2022-05-16

اگر شما به دنبال خواندن چنین محتوایی بوده اید، حتما سیستم مدیریت محتوای جوملا را برای سایت خود انتخاب کرده اید و پس از خریداری یک قالب زیبا و کاربردی، محتواهای خود را در آن وارد کرده اید و در انتظار نشسته اید تا کاربران محتواهای شما را در گوگل بخوانند. اما نمایش دادن سایت شما در موتورهای جستجوگر به این راحتی ها هم که فکر می کنید نیست. سئو جوملا باید انجام شود. جوملا یکی از رقیبان وردپرس است. اما همچنان گوگل برای وردپرس ارزش زیادی قائل است.

من در ادامه این مطلب از شرکت سئو میموس می خواهم درمورد سئو برای جوکلا بیشتر با شما صحبت کنم. پس اگر شما هم جوملا را برای سایت خود انتخاب کرده اید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

آموزش سئو جوملا :

اگر شما یک سایت جوملایی دارید، باید با نحوه سئو و بهینه سازی سایت جوملا آشنا باشید. پس در این مقاله درمورد آموزش سئو در جوملا با شما صحبت می کنیم. برای شروع سئو چنین سایت هایی باید تکنیک های مقدماتی را اجرا کنید تا سایت شما با مشکلات سئویی مواجه نشود. پس از آن می توانید به سراغ اصول و قوانین سئو مانند : تولید محتوا، لینک سازی داخلی و خارجی بروید.

سرور سایت باید با جوملا منطبق باشد!

اگر هاست ویندوزی را برای سایت خود انتخاب کرده اید، باید در همین ابتدا این واقعیت تلخ را بگوییم که با مشکلات زیادی مواجه میشوید. به همین دلیل تاکید میشود که سایت جوملایی خود را بر روی سرورهای لینوکسی نصب کنید. سرورهایی که از سیستم آپاچی و یا لایت اسپید بهره مند شده اند.

حتما بخوانید :  سئو در برنامه نویسی چیست؟

فعال کردن URL Rewriting و SEF URLs :

در قسمت تنظیمات اصلی جوملا دو گزینه هست که باید فعال کنید :

Search Engine Friendly

Use URL Rewriting

گزینه اول تمامی کاراکترهای نامفهومی که در آدرس ها ایجاد میشود را حذف می کند و از نام آیتم ها در منو استفاده می کند. ما بقی گزینه ها در زیر این تنظیمات قرار دارد. به عنوان نمونه شما می توانید نام برند سایت خود را به انتهای عنوان هر صفحه اضافه کنید.

حذف کردن “/Images/” از فایل Robots.Txt

در فایل نصب شده از سوی جوملا برای Robots.Txt یکی از مهم ترین خطوط مربوط به تصاویر است؛ که مانع دسترسی موتورهای جستجوگر به این فایل میشود. یعنی موتورهای جستجوگر اجازه ایندکس و بررسی تصاویر را ندارند.

تصاویر سایت در صورتی که بهینه و یونیک باشند می توانند ترافیک زیادی را به سمت سایت شما هدایت کنند. اگر عکس ها بهینه باشند و موتورهای جستجوگر اجازه دسترسی نداشته باشند، هیچ تاثیری ندارند پس باید در فایل Robots.Txt پاک کنید.

به کار بردن تگ Alt در تصاویر :

این نکته تنها به سئو جوملا مربوط نمیشود و باید در تمامی سیستم های مدیریت محتوا به کار گرفته شود. با استفاده از ویرایشگر JCE  می توانید متن جایگزین یا همان تگ alt را به عکس اضافه کنید و ابعاد عکس را نیز در نظر بگیرید.

متا را بهبود دهید :

توضیحات متا یکی از تکنیک های مربوط به سئو است که در هر سیستم مدیریت محتوا کاربرد دارد. برای اینکار ما SEO Boss را به شما پیشنهاد می دهیم که کاربرد زیادی دارد. برای نوشتن متا بهتر است از کلمات کلیدی و عنوان اصلی صفحه استفاده کنید.

حتما بخوانید :  تفاوت بازدید ارگانیک و بازدید خریداری شده چیست؟

کلام پایانی :

به انتهای مقاله آموزش سئو جملا در سایت میموس رسیدیم. در این مطلب تکنیک هایی که مربوط به سئو در جوملا است بیان کردیم. اما اگر با خواندن این مطلب با سوالی مواجه شدید می توانید در بخش کامنت ها از بپرسید. این نکته را در نظر داشته باشید که یکسری قوانین سئو برای تمامی سیستم های مدیریت محتوا مانند جوملا و یا وردپرس یکسان است.

منبع : joomlacursussen.nl

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی هستم؛ کارشناس محتوا و دیجیتال مارکتر! حسِ خوب نوشتن و خلق محتوا باعث شده که من محتوانویسی رو به عنوان شغل و حرفه خودم انتخاب کنم. به یادگیری و به خصوص یاد دادن علاقه زیادی دارم و همیشه در تلاشم تا بتونم به بقیه کمک کنم! (سعی میکنم ملکه محتواهایی باشم که پادشاه میشن!)