2022-03-30

سئو تضمینی، یکی از خدماتی است که شرکت‌های سئو به مشتریان ارائه می‌دهند. کلمه «تضمینی» در این عبارت همان دلیلی است که بسیاری از صاحبان وب‌سایت و کسب‌وکار آنلاین را جذب می‌کند. ولی واقعا سئو سایت را می‌توان تضمین کرد؟ آیا می‌توان به شرکت‌هایی که سئو تضمینی ارائه می‌دهند اعتماد کرد؟ در این مقاله از شرکت سئو میموس قصد داریم به طور مفصل به این موضوع بپردازیم و همه جوانب خدمات سئو تضمینی سایت را بررسی کنیم. به خواندن ادامه دهید تا امروز یک مطلب مهم و کلیدی راجع به سئو یاد بگیرید!

سئو تضمینی چیست؟

ارائه سئو تضمینی سایت تا حد زیادی به تعریف ما از سئو برمی‌گردد. همه کارهایی که در زمینه سئو انجام می‌شود هدف‌های مشخصی را دنبال می‌کند؛ بنابراین به تعداد آدم‌های روی زمین، تعریف سئو وجود دارد! اهداف اصلی سئو را می توان در سه عبارت خلاصه کرد:

هدف سئو
  1. افزایش بازدید
  2. جذب مخاطب یا مشتری
  3. رونق دادن به سایت و کسب‌وکار

برای رسیدن به این اهداف، وب‌سایت باید هر چه بیشتر در دید و دسترس کاربران قرار گیرد. بنابراین اگر وب‌سایت شما در صفحه اول گوگل قرار بگیرد، احتمال بیشتری وجود دارد که کاربران روی آن کلیک کنند. حالا چرا می‌گوییم صفحه اول؟

خودتان تا به حال چند بار برای پیدا کردن آهنگ، مطلب، محصول یا هر چیز دیگری تو گوگل به صفحات دوم و سوم مراجعه کردید؟ احتمالا تنها سه چهار بار. بقیه هم مثل شما! به طور کلی کاربرها در همان صفحه اول به دنبال چیزی که می‌خواهند می‌گردند و اگر پیدا نکنند یا از گوگل ناامید می‌شوند و یا سرچ خود را کمی تغییر می‌دهند. پس حالا بیشتر درک می‌کنید که چرا راه پیدا کردن به صفحه اول و قرار گرفتن بین نتیجه اول تا دهم مهم است.

بنابراین حالا می‌توانیم یک تعریف درست و جامع از سئو داشته باشیم: سئو یعنی مجموع اقداماتی که در نهایت باعث می‌شود وب‌سایت در صفحه اول گوگل قرار گیرد. آیا می‌شود با این تعریف، سئو سایت تضمینی به صاحبان وب‌سایت ارائه داد؟

رساندن هر وب‌سایتی به صفحه اول گوگل کاریست که هر سئوکاری باید آن را بلد باشد. بنابراین تضمین چنین خدماتی معقول و منطقی به نظر می‌آید. اما بهتر نیست قبل از پاسخ دادن به این سوال اول با بایدها و نبایدهای سئو تضمینی آشنا شویم؟

چرا نمی‌توان به سئو تضمینی اعتماد کرد؟

اجازه دهید اول با یک مثال شروع کنیم تا ذهنتان برای باقی مطالب آماده شود. اگر ماشینتان دچار مشکلی شود، اولین راه حلی که به ذهنتان خطور می‌کند، کمک گرفتن از یک تعمیرکار است. در این میان دیدن تعمیرگاهی که در بالای در ورودی آن تابلویی با جمله‌ی «تعمیر تضمینی ماشین در حد نو، در عرض 24 ساعت» نصب شده است، می‌تواند بسیار وسوسه انگیز و جذاب باشد.

حتما بخوانید :  اصول سئو - مبانی سئو برای مبتدیان و دوستان تازه کار

چه بهتر از این که ماشین خود را به دست کسی بسپارید که درست کردن آن را در عرض یک روز تضمین می‌کند و اگر هم موفق نشد، هزینه را به شما بازمی‌گرداند؟ اما آیا درست کردن و تعمیر یک ماشین، به طوری که درست مانند اولش بشود در چنین مدت محدودی کاریست که بتوان آن را تضمین کرد؟ قبل از سپردن ماشینتان به تعمیرگاهی که چنین خدماتی را ارائه می‌دهد، بد نیست کمی واقع بینانه به موضوع نگاه کنید و بعد تصمیم بگیرید.

شرکتی که جایگاه اول گوگل را در یک مدت معین تضمین می‌کند درست مانند همان تعمیرگاهی است که در مثال قبل به آن اشاره کردیم. اگر کسی تضمین کند که می‌تواند وب‌سایتتان را به جایگاه اول یا دوم در یک مدت زمان مشخص برساند، تنها کاری که باید بکنید این است که با یک لبخند به بهانه این که می‌خواهید بیشتر فکر کنید، سریع محل را ترک کنید! می‌پرسید چرا؟ در ادامه توضیح دادیم.

