2022-07-09

31 راهکار جادویی بهبود SEO سایت در سال 2022 که کسب و کار شما را متحول میکند!

افرادی که وارد دنیای پیچیده سئو میشوند؛ یا خودشان بر روی سایت کار میکنند؛ یا از شرکت هایی که در این حوزه فعالیت میکنند، درخواست خدمات سئو می کنند. اما اگر شما جزو افرادی هستید، که سایت دست خودتان است باید بگویم که 99 درصد افرادی که در سئو فعالیت میکنند؛ همواره به دنبال کسب رتبه یک در گوگل و یا حداقل امدن به صفحه اول هستند. در این مقاله از شرکت سئو میموس سعی کرده است، با علمی که در این حوزه دارد به شما 31 روش جادویی برای  بهبود SEO معرفی کند تا بتوانید سایت خود را ارتقا بدهید و در صفحه اول قرار بگیرید.

1-محتوای تکراری دشمن سایت شما!

توجه داشته باشید که هر گونه محتوای تکراری در سایت شما تاثیر فوق العاده منفی خواهد داشت.پس هرچه سریعتر به سراغ سایتتان بروید و محتوا های تکراری را حذف کنید.

1-محتوای تکراری دشمن سایت شما!

2-کامل بنویسید.

شما برای نوشتن محتوا در سایت اول باید کلمه کلیدی خود را شناسایی کنید. اما این نکته مهم است که کلمه کلیدی باید بخشی از محتوای شما باشد؛ همان بخشی که در موردش بیشترتوضیح داده شده است و نسبت به سایر محتوا غنی تر است.

سعی کنید در محتوای خود از همه نظر موضوع خود را بررسی کنید و یک محتوای کامل بنویسید تا کاربر بتواند در سایت شما جواب تمام سوالات خود را بگیرد.

3-از تکرار کلمه کلیدی پرهیز کنید.

باور کنید اصلا قشنگ  نیست که کلمات کلیدی به طور مکرر در سایت شما دیده شود. امروزه گوگل انقدر هوشمند شده است که می تواند تشخیص دهد متن شما با کلمه کلید مورد نظرتان ارتباط دارد.

اما شاید شما بگویید که مجبور هستید کلمه کلیدی را در متن به طور مکرر بنویسید . در این مورد باید چه اقدامی انجام داد؟

  • سعی کنید که کلمات مترادف استفاده کنید.
  • ترجمه به سایر زبان ها
  • استفاده از کلمات اشاره مثل (این، ان و…)

4- گوگل محتوای طولانی را دوست دارد.

سعی کنید که محتوای طولانی بنویسید تا به گوگل این را بفهمانید که متن من دارای ارزش و اطلاعات فراوان و مهم است.

در نظر داشته باشید که کمتر از600 کلمه به هیچ عنوان ننویسید و اگر توانایی دارید بهتر است تا بالای 2000 هزار کلمه برای موضوعی که در نظر دارید بنویسید.

حتما بخوانید :  راهنمای کامل ساخت و سئوی صفحه دسته بندی فروشگاه

5-مهم ترین بخش ” عنوان نویسی”

در این بخش خودتان را تقویت کنید. کسانی که در عنوان خود از کلمات کلیدی مهم و جالب استفاده میکنند می تواند بیشترین کلیک را نصیب خود بکنند.

بک لینک

6-ارتباط بین محتوا را فراموش نکنید.

تولید مقاله های با کیفیت و منظم در انتشار موجب میشود که سایت شما ارتقا پیدا کند. سعی کنید زمانی که یک مقاله مینویسید برای موضوع های دیگری هم که در متن امده است ، یک مقاله جدا بنویسید و این دو محتوا را به یک دیگر لینک بدهید. این یک استراتژی بسیار تاثیر گذار است.

7- به روز باشید!

به سایت تان سر بزنید به بخش محتوا هایی بروید که در گذشته نوشته اید و انها را متناسب با نیاز کاربران به روز کنید.

