2019-03-12

گراف دانش گوگل (به انگلیسی: Knowledge Graph) همان چیزی است که وقتی اسم یک خواننده یا ورزشکار معروف، اماکن خاص، شرکت های بزرگ و کلا هر چیزی که در سطح جهانی مشهور شده باشد را در گوگل جستجو می کنید، در سمت راست نتایج گوگل برای شما ظاهر میشود و حاوی اطلاعاتی مثل تاریخ تولد، نام و نام خانوادگی، حرفه، شبکه های اجتماعی (برای اشخاص) تاریخچه، موقعیت جغرافیایی و… (برای اماکن) است.

گراف دانش فردوسی در گوگل
گراف دانش حکیم خراسان

این بخش به کاربر کمک می کند سریع تر و دقیق تر به اطلاعاتی که بدنبال آن است دسترسی پیدا کند.

گراف دانش گوگل چیست؟

گراف دانش در واقع بخشی از نتایج جستجو است که اطلاعات مربوط به عبارتی که توسط کاربر جستجو شده را نمایش می دهد. کنترل گراف دانش به طور کامل دست گوگل است، از این رو نمی توان با اطمینان گفت که برای هر جستجویی، یک گراف برای شما ظاهر میشود.

مشخصات سایت شرکت در گراف دانش افزونه وردپرس Yoast SEO

در بخش تنظیمات ظاهر جستجوی افزونه سئو Yoast SEO اولین گزینه در تنظیم گراف دانش، انتخاب نوع سایت (از لحاظ شرکتی یا شخصی بودن) و انتخاب برند سایت است.

مشخصات سایت شرکت در گراف دانش افزونه وردپرس Yoast SEO

مثل تصویر بالا شما باید وارد تنظیمات شده و مشخصات سایت و شرکت خود را پر کنید. افزونه Yoast SEO این مشخصات را از طریق کد نویسی در پس زمینه سایت قرار داده و گوگل از آنها برای شناسایی سایت استفاده میکند. میبینید که ما این کارها را برای سایت خودمان هم انجام دادیم که نتیجه آن را در تصویر می توانید ببینید:

گراف دانش آژانس دیجیتال مارکتینگ میموس

شبکه های اجتماعی در گراف دانش افزونه وردپرس Yoast SEO

یکی از اطلاعاتی که می تواند در کارت گراف دانش گوگل قرار بگیرد، اطلاعات حساب کاربری یا پروفایل شبکه های اجتماعی است. با استفاده از افزونه سئو Yoast SEO می توانید کد های لازم برای شناسایی پروفایل شبکه های اجتماعی اصلی سایت تان را در اختیار گوگل قرار دهید تا اگر تصمیم به نمایش گراف دانشی برای کسب و کار اینترنتی شما گرفت، این اطلاعات را نمایش دهد تا کاربران به راحتی به شبکه اجتماعی های شما دسترسی پیدا کنند.

حتما بخوانید :  ۹۹ راه برای بازاریابی محصول هنری - چطور محصولات خود را بفروشیم

برای این کار کافیست مراحل زیر را انجام دهید:

شبکه های اجتماعی در گراف دانش افزونه وردپرس Yoast SEO

  1. وارد پنل مدیریت وردپرس یا داشبورد سایت تان شوید.
  2. در منویی که سمت راست تان میبینید روی گزینه ی سئو (در نسخه انگلیسی SEO) کلیک کنید.
  3. روی گزینه ی شبکه های اجتماعی (در نسخه انگلیسی social) کلیک کنید.
  4. روی گزینه حساب ها ( در نسخه انگلیسی Accounts) کلیک کنید.
  5. اطلاعات شبکه اجتماعی های سایت تان را وارد کنید.
  6. و روی گزینه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

نتیجه گیری

گراف دانش یکی از موثر ترین عوامل در برند سازی و گسترش آن است. از این رو پیشنهاد میکنم همین حالا وارد پنل وردپرس سایت‌تان شوید و این بخش از افزونه وردپرس Yoast SEO را تکمیل کنید تا هم سایت تان را به شبکه های اجتماعی متصل کنید، هم به گوگل کمک کنید آن ها را تشخیص دهد.

نرخ کلیک گراف دانش
این کار کمک می کند در صفحه گوگل برای جستجوی برندتان صاحب یک گراف دانش شوید (اگر خوش شانس باشید)، کاربران را به سمت شبکه های اجتماعی خود بکشید و نام تجاری خود را سر زبان ها بیاندازید.

اگر مشکل یا سوالی درباره گراف دانش دارید و یا میخواهید برای برند خودتان یکی از آن ها بسازید، میتوانید از مشاوره کارشناسان سئوی میموس استفاده کنید.
همینطور مشتریان ما میتوانند برای دریافت پشتیبانی روی افزونه سئو Yost SEO Premium و کار با بخش شبکه های اجتماعی وارد پنل خود در پلتفرم مانگو شوند.

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی هستم؛ کارشناس محتوا و دیجیتال مارکتر! حسِ خوب نوشتن و خلق محتوا باعث شده که من محتوانویسی رو به عنوان شغل و حرفه خودم انتخاب کنم. به یادگیری و به خصوص یاد دادن علاقه زیادی دارم و همیشه در تلاشم تا بتونم به بقیه کمک کنم! (سعی میکنم ملکه محتواهایی باشم که پادشاه میشن!)