میموس

چرا باید وردپرس را برای کسب و کار خود انتخاب کنید

چرا باید وردپرس را برای کسب و کار خود انتخاب کنید؟ فروشگاه اینترنتی و سایت شرکتی با وردپرس

چرا وردپرس میتواند بهترین راهِ راه اندازی سایت باشد؟

اگر جستجویی ساده در اینترنت داشته باشید، خواهید دید که وبسایت های متعدد زیادی هستند که کدنویسی و طراحی کامل یک وبسایت آماده را برای شما از صفر تا صد انجام میدهند. اما وقتی وردپرس معرفی شد و به این جایگاه رسید، امروزه کمتر کسی سراغ طراحی وبسایت سنتی رفته و خود اقدام به راه اندازی وبسایت میکند. اما چرا وردپرس، اصلا چرا طراحی سایت را از ابتدا ترتیب نداده و کارها را به یک پیمانکار نسپاریم؟ اول از هر کاری باید دانست که وردپرس بخش اصلی طراحی سایت را برای شما انجام داده است، شما هاست مناسب میزبانی وبسایت خود دریافت کرده، وردپرس را نصب میکنید و یک قالب برای وبسایت خود انتخاب میکنید، در انتهای این سه حرکت شما یک وبسایت دارید که آماده فعالیت است.

وردپرس بهترین گزینه برای راه اندازی سایت خبری است

وردپرس همیشه به عنوان یک سیستم حرفه ای و برتر برای وبلاگ نویسی شناخته شده است، مردم فکر میکنند که وردپرس برای همینکار کافیست یا حداقل فقط برای آن مناسب است اما حقیقتِ امروز، متفاوت از گذشته است. وردپرس با توجه به رشد و مسیری که داشته و دارد اکنون به عنوان محبوب ترین و کارا ترین سیستم مدیریت محتوا در اینترنت شناخته می شود به طوری که نزدیک به 80 میلیون وبسایت دنیا با وردپرس مدیریت می شوند. این سیستم مدیریت محتوا، امروز به عنوان یک ابزار کامل برای ایجاد وبسایتی قدرتمند شناخته میشود. در ادامه با اینکه وردپرس چرا میتواند بهترین گزینه شما برای راه اندازی وبسایت باشد آشنا خواهید شد.

چرا وردپرس میتواند بهترین راهِ راه اندازی سایت باشد؟

چالش زنده ماندن به طور مستقیم و سفت و سخت رو در روی کسب و کارها قرار گرفته است، کسب و کارها به دنبال شناخته شدن هستند و مخصوصا برای مدیران یک کسب و کار زیادی مهم است که کار خود را رونق داده و البته با این فشار کنار بیایند. اما یکی از کارهایی که مدیران یک کسب و کار را از این موضوع و کنترل یک وبسایت می ترساند اینست که باید یک وبسایت را سفارشی سازی کرد، به آن رسیدگی کرد و البته باید وظایف دیگر مربوط به وبسایت را به خوبی انجام داد. اینجاست که وردپرس پا به دنیای بازی ما گذاشته و خود را به عنوان بازیکن برتر میدان معرفی میکند. شرکتی که از وردپرس برای راه اندازی وبسایت خود استفاده میکند نه تنها میتواند وبسایت خود را به راحتی مدیریت کند بلکه آنها آزادی کامل دارند تا هر آنچه اراده کنند را در وبسایت پیاده کنند، میتوانند تجربه کاربری و زاویه دید خود را درون وبسایت القا کرده و البته نیاز جداگانه به توسعه دهنده وبسایت را نیز از سر راه خود برداشته اند.

