2017-09-28

امروز قصد داریم به شما نشان دهیم چگونه مثل امیل Emil با استفاده از سئو کلاه سفید بتوانید رتبه بندی سایت خود را به جایگاه اول گوگل ارتقا دهید. همچنین خواهید دید که چطور امیل توانسته از این تغییر رتبه بندی فوق العاده، 100 هزار دلار درآمد کسب کند. در این پست سعی دارم قدم به قدم شما را در مسیر استفاده کاربردی از استراتژی سئو کلاه سفید همراهی کنم و به شما نشان خواهم داد، چطور ریچارد توانست با همین روش ترافیک ارگانیک سایت اش را در 7 روز 348% بهبود ببخشد.

 

1# چطور امیل از تکنیک آسمان خراش برای تولید 41992 بازدید کننده، کسب رتبه 1 گوگل و 100 هزار دلار در آمد ماهیانه استفاده کرد؟

محتوای آسمان خراش امیل در آوریل 2016 متولد شد، امیل خیلی تمایل داشت که این پستِش خیلی سریع او را به رتبه اول گوگل برساند. او علاوه بر این تکنیک، از تکنیک توسعه ایمیلی هم برای ارتقا پست اش هم استفاده کرد. استفاده از ایمیل مارکتینگ توانست به سایت امیل 41992 بازدید صفحه ببخشد.

بازدید صفحه ی امیل از طریق ایمیل مارکتینگ

 

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]

دوست خوبم، اگر دوست دارید در کسب و کاری که دارید، ایمیل مارکتینگ را خوب شروع کنید، مقاله زیر را دنبال کنید:

19 نکته برای دست یابی به ایمیل مارکتینگ موفق که باید بدانید

 [/box]

و 645 اشتراک اجتماعی نیز به دنبال داشت:

چطور با استفاده از سئو کلاه سفید به رتبه #1 دست یابیم؟

و توئیت هایی که به دنبال آن رواج پیدا کردند:

 دوستان امیل در مورد مقاله ی وی توئیت می زنند

و از همه مهم تر، تعداد زیادی بک لینک های با کیفیت هم کسب کرد:

 مردم به مقاله ی امیل بک لینک داده بودند

اما این فقط بخش کوچکی از ماجرا بود. اشتراک گذاری ها و بازدید های صفحات هم همه عالی به نظر می رسیدند، اما بازگشت سرمایه در بلند مدت چطور بود؟ با وجود آنکه پست امیل حدود هفت ماه قبل ساخته شده بود، هنوز هم این پست در حال تولید ترافیک، آگهی و فروش است. اما رمز موفقیت آن چیست؟

[promotion id=”27787″]

“استراتژی سئو کلاه سفید طراحی شده خوب و قدیمی”

یعنی چه؟ بک لینک های تازه ساخت رتبه سایت امیل را به رتبه #1 برای کلمه کلیدی ” ایده هایی برای برنامه های سلامت” رساند.

پست امیل با نام ایده هایی برای سلامت کارمندان در رتبه یک گوگل قرار دارد

رتبه #1 و ترافیکی که از طرف شبکه های اجتماعی برای سایت امیل سرازیر شد، ماهانه بیش از 10 هزار  مرور صفحه برای سایت امیل فراهم کرد.

10 هزار بازدید صفحه در ماه

و چون پست امیل توانست ترافیک ارگانیک با کیفیت بالایی جذب کند، قسمت بزرگی از آن بازدیدها به پرداخت منجر می شد.

 میزان عضویت بعد از افزایش بازدید

اما از همه مهمتر، پستی بود که کمک کرد ترافیک ارگانیک سایت امیل به 59% بهبود یابد. فکر می کنید چرا این راهنمایی اینقدر مهم بود؟

 افزایش 59 درصدی بازدید صفحه خانگی سایت امیل

چون توانست صفحه خانگی امیل را خیلی بهتر کند، و این ترافیک  هدایت شده، 100 هزار دلار ماهانه برای او کسب درآمد کند.

افزایش درآمد سایت بعد از افزایش بازدید

2# چطور امیل توانست سایت خود را را از یک سایت خسته کننده به یک فروشگاه آنلاین ارتقا دهد؟

بهتر است اول امیل را معرفی کنم، امیل شور، بازاریاب محتوا و سئو کار سایت SnackNation، یک شرکت سرویس تحویل میان وعده های غذایی سالم است.

چطور با استفاده از سئو کلاه سفید به رتبه #1 دست یابیم؟

روز اول کار امیل،  رئیس اش او را مقابل خود نشاند و به او گفت:” فقط برای من تعدادی بک لینک خوب بگیر”. در آن لحظه، استراتژی سئوی سایت SnackNation در واقع تکه هایی پراکنده از همه چیز بود و آنها پست هایی با این مضامین منتشر کرده بوند:
“3 روش برای…”
“5 مدل … ” و از این دست.

