2017-10-26

متعجب شده اید! نمیدانید چگونه لیست ایمیل وبسایت خود را افزایش دهید، با ما باشید تا 30 راه بسیار هوشمندانه را با هم مرور کنیم، شگردهایی که شاید چندان دور از ذهن هم نباشند، اصلا شاید آنها را نشنیده باشید یا اینکه ریسک امتحان آنها را سابقا نمی پذیرفتید، اما به شما کمک میکند که رشد لیست ایمیل خود را 2 برابر سریعتر و قدرتمندتر افزایش دهید.

اگر میخواهید که وبلاگ خود را بزرگتر کنید اول باید لیست ایمیل خود را بزرگ تر کنید تا بازاریابی ایمیلی خوبی داشته باشید.

[tie_list type=”checklist”]

 • شما کسی نباشید که بهانه می آورد چرا آنها تمرکز خود را روی بزرگ کردن فهرست ایمیل خود گذاشته اند و به دنبال بازاریابی ایمیلی هستند.

   

 • این راه را بسیاری تجربه کرده اند، و مزه تلخ آن را چشیده اند اما شما میتوانید جزو آنها نباشید.

   

 • حقیقت اینست که ایمیل و بازاریابی ایمیلی خیلی بیشتر از هر ابزار دیگری میتواند تمام هواداران متعصب و کاربران وفادار شما را متاثر کند.

   

 • در نظر برخی از فعالان زمینه بازاریابی اینترنتی ایمیل مارکتینگ بیشترین نرخ تبدیل را دارد.

   

 • حتی بازاریابی ایمیلی مهتر از رسانه های اجتماعی شما خواهد بود.

   

 • در نتیجه ایمیل ها میتوانند بیشتر از هر ابزار دیگری که شما فکر میکنید به رشد شما کمک میکنند.

[/tie_list]

[promotion id=”27782″]

اما چالش اصلی همیشه این بوده است که چه رفتاری باید داشته باشیم تا امکان داشته باشیم که فهرست ایمیل خود را رشد داده و نیرومند کنیم. همه ما همیشه مشترکین بیشتری میخواهیم! اینطور نیست؟

در این مقاله ی دقیق شما یک مسیر قدم به قدم را خواهید یافت که میتواند دوپینگی برای افزایش تعداد مشترکین شما باشد. شما خواهید دانست که چه کاری لازم است انجام دهید، چه تاکتیک و فنونی را پیاده کنید و به چه چیزهایی نیاز دارید که لیست ایمیل خود را بزرگتر کنید تا ایمیل مارکتینگ موفقی را شروع کنید.

آیا آماده اید که به طور جدی فهرست ایمیل خود را بسازید؟

[tie_list type=”checklist”]

 • آیا آماده اید تا بازاریابی ایمیلی خود را شروع کنید؟
 • 2 نکته ساده و غافلگیر کننده برای هدایت تلاش شما جهت ایجاد لیست ایمیل و بازاریابی ایمیلی

[/tie_list]

قبل اینکه ما بریم و این مقاله بزرگ را مرور کنیم، لازم است که چند نکته مهم را درک کنیم…

اینها تلاش شما را جلوتر خواهند برد:

 1. با تحقیقات مناسب مطمئن شوید که آیا آسان است که مردم در خبرنامه ی شما عضو شوند و ثبت نام کنند

هر فوت و فنی که در این زمینه به کار ببرید اگر عملکرد آسانی را پیش کاربر نبرد، شما باخته اید، در ضمن هر کاری که میکنید مهم نیست، مهم اینست که آیا کاربر میتواند ساده ثبت نام کند و یا اصلا از ظاهر فرم راضی است، پس توجه داشته باشید که اگر ثبت نام بیشتر از چند حرکت باشد حتی فامیل های شما از ثبت نام در وبسایت شما خودداری خواهند کرد.

 1. مطمئن شوید که “پیشنهاد یا رشوه ی (: شما برای اشتراک” کاملا معقول و البته واقعی باشد

مثل وبمستران چندش آوری نباشید که در تیتر فرم اشتراک می گویند رایگان و بعدا هزینه های بی ربطی طلب میکنند. شما باید باهوش باشید، شما باید بدانید که دروغ یا انحراف موضوع میتواند به کاربر و رابطه ی وی با وبسایت شما صدمه بزند.[tie_list type=”checklist”]

به هر حال؛ هر تصمیمی که میگیرید، از فریفتن دست بردارید، این کار را هرگز نکنید، هرگز. شما لازم دارید که اعتماد آنها را نگه دارید، چیزی را اجرا کنید که در یک جمله وعده داده اید، حتی اگر مراحل ثبت نام در وبسایت شما 4 حرکت است، بهتر است بگویید در 2 دقیقه عضو شوید به جای اینکه بگویید در 3 حرکت اشتراک ما را دریافت کنید.

