2022-05-14

سئو در برنامه نویسی : زبان برنامه نویسی شامل یکسری کدها و دستوراتی است که به کمک آنها می توان یکسری الگوریتم هایی را تعریف کرد. تفاوت زبان های برنامه نویسی در نحوه نوشتن کدها و شیوه قرار گیری آنها در کنار هم می باشد و همچنین از لحاظ سرعت پاسخگویی به درخواست کاربران و برخی قابلیت های دیگر نیز متفاوت است. تمامی زبان های مطرح در برنامه نویسی شامل PHP، پایتون، جاوا و … می شود. در ادامه این مطلب از شرکت سئو میموس درمورد سئو در برنامه نویسی با شما بیشتر صحبت می کنم.

سئو در برنامه نویسی چه تاثیری دارد؟

برنامه نویسی به صورت خود به خودی تاثیری بر سئو سایت ندارد. آن چیزی که از سمت برنامه نویسی مورد اهمیت قرار می گیرد، تجربه و آشنایی برنامه نویس با سئو است. یک برنامه نویس با توجه به اصول یکسری Route هایی را تعریف می کند. به عنوان نمونه ادرس سایت را به گونه ای کد نویسی می کنند که بر اساس آی دی هر مطلب در بانک اطلاعاتی باشد.

اگر با علم سئو آشنایی داشته باشد، آدرس مطلب را از نام هر پست می گیرد و اگر نام مطلبی در سایت به عنوان خدمات سئو باشد، لینک آن به صورت site.com/post/seo-service نشان داده میشود. از نظر سئو یعنی ساختار و بهینه سازی لینک ها که در دیگر آموزش های سئو سایت به آنها پرداخته ایم.

سئو برنامه نویسی چه ارتباطی با یکدیگر دارند؟

تا زمانی که شما یک سند سازگار با موتورهای جستجوگر ارائه می دهید، برای گوگل هیچ تفاوتی ندارد که از چه زبان برنامه نویسی استفاده کرده اید، برای ارتقا و یا کاهش رتبه بندی گوگل هم تاثیر آنچنانی ندارد اما گوگل می تواند آنها را تشخیص دهد.

حتما بخوانید :  تفاوت بازدید ارگانیک و بازدید خریداری شده چیست؟

کسانی که وارد حوزه سئو شده اند و یا برنامه نویسی کار می کنند؛ تصور می کنند که سئو و برنامه نویسی دو موضوع کاملا مجزا از یکدیگر است، تا حدودی درست است. برنامه نویسی پایه و اساس یک سایت است. اما سئو تکنیک هایی است که بر روی سایت اعمال میشود.

در قسمت سرور سایت با استفاده از زبان های php، asp.net، java و … نرم افزارهایی را ایجاد می کند که بر روی وب سرورها قرار می گیرد. برنامه نویسی سرور به صورت مستقیم بر سئو سایت تاثیر نمی گذارد اما در برخی از موارد مانند سرعت سایت اهمیت بالایی دارد.

متخصصان سئو باید از نحوه برنامه نویسی و کد زنی سایت اطلاع داشته باشند، تا بتوانند یکسری از تکنیک ها را به خوبی اعمال کنند.

تاثیر برنامه نویسی سایت در شرایطی که به درستی و بر اساس اصول اعمال شده  باشد، کمتر است اما اگر به درستی انجام نشده باشد، تاثیر آن زیاد است و حتی ممکن است در کار سئوکار اختلال ایجاد کند.

سرعت بارگذاری سایت برای کابران اهمیت زیادی دارد و این مورد می تواند در نرخ پرس سایت که یکی از موارد مربوط به سئو است تاثیرگذار است. وب سایتی که به درستی طراحی شده باشد و از اصول بهینه سازی کدها استفاده کرده باشد، در مدت زمان کوتاهی بارگذاری میشود و موجب رضایت کاربران میشود.

جان کلام :

به پایان مقاله سئو در برنامه نویسی رسیدیم. من در این مطلب از سایت میموس در رابطه با اینکه آیا برنامه نویسی بر سئو تاثیر می گذارد یا نه صحبت کردم. اگر شما هم می خواهید درمورد رابطه برنامه نویسی با سئو بیشتر بدانید. حتما این مقاله را بخوانید.

حتما بخوانید :  سئو جوملا چیست؟

منبع : nick-stone.com

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی هستم؛ کارشناس محتوا و دیجیتال مارکتر! حسِ خوب نوشتن و خلق محتوا باعث شده که من محتوانویسی رو به عنوان شغل و حرفه خودم انتخاب کنم. به یادگیری و به خصوص یاد دادن علاقه زیادی دارم و همیشه در تلاشم تا بتونم به بقیه کمک کنم! (سعی میکنم ملکه محتواهایی باشم که پادشاه میشن!)