مانند پست زیر:

پست های ضعیفی که باید درست می شدند

این مدل پست ها نمی توانند یک سایت را راه بیاندازند. انتشار این چنین پست هایی نا مرتبطی خلاف اصول راه اندازی یک سایت رسمی است. در حقیقت، اشتراک های پست های آنها هم فقط تعداد انگشت شماری بود.

چطور با استفاده از سئو کلاه سفید به رتبه #1 دست یابیم؟

به گفته خود امیل،

امیل شور

وقتی تازه کارم را شروع کرده بودم، سایت SnackNation فقط یک جفت پست قابل قبول داشت، از نظر کلمات کلیدی هم سایت بسیار ضعیف عمل کرده بود، اما مطمئن بودم چیزهای زیادی وجود دارد که مردم دوست دارند در مورد یک شرکت تحویل غذای سالم بدانند!

امیل خیلی زود متوجه شد که اگر به این کار ادامه دهد نمی تواند به بک لینک های مورد نیازش دست یابد. و مثل خیلی از مردم که در تنگنا گیر می کنند، او هم به جستجو در گوگل پرداخت.

چطور یک اتفاق همه چیز را تغییر می دهد؟ امیل به این پست بک لینکو برخورد کرد:

3# چطور با یک استراتژی سئو کلاه سفید موثر برای محتوا، 36.282 بازدید کننده و بیش از هزار مشترک ایمیل کسب کنیم؟

 

چطور با استفاده از سئو کلاه سفید به رتبه #1 دست یابیم؟

 

در آن پست، در مورد جیمی نوشته شده بود که چطور با تکنیک آسمان خراش 4865 مرور صفحه در یک هفته کسب کرده است.

 

چطور با استفاده از سئو کلاه سفید به رتبه #1 دست یابیم؟

 

وقتی امیل پست برایان رو دید، برای وی دیدگاهی ارسال کرد:

شاید 10 بار این پست رو خوندم، خیلی هیجان زده شدم، منم سایت خودم رو طبق این اصول بازسازی کردم

امیل شور

امیل از مشاهده نتایج چشم گیر تکنیک استفاده از تکنیک آسمان خراش هیجان زده بود و تصمیم گرفت از آن روش برای ارتقا پست اش استفاده کند. حال وقت آن است که برای شما توضیح بدم امیل دقیقا چه کار کرد.

 

3# پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب برای شروع سئوی کلاه سفید

امیل با پیدا کردن کلمات کلیدی کارش را شروع کرد،  مدت زیادی طول نکشید که امیل توانست بفهمد که تعداد کمی از مردم به دنبال وعده های غذایی سالم  برای محل کارشان هستند. برای مثال، کلمه کلیدی مثل ” ایده های میان وعده های غذایی سالم کاری ” تنها 20 بار در ماه جستجو شده بود:

کلمات کلیدی عالی را شناسایی کنید

قسمت جالب ماجرا اینجاست: امیل متوجه شد که افرادی که به میان وعده های غذایی سالم کاری علاقمند هستند به موضوعات دیگری مثل سلامتی کارکنان هم علاقمند هستند. بنابراین، امیل کلمه کلیدی “سلامتی کارکنان” را هم به برنامه ریز کلمات کلیدی گوگل اضافه کرد و حدس بزنید چه اتفاقی افتاد؟

ترکیب عبارات هم معنی در جستجوی گوگل برای دستیابی به کلمه کلیدی مناسب

امیل صاحب یک کلمه کلیدی با ارزش شد:

کلمه کلیدی نهایی ارزش بالایی داشت

اکنون این کلمه کلیدی ای است که امیل به آن نیاز داشت و مشتریان امیل هر روز آن را جستجو می کنند. اما یک نکته خیلی مهم هست که می بایست حواسمان به آن باشد:

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]این کلمه کلیدی حدود 7 دلار هزینه برای تبلیغ دادن در گوگل ادوردز در بر دارد[/box] 

کلمه کلیدی سنگین بودجه زیادی برای تبلیغات نیاز دارد

و استفاده از این کلمه کلیدی، هزاران آگهی تبلیغاتی در صفحه اول جستجوی کلمه کلیدی شما قرار خواهد داد.

تبلیغات گوگل برای کلمه کلیدی

و این حجم از عملیات تبلیغات به امیل فهماند که در یک هدف تجاری قوی پشت این کلمه کلیدی قرار دارد. به عبارت دیگر، افرادی که این کلمه کلیدی را جستجو می کنند یک عده آدم معمولی نیستند، این ها افرادی هستند که قصد دارند که از شما خرید کنند. حال امیل کلمات کلیدی اش را دارد، وقت آن رسیده که اولین صفحه با کیفیت اش را بسازد.

 

4# مقاله هایی را پیدا کنید که برای کلمه کلیدی شما تولید شده باشد

وقتی یک کلمه کلیدی پیدا می کنید، وقت آن است که ببینید واقعا در آنجا چه اتفاقی افتاده است و محتوای عالی ای که این کلمه کلیدی را ساخته چه بوده است، بعد می توانید یک نمونه عالی تر از آن بسازید و منتشر کنید.