1. هشدار موتورهای جستجو درباره خدمات سئو تضمینی

موتورهای جستجو از جمله گوگل به کمپانی‌ها و صاحبان وب‌سایت های مختلف درباره استفاده از خدمات سئو تضمینی هشدار می‌دهند؛ به طوری که گوگل در این باره می‌گوید:

« هر سئوکاری باید نتایج واقع بینانه‌ای را به مشتریان خود وعده دهد و آن ها را در جریان پیشرفت و بهبودی‌های سایت بگذارد. اگر کسی وعده جایگاه اول را در صفحه نتایج به شما داد، شخص دیگری را برای بهبود سئو وب‌سایتتان پیدا کنید. رساندن یک وب‌سایت به یک جایگاه مشخص در گوگل، مسئله‌ای نیست که بتوان موفقیت در آن را تضمین کرد.»

2. غیرقابل کنترل بودن نتایج گوگل

درست است که یک سئوکار موظف است رتبه هر وب‌سایتی را در گوگل بهبود دهد و ترافیک بالایی را برای آن جمع کند، اما این سئوکار بیچاره همه چیز را نمی‌تواند تحت کنترل داشته باشد! مثلا او از کجا بداند که گوگل فردا چه آپدیت جدیدی می‌دهد و کدام الگوریتم خود را عوض می‌کند؟!

الگوریتم‌های رتبه دهی گوگل مدام تغییر می‌کنند و به جزء کارکنان گوگل، کسی از این تغییرات خبر ندارد. از طرفی این موضوع را هم درنظر بگیرید که باقی سایت‌های رقیب هم دارند برای بهبود رتبه خودشان تلاش می‌کنند. به همین دلیل است که می‌گوییم نتایج گوگل کاملا تحت کنترل هیچ سئوکاری نیست. بنابراین تضمین یک رتبه مشخص برای وب‌سایت ها کاری غیرممکن است.

حتما بخوانید :  آموزش سئو چیست؟

3. استفاده از سئو کلاه سیاه

تجربه نشان داده است خیلی از افرادی که سئو تضمینی ارائه می‌دهند، برای رسیدن به هدفی که وعده داده بودند، از سئو کلاه سیاه استفاده می‌کنند تا در مدت زمان کم به نتیجه مورد نظر برسند. سئو کلاه سیاه یعنی دور زدن قوانین و الگوریتم‌های گوگل.

کلاه سیاه و کلاه سفید در سئو

این کار شاید در گذشته جواب می‌داد و باعث رشد یک وب‌سایت می‌شد. اما دیگر دوره استفاده از سئو کلاه سیاه به سر رسیده است! هیچ حرکت و تاکتیکی نمی‌تواند از چشم‌های تیزبین ربات‌های گوگل و الگوریتم‌های هوشمندانه‌ آن مخفی بماند. بنابراین وقتی به کسی که می‌گوید در فلان زمان فلان رتبه را برایتان به‌دست می آورم اعتماد می‌کنید، اگر بعد از چند روز دچار پنالتی گوگل شدید و سایتتان از دسترس خارج شد ناراحت نشیدها!

4. حقه‌های شرکت‌های تضمین کننده سئو

بعضی از شرکت ها که خدمات تضمین سئو سایت ارائه می‌دهند، از حقه‌هایی استفاده می‌کنند که با کمک آن ها رتبه دلخواه شما، مثلا رتبه دو را به دست آورند. ممکن است با خود فکر کنید، اگر در نهایت به رتبه‌ دو می‌رسند، پس دیگر مشکل کجاست؟ واقعیت این است که رتبه تنها عامل موفقیت یک وب‌سایت محسوب نمی‌شود. الان با یک مثال کل مطلب را برایتان روشن می‌کنیم.

یکی از حقه‌های این شرکت‌ها این است که بدون توجه به کلمات کلیدی مورد نظر شما، خودشان برایتان کلمه کلیدی تعیین می‌کنند. اگر کمی با مباحث سئو آشنایی داشته باشید، می‌دانید که چقدر کلمات کلیدی نقش مهمی در بهبود رتبه وب‌سایت دارند.

بنابراین با انتخاب کلمات کلیدی آسان و کم رقیب، به سادگی به رتبه دلخواه می‌رسند. شما هم از این که بلاخره به رتبه دو رسیدید، خوشحال می‌شوید؛ غافل از این که وب‌سایت شما برای کلمات کلیدی که معمولا مخاطبانتان در گوگل سرچ می‌کنند نمایش داده نمی‌شود.

پس سئو را هیچ جوره نمی‌توان تضمین کرد؟

بگذارید برگردیم به مثال تعمیرگاه. حتما به خاطر دارید که گفتیم «تعمیر تضمینی ماشین در حد نو در عرض 24 ساعت» کاری نشدنی و غیرمعقول است.

