگ
از سئوکاران سراسر ایران ارتباط برقرار کنید.

 • انتخاب برچسب مناسب

   فرشید امین‌زاده بروز رسانی شده 3 هفته ها, 3 روز پیش 2 اعضا · 2 نوشته ها
 • محسن کشاورزی

  کاربر
  1399-06-12 در 17:01

  سلام و وقت بخیر

  من توضیح روش انتخاب برچسب رو هم در دوره مانگو میموس دیدم و هم قبلا مقالاتی رو مطالعه کردم ولی خیلی مشکل دارم با این موضوع برچسب گذاری!

  چون تا جایی که میدونم برچسب نباید با نام دسته، با عبارت کلیدی محتوا و سایر عبارات کلیدی که در اینده میخوان استفاده شن یکی باشه و همچنین برچسب به گونه ای نباشه که فقط برای یک یا دو مقاله در سایت استفاده بشه (درست گفتم؟!Slight Smile).

  از طرفی طبق آموزش مانگو، برچسب باید توضیح ویژگی های نام دسته باشه. مثلا من یک دسته دارم به نام کلاس زبان ما و در اون یک مقاله با عبارت کلیدی کلاس خصوصی زبان انگلیسی تضمینی. چه برچسب هایی میتونم براش داشته باشم؟ آیا باید از این برچسب ها حتما در سایر مقالات هم استفاده بشه؟ آیا میتونم از عباراتی مثل کلاس زبان در تهران، کلاس زبان انگلیسی، کلاس زبان آنلاین، هزینه کلاس زبان، آموزشگاه زبان انگلیسی، موسسه زبان انگلیسی استفاده کنم؟ (عناوینی رو انتخاب کردم که در واقع نمیشه ازشون به عنوان عبارات کلیدی برای سایر مقالاتم استفاده کرد)

  تشکرPray

 • فرشید امین‌زاده

  مدیر کل
  1399-06-13 در 11:37

  سلام.

  در ابتدا باید بگم که استفاده از برچسب ها گزینه ای اختیاری هست و شما میتونید ازش استفاده نکنید

  دوم اینکه بله چیزی که در بخش اول صحبت هاتون فرمودین صحیح هست.

  اما در مورد برچسب گذاری با متد مانگو: ما اینطور در نظر میگیریم که یک دسته بندی میتواند موضوعاتی که در خودش منتشر میکند را بر اساس یک سری ویژگی ها (ویژگی هایی که کلمات کلیدی پرسرچی هم هستند) طبقه بندی کند پس برچسب هایی برای آن دسته مقالات در آن دسته بندی میسازیم و طبقه بندی های سطح جدید (سطح قبلی همان دسته بندی هست) را با برچسب گذاری (بجای دسته بندی فرزند) انجام میدهیم.

  اما فایده این کار چیست؟ ما میتوانیم ناوبری داخل سایت را برای خزنده ها و کاربران ساده کنیم.

  همینطور با کمترین حجم کار میتوانیم برگه ای را برای کسب ترافیک از گوگل آماده کنیم (چون ویژگی هایی که از آن ها صحبت کردیم کلمات کلیدی پرسرچی هستند که میتوانند چندین مقاله را درون خودشان جا دهند).

  یک مثال ساده میزنم. ما در میموس “دسته بندی دیجیتال مارکتینگ” و “دسته بندی سئو” داریم.

  برای مطالب مان برچسب هایی مثل ایمیل مارکتینگ و سوشال مارکتینگ ساخته ایم تا مقالات دیجیتال مارکتینگ را بهمین برچسب ها هم وصل کنیم.

  برای سئو هم همینطور، ما برچسب های “سئو وردپرس”، “سئو جوملا” (برای گردآوری “مطالب سئوی جوملا” این برچسب را ساختیم و دسته بندی جدید / زیردسته / فرزندی در دسته بندی “سئو” نساختیم) و “سئو موبایل” و “سئو داخلی” و “سئو خارجی” و … را ساختیم تا مطالب یک دسته بندی جامع را بر اساس چند موضوع دیگر (“سئو” را در نظر بگیرید که “وردپرس” به ان اضافه میشود و به ان جهت میدهد) مجددا برای کاربر گروه بندی کنیم.

  ما هم روی سئو “دسته بندی” کار کرده ایم هم روی سئوی برگه مخصوص “سئو وردپرس” که با “برچسب” ساخته شده است.

  🌱🥭

برای پاسخ به سیستم وارد شوید.

نوشته اصلی
0 از 0 نوشته ها ژوئن ۲۰۱۸
اکنون