چطور یک محتوای خوب که تا کنون موفق عمل کرده پیدا کنیم؟

یک جستجوی ساده گوگل انجام دهید. یک جستجوی ساده در گوگل برای کلمه کلیدی شاخص و کلمات کلیدی خیلی نزدیک و مرتبط با آن انجام دهید و ببینید چه اتفاقی می افتد. برای مثال، امیل در گوگل کلمات کلیدی “ایده های برنامه های سلامتی کارکنان ” و “برنامه های سلامتی” و “برنامه های سلامتی شرکت های بزرگ” را جستجو کرد:

حتما بخوانید :  سئو خاکستری چیست؟

جستجو در گوگل برای کلمه کلیدی شاخص

و متوجه چند چیز در نتایج اش شد. اول از همه، اغلب صفحات اول نتایج، صفحاتی بودند که راجع به ایده های برنامه های مختلف سلامتی لیست بندی شده بودند

بهترین مقاله ها در رتبه اول قرار داشتند اما کامل هم نبودند

دوما، امیل متوجه شد که صفحات نتایج اول یک عیب بزرگ داشتند. برای مثال، 4 تا از 10 صفحه اول نتایج در قالب PDF بودند:

نتیجه های pdf در جستجوی گوگل

نیازی نیست که بگوییم که صفحات در قالب PDF زیاد کاربرپسند نیستند. همچنین امیل متوجه این حقیقت شد که این لیست ها فاقد جزییات مهمی هستند، بعضی از واژه ها فقط در این ایده ها لیست بندی شده بودند:

 مطالب بدون تصویر و جزئیات کاربر پسند نیستند

همانطور که می دانید کار سختی است که روی یک قسمت از متن که جزییات مهمی دارد عملیات خاصی انجام داد. همچنین امیل متوجه شد که صفحه اول نتایج فاقد هر محتوای دیداری مثل تصاویر، ویدیو ها و نمودارها هست. محتواهایی با حداقل یک عکس، حدود 43% بیشتر از متن های بدون عکس در شبکه های اجتماعی به اشتراک در می آیند.

مطالب دارای تصویر 43% درصد بیشتر به اشتراک گذاشته می شوند

امیل متوجه شد که محتواهای صفحه اول اغلب نوشته هایی خسته کننده بودند. روشن است که “برنامه های سلامتی کارکنان” یک موضوع خیلی هیجان انگیز نیست، اما باز هم، این بهانه خوبی برای نوشتن یک متن سخت و یک کپی کسل کننده مثل این نیست:

محتوای زشت و بدون تصویر خوب نیست

پس امیل می تواند یک قدم اضافی بر دارد و موضوع اش را کمی سرگرم کننده و جالب سازد. اما قبل از انجام این کار باید به قدم بعدی برویم.

5# محتوایی درست کنید که سزاوار رتبه اول باشد.

این یک واقعیت است که اگر سایت تان را با محتوای تازه و با کیفیت همواره به روز نگه دارید، از الگوریتم های بروزرسانی گوگل هیچ آسیبی نخواهید دید. در عوض، شما وقتی توانایی و استحقاق بهبود رتبه را خواهید داشت که:

  1. محتوایی بهتر از محتوای سایت رتبه اول بسازید.
  2. محتوای تولید شده را ترویج دهید.
سوال اینجاست که چطور محتوایی را بسازیم که بهترین باشد؟

بگذارید به این سوال در قالب کاری که دقیقا امیل انجام داد، پاسخ بدهم.

  1. امیل یک پست ساخت که در آن ایده های برنامه های سلامتی بیشتری از لیست های دیگران داشت.

بهترین مقاله را بنویسید تا رتبه اول را کسب کنید

اغلب محتواهایی که امیل پیدا کرده بود، حداکثر 5 الی 10 ایده برنامه سلامتی معرفی کرده بودند . او نویسنده های کمی پیدا کرد که بالای 50 آیتم را لیست کرده باشد.

 

مطالب حجیم را باید بهینه سازی کنید

 

امیل در یک اقدام دیوانه وار تصمیم گرفت یک لیست 120 موردی از ایده های برنامه سلامتی منتشر کند. فقط یک مشکلی وجود داشت. امیل در ساخت 50 ایده اول مشکلی نداشت ، او توانست با پرس و جو در دفاتر کاری این لیست را به 60 عدد هم برساند، اما هنوز کافی نبود…

  1. امیل از کارشناسان مرتبط راجع به ایده های جدید سوال کرد.

سایت امیل شریک تجاری ده ها شرکت میان وعده غذایی سالم بود. امیل حدس می زد که شرکت هایی که به وعده های غذایی سالم علاقه مند هستند حتما از برنامه های سالم سازی او هم استقبال می کنند. البته که حدسش درست بود. امیل از تیم فروشش خواست از شرکای شرکت بخواهند که ایده های خلاقانه خود را برای او ارسال کنند. شرکای امیل هم با روی باز استقبال کردند:

سلام امیل

خیلی از تماس شما متشکرم، شرکت ما سه برنامه برای سلامتی کارکنان دارد، یک گروه از ما کارمندان، دستبندهای سلامتی استفاده می کنیم، و آن را با دیگر برنامه هایمان همگام می کنیم.

