2019-07-24

خیلی‌ها رمز موفقیت کسب و کار‌های اینترنتی را هزینه‌های هنگفت یا تعداد کارمندان زیاد می‌دانند اما از نظر ما رمز اصلی موفقیت یک کسب و کار اینترنتی داشتن برنامه ریزی و اجرای آن و همینطور مدیریت هر فعالیت کوچک و بزرگ آن کسب و کار است. در این مقاله می‌خواهیم درباره برنامه ریزی و اهمیت آن برای کسب و کار‌های اینترنتی صحبت کنیم و بهترین راه حل برای داشتن یک برنامه ریزی موفقیت آمیز را در اختیار‌تان قرار بدهیم. اگر شما هم کسب و کار آنلاینی برای خود دست و پا کرده اید و می‌خواهید یک برنامه ریزی برای رسیدن به اهداف‌تان داشته باشید یا قبلا برنامه ریزی کرده اید اما با شکست مواجه شده اید پیشنهاد میکنم حتما تا انتهای این مبحث همراه مان باشید.

برنامه ریزی چه کمکی به کسب و کار شما می‌کند؟

برنامه ریزی” و “عمل کردن به آن” ، دو عنصر مکمل در رسیدن به اهداف یک کسب و کار هستند! هیچ کسب و کار آنلاین موفقی یک شبه به جایگاهی که امروز می‌بینید نرسیده! مطمئنا بیش از یک سال به صورت فشرده و با برنامه ریزی دقیق روی وب سایت‌شان کار کرده‌اند تا به این جایگاه رسیده‌اند.

نتیجه سئو سایت بدون برنامه ریزی

در واقع داشتن برنامه ریزی به کسب و کارها کمک میکند:

 • روی هدف یا اهداف خود متمرکز شده و راحت تر به آن‌ها برسند
 • در زمان و هزینه‌های خود صرفه جویی کنند
 • منفعت‌های اقتصادی بیشتری ایجاد کنند
 • روی عملکرد کلی خود تسلط داشته باشند
 • کیفیت کارها را افزایش دهند
 • و موفقیت خود را تضمین کنند.

ویژگی‌های یک برنامه ریزی خوب و به درد بخور!

شما با هر برنامه ریزی نمی توانید به اهدافی که دارید دست پیدا کنید! برخی از این برنامه ریزی‌ها آنقدر پیچیده و خسته کننده هستند که پس از مدتی از آنها دست می‌کشید و دیگر علاقه‌ای به ادامه آنها ندارید. در ادامه به شما می‌گوییم یک برنامه ریزی خوب باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد:

 1. به صورت مکتوب ثبت شده باشد
 2. دارای زمان بندی مشخص باشد
 3. مخصوص شما باشد. یعنی منحصرا برای کسب و کار شما نوشته شده باشد
 4. به دور از پیچیدگی باشد و به آسانی مسیر فعالیت شما را مشخص کند.
 5. منعطف باشد، یعنی زمان خالی هم داشته باشد تا اگر به هر دلیل نتوانستید یک روز با برنامه پیش بروید، برای جبران آن زمان داشته باشید
 6. تمام کارها با اولویت بندی انجام شوند
 7. امکان بررسی و ارزیابی فعالیت‌ها وجود داشته باشد تا در زمان بندی تعیین شده بتوانید نقاط ضعف و قدرت کارتان را پیدا کنید.
حتما بخوانید :  آموزش کامل افزایش بازدید سایت - راه‌ کارهایی برای افراد مبتدی

ویژگی های برنامه ریزی خوب

فرقی نمیکند در چه حوزه‌ای و برای رسیدن به چه هدفی می‌خواهید تلاش کنید! برنامه ریزی استراتژیک برای رسیدن به موفقیت در فضای اینترنت نقش اساسی ایفا می‌کند.

موفقیت در دنیای تجارت آنلاین با سئو سایت

خب همانطور که می‌دانید برای موفقیت کسب و کارتان در فضای مجازی نیاز به سئو سایت‌تان دارید. شما به کمک سئو می‌توانید در هر کلمه کلیدی که بخواهید سایت خود را به صفحه اول گوگل بیاورید و بازار هدف را در دست بگیرید.
حال فرض کنید قصد شروع سئو سایت‌تان را دارید اما هیچ زمان بندی مشخص و برنامه ریزی دقیقی برای رسیدن به اهداف‌تان در ندارید! اگر بخواهید بدون برنامه ریزی و فکر سایت‌تان را از لحاظ سئو تکنیکال و سئو داخلی و سئو خارجی، بهینه سازی کنید قطعا نمیتوانید به نتیجه مطلوب برسید!
در واقع بدون برنامه ریزی بار کج وب سایت شما به مقصد خودش یعنی صفحه اول گوگل نمیرسد! در ضمن اگر هم برسد نمیتوان هیچ زمان مشخصی برای آن تخمین زد.

بخواهیم در یک کلام به شما بگوییم سئو سایت بدون برنامه ریزی دقیق و حساب شده، جز هدر رفتن وقت و سرمایه چیز دیگری برای کسب و کار شما ندارد.

البته جا دارد این را هم اضافه کنیم برنامه ریزی هم درگیری‌های خودش را دارد و هر فردی نمیتواند برای موفقیت سئوی شما یک برنامه ریزی تضمینی ارائه کند! سئو وب سایت فرآیند فوق العاده حساسی است و با یک اشتباه هم خطرات جبران ناپذیری وب سایت شما را تهدید می‌کنند.

