2022-03-27

تاثیر نیم‌فاصله در سئو، یک از متداول ترین پرسش هایی است که در تولید محتوای سئو شده، پرسیده میشود. برای پاسخ به این سوال باید عملکرد گوگل را مورد بررسی قرار داد و ما در این مقاله از شرکت سئو میموس در رابطه با اینکه نیم‌فاصله چقدر می تواند بر سئو یک صفحه و درک گوگل از نوشته های محتوا تاثیرگذار باشد، با شما صحبت می کنیم.

نیم فاصله چیست؟

پیش از آنکه به سراغ تاثیر نیم فاصله بر سئو برویم، بهتره که در ابتدا توضیحی در رابطه با اینکه نیم‌فاصله چیست و تا چه اندازه اهمیت دارد، با شما صحبت کنیم.

در زبان فارسی دو نوع فاصله برای کلمات وجود دارد، فاصله برون کلمه یعنی فاصله حقیقی و فاصله درون کلمه یا همان فاصله مجازی (نیم‌فاصله). فاصله حقیقی موجب جدا شدن کامل کلمه ها می شود و نشان می دهد که آنها تا چه اندازه از یکدیگر مستقل هستند. نقطه مقابل آن فاصله مجازی قرار دارد. فاصله مجازی برای جدا کردن درون واژه هاست و در نتیجه یک واژه با معنا و مفهوم یکتا به وجود می آید.

اگر بخواهیم راحت تر توضیح دهیم، نیم‌فاصله half space، مانند فاصله (Space) برای جدا کردن کلمات و حروفی است که اگر از فاصله استفاده کنیم، معنای آنها به کلی تغییر می کند و اگر میان آنها فاصله ای نباشد، به یکدیگر متصل میشوند. با این تفاوت که میان حروف و کلمات جدا شده با نیم فاصله، فاصله مرئی وجود ندارد و در واقع یک واژه به حساب می آید. به همین علت به آن فاصله صفر می گویند.

حتما بخوانید :  تاثیر محتوای تازه در سئو سایت

کاربرد نیم فاصله چیست؟

استفاده از نیم‌فاصله، به خوانایی یک متن کمک می کند و زیبایی آن را افزایش می دهد. در اصول و قواعد نگارش زبان فارسی، رعایت نیم‌فاصله اهمیت زیادی دارد. زیرا با استفاده از نیم‌فاصله می توان فهمید که با یک واحد معنایی مستقل سروکار داریم.

با توجه به اصول نگارش زبان فارسی، بهتر است که در موارد زیر از نیم‌فاصله استفاده شود :

  • فعل های پیشوندی
  • افعال مرکب
  • کلمات دارای پسوند و یا پیشوند
  • کلمات مرکب و واژه هایی که از دو بخش تشکیل شده اند.
  • ترکیب های عاطفی
  • علامت جمع (ها)

آیا ربات های گوگل درکی از نیم فاصله دارند؟

تا به اینجای مطلب با اهمیت نیم فاصله آشنا شدیم، حال وقت آن است که به تاثیر نیم فاصله در سئو می پردازیم. با در نظر گرفتن این موضوع که نیم فاصله باعث زیباتر شدن و خوانایی بهتر میشود؛ علاوه بر آن می تواند تجربه کاربری بهتری داشته باشد. باید بدانید که اولین خوانندگان شما ربات های گوگل هستند و سئو سایت کاملا به آنها وابسته می باشد.

آیا استفاده کردن یا نکردن نیم فاصله به سایت آسیب می زند؟

گوگل نه تنها می تواند نیم‌فاصله را در زبان فارسی درک کند، بلکه می تواند بر رابط کاربری هم تاثیر مثبتی بگذارد. استفاده از نیم فاصله به سئو سایت آسیبی وارد نمی کند. اما تاثیر مثبت یا منفی آن در سئو به رفتار کاربران بستگی دارد.

بهتر است که در محتوای خود، اصول نگارش فارسی و نیم فاصله ها را به کار بگیرید؛ به خصوص در جملاتی که از افعال مرکب و علامت جمع استفاده می کنید.

حتما بخوانید :  تراکم کلیدواژه کانونی چیست | پخش کلید واژه کانونی

اگر قصد دارید کلمات کلیدی خود را در متن، عنوان و یا هدینگ صفحه قرار دهید و فکر می کنید که درک آنها با نیم‌فاصله توسط گوگل کار دشواری است، می توانید کلمات خود را بدون نیم فاصله استفاده کنید.

نتیجه گیری :

تا به اینجای این مطلب از وبسایت میموس در رابطه با تاثیر نیم فاصله در سئو صحبت کردیم. اما همشه این نکته را به خاطر داشته باشید که رعایت اصول نگارشی در محتوا برای مخاطبان ارزشمند است و برخی از آنها در این زمینه دقت و حساسیت زیادی خرج می دهند.

نگاهی به : sweor.com

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی هستم؛ کارشناس محتوا و دیجیتال مارکتر! حسِ خوب نوشتن و خلق محتوا باعث شده که من محتوانویسی رو به عنوان شغل و حرفه خودم انتخاب کنم. به یادگیری و به خصوص یاد دادن علاقه زیادی دارم و همیشه در تلاشم تا بتونم به بقیه کمک کنم! (سعی میکنم ملکه محتواهایی باشم که پادشاه میشن!)