اگر دیدید که نمی توانید محتوای جدیدی بنویسید سعی کنید تا به محتوای خود عکس، صوت، فیلم ، لینک داخلی، لینک خارجی وعنوان جدید اضافه کنید.

8-بند اول

در بند اول محتوای خود از کلمات کلیدی استفاده کنید و خلاصه و اطلاعاتی در مورد نوشته و بند های بعدی محتوای خود بدهید.

گوگل 100 کلمه اول نوشته شما را بررسی میکند و موثر بودن متن را برای کاربران شما می سنجد؛ همچنین افراد زمانی که وارد وبسایت شما میشوند به کلمات اولیه توجه بیشتری دارند.

9-رقیب های خود را بررسی کنید.

به دنبال کلمات کلیدی باشید که رقیب های شما از ان استفاده کرده اند. اما باید انقدر باهوش باشید که کلمات کلیدی را به هیچ عنوان کپی نکنید. شما باید منحصر به فرد باشید.

10-تحلیل و تجزیه کلمه های مهم

سعی کنید با ابزار های مختلف کلماتی در متن خود قرار بدهید که بیشترین جستجو را دارند و از استفاده کلماتی که سرچ کمی دارند فعلا چشم پوشی کنید.

11-کلمات مرتبط با کلمه کلیدی شما

واژه مورد نظر خود را در گوگل سرچ کنید سپس به پایین صفحه بیایید و “جستجو مربوط به” را بررسی و مشاهده کنید. استفاده ازاین واژه ها و دادن اطلاعات در مورد انها نیز در ارتقای سایت شما موثر است.

12- پاسخگو باشید.

راه های ارتباطی را در سایت خود بگنجانید. تلاش کنید که به تمام سوالات کاربران به صورت دقیق و با زبانی اسان پاسخ بدهید.

url

13-URL

URL را خودتان انتخاب کنید و نگذارید پیش فرض انتخاب شود و به هیچ عنوان ان را طولانی ننویسید. کاربران و حتی خود گوگل به URLخیلی توجه میکنند. در این بخش قوی عمل کنید.

حتما بخوانید :  چگونه کلمه کلیدی انتخاب کنیم؟ اصول و قوانین تحقیق کلمه کلیدی

14-نام تصویر

استفاده از تصاویر در محتوا برای کاربران بسیار جذاب است؛ اما نکته ای که بیشتر افراد از ان غافل می شوند استفاده از کلمات کلیدی در نام عکس ها است؛ همچنینمی توانید ادرس اینترنتی را نیز در عنوان وارد کنید.

15-متا

شما این اجازه را دارید که 150الی 160 کاراکتر برای متا جمله بنویسید.متا نویسی تاثیری یر رتبه شما ندارد ولی در حقیقت اگر متای جذابی بنویسید می توانید کاربر را مجبور کنید؛ که به این نتیجه برسد که بر روی سایت شما کلیک کند.

16-بک لینک بدهید.

بک لینک ها دارای ارزش بالایی هتند بهتر است برای این کار وقت بگذارید؛ به سایت هایی که گوگل انها را معتبر می داند بک لینک بدهید. این کار موجب میشود که گوگل به این نتیجه برسد که شما دارای محتوای مفیدی هستید.

17-لینک های با کیفیت

به هر قیمتی لینک ندهید . بسیار مهم ات که شما به چه سایتی لینک میدهید. پیوند دادن به سایت هایی که دامنه بی کیفیتی دارند می تاند به سایت شما اسیب برساند.

18 پیوند های داخلی

زمانی که شما محتوا های خود را به هم مرتبط میکنید و به یک دیگر انها را پیوند میزنید؛ باعث میشوید که کیفیت سایتتان بالا برود.

19-پیوند های خارجی

استفاده از پیوند های خارجی باید هوشمندانه باشد. مثلا بعضی از متخصصان سئو میگویند این کار موجب تضعیف سایت می شود و بری دیگر می گویند باعث تقویت میشود.

اما اگر بخواهم تجربه شخصی خودم را با شما در میان بگذارم استفاده از لینک خارجی به طوری که به درستی استفاده شود موجب پیشرفت میشود و شما میتوانید مزایای فوق العاده ان را ببینید.