یک تیم فوتبال داریم که در برهه هایی از سال مسابقاتی بگزار می کنیم و البته بجز فوتبال تیم ورزش دیگری مثل پینت پال هم داریم.

همچنین یک برنامه ی زمانی مخصوص قهوه خوردن و گشت و گذار در فضای آزاد داریم، اما مطمئن هستیم همکاران ما از ایده های سلامتی شما هم استقبال می کنند  سامانثا

امیل از چند سایت هم راجع به “ایده های سلامتی کارکنان” درخواست کمک کرد:

سلام آلِن

من مقاله ای که در مورد سلامتی و عوارض جانبی نشستن های طولانی را در مجله ی چاپ شده دیدم، آن را بسیار می پسندم، امروز هم می خواهم برای بلاگ خودم یک مقاله بزرگ در مورد 120 ایده برای سلامتی کارمندان بنویسم، اگر مشکلی نداره از برخی ایده های شما را در مقاله خودم استفاده کنم، اگر هم ایده هایی دارید که جدید هستند می توانید در کمتر از 5 دقیقه برای من ارسال کنید

با احترام – امیل

آنها هم خیلی خوشحال شدند و چند ایده عالی برایش ارسال کردند:

سلام امیل خیلی خوشحال شدم از اینکه ایده های من رو دوست داشتی، چندتا ایده ی جدیدی که دارم اینا هستند و دوست داشتم برات ارسال کنم:

1. حمایت از محصولات کشاورزی و سرمایه گذاری در آن، در عوض اینکه به صورت هفتگی از آنها دریافت کنید

2. ورزش های گروهی برای کارمدان افزایش روزهای تعطیلات کارمندان

3. برنامه های دعوت کارمندان به ورزش، نرمش و یوگا

با احترام – آلِن

 

این کمک های حرفه ای توانست ترافیک زیادی برای پست امیل به ارمغان بیاورد. درنهایت با کمک همه، امیل توانست 120 ایده جمع آوری کند و طول پست اش را به 4979 کلمه برساند:
شمارش تعداد کلمات مقاله در وردپرس

اکنون محتوا آماده است، وقت آن رسیده است که به مرحله بعدی برویم:

 

6# امیل محتوایش را به چند بخش تقسیم و از دسته بندی استفاده کرد

چون سرو کله زدن با 121 آیتم کار سختی است، برخلاف مقاله های زیادی که در گوگل رتبه بندی شده اند و لیست هایشان را دسته بندی نکرده بودند، امیل تصمیم گرفت این کار را انجام بدهد.

مقاله های نامرتب بازدید کننده ندارند

امیل لیست اش را به 7 قسمت دسته بندی کرد:

جدول محتوا برای مقاله در وردپرس

این کار نه تنها مشاهده محتوای امیل را آسان تر کرد، بلکه توانست در نتایج جستجوی گوگل برای سایت او، لینک سایت های بند انگشتی هم بسازد:

چطور با استفاده از سئو کلاه سفید به رتبه #1 دست یابیم؟

از نظر من، این لینک های بند انگشتی سایت ها می تواند رتبه بندی محتوای شما را به طور چشم گیری بهبود ببخشد و به دنبالش ترافیک ارگانیک سایت شما را هم بیشتر کند. (این ویژگی فعلا برای زبان فارسی توسط گوگل ارائه نشده است)

میانگین خوانایی روی میانگین بازدید تاثیر مستقیم دارد

 

7# امیل تصمیم گرفت به محتوایش فیلم و عکس اضافه کند

همان طور که قبلا هم گفته بودم اغلب مقالاتی که رتبه یک جستجوی امیل را کسب کرده بودند بدون هیچ عکسی و فیلمی بودند.

تصاویر در مقاله ها بسیار مهم هستند

این نشان می دهد که چرا امیل مقاله اش را همراه عکس های چشمگیری آماده کرده بود و از ویدیو های خوبی هم کمک گرفته بود:

استفاده از ویدیوهای یوتیوب در مقاله 

8# در نهایت امیل سعی کرد مقاله اش را سرگرم کننده و جالب بسازد

چگونه؟ وقتی راجع به موضوعاتی “بیمه زندگی” یا “ترفند های زندگی” صحبت می کنیم، نباید نوشته مان خسته کننده باشد. بازدیدکننده ها ی سایت شما قبل از اینکه شما شروع به صحبت کنید مستقیما به سمت ویدیو شما می روند و آن را پخش می کنند. به همین دلیل امیل می خواست مطمئن شود که نوشته اش جذاب و خوشبینانه ساخته شده است.