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای متن باز است، اما هنوز هم جای نگرانی در مورد خرابی، بروز رسانی یا امنیت آن وجود ندارد. بخش های سفارشی سازی و تنظیمات به حدی گسترده هستند که شما میتوانید بیشتر کارها را به راحتی انجام دهید. مجموعه بزرگی از افزونه های مختلف نیز این کار را برای مدیریت آسان کرده و قطعا به امکانات آن نیز می افزاید. به علاوه اینها ده ها هزار ابزار و افزونه و ماژول و سرویس دیگر وجود دارد که به مدیر وبسایت کمک میکند تا هر آنچه که نیاز است یک کسب و کار کوچک یا بزرگ برای وبسایت خود داشته باشد را در اختیار داشته باشد.

اگر به دنبال یک گروه طراح وبسایت باشید باید در همه موارد به آن فکر کنید، نتیجه نهایی کار، آسانی مدیریت وبسایت و امکانات آن، هزینه راه اندازی و حتی نگه داری، امنیت و بروز رسانی و در نهایت برای هر کاربری باید به سراغ توسعه دهنده های مربوطه رفته تا بتوانید کار خود را انجام دهید. اما با وردپرس شرایط شما بسیار متفاوت است، شما کافیست مطمئن شوید از وردپرس برای کشیدن ارابه وبسایت خود استفاده کرده اید مسیر را به راحتی میتواند پیمایش کنید.

1# وردپرس کاملا رایگان است

چیزی که شنیدید واقعیت دارد، شما میتوانید هزینه های مختلفی را بپردازید تا یک سیستم مدیریت محتوا برای وبسایت شما بسازند، میتوانید برای طراحی وبسایت خود هزینه های مختلفی بپردازید تا دقیقا آنچه میخواهید را بسازید اما، وردپرس کاملا رایگان است. میتوانید آن را رایگان دانلود کنید. در سیستم خود از آن استفاده کنید، رایگان آن را دستکاری کنید. رایگان آن را برای وبسایت خود استفاده کنید. و همه اینکارها را در چند دقیقه به کلی میتوانید انجام دهید.

به عنوان یک مدیر کسب و کار شاید بخواهید بودجه ای برای طراحی، توسعه و مدیریت وبسایت کسب و کار خود کنار بگذارید اما با استفاده از وردپرس بخش بزرگی از این هزینه ها برای کسب و کار کوچک شما به صندوق بودجه آن هم بدون استفاده باز خواهد گشت. اگر واقعا بخواهید وبسایت کسب و کار خود را با وردپرس راه اندازی کنید، به فکر هزینه های گزاف نباشید حتی اگر میخواهید یک وبسایت به تمام معنا برای بیزینس آنلاین خود داشته باشید.

2# راه اندازی بسیار ساده و سریع

اگر از توسعه دهنده ها بخواهید برای شما وبسایت موردنظرتان را پیاده کنند، مطمئنا به شما اطلاع میدهند که در یک بازه زمانی مشخص و البته بیشتر از یک ماه آن را تحویل خواهند داد. همچنین در پایان اینکه پروژه در اختیار شما قرار گرفت شما نیاز دارید تا از آنها بخواهید تنظیمات بخصوصی را برای شما به انجام برسانند و همه اینها زمان بر خواهد بود و پرهزینه، در حالی که با وردپرس، در پنج دقیقه میتوان وبسایت را راه اندازی کرد، در یک ساعت بهترین تنظیمات را انجام داد و هر گونه که بخواهید سکان وبسایت را در دست گرفته و اقداماتی که میخواهید را انجام دهید.

وردپرس یک بسته فشرده دارد، که برای راه اندازی آن کافیست در هاست آپلود کنید، سپس با زدن آدرس وبسایت، میتوانید وردپرس خود را ره انداخته و کار وبسایت خود را شروع کنید. پس از راه اندازی وردپرس شما انبوهی از امکانات و ویژگی ها را در اختیار دارید تا یک وبسایت را هر طور که دوست دارید و نیاز میبینید برای کاری که دقیقا میخواهید پیکربندی کرده و در واقع از چوب آن مجسمه خود را بتراشید. و همه کارهایی که با سیستم های سفارشی نیاز است انجام دهید تا وبسایت خود را در قدم اول در دست بگیرید، میتوانید آنها را در چند قدم ساده با وردپرس خلاصه کرده و کار خود را به خوبی انجام دهید.

