2022-04-19

Page authority چیست : پیج آتوریتی نشانه قدرت و اعتبار صفحه ای از سایت است. هر سایت مجموعه ای از صفحاتی است که به صورت جداگانه بر روی امتیاز کلی سایت تاثیر می گذارند. در واقع می توان گفت که page authority کارنامه ای برای صفحات سایت است. در ادامه این مقاله از شرکت سئو میموس قصد داریم تا در رابطه با این موضوع بیشتر برایتان توضیح دهیم.

Page authority چیست؟

نحوه عملکرد پیج آتوریتی مانند پیج رنک است. صفحه اول سایت مهم ترین و با ارزش ترین صفحه سایت است. چون که بیشترین لینک ها و ورودی های سایت از طریق صفحه اصلی سایت می باشد. به همین علت است که صفحه اول امتیاز بیشتری را به خود اختصاص می دهد.

پس اگر صفحات داخلی سایت امتیازی بین 0 تا 100 گرفتند، نشانه ضعیف بودن سایت نیست بلکه به این معنی است که به تازگی ساخته شده است.

page authority چقدر اهمیت دارد؟

پیج آتوریتی برای آنالیز و اعتبار سنجی صفحات مختلف سایت ارائه میشود و با مزیت هایی که از خود نشان داده است به خوبی توانسته جای پیج رنک را بگیرد.

برخی از سایت هایی که ریدایرکت میشوند و یا سایت هایی که نوپا هستند، حتی اگر سئو شده باشند، باز هم نمی توانند امتیاز واقعی خود را از پیج آتوریتی بگیرند. زیرا سایتی که ریدایرکت میشود به یک صفحه جدید، امتیاز سایت قبلی را در امتیازهای پیج آتوریتی نشان میدهد.

در حقیقت می توان گفت که پیج آتوریتی یک معیاری است که به کمک آن می توان امتیاز سایت ها را به صورت میانگین بدست آورد، اما نباید فراموش کرد که در نمایش نتایج جستجو هم درصد خطا وجود دارد.

حتما بخوانید :  Domain authority چیست؟

بعضی از افراد برای اعتماد کردن به سایت ها امتیازی که پیج آتوریتی نشان می دهد را در نظر میگیرند، پس نمی توان به سادگی از کنار امتیاز PA گذشت.

تمام کارهای سئو داخلی، سئو خارجی و لینک سازی می تواند بر روی پیج آتوریتی تاثیر بگذارند. لینک ها موجب افزایش اعتبار صفحات و در نتیجه افزایش اعتبار کلی سایت میشوند.

نحوه امتیاز دهی پیج آتوریتی به چه صورت است؟

امتیاز گرفتن در چنین معیاری کار چندان ساده ای نیست و نیاز به صبر و حوصله و زمان دارد. امتیاز پیج آتوریتی از 0 تا 100 می باشد که البته هر چه این امتیازها بیشتر باشد، ارزش آن هم بیشتر است.

معمولا سایت هایی که جدید هستند امتیاز 0 یا 100 را کسب می کنند و افزایش لینک های داخلی، خارجی و اصول سئو این امتیاز را افزایش می دهد. اگر می خواهید امتیاز بیشتری کسب کنید بدانید که باید برای آن تلاش کنید. رسیدن از امتیاز 30 به 40 راحت تر است تا از امتیاز 70 به 80.

بهترین راهکارها برای افزایش امتیاز پیج آتوریتی :

یکسری از فعالیت های سئو تاثیر مستقیمی بر روی امتیاز پیج آتوریتی می گذارند که در ادامه برخی از آنها را به شما معرفی می کنیم :

لینک سازی :

لینک ها به تنهایی می توانند اعتبار سایت را بالا ببرند، و به همان نسبت هم می توانند امتیاز پیج آتوریتی را بالا ببرند.

تولید محتوا اختصاصی :

تولید محتوا اختصاصی یعنی توجه به کاربران و گوگل. موتورهای جستجوگر به سایت هایی که متن اختصاصی تولید می کنند. توجه ویژه تری دارد.

حتما بخوانید :  Bounce rate چیست؟

فعالیت در شبکه های اجتماعی :

کسب و کارهایی که فعالیت خود را علاوه بر سایت در شبکه های اجتماعی نیز ادامه می دهند، می توانند هم به معروفیت برسند و از لحاظ افزایش فروش و درآمد زایی پیشرفت چشمگیری کنند.

پیج آتوریتی خوب چه عددی است؟

  • اعداد بالای 60 : بهترین حالت برای سایت
  • اعداد بین 50 تا 60 : اعداد خوبی هستند و ارزش اعتماد کردن را دارند.
  • اعداد 40 تا 50 : امتیاز خوبی است و می توان آن را یک سایت قدرتمند دانست.
  • اعداد 30 تا 40 : سایت های خوبی که جای پیشرفت دارند.
  • اعداد 20 تا 30 : سایت ها و کسب و کارهایی که به تازگی راه اندازی شده اند.
  • 10 تا 20 : سایت هایی که هنوز به جایگاه درست و واقعی خود نرسیده اند.
  • 0 تا 10 : برای صفحات داخلی سایت و آنهایی که در وب جا افتاده اند.

منبع : moz.com

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی هستم؛ کارشناس محتوا و دیجیتال مارکتر! حسِ خوب نوشتن و خلق محتوا باعث شده که من محتوانویسی رو به عنوان شغل و حرفه خودم انتخاب کنم. به یادگیری و به خصوص یاد دادن علاقه زیادی دارم و همیشه در تلاشم تا بتونم به بقیه کمک کنم! (سعی میکنم ملکه محتواهایی باشم که پادشاه میشن!)