2022-04-19

Domain authority چیست : مطمئنا این سوال برای شما هم پیش آمده است که میزان اعتبار یک سایت را از کجا بفهمیم؟ یکی از بهترین روش ها برای مشخص کردن اعتبار سایت، Domain Authority است. در این مقاله از شرکت سئو میموس ما به این موضوع می پردازیم که Domain Authority چیست و راه های افزایش آن چیست؛ پس ادامه مطلب را به هیچ عنوان از دست ندهید.

Domain Authority چیست ؟

دامین آتوریتی یا به اختصار DA یک امتیاز برای رتبه بندی سایت ها است که توسط شرکت MOZ ارائه میشود. این امتیاز دهی نشان می دهد که یک سایت در نتایج SERP به چه جایگاهی خواهد رسید. امتیاز DA هم بین 0 تا 100 است و با توجه به معیارهای مختلف مانند لینک های دریافتی مشخص میشود.

این امتیاز تاثیری در گوگل ندارد و گوگل برای سرپ از آن استفاده نمی کنند.

دامین آتوریتی مناسب برای سایت ها چقدر است؟

دامین آتوریتی برای سایت های تازه کار برابر با عدد 1 می باشد. این امتیاز برای برترین سایت ها مانند گوگل و ویکی پدیا برابر با 100 است. اما امتیاز مابقی سایت بین این دو قرار می گیرد.

برای رسیدن به امتیاز 15 کار وب سایت ها راحت است اما پس از آن نیاز است تا به صورت مداوم به فعالیت خود ادامه دهد. معمولا امتیاز وب سایت های فعال چیزی بین 30 تا 40 و سایت های معتبر بین 40 تا 60 است.

امتیاز domain authority را چگونه می توان افزایش داد؟

دامین آتوریتی همانند پیج رنک یک نوع محاسبات الگوریتمی برای میزان قدرت یک سایت و دامنه است. در دامین آتوریتی افزایش از 30 به 35 بسیار راحت تر از 80 به 85 است. سایت هایی که قدرت کمتری دارند این میزان ممکن است برای آنها نزدیک به صفر باشد.

حتما بخوانید :  Bounce rate چیست؟

برای افزایش قدرت دامنه روش ها و راهکارهای مختلفی وجود دارد که در ادامه آنها را به شما معرفی می کنیم :

تعداد و کیفیت لینک های ورودی :

اینکه چه کسانی به شما لینک می دهند و اینکه تعداد لینک ها چقدر است، در رابطه با دامین آتوریتی اهمیت دارد. بک لینک گرفتن از سایت های مختلف و معتبر میزان قدرت دامنه را بالا می برد.

تعداد و لینک های خروجی :

اینکه شما به چه سایت هایی لینک می دهید اهمیت دارد، باید دقت کنید که لینک ها اسپم نباشند، زیرا باعث آسیب رساندن به دامنه میشوند.

اطلاعات ثبت نام دامنه :

قدرت دامنه، دامنه هایی را که دارای ثبت اطلاعات یکسانی هستند و با یکدیگر در اتباط هستند را بررسی و نظارت می کنند. اگر یکی از آنها توسط گوگل جریمه شده باشد، مطمئنا تاثیرات منفی خود را بر روی بقیه می گذارد.

Pagerank

Moz از پیج رنگ به عنوان دامین آتوریتی یا همان قدرت دامنه استفاده می کند. یعنی اینکه دامین آتوریتی بالاتر از پیج رنک است.

معیارهای ترافیکی :

تعداد کاربرانی که مجدد به سایت شما برگشته اند، تعداد بازدید صفحه و زمانی که کاربران در صفحه می گذرانند و بسیاری عوامل دیگر می توانند باعث domain authority شوند.

نتیجه گیری :

در این مقاله از سایت سئو میموس درمورد اینکه domain authority چیست و چه روش هایی برای افزایش آن وجود دارد با شما صحبت کردیم، بهتر است بدانید که قدرت و اعتبار دامنه به عوامل مختلفی بستگی دارد و امتیازی نیست که پس از ایجاد سایت به وجود بیاید، دامین آتوریتی در طول زمان و با توجه به فعالیت هایی که بر روی سایت انجام میشود، بدست می آید.

حتما بخوانید :  Page authority چیست؟
مطهره نسیمی

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی هستم؛ کارشناس محتوا و دیجیتال مارکتر! حسِ خوب نوشتن و خلق محتوا باعث شده که من محتوانویسی رو به عنوان شغل و حرفه خودم انتخاب کنم. به یادگیری و به خصوص یاد دادن علاقه زیادی دارم و همیشه در تلاشم تا بتونم به بقیه کمک کنم! (سعی میکنم ملکه محتواهایی باشم که پادشاه میشن!)