3# یک پروژه متن باز بزرگ و جهانی است

شاید در ابتدا فکر کنید که نیاز است بابت آن هزینه ای بپردازید یا اینکه، باید آن را کرک کرده یا شایدم چون متن باز است هر کسی میتواند به راحتی مدیریت وبسایت شما را سرقت کرده یا خلاصه چون متن باز است و دست های زیادی در کاسه توسعه دهندگی آن است، کیفیت خوبی ندارد. اما وردپرس ثابت کرده که بهترین سکوی انتشار در دنیاست. این پروژه متن باز این اجازه را به هر کاربری میدهد تا خود هر آنچه که نیاز است را در هر قسمتی که میخواهد تغییر دهد. متن باز یعنی شما میتوانید در برنامه ای که برای خود در حال استفاده هستید هر تصمیمی به شخصه بگیرید و از آن هرگونه استفاده مفیدی داشته باشید.

یک پروژه متن باز بزرگ و جهانی است

متن باز بودن وردپرس باعث شده انجمن های مختلف توسعه دهندگی، پشتیبانی و افزایش کیفیت آن در سراسر دنیا وجود داشته باشند، این کار باعث شده تا وردپرس بدون اینکه هزینه ای از کاربر خود دریافت کند به رایگان در اختیار وی باشد، به وی کمک کند و کاربر هر زمان که احساس کرد نیاز به تفاوت دارد میتواند آستین خود را بالا زده و کدهای قسمت دلخواه را ویرایش کند، آن را بردارد یا به آن اضافه کند.

4# رابط کاربری فوق العاده

هرجا در اینترنت بخواهند یک مدیریت خوب از وبسایت را مثال بزنند حتما از وردپرس استفاده میکنند. به تمام معنا این سیستم مدیریت محتوا کاربری فوق العاده ای دارد، سیستمی که میتوان با آن همه چیز را در اینترنت منتشر ساخت، میتوان هر گونه که خواست ظاهر آن را آراسته کرده یا اینکه در هر مقطعی مدیریت آن را به عهده گرفت. اینکه بخواهید وردپرس را ویرایش کنید، وبسایت خود را سفارشی سازی کنید و تغییراتی در آن به وجود بیاورید مانند هیچ یک از سیستم های قبلی که با آن کار کرده اید نیست، بخشی به نام سفارشی سازی زنده در وردپرس وجود دارد که به مدیر وبسایت در ثانیه ای که تغییرات را انجام میدهد نتایج تغییرات را هم روی وبسایت مشاهده کند. آیا شما چیزی بهتر از این برای سفارشی سازی سراغ دارید؟

5# جامعه بزرگ انجمن ها، منابع و کاربران

مسلما همین که کار با هر چیزی را شروع کنید پرسش های فراوانی را خواهید داشت که باید به پاسخ آنها دست پیدا کنید، وردپرس نیز چنین است اما چون هیجان انگیز است شما همیشه به دنبال یادگیری بیشتر خواهید بود و اینگونه است که کاربران زیادی با وجود استفاده طولانی مدت بازهم سوالات زیادی در مورد آن دارند اما چون وردپرس جهانی شده است، همه در حال حاضر در انجمن های مختلف، گروه ها، شبکه های اجتماعی، دایرکتوری ها و … هستند و در حل مشکلات یا پاسخ دادن به سوالات وردپرس به یکدیگر کمک میکنند.

جامعه بزرگ انجمن ها، منابع و کاربران

در هر حال، وردپرس به عنوان یک سکوی انتشار تحت وب، بزرگترین جامعه کاربران و توسعه دهندگان، رهبران محصولات وردپرس محور و … را دارد، و تقریبا در تمام زبان هایی که وردپرس با آنها در دسترس است انجمن ها و منابع مختلف زیادی نیز در دسترس است که به شما کمک میکنند تمام آنچه که نیاز دارید را در مورد وردپرس بیاموزید یا تمام مشکلات خود را حل شده کنار بگذارید.

