2022-02-22

سئو کلاه سفید چیست : در این آموزش سئو وردپرس همراه شما هستم با یکی دیگر از نکات مهم سئو در وب سایت ها و در این آموزش قصد دارم سئو کلاه سفید و نکات و ترفند های آن را برای شما معرفی نمایم. در انتهای این آموزش شما میتوانید سئو وب سایت خود را به روش کلاه سفید راه اندازی کنید.

همانطور که پیشتر نیز گفته شد سئو دو دسته است.کلاه سیاه و کلاه سفید که در ادامه به توضیح آن میپردازم:

  • سئو کلاه سفید: استفاده از تکنیک های سئو درجهت رضایت مشتریان و رعایت تمام قوانین و اصول در این مسیر را سئو کلاه سفید می نامند
  • سئو کلاه سیاه: استفاده از ضعف موتورهای جستجو و تکنیک های فریب آنها در کنار عدم اهمیت به رضایت بازدیدکنندگان را روش کلاه سیاه مینامند.

سئو کلاه سفید چیست؟

سئو کلاه سفید یکسری تکنیک هایی است که بر روی جذب کاربران هدفمند تمرکز دارد و در واقع می توان گفت که یکی از بهترین روش های سئو می باشد؛ زیرا در آن واحد می توانید هم رضایت کاربران و هم رضایت گوگل را بدست بیارید. در سئوی کلاه سفید ملاک اصلی بهبود عملکرد و بهینه سازی سایت در نتایج موتورهای جستجوگر از طریق روش های استاندارد هست. برخی از این روش های شامل تعداد مناسبکلمات کلیدی، بک لینک های طبیعی، لینک دهی های داخلی و خارجی، تولید محتواهای سئو شده و … می باشد. اگر چه تاثیر تکنیک های سئو کلاه سفید در طولانی مدت مشخص میشود اما آثار آن همیشگی است.

حتما بخوانید :  سئو محلی چیست؟

تکنیک های سئو کلاه سفید :

حال که با انواع سئو آشنا شدیم باید به ادامه مطلب و معرفی تکنیک های سئو کلاه سفید بپردازیم.پس تا انتها همراه من باشید.

نوشتن مطالب در وب سایت ها
در هنگام نوشتن یک پست و متن باید دقت کنید که کلمه کلیدی مورد نظر نوشته حتما در عنوان نوشته استفاده شده باشد و در متن نوشته ها هم در پاراگراف اول و آخر حتما از کلمه کلیدی استفاده کنید. در یک نوشته از وب سایت میتوان بین 5 تا 8 بار از کلمه کلیدی استفاده کرد و بیشتر از آن باعث اسپم شدن متن خواهد شد. اما به عنوان یک نکته مهم و موثر بهتر است کلمه کلیدی یک بار با تگ H1 در متن قرار گیرد تا هم توجه مخاطبان را جلب کند و هم تاکیدی باشد برای موتور های جست و جوگر برای یافتن موارد مورد نظر کاربران

سرعت وب سایت ها
دوستان سرعت وب سایت بسیار مهم است و عامل موفقیت و یا شکست شماست باید همیشه سعی کنید از هاست پر سرعت استفاده کنید و در سایت خود از java و css به مقدار زیاد استفاده نکنید چون باعث سنگین شدن وب سایت شما میشود.

جذابیت نوشته های سایت ها
دوستان شما باید همواره مطالب جذابی برای خوانندگان خود فراهم کنید که آن ها جذب وب سایت شما شوند و مدت زمان بیشتری در وب سایت شما بمانند زیرا این مدت زمان در موتور های جست و جو ثبت میشود و باعث موفقیت شما است

سئو کلاه سفید و نکات آن،قسمت دوم

سلام دوستان عزیز وقت شما بخیر.
در ادامه آموزش سئو کلاه سفید همراه شما هستم و به بررسی ادامه این نکات میپردازیم و تکنیک های دیگر در ساخت یک وب سایت قدرتمند در سئو کلاه سفید را بررسی میکنیم.تا انتها همراه من باشید دوستان

حتما بخوانید :  سئو منفی چیست؟

تصاویر و فیلم ها در وب سایت
استفاده از تصاویر و کلیپ های ویدئویی باعث جذاب تر شدن متن برای کاربر و راحت تر شدن انتقال مفاهیم است که برای موتور جست و جو این مورد بسیار مهم است. سعی کنید از عکس هایی با سایز و حجم مناسب استفاده کنید و حتما برای تصاویر تگ Alt قرار دهید به دلیل اینکه موتور های جست و جو نمیتوانند تصاویر وب سایت ها را ببینند شما باید از تگ Alt استفاده کنید زیرا آن ها میتوانند تگ alt را بخوانند و متوجه شوند آن عکس در مورد چیست.

متا و متا تگ ها در وب سایت
حتما برای نوشته های وب سایت خود قسمت توضیحات را تکمیل کنید و چکیده ای از نوشته ها را در توضیحات قرار دهید به اندازه 160 کاراکتر و همین توضیحات در نتایج جست وجو به نمایش در می آید.از تگ ها هم برای نشانه گذاری متن خود استفاده کنید تا کاربر بتواند با توجه به یک تگ. کلیه مقالات مشابه در ارتباط با آن موضوع را پیداکند.

معماری وب سایت
سایت شما با واکنش گرا یا همان ریسپانسیو باشد یعنی در تمامی اندازه های صفحه نمایش اعم از موبایل و تبلت بصورت کامل و بی نقص قابل مشاهده باشد. امروزه هزاران کاربر با موبایل و تبلت وارد سایت شما میشوند پس باید بتوانند به راحتی با سایت کار کنند و از مطالب آن استفاده کنند. همچنین در طراحی منو ها و سیستم نویگیشن سایت دقت کنید تمامی بخش های پر کاربرد و اساسی سایت به راحتی قابل دسترس باشد.

حتما بخوانید :  چطور با استفاده از سئو کلاه سفید به رتبه 1 گوگل برسیم؟

حرف آخر

بسیاری از سئوکارها سعی می کنند تا هر کاری از دستشان بر می آید برای بالابردن ترافیک و بهبود سایت انجام بدن. به عنوان کلام آخر در مقاله سئو کلاه سفید چیست به شما می گویم که هر کاری که می توانید برای بهبود سایت خودتون انجام بدید، اما نه به قیمت اینکه توسط گوگل جریمه و یا پنالتی شوید. گفتم پنالتی، اینجا مجال برای معنی این کلمه نیست، اما در مقالات بعدی سایت سئو میموس حتما درمورد آن توضیح می دهم.

منبع : brandastic.com

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی هستم؛ کارشناس محتوا و دیجیتال مارکتر! حسِ خوب نوشتن و خلق محتوا باعث شده که من محتوانویسی رو به عنوان شغل و حرفه خودم انتخاب کنم. به یادگیری و به خصوص یاد دادن علاقه زیادی دارم و همیشه در تلاشم تا بتونم به بقیه کمک کنم! (سعی میکنم ملکه محتواهایی باشم که پادشاه میشن!)