اما

اگر یک پلتفرمی وجود داشته باشد که این برنامه ریزی را مو به مو برای سئو سایت وردپرسی شما انجام دهد و موفقیت سایت شما را در کمتر از 6 ماه تضمین کند چه؟ مطمئنا هیچ فرصتی بهتر از این برای کسب و کار شما به وجود نمی آید! مانگو اولین پلتفرم آموزش سئو وردپرس است که دقیقا این کار را برای شما انجام میدهد! در ادامه بیشتر از پلتفرم مانگو می‌گوییم…

حتما بخوانید :  روش های سئو: 31 راهکار جادویی بهبود SEO سایت در سال 2022

موفقیت در سئو وب سایت با پلتفرم مانگو

بسیاری از مدیران سایت‌های وردپرسی برنامه ریزی سئو سایت‌شان را به شرکت‌های ارائه دهنده خدمات سئو می‌سپارند. مزیتی که مانگو نسبت به این شرکت‌ها برای شما دارد این است که علاوه بر ارائه برنامه ریزی دقیق و حساب شده، سئو را به خود شما هم برای همیشه آموزش می‌دهد تا برای پروژه‌های بعدی خود نیازی به سئو کارها و برنامه ریزی آنها نداشته باشید و تمام کارها را خودتان به نحو احسنت انجام دهید.

جشن موفقیت ها
در واقع ما در مانگو بیش از یک سال انواع و اقسام آنالیز، تحقیق و مطالعه را روی سئو انواع سایت‌های وردپرسی انجام دادیم و بر اساس آن‌ها و تجربیات کارشناسان و متخصصین سئو، دوره آموزشی سئویی را برای شما آماده کرده ایم که در کنار آموزش پایه تا حرفه‌ای سئو (فرقی نمیکند خود شما بخواهید سئو را یاد بگیرید یا تیم سئو کسب و کارتان)، برای کارهای سایت شما نیز طبق یک تقویم آموزشی برنامه ریزی شده دارد و استراتژی‌ها و کارهای مخصوص وب سایت شما را در قالب تسک‌های روزانه در اختیارتان قرار میدهد.

وظایف روزانه در مانگو
به بیان دیگر پلتفرم مانگو در طول دوره یک ساله‌ای که همراه شماست برای هر روز کاری شما، یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده دارد و کمک‌تان می‌کند سئو سایت‌تان را با بالاترین کیفیت انجام دهید و در کمترین زمان، به اهدافی که از راه‌اندازی کسب و کار آنلاین‌تان داشتید، برسید.

ویژگی‌های مانگو برای کسب و کار شما

اگر بخواهیم به صورت تیتروار بخشی از امکانات و ویژگی‌هایی که پلتفرم مانگو برای یک سال در اختیارتان می‌گذارد بپردازیم اینگونه باید بگوییم:

 • احتیاجی نیست برای سئو سایت‌تان یک سئوکار با حقوق نجومی استخدام کنید! شما می‌توانید با استخدام یک نیروی آشنا به سئو، کارهای سئو سایت‌تان را از طریق پلتفرم مانگو به وی بسپارید
 • با پلتفرم مانگو در زمان‌تان صرفه جویی میکنید
 • به جای اینکه دنبال آموزش‌های مختلف بگردید و ساعت‌ها وقت‌تان را تلف دهید، در مانگو میتوانید به همه آن آموزش‌ها بطور کامل دسترسی داشته باشید
 • احتیاجی نیست بعد از آموزش‌ها خودتان برنامه ریزی کنید چون پلتفرم مانگو همانطور که قبلا هم اشاره کردیم، برای هر روز شما برنامه ریزی خواهد کرد
 • در طول یک سال به هر افزونه و ابزار سئویی که نیاز داشته باشید می‌توانید در مانگو کلاب به صورت کاملا رایگان از آن استفاده کنید
 • احتیاجی نیست چرخه کار بسازید زیرا در مانگو چرخه کار هم در اختیارتان قرار می‌دهیم
 • چک لیست‌ها و بلوپرینت‌های اختصاصی را بر اساس برنامه ریزی، به صورت روزانه در اختیارتان می‌گذاریم
 • مانگو تضمین 100% بازگشت وجه برای شما دارد. در صورتی که پس از انجام تمام تسک های محول شده به نتیجه مطلوب‌تان نرسید، مانگو هزینه پرداختی شما را با کمال احترام باز می‌گرداند.
حتما بخوانید :  5 نکته طلایی قبل از سفارش خدمات سئو سایت

نتیجه گیری نتیجه گیری

امیدواریم تا به اینجا متوجه اهمیت برنامه ریزی شده باشید و اگر تا کنون برای سئو کسب و کار اینترنتی خود برنامه ریزی نکرده اید، سریعا دست به کار شوید و از مانگو کمک بگیرید. سئو را به صورت تخصصی یاد بگیرید و پس از آن برای همیشه سئو هر وب سایتی که خواستید را برنامه ریزی کنید و طبق آن، در هر کلمه‌ای که نیاز بود سایت مورد نظرتان را به صفحه یک گوگل برسانید. در ضمن اگر تا اینجای مقاله همراه ما بودید اما باز هم سوالی در ذهن‌تان بی‌جواب مانده می‌توانید در بخش دیدگاه‌ها آن را بنویسید و خیلی سریع پاسخ سوال‌تان را ببینید.

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی هستم؛ کارشناس محتوا و دیجیتال مارکتر! حسِ خوب نوشتن و خلق محتوا باعث شده که من محتوانویسی رو به عنوان شغل و حرفه خودم انتخاب کنم. به یادگیری و به خصوص یاد دادن علاقه زیادی دارم و همیشه در تلاشم تا بتونم به بقیه کمک کنم! (سعی میکنم ملکه محتواهایی باشم که پادشاه میشن!)