6# قالب های وردپرس بیش از اندازه زیاد، مختلف، زیبا و قدرتمند هستند

وقتی طراحی یک وبسایت شروع شود مهمترین چیزی که به آن فکر خواهید کرد چه خواهد بود؟ بله قطعا ظاهر وبسایت و امکانات آن خواهد بود. معمولا عناصری که به محتوا مربوط هستند و از طریق کدنویسی های قبلا انجام گرفته میتوان در محتوا پیاده کرد به ویژگی های یک قالب وردپرس و امکانات آن بستگی دارند، اما به جای اینکه انواع مختلفی از طراحی را به شما نشان دهند تا مورد مناسب را انتخاب کنید سپس کار روی آن توسط پیمانکار طراحی سایت انجام شود میتوان چرخی در دایرکتوری قالب های وردپرس خود وردپرس زد تا دید که ده ها نوع قالب مختلف توسط این وبسایت برای وردپرس به صورت رایگان و تجاری طراحی و آماده شده اند. تعداد آنها زیاد است، ویژگی های فراوانی را در هر یک میتوان یافت که شاید بخصوص هم باشند.

قالب های ارائه شده توسط خود وردپرس به زبان های مختلف در دسترس هستند و از طریق خود وردپرس میتوانند دانلود، نصب و فعال شوند و ظاهر وبسایت شما را تشکیل دهند. این ها در حالی است که در سراسر دنیا تجارتی راه افتاده است که به فروش قالب های وردپرس تجاری مشهور است، شرکت های مختلف پوسته های مختلف را طراحی کرده و به فروش می رسانند، و کافیست بدانید که فقط در یکی از فروشگاه های قالب وردپرس تجاری بیشتر از 30 هزار پوسته وردپرس با امکانات فراوان و پشتیبانی آنلاین وجود دارد که میتوان در آن هر نوع قالبی را پیدا کرد.

معمولا کسب و کارهای کوچک دلایل مختلفی دارند که وردپرس را انتخاب میکنند اما یکی از دلایل اصلی تهیه سریع این قالب های وردپرس است که البته وقتی در چنین فروشگاه های بزرگی سیر میکنند میتوانند دقیقا قالب وردپرسی را پیدا کنند که با برند آنها به خوبی سازگار است و میتوانند به خوبی با آن نتیجه دلخواهی همانند طراحی ظاهر وبسایت داشته باشند. حتی این مورد خیلی بهتر است چون با بروز رسانی های آتی قالب پیشرفته تر شده، به امکانات آن اضافه میشود و حتی اگر نقصی در آن یافته شود میتواند رفع شود.

7# افزونه های وردپرس با هر کاربردی که نیاز دارید

افزونه های وردپرس بیش از اندازه کاربردی شده اند، تقریبا هر کسی که با وردپرس شروع کرده است سریعا دریافته است که وردپرس به قدری در داشتن افزونه با کاربرد های مختلف از دیگر ابزارهای طراحی سایت پیش افتاده است که حتی طراحی سفارشی یک وبسایت نیز هیچ وقت نمیتواند در حد ایده آلی با افزونه های وردپرس رقابت کند. تقریبا مخزن وردپرس نزدیک به 50 هزار افزونه دارد که شما میتوانید برای هر کاری که نیاز دارید، یک افزونه را روی وردپرس نصب کنید و از آن استفاده کنید.