20-noindex

اگر صفحه ای دارید که برچسب noindex دارد؛ سریعا ان را برطرف کنید. اگر شما از این برچسب به عنوان هدف خاصی استفاده میکنید باید بگویم اصلا راه خوبی را پیش نگرفته اید.

21-زمان بازدید را بررسی کنید.

به زمانی که کاربر در سایت شما حضور دارد نگاه کنید. اندازه گیری زمان کاربر موجب میشود که شما نسبت به اینکه چه قدر متن شما جذاب است اگاهی پیدا کنید.

سرعت سایت

22-سرعت را بهبود ببخشید.

وجود سرعت بالا در وبسایت موجب میشود که کاربران تجربه لذت بخشی داشته باشند. حتی تاخیر دو ثانیه ای نیز باعث می شود که امار بازدید کنندگان شما کاهش بیابد.

حتما بخوانید :  آموزش رایگان سئو وردپرس از صفر تا صد

23-دسته بندی

محتوای خود را دسته بندی کنید. زمانی که مطالب شما دسته بندی و منظم باشد کاربرها به سایت شما علاقمند میشوند و همین حرکت موجب افزایش ترافیک میشود.

24-امنیت

امنیت سایت شما نکته مهمی است. بهتر است سایت خود را از HTTP به HTTPS منتقل کنید. شما به عنوان یک سئو کار و یا سرمایه گذار باید ضریب اعتماد سایت خود را بهتر کنید.

25-ساز گار با 50 درصد ترافیک

اطلاعات و امار نشان داده اند که امروزه 50 دصد ترافیک در وب مختص افرادی است که با گوشی هایشان جستجو میکنند.پس باید سایت شما به طوری طراحی شود کهبا تلفن نیز سازگار باشد.

26-فشرده سازی تصاویر

باید حجم عکس ها را به زیر 70 کیلوبایت برسد تا در صفحه های موبایل سریع تر بارگذاری بشود.

27-عنوان اصلی

شما باید فقط در متن یک عنوان اصلی داشته باشید و ان را H1 قرار بدهید؛ سپس بقیه عناوین دیگر را H2 قرار بدهید.

29-از برچسب استفاده کنید

از برچسب یا همان هشتگ در متن خود استفاده کنید. وجوذ این برچسب ها باعث نظم و سازماندهی محتوای شما می شود.

30- به وبلاگ نویس انلاین فرصت بدهید.

در حقیقت در این روش شخص دیگری برای سایت شما محوا تولید میکند. این اتفاق باعث میشود ترافیک مورد قبولی به روی سایت شما منتقل شود.

وبلاگ نویس انلاین

31-گرافیک

برای زیبایی و مورد پسند بودن سایت خود از گرافیک های جدید استفاده کنید. این گونه سایت شما بین کاربران از نظر بصری محبوب میشود.

در اخر:

اگر وارد دنیای پیچیده سئو شده اید تلاش کنید تا بهترین باشید.همواره در حالت پیشرفت باشید و سعی کنید بهترین باشید. شما با استفاده از راه کار های بالا میتوانید در سریع ترین حالت ممکن وارد صفحه اول شوید و به یک سایت قوی و معتبر تبدیل شوید.

در این مقاله از شرکت سئو میموس درمورد شگفت انگیز ترین راهکارهای بهبود سئو سایت در سال 2022 به شما توضیح دادیم و امیدواریم که با به کار گیری آنها بتوانید تحولی عظیم در بهینه سازی سایت خود ایجاد کنید.

منبع : backlinko.com

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی هستم؛ کارشناس محتوا و دیجیتال مارکتر! حسِ خوب نوشتن و خلق محتوا باعث شده که من محتوانویسی رو به عنوان شغل و حرفه خودم انتخاب کنم. به یادگیری و به خصوص یاد دادن علاقه زیادی دارم و همیشه در تلاشم تا بتونم به بقیه کمک کنم! (سعی میکنم ملکه محتواهایی باشم که پادشاه میشن!)