2022-03-05

چقدر زمان می برد تا سایت من در صفحه اول گوگل قرار بگیرد؟

این سوالی است که بیشتر مشتریان در همان قرارداد پروژه سئو پرسیده میشود و معمولا پاسخی هم که به آن داده میشود این است که (بستگی دارد!) در اینجا بستگی داشتن به معنای واقعی خود است. زیرا عوامل زیادی وجود دارد که برای تعیین زمان سئو سایت در نظر گرفته میشود؛ مثل : قدرت وب سایت، میزان رقابت، بودجه، مهارت، روش های بهینه سازی مورد استفاده و …

اما در این مقاله از سایت میموس قصد داریم تا با توجه به تجربیات بدست آمده و اطلاعات مربوط به سایت ها پاسخ دقیق تری به پرسش مدت زمان لازم برای سئو سایت بدهیم.

مدت زمان لازم برای سئو سایت :

سئو یک فرآیند بلند مدتی است که نمی توان یک زمان مشخص مانند 2 ماه و یا 3 ماه برای آن مشخص کرد. اما در حالت کلی به عنوان یک زمان پیش بینی شده می توان دوره 6 تا 12 ماه را در نظر گرفت.

در طول زمان مشخص شده، با کمک ابزارهایی که وجود دارد می توان میزان رشد سئو سایت را بررسی کرد. پس از تحلیل و بررسی های انجام شده می توانید به این نکته توجه کنید که اگر روش ها و استراتژی های قبلی کارآمد نبوده و چندان تاثیری در روند سئو نداشته، باید از استراتژی های جدیدتری استفاده کرد.

یکی از بهترین ابزارهای معرفی شده از سمت گوگل برای تحلیل سایت، سرچ کنسول است. گوگل وبمستر یا همان سرچ کنسول، اولین صفحات کامل و ترافیک دار سایت شما را شناسایی می کند. این ابزار اوضاع سایت شما را به صورت روزانه توسط یکسری نمودارها مشخص می کند و می توانید بفهمید که چه صفحاتی بازدید و ترافیک داشته اند و هر کدام از آنها در چه جایگاهی از گوگل قرار دارند.

حتما بخوانید :  بازاریابی سئو چیست؟

زمان سئو به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟

سرعت به ثمر نشسن سئو سایت، به عوامل مختلفی مانند کلمات کلیدی هدف و میزان سختی آنها، تعداد محتواهای منتشر شده، تعداد لینک های داخلی و خارجی، طراحی کاربری و … بستگی دارد. اما با وجود همه اینها بهتر است بدانید که با صبر کردن می توانید شاهد بهترین نتیجه ها باشید. در سئو گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی!

در این قسمت به طور کامل تر تمامی موارد مربوط به بهینه سازی وب سایت که در زمان سئو سایت تاثیر می گذارد را توضیح می دهم.

نوع سایت :

همانطور که می دانید سایت ها انواع مختلفی دارند؛ مانند: سایت خبری، آموزشی، فروشگاهی و … سایت های فروشگاهی، شامل محصولات زیادی هستند و لازم است تمامی قوانین سئو، برای همه آنها اعمال شود و یا سایت های آموزشی که به تولید محتوا بیشتری نیاز دارد.

حوزه سایت :

برخی از سایت ها رقبای سرسختی دارند و برای از میدان به در کردن آنها به زمان بیشتری نیاز است، اما در مقابل سایت هایی هستند که حوزه کم رقابت تری دارند و یا سایتی اختصاصی مانند آنها وجود ندارد.

کلمات کلیدی و میزان سختی آنها :

یکی از مهم ترین موارد در سئو وبسایت، انتخاب کلمات کلیدی است که با مشورت مدیر سایت و سئوکار انتخاب میشود. یکسری از کلمات کلیدی هدف، یک سیلابی، دو سیلابی و یا چند سیلابی هستند. سئو کردن کلماتی که چند سیلابی هستند به تبع راحت از تک کلمه ای ها هستند؛ زیرا رقابت در آنها بیشتر است.

سابقه دامنه سایت:

اینکه چه مدت است که سایت راه اندازی شده است و تا الان چه کارهایی بر روی آن انجام شده است.

حتما بخوانید :  سفارش سئو و بهینه سازی (دریافت پروپوزال سئو سایت)

ساختار سایت :

شاید بسیاری از افراد به این مورد چندان که باید توجه نشان نمی دهند، اما طراحی سایت و رابط کاربری آن از جمله عوامل مهمی است که در سئو تاثیر می گذارد.

تولید محتوا و تعداد آن :

هر سایتی به تولید محتوا نیاز دارد، منظور از تولید محتوا صرفا محتوای متنی نیست، محتوا می تواند شامل عکس، ویدئو، پادکست باشد. مهم ترین نکته، تولید محتوا یونیک است. البته هر چه تعداد محتوا بیشتر باشد، تاثیر بهتری بر روی سئو می گذارد.

سخن آخر :

با توجه به فعالیت هایی که در ارائه خدمات سئو داشتیم، به این نتیجه رسیدیم که هیچ کدام از سایت ها هیچ نقطه یکسانی برای شروع سئو ندارند؛ حتی اگر حوزه آنها در رابطه با یک موضوع باشد. استراتژی های مربوط به هر سایتی منحصر به فرد می باشد. در حالت کلی نمی توان زمان مشخصی را برای پروژه سئو تعیین کرد؛ اما اگر به سراغ یک شرکت سئو معتبر و سئوکار حرفه ای بروید، می توانید سریع تر به نتیجه دلخواه خود برسید.

منبع : forbes.com

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی هستم؛ کارشناس محتوا و دیجیتال مارکتر! حسِ خوب نوشتن و خلق محتوا باعث شده که من محتوانویسی رو به عنوان شغل و حرفه خودم انتخاب کنم. به یادگیری و به خصوص یاد دادن علاقه زیادی دارم و همیشه در تلاشم تا بتونم به بقیه کمک کنم! (سعی میکنم ملکه محتواهایی باشم که پادشاه میشن!)