افزونه های وردپرس با هر کاربردی که نیاز دارید

اما ماجرا به همین جا ختم نمیشود، انبار بزرگی از دیگر افزونه ها موسوم به افزونه های تجاری وردپرس نیز وجود دارد که تا به امروز نزدیک به 10 هزار افزونه تجاری را در خود جای داده و اگر نتوانستید از بین 50 هزار افزونه وردپرس ابزار مورد نیاز خود را پیدا کنید حتما افزونه های تجاری خاصی برای کاربرد مد نظر شما پیدا خواهد شد. افزونه های وردپرس همگام با وردپرس بروز رسانی شده و شما در کار با آنها مشکلی پیدا نخواهید کرد. همچنین افزونه های مختلفی هستند که علاوه بر زبان اصلی به زبان های دیگر نیز  در دسترس هستند مانند زبان فارسی که افزونه را هرچه بیشتر کاربردی تر میکند.

8# بهینه سازی شده برای موتورهای جستجو – سئو سایت در وردپرس

چه چیزی از این بهتر است که یک ابزار مدیریت وبسایت را در دست داشته باشید که از ابتدا تا انتها، بیشتر از انتظار شما برای موتورهای جستجو بهینه سازی شده است.

یقینا وبسایتی که برای موتورهای جستجو بهینه سازی نشده باشد اصلا نباید در اینترنت وجود داشته باشد. بعید است بدون بهینه سازی برای موتورهای جسجتو ترافیک خاصی نصیبش شود یا اینکه اصلا شناخته شود. ممطئن باشید بزرگترین وبسایت های دنیا مانند آمازون که در یک ساعت نزدیک به 100 هزار دلار فروش دارد، حتی خود وبسایت های گوگل و مایکروسافت نیز برای موتورهای جستجوی گوگل و بینگ خود را بهینه سازی میکنند. اینها همه بیانگر جایگاه موتورهای جستجو و بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجو است.

بهینه سازی شده برای موتورهای جستجو

از همان ابتدا که وردپرس توسعه یافته است تقریبا هر بخش آن توانسته خود را به مرور برای موتورهای جستجو بهینه تر کند، اما مطمئنا قدرت وردپرس نیز باعث شده تا موتورهای جستجو نیز برخی الگوهای رتبه بندی وبسایت را با وردپرس سازگار کنند.

از آنجا که وردپرس قطعا در زمینه تولید محتوا و بازاریابی محتوا میتواند شماره یک باشد، ابزارهای بهینه سازی، سئوی درون وبسایت و حتی خارج وبسایت زیادی وجود دارند که با وردپرس سازگاری دارند و مخصوصا برای وردپرس توسعه یافته اند. افزونه های بهینه سازی، ابزارهای کنترل داده های وبسایت و … همگی با وردپرس سازگاری دارند تا علاوه بر رونق خود برای وردپرس کاران نیز امکانات بیشتری روی میز قرار دهند.

9# وردپرس و واکنش گرایی فوق العاده

بهتر است بدانید که پروژه کارهای طراح وبسایت، شاید برای هر نسخه از وبسایت  شما هزینه های جداگانه ای دریافت کنند. در ضمن این که نهایتا وبسایت شما با دستگاه های مختلف سازگار باشد و بتواند به خوبی جوابگوی نیاز کاربر باشد سخت است.

امروزه دستگاه های مختلفی برای مشاهده وبسایت ها وجود دارد، تلفن های همراه 4 اینچ، فبلت های 6 اینچ، تبلت ها و لپ تاپ ها و در نهایت مانیتورهای عریض هستند که کاربران از آنها برای مشاهده وبسایت شما استفاده میکنند. سابقا اگر وبسایتی برای لپ تاپ ها و رایانه ها بهینه سازی شده بود کفایت میکرد، اما امروزه کاربران در هر لحظه ممکن است به اینترنت وصل شده و بخواهند در مواقع مختلفی وبسایت شما را بررسی کنند، اصلا به این فکر کرده اید که اگر دستگاه شما برای دستگاه های بخصوص و کوچکی مانند تبلت و موبایل سازگاری پیدا نکرده باشد باید فکری به حال داشته باشید.