بنابراین تضمین آن دروغی بیش نیست. اما اگر تعمیرگاهی خدمات «رفع تضمینی مشکل خودروی شما» را ارائه دهد، آن وقت است که می‌توان به آن اعتماد کرد و انتظار دیدن تعمیرکارهای حرفه‌ای و باتجربه را در آن جا داشت. می‌پرسید چرا؟ چون اثری از خدمات غیرمعقول و تعیین مدت زمان به چشم نمی‌خورد.

بنابراین کسی که چنین خدماتی ارائه می‌دهد آنقدر در کار خود تجربه دارد که رفع هر مشکل ماشین را تضمین می‌کند.

حالا برگردیم به مبحث سئو سایت تضمینی. با داشتن یک نگاه واقع بینانه و دادن وعده‌های منطقی و معقول، سئو وب‌سایت خیلی هم قابل تضمین است! مجموعه اقداماتی که برای بهبود سئو هر وب‌سایتی انجام می‌شود، باعث افزایش اعتماد گوگل و کسب رتبه بالا از آن می‌شود. این گونه می‌شود که وب‌سایت در صفحه اول نتایج قرار می‌گیرد و بازدید زیادی به سمت آن روانه می‌گردد. بنابراین مانند همان مطلبی که در ابتدای مقاله گفتیم، سئو یعنی راه پیدا کردن به صفحه اول گوگل.

سئو کار

کسی که عنوان سئوکار را برای خود انتخاب کرده است، باید قادر باشد هر صفحه از وب‌سایت با هر کلمه کلیدی را به صفحه اول گوگل آورد. در غیر این صورت نمی‌تواند خودش را سئوکار بنامد. با این تفاسیر می‌توان آوردن آدرس وب‌سایت ها را به صفحه اول گوگل، و البته بدون مشخص کردن مدت زمان، تضمین کرد.

حتما بخوانید :  آموزش کامل افزایش بازدید سایت - راه‌ کارهایی برای افراد مبتدی

شرکتی که آوردن وب‌سایت ها را به صفحه اول تضمین می‌کند مانند همان تعمیرگاهی است که خدمات «رفع تضمینی مشکل خودروی شما» را ارائه می‌دهد. پس حالا متوجه می‌شویم که تضمین سئو غیرممکن نیست.

بنابراین از این به بعد هر کسی گفت من سئو وب‌سایت شما را تضمین می‌کنم، قبل از این که به سرعت جواب مثبت یا منفی بدهید، اول ببینید که دقیقا منظورش از سئو چیست و چه نتایجی را تضمین می‌کند.

آیا میموس سئو سایت تضمینی ارائه می‎دهد؟

اگر تا به این جا تمامی مطالب این مقاله را با دقت خوانده باشید، حتما متوجه شده‌اید که تضمین جایگاه در صفحه نتایج گوگل شدنی نیست و تعیین مدت زمان برای رسیدن به نتایج دلخواه کاری بیهوده است.

میموس

اما در مقابل می‌توان رسیدن به اولین صفحه نتایج گوگل را وعده داد. به همین خاطر در پاسخ به این پرسش باید بگوییم: بله که میموس سئو سایت تضمینی ارائه می‌دهد! در واقع هدف ما این نیست که رتبه برتر برای وب‌سایت ها از گوگل بگیریم، بلکه با یک استراتژی درست و اقدامات هدفمند، وب‌سایت شما را در فضای وب محبوب می‌کنیم و آن را به صفحه اول نتایج می‌آوریم.

شما هم برای بهبود سئو وب‌سایتی که با آن درآمدزایی می‌کنید، به دنبال تعمیرگاهی باشید که به جای تضمین تعمیر 24 ساعته ماشین، خدمات درست و معقول را ارائه می‌دهد و نتایج واقع بینانه‌ای را تضمین می‌کند!

حرف آخر اینکه …

برای بهره مندی و استفاده از خدمات سئو تضمینی سایت، توسط شرکت سئو میموس راه های ارتباطی مختلفی وجود دارد. شما می توانید از طریق شماره 02188585048  با کارشناسان سئو میموس در ارتباط باشید و از تجربیات آنها برای بهبود سئو سایت و رشد کسب و کار خود از آنها کمک بگیرید.

منبع : outerboxdesign.com

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی هستم؛ کارشناس محتوا و دیجیتال مارکتر! حسِ خوب نوشتن و خلق محتوا باعث شده که من محتوانویسی رو به عنوان شغل و حرفه خودم انتخاب کنم. به یادگیری و به خصوص یاد دادن علاقه زیادی دارم و همیشه در تلاشم تا بتونم به بقیه کمک کنم! (سعی میکنم ملکه محتواهایی باشم که پادشاه میشن!)