2022-04-04

سئو منفی چیست : تکنیک های کلاه سیاه در کوتاه مدت شاید نتیجه دلخواه را به همراه داشته باشد، اما در طولانی مدت جریمه سایت را به همراه دارد؛ ممکن است موجب افت رتبه و حتی حذف برخی از صفحات از نتایج جستجو شود. سئو منفی یعنی استفاده از چنین روش هایی اما به قصد ضربه زدن به رقبا. اینکه این روش از سئو کردن چه تکنیک هایی دارد در ادامه این مقاله از شرکت سئو میموس برایتان توضیح می دهیم.

سئو منفی چیست؟

استفاده از روش هایی که در سئو کلاه سیاه استفاده میشود، موجب جریمه و کاهش رتبه سایت میشود. اما این سوال پیش می آید که این روش ها تا چه حد خطرناک و مضر هستند؟ آیا می توان از آنها برای تغییر نتایج جستجو استفاده کرد؟

گاهی اوقات سایت هایی که رقیب شما هستند، تصمیم می گیرند به جای اینکه سایت خود را بهتر کنند، سایت شما را مورد هدف قرار می دهند. یعنی به جای اینکه آنها زمان بگذارند و سایت خود را بهینه کنند، تجربه کاربری را بهبود دهند و محتوای ارزشمند تولید کنند تمایل دارند که از تکنیک های کلاه سیاه استفاده کنند؛ نه برای اینکه رتبه سایت خود را بهتر کنند بلکه برای اینکه به سایت رقیب خود ضربه بزنند.

تکنیک های سئو منفی :

تکنیک های سئو منفی تقریبا همان تکنیک هایی است که در سئو کلاه سیاه مورد استفاده قرار می گیرد. برای اینکه بتوانیم از استراتژی مناسبی برای مقابله با سئو منفی داشته باشیم؛ بهتر است که ابتدا با ترفندهای آن آشنا شویم و نحوه استفاده از آنها را به درستی یاد بگیریم؛ زیرا با داشتن اطلاعات بیشتر در زمینه سئو منفی می توان سایت خود را در برابر حملات ناگهانی رقبا مقاوم کرد. پس در ادامه شما را با تکنیک های سئو منفی آشنا می کنیم.

حتما بخوانید :  سئو کلاه سیاه چیست؟

لینک سازی مخرب برای سایت رقیب :

در این تکنیک فرد خرابکار به دلیل اینکه به سایت شما و صفحات آن دسترسی ندارد، از طریق لینک سازی مخرب سعی می کند تا صفحات شما را تخریب کند. دسترسی به اطلاعات هاست و یا پنل مدیریت کار سختی است و در حقیقت به رمز امنیتی سایت هدف نیاز دارد. در حالت کلی می توان گفت که سئو منفی خارجی بیشتر مورد توجه است تا سئو داخلی.

هک کردن سایت و تغییر در محتوای آن :

تکنیک هایی که در سئو منفی داخلی به کاربرده میشود، سخت تر از روش خارجی است. زیرا برای انجام دادن آن دسترسی مستقیم به پنل مدیریت و یا هاست سایت نیاز است. تکنیک های سئو منفی داخلی، زمانی کاربرد دارد که سایت هک شده باشد.

تخریب برند و انتشار محتوای انتقادی در اینترنت :

هنگامی که شما به یک برند معتبر و قدرتمند تبدیل شوید، باید مسائل امنیتی سایت خود را جدی بگیرید؛ زیرا لینک سازی های ارزشمند و معتبری در فضای اینترنت انتشار داده اید. کاربران اینترنتی برای خرید از یک شرکت و یا یک سایت درمورد آن تحقیق می کنند و هنگامی که آنها با نظرت منفی مواجه شوند در انتخاب و تصمیم گیری دچار تردید میشوند.

نتیجه گیری :

شاید پس از خواندن این مقاله از سایت میموس به این نتیجه برسید که سئو منفی چندان که به نظر می رسد سخت و دشوار نیست و به راحتی می توان فضای رقابتی کسب و کار خود را مدیریت کرد.

نکته مهمی که در استفاده از این روش سئو کردن باید در نظر داشته باشید اینکه صرف زمان و سرمایه بر روی سایت خود ارزش بیشتری دارد تا تمرکز بر روی سایت رقیب و تخریب کردن آن.

حتما بخوانید :  سئو محلی چیست؟

اگر شما هم تابحال با تکنیک های سئو منفی مواجه شده اید، در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

برگرفته از : searchengineland.com

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی هستم؛ کارشناس محتوا و دیجیتال مارکتر! حسِ خوب نوشتن و خلق محتوا باعث شده که من محتوانویسی رو به عنوان شغل و حرفه خودم انتخاب کنم. به یادگیری و به خصوص یاد دادن علاقه زیادی دارم و همیشه در تلاشم تا بتونم به بقیه کمک کنم! (سعی میکنم ملکه محتواهایی باشم که پادشاه میشن!)