وردپرس و واکنش گرایی فوق العاده

کاربران امروزه برای کار خود بیشتر از لپ تاپ استفاده کرده و اکر مواقع برای بررسی یک وبسایت و مرور مطالب یا محصولات آن از موبایل و تبلت استفاده میکنند و همین مورد است که میتواند نگران کننده باشد، چرا که باید برای دستگاه های موبایل فکری کنید. اما خوشبختانه وردپرس همیشه در این گونه زمینه ها پیشتاز است، امروزه هر قالب حرفه ای وردپرس کاملا بهینه است، صفت واکنش گرایی دارد و به لطف چارچوب تعریف توئیتر بنام بوتسترپ Bootstrap، یک قالب وردپرس شکل های مختلفی در دستگاه های مختلف به خود میگیرد، یک قالب وردپرس رسپانسیو و واکنش گرا میتواند در موبایل و تبلت ظاهری کاملا متفاوت با لپ تاپ و مانیتور داشته باشد که البته وقتی عملکرد آن را مشاهده کنید خواهید دید که امروزه هر کسی باید وبسایت رسپانسیو داشته باشد در غیر این صورت نباید انتظار داشته باشد کاربران در وبسایت وی حضور پیدا کنند.

10# امنیت، کارایی و توسعه دهندگی در وردپرس

سخت است که اهمیت امنیت را زیر سوال برد، و بدتر اینکه بخواهیم امنیت وردپرس را زیر سوال بریم، از آنجا که نزدیک به 80 میلیون وبسایت وردپرسی در دنیا وجود دارد، تیم توسعه وردپرس همیشه اولویت اول خود را امنیت قرار داده است، به هر حال، اینکه بخواهیم امنیت صددرصدی را در اینترنت تحقق بخشیم، هیچ وقت موفق نخواهیم شد و البته تاکنون هیچ شرکتی موفق به اینکار نشده است. چندی پیش سرورهای یاهو هک شد، قبل از آن ایمیل های 100 میلیون کاربر جیمیل گوگل به خطر افتاد، مشکلاتی برای فیسبوک پیش آمد، حساب کاربران سونی هک شد و فیلم های این شرکت لو رفت و حتی حساب توئیتر مایکروسافت هک شد. و همه اینها نشان میدهد بزرگترین شرکت های دنیا نتوانسته اند امنیت صد بر صد را برای خود مهیا کنند، حتی در نسخه ی یکی مانده به آخر وردپرس یک باگ امنیتی راه هک شدن چندهزار وبسایت وردپرسی را باز گذاشته بود اما خوشخبتانه وصله امنیتی سریع منتشر شد و کاربران از این خطرات حفظ شدند. در نهایت منظور ما اینست که اگر بخواهید امنیت وردپرس را با یک سیستم مدیریت محتوای سفارشی مقایسه کنید کاملا در اشتباه خواهید بود، چون امروزه سرویس های بسیار زیادی در دنیا هستند که کمک میکنند تا وبسایت وردپرس خود را کاملا امن نگه داری کنید و این در حالی است که یک وبسایت سفارشی برای شما، همیشه هزینه ای جداگانه برای تامین امنیت و حتی بازگردانی به زمان قبل از هک خواهد داشت.

امنیت، کارایی و توسعه دهندگی در وردپرس

وردپرس علاومه بر امنیت، ابزارهای نگه داری خاصی دارد، افزونه های مختلف بکاپ و پشتیبانی از وبسایت زیادی هستند که به رایگان یا با هزینه های مختلف کمک میکنند وبسایت وردپرس خود را همیشه سرپا نگه دارید. حتی پس از هک شدن به راحتی میتوانید وبسایت خود را به چند ساعت قبل از هک شدن بازگردانده و از هک شدن در امان باشید. اگر به فکر امنیت بدون هزینه، کارایی بسیار عالی، نگه داری آسان، عملکرد عالی در مقایسه با هر سیستم دیگری هستید، باید وردپرس را امتحان کنید تا خود با قدرت این سیستم عالی آشنا شوید.

0/5 (0 دیدگاه)
0/5 (0 دیدگاه)
دیدگاه شما