[promotion id=”27369″]

 

استفاده از شوخی در محتوا

 

امیل تمام تلاشش را کرد که محتوایش را خیلی بهتر از رقبایش بسازد:

حتما بخوانید :  سئو کلاه سفید چیست؟

 برای نوشتن مقاله خود زحمت بکشید

بعد از بکارگیری چند ترفند سئو کلاه سفید دیگر، پست امیل روی سایت قرار گرفت:

“121 ایده کوچک برای حفظ سلامت کارکنان شما”

 

121 ایده کوچک برای حفظ سلامت کارکنان شما

 

فکر می کنید دیگر کار امیل تمام شده؟ البته که نه. حتما می دانید که انتشار یک مطلب تنها شروع کار است، اکنون می خواهم به شما بگویم که چرا امیل از ” 6 استراتژی سئو کلاه سفید برای عرضه محتوا” استفاده کرد.

9# اکنون محتوای شاهکار خود را ترویج دهید

برخلاف چیزی که ممکن است شنیده باشید، سئو کلاه سفید بیشتری برای عرضه محتوای بزرگ وجود دارد. مطمئنا محتواهای عالی بزرگ، لینک سازی را ساده تر می کنند. اما باز هم این تازه اول کار هست، چون روزانه حدود 2 میلیون پست هر روز منتشر می شود.

میزان تولید مقاله از 2006 تا 2017

روزانه با راه اندازی سایت های مختلف، من شخصا حس می کنم که بهبود رتبه بندی و لینک سازی چقدر سخت تر شده است. با همه اینها، امیل از 6 استراتژی برای حضور در این نبرد استفاده کرد.

این 6 استراتژی عرضه محتوای که امیل از آنها استفاده کرد چه بودند؟
  1. امیل از استراتژی پیش توسعه سئو کلاه سفید استفاده کرد.

چون امیل می دانست محتوایی که ساخته است یک چیز خاص است و نکات خاصی را در پست اش عرضه کرده است، سعی کرد راه کار استراتژی” توسعه پیش ساخته” را به کار ببرد. بیایید نگاهی به پیغامی که امیل به مالکان سایت هایی که مطالبی راجع به “سلامتی کارکنان ” در سایت شان داشتند، ارسال کرده بود بیاندازیم :

سلام

من مدت زیادیه که در سایت شما برخی مقالات رو مطالعه می کنم و واقعا از خواندن آنها لذت می برم، اگر این اواخر مطلبی برای انتشار ندارید، به شما پیشنهاد می کنم مطلبی که من در سایتم آماده کردم را ببنید، فکر می کنم برای سایت شما هم مناسب باشد. اگر دوست دارید از آن در سایت خود استفاده کنید، به ما خبر دهید.

با احترام – امیل

 

چون امیل از آنها لینکی گدایی نکرده بود آنها با روی باز از او استقبال کردند:

 سلام امیل

خیلی ممنون از اینکه با ما تماس گرفتید، شرکت ما خیلی تمایل دارد از این گونه مطالب استفاده کند، ما یک تقویم برای زمان بندی پست هایمان داریم، و میتوانیم در این بین مطلب شما را دریافت کنیم، از اینکه بتوانیم مطلب شما را در سایت خود و بالعکس به اشتراک بگذاریم، خوشحالیم، منتظر مطلب شما هستیم امیل

با تشکر

وقتی پست امیل به وجود آمد، آن وقت او لینکی که می خواست را در آن قرار داد:

سلام رندی

پستی که داشتیم را دیروز منتشر کردیم، می تونید در لینک زیر اون رو ببینید امیدوارم از مطالعه ی پست لذت ببرید

با احترام – امیل

و همین باعث شد برایش یک بک لینک عالی ایجاد شود:

بک لینک در سایت دوستان

 

2. امیل از روابط ضعیف برای ساخت موج اولیه استفاده کرد،

گره های ضعیف، مردمی در شبکه حرفه ای شما هستند که با آنها آشنا هستید مثل همکاران قدیمی یا افراد آشنا در بخش های دیگر کاری. بعد از اینکه پست امیل ساخته شد، او از تیم SnackNation خواست که پست جدیداش را به اشتراک بگذارند.

 امیل

دوستان عزیزم امروز پست جدید ما روی سایت قرار گرفت، در لینک زیر آن را مطالعه کنید و از شما خواهش می کنم بعد از مطالعه، آن را در فیسبوک و لینکدین به اشتراک بگذارید و در مورد خود پست هم دیدگاه خود را بنیوسید

اگر چه بسیاری از همکاران امیل در بخش بازاریابی اینترنتی او کار نمی کردند (در واقع گره های ضعیف بودند ) اما خیلی در این مورد استقبال کردند و همکاری کردند.

چطور با استفاده از سئو کلاه سفید به رتبه #1 دست یابیم؟

و این اشتراک گذاری های گره های ضعیف به پست امیل یک موج اولیه برای شروع انتشار دادند.

آنها حدود 30 کارمند داشتن، اگر هر کارمند پست را در چهار شبکه اجتماعی اول به اشتراگ بگذارد، یک جریان اجتماعی هم برای آن ساخته خواهد شد. این پست 88 اشتراک دیگر بجز کارمندان هم در پی اشتراک گذاری کارمندان به دست آورد

 

چون این روش خیلی راحت و البته موفق بود، برایان دین – سایت بک لینکو – هم از همه گره های ضعیفش خواست برای هر پست بک لینکو این کار را انجام دهند.

سلام

دوستان عزیزم، لطفا این پست داغ و تازه ی من را با دوستان دیگرتان به اشتراک بگذارید

برایان دین

 

3. امیل از استراتژی نمایش جاده ای محتوا سئو کلاه سفید استفاده کرد.

اول از همه امیل تلاش کرد سایت هایی که درباره “سلامتی کارکنان”، “منابع انسانی” و “سایر موضوعات مرتبط” مطلبی نوشته بودند را پیدا کند.

چطور با استفاده از سئو کلاه سفید به رتبه #1 دست یابیم؟

وقتی یک قطعه محتوای با کیفیت مثل این را پیدا می کرد:

چطور با استفاده از سئو کلاه سفید به رتبه #1 دست یابیم؟

به نویسنده آن ایمیل می زد و پست فوق العاده اش را معرفی می کرد

سلام

من در پی جستجویی که داشتم، مقاله ای از سایت شما را در این سایت دیدم،
من از اینکه بتوانم با شما همکاری کنم بسیار خوشحال خواهم شد، اگر دوست دارید می توانم مطلبی که در آن بیشتر از 100 ایده در مورد سلامتی کارمندان نوشته ام را برای شما هم ارسال کنم.

 

در این مثال کریستی، نویسنده مطلب، از امیل اجازه خواست که لینک محتوای امیل را در مقدمه اش اضافه کند.

سلام امیل

خیلی خوشحال شدم از این که پیشنهاد شما را شنیدم، می توانید پست خود را در پنل ما به اشتراک بگذارید تا هفته آینده آن را در سایتمان استفاده کنیم.

 

و امیل هم پذیرفت و یک بک لینک شیرین از او گرفت:

چطور با استفاده از سئو کلاه سفید به رتبه #1 دست یابیم؟

4. امیل به برند هایی که در پست اش از آنها یاد کرده بود هم ایمیل زد.

امیل به شرکت ها و سایت هایی که در پست اش از آنها یاد کرده بود مثل Authority Nutrition، ایمیل زد:

 

چطور با استفاده از سئو کلاه سفید به رتبه #1 دست یابیم؟

و در پیغامش به آنها اجازه داد که بدانند در پست او از آنها یاد شده است:

سلام

من در پستی که دیروز منتشر کردم از راهنمایی های شما در ایده ی شماره 6 استفاده کردم، از کمک شما تشکر می کنم. اگر دوست داشته باشید می توانید آن را خوانندگان سایت خود هم به اشتراک بگذارید.

 

و در جواب، برندها خوشحال شدند و نوشتند:

سلا امیل
ما از دیدن نام تجاری شرکت خود در مطلب فوق العاده ای که داشتید بسیار خرسند شدیم، ما حتما این پست را در ادامه پست هایی که داریم در اختیار کاربران سایت خود قرار می دهیم.

 

  1. الان وقت آن رسیده که امیل به همکاران حرفه ای اش حضور خودش را اعلام کند.

یادتان هست که امیل از تعدادی سایت هایی که راجع به سلامتی کارکنان علاقه مند بودند، ایده جمع آوری کرده بودند؟

به دیگران اطلاع دهید از ایده ی آنها استفاده کرده اید

حال که پست امیل ساخته شده است، امیل حضور ایده های آنها در پست اش را اطلاع رسانی کرد:

سلام

من پست خودم را منتشر کردم و باید بگویم از ایده های شما در شماره 57 مقاله ی بلند خودم در زمینه سلامتی کارکنان اداری استفاده کرده ام، اگر دوست داشته باشید می توانید آن را با خوانندگان خود مشترک شوید

 

این سایت ها هم از این پست امیل استقبال کردند و آن را در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته اند. حتی یک نفر از آنها پست او را لینک کرد:

حتما بخوانید :  سئو منفی چیست؟

چطور با استفاده از سئو کلاه سفید به رتبه #1 دست یابیم؟

این هم پست بک لینکو است که با همین روش عرضه مقاله “راهنمای ابزار سئو کلاه سفید” توانست 3500 اشتراک اجتماعی کسب کند.

چطور با استفاده از سئو کلاه سفید به رتبه #1 دست یابیم؟

برایان دین شخصا به تمام افرادی که در این پست از آنها یاد کرده بود، ایمیل زد.

سلام

من برایان دین هستم و دو ماهه قبل را روی پستی که دارم کار کرد ام، دوست داری وقتی پست آماده ی انتشار شد برایت لینک آن را رسال کنم؟

با احترام

 

بسیاری از آنها خیلی خوشحال شدند و پست را به اشتراک گذاشتند.

سلام

برایان خیلی خوشحال شدم که از ما هم در مقاله ی جدید یاد کردی، منتظر انتشار آن هستم، موفق باشی

 

تا این لحظه، پست امیل توانست میزان خوبی ترافیک از اشتراکات اجتماعی به دست آورد. سایت امیل Snacknation هم توانست تعداد محدودی دیدگاه کسب کند. دیدگاه ها و اشتراک گذاریها خیلی خوب هستند اما اینها شما را به صفحه اول گوگل نمی برند. برای اینکار به بک لینک های قدرتمندِ زیادی نیاز دارید.

6. در نهایت امیل به مردمی که در قدم 1# پیدا کرده بود دسترسی پیدا کرد و از انها بک لینک خواست.

اول از همه این کلمه کلیدی شاخص را در گوگل جستجو کرد:

چطور با استفاده از سئو کلاه سفید به رتبه #1 دست یابیم؟

و همه 50 نتیجه اول گوگل را در یک برگه وارد کرد:

چطور با استفاده از سئو کلاه سفید به رتبه #1 دست یابیم؟

کسانی که به این 50 سایت لینک داده بودند را پیدا کرد، یعنی هر لینک را به ابزار آنالیز بک لینک Ahrefs داد:

چطور با استفاده از سئو کلاه سفید به رتبه #1 دست یابیم؟

و تک به تک تمام نتایج را بررسی کرد.

چطور با استفاده از سئو کلاه سفید به رتبه #1 دست یابیم؟

سپس به تمام این افراد ایمیل زد و به آنها خبر این منبع جدید عالی (پست خودش) را داد. بیایید با هم نگاهی به یک مثال واقعی از توسعه ایمیلی امیل بیاندازیم. اولین ایمیل امیل این بود:

سلام ناتالی

من مقاله ی شما در سایت دیگری پیدا کردم من خودم در این زمینه یک مقاله خوب و کامل تهیه کردم، لینک آن را برایتان ارسال کرده ام تا اگر دوست دارید آن را در اختیار کاربران خود قرار دهید.

 

جواب آن ایمیل اینگونه بود:

 

سلام

امیل خیلی خوشحال شدم مقاله ات را دیدم، حتما مقاله ات را در انتهای مقاله های خودمان معرفی می کنیم

ایمیل دوم امیل که شامل لینک محتوایش بود، اینچنین بود:

 

 سلام

از استقبال و تبریکات شما متشکرم، این لینک مقاله جدیدم هست

با احترام

و این هم بک لینک کسب شده آن:

چطور با استفاده از سئو کلاه سفید به رتبه #1 دست یابیم؟

این بک لینک های امیل بود که او را در صدر رقبایش قرار داد:

بک لینک ها رتبه ی مقاله را در گوگل بالا می برند

امیل به هدفش رسیده بود. اما یک سایت تنها با جایگاه اول نمی تواند هزینه سئو را بپردازد، محتوای شما باید به شکلی باشد که به فروش وتجارت شما کمک کند. برای جبران این کمبود من به شما قدمهای اضافی را در راستای سئو کلاه سفید پیشنهاد می کنم تا اجرا نمایید.

10# با ارتقای محتوا نرخ تبدیل را افزایش دهید

الان در مرحله ای هستیم که رتبه بندی اول سایت امیل به مرحله امن رسیده است و حالا نوبت پرداختن به ترافیک شاخص بندی شده به درآمد است.

چطور؟

 ابتدا امیل به تمامی کسانی که پست اش را دیده بودند یک کتاب الکترونیکی که خودش آماده کرده بود، ارسال کرد. چون پست امیل درباره سلامتی کارکنان بود، آنها هم انتظار داشتند که این کتاب الکترونیکی هم راجع به کارمندان باشد.

چطور با استفاده از سئو کلاه سفید به رتبه #1 دست یابیم؟

و این پکیج اضافی هر هفته 20 اشتراک جدید برای امیل تولید می کرد:

افزایش دریافت ایمیل با پیشنهاد کتاب

بنابراین امیل تصمیم گرفت کتاب الکترونیکش را با یک متن برجسته شده عوض کند.

پیشنهاد دانلود کتاب

امیل یک نسخه pdf از پست اش آماده کرد که در آن 10 ایده اضافی علاوه بر ایده های پست به عنوان پاداش قرار داد:

ایده هایی که فقط در کتاب باشند دلیل دانلود کتاب هستند

وقتی این نسخه محتوا ارتقا یافته آماده شد، امیل لینک دانلود آن را در ابتدای پست اش قرار داد:

قرار دادن لینک دانلود قبل و بعد از محتوا

فکر می کنید که محتوای ارتقا یافته چطور عمل کرد؟ به جز 20 مشترک هفتگی اضافی، این کار آمار دریافت را به 59 ایمیل در یک هفته رساند.

افزایش دریافت ایمیلل بعد از قرار دادن لینک دانلود قبل و بعد از محتوا

یعنی 95% پیشرفت در رتبه بندی سایت.

بروزرسانی بک لینکو

آیا ترافیک سایت ریچارد هنوز هم در همان مرحله است؟

یادتان هست در سال 2013 من اعلام کرده بودم که ریچارد توانست با تکنیک آسمان خراش و سئو کلاه سفید ، ترافیک ارگانیک سایت اش را با 348% پیشرفت در مدت هفت روز بهبود بخشد.

 

با نوسازی محتوا ترافیک سایت زنده شده است

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]

نوسازی محتوا بود که توانست این پست را زنده کند و از 10 بازدید به هزار بازدید برساند، پس پیشنهاد می کنیم در این مورد بیشتر بدانید:

با این فهرست بهینه سازی سایت میتوانید سایت خود را سئو کنید

 [/box]

الان قصد  دارم برایتان توضیح دهم چطور ریچارد ماریوت از تکنیک سئو کلاه سفید برای رسیدن به حداکثر ترافیک موتور جستجو استفاده کرد. به عنوان یک تازه کار، ریچارد می خواست بداند که کارشناسان خبره سئو از چه ابزار سئو کلاه سفید استفاده می کنند. بنابراین ریچارد در گوگل برای کلمه کلیدی “ابزار سئو” ، “ابزار کلاه سفید سئو” و “ابزار لینک سازی” به جستجو پرداخت.

جستجو برای کلمه کلیدی و انتخاب مقالات صفحه اول گوگل

سپس متوجه شد که این نتایج به سوالات اساسی مثل “من از کدام ابزار سئو کلاه سفید باید استفاده کنم؟” پاسخ نمی دهد. ریچارد تصمیم گرفت که یک محتوایی برای پاسخ به این سوال بسازد.

چطور؟

او از کارشناسان سئو کلاه سفید راجع به ابزار لینک سازی که استفاده می کردند، سوال پرسید. در مجموع ریچارد توانست 115 ایمیل به کارشناسان ارسال کند. و 47 مورد جواب کسب کرد که توانست به نرخ مکالمه 41% دست پیدا کند. اگرچه ریچارد هیچ اتصال توییتری نداشت و تعداد محدودی فالوور در توییتر داشت، اما با کمک کاربران اجتماعی مثل “نیل پاتل” توانست به اشتراکاتی دست یابد.

چطور با استفاده از سئو کلاه سفید به رتبه #1 دست یابیم؟

نتایج نهایی خلاصه حرفه ای ریچارد، 55 مورد اصول حرفه ای سئو کلاه سفید و 3 مورد ابزار محبوب لینک سازی بود.

مقاله ریچارد که با سئو کلاه سفید و تکنیک آسمان خراش نوشته شده بود

 الان پست ریچارد آماده شده است و اون شروع به ساخت لینک با روش توسعه ایمیلی سئو کلاه سفید کرده است. اول از همه، او سایت هایی با لینک های شکسته پیدا کرد و به نویسنده سایت چنین پیغامی فرستاد:

سلام

من تعدادی لینک شکسته در سایت شما پیدا کرده ام، آیا سایت خود را بروز رسانی می کنید؟

وقتی آنها از او پرسیدند: “این لینک های شکسته کدام ها هستند؟

او در جواب نوشت:

ریچارد فهرست لینک های شکسته درون سایت را برای آنها ارسال کرد

و آنها با این بک لینک های با کیفیت جواب محبت او را دادند:

سلام

ریچارد از کمک شما خیلی ممنونیم، ما لینک های شکسته را برطرف کردیم و چون کار ما ساختن لینک است، دوست دارید لینکی از شما به اشتراک بگذاریم؟

که شامل لینک هایی از سایت های SearchEnginLand.com، سایت های معتبر و سایت های فروشگاهی محبوب بودند. حتما الان مایلید بدانید جایگاه رتبه بندی کلمه کلیدی “ابزار ساخت لینک” سایت ریچارد الان چند است؟ هنوز هم سایت او #1 است..

 پست ریچارد با بک لینک های دریافتی رتبه یک گوگل را با کمک سئو کلاه سفید کسب کرده است

هیجان زده هستید نه؟

مطمئن هستم شما هم آماده هستید که پس از پایان این مقاله به سراغ سایت تان بروید و آستین های یتان را بالا بزنید و تکنیک های آسمان خراش و سئوی کلاه سفید را برای آن مرحله به مرحله پیاده سازی کنید. حتما شما هم می توانید مثل امیل و ریچارد به ترافیک زیاد و رتبه چشم گیر و البته درآمد فوق العاده دست پیدا کنید.

خوشحال میشم اگر سوالی  دارید در بخش نطرات با ما به اشتراک بذارید.

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی هستم؛ کارشناس محتوا و دیجیتال مارکتر! حسِ خوب نوشتن و خلق محتوا باعث شده که من محتوانویسی رو به عنوان شغل و حرفه خودم انتخاب کنم. به یادگیری و به خصوص یاد دادن علاقه زیادی دارم و همیشه در تلاشم تا بتونم به بقیه کمک کنم! (سعی میکنم ملکه محتواهایی باشم که پادشاه میشن!)