کارهای پیش نیاز برای ساده تر کردن اجرای کار

قبل از اینکه شیرجه بزنیم تو شروع کار، باید قبل از آن، کارهایی را به عنوان پیش نیاز یا پیش اقدام یا پیش قدم کاملا انجام دهیم، حتی قبل از اینکه یک سرویس دهنده ایمیل انتخاب کنیم.

این باعث می شود کارها برای شما آسان تر شود.

1# – چه چیزی میخواهید بدست بیاورید

برای بازاریابی ایمیلی همین که بخواهید لیست ایمیل خود را بسازید کافی نیست، همانند هر کار آینده دار دیگر باید دارای برنامه و هدف بود. هدف شما از این کار چه میتواند باشد، میخواهید در پایان موفقیت خود چه چیزی را با آن شروع کنید.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

هدف نهایی شما باید تصمیمات شما را هدف دار و هدایت کند، و اینکه چطور وچگونه برای شگردها، نقشه ها و تاکتیک های خود اولویت بندی درستی قرار دهید.

برای مثال، اگر میخواهید که شما یک لیست بزرگ از مشترکین بسازید که یک اجتماع مجازی بسازید و مردم بیشتری داشته باشید که خبرهای وبسایت شما را میخوانند، این عالی است.

یا اینکه بخواهید یک سیستم فروش راه اندازی کنید که به خود شما کمک کند که یک فروشگاه داشته باشید و از یک تونل به طور خودکار محصولات را به خریداران عرضه کرده و فروش داشه باشید در حالی که آنها را در کنار یک محتوای عالی قرار داده اید و عرضه میکنید و یک ایمیل مارکتینگ خوب داشته باشید

در مورد اینکه واقعا چه میخواهید با خودتان روراست باشید، این کار به شما بیشتر کمک میکند.

2# – اشتراک و پاداش آن را برای کاربران خود ترکیب کنید

وقتی کاربران شما بخواهند چیزی بدست بیاورند حداقلش اینست که به عضویت در وبسایت شما تن میدهند، وقتی ایمیل را داشته باشید، کار تازه شکل میگیرید. کاربران دوست دارند چیزی در ازای اشتراک دریافت کنند، و شما قبل از اینکه از آنها بخواهید عضو شوند، بگویید که چه چیزی به آنها میدهید.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

وقتی شما به کاربران چیزی در ازای اشتراک میدهید آنها خوش حال میشوند.

بر اساس مطالعاتی که انجام شده، کلید اصلی اشتراک آنها اینست: هر چه مقداری که در بار اول به ازای اشتراک دریافت میکنند ارزش زیادی داشته باشد آنها بیشتر دوست خواهند داشت عضو شوند.

پس سوال اینجاست که شما چیزی را به آنها عرضه میکنید؟

خب، اگر یک کتاب بسیار خوب داشته باشید که به آنها بدهید، دیگر نگران این نباشید که آنها پیشنهاد شما را رد کرده و از پذیرفتن آن سر باز بزنند.

ایجاد یک صفحه PDF یا یک فهرست از کارهایی که میتوان انجام داد تا به پیشنهاداتی دست پیدا کرد که بیشتر برای مردم قابل قبول تر است، روی این موضوع بر اساس وقت، اطلاعات، کاربرد و البته فرهنگ جامعه ای که به کسب و کار شما علاقه نشان داده اند مطالعه و تحقیق کرده و بهترین کار خود را انجام دهید. بهترین…

مانند نمونه های فراوانی که امتحان کردن آنها ضرری ندارد:

[tie_list type=”checklist”]

 • فهرستی از دلایل شرطی، باید و نبایدها و یا چرا؟ ( چرا این کار را انجام دهیم، چرا این کارها را انجام ندهیم و… )
 • مقاله های موضوع دار با جزئیات
 • جدول های اطلاعات و آمارهای مطالعاتی
 • فهرستی از بهترین منابع برای یک راهکار
 • آموزش های ویدیویی
 • سخنرانی و مشاوره
 • کتاب های تحقیقاتی عملی
 • گزارش ها و داده های جامع
 • کتاب / کتابچه / نکات مهم

[/tie_list]

اگر شما یک سرویس یا محصول عرضه میکنید یا پیشنهاد میدهید، میتوانید از خصوصیات دوره ی استفاده یا Trial Mode نیز برای پیشنهاد خود استفاده کنید.

اگر چه روی این هم کمی وقت بگذارید که بهترین روش تحویل وعده به کاربر چیست، ما بیشتر برای کتاب های الکترونیکی دانلود در ایمیل را به کار میبریم، یا اینکه اگر اسناد خود را از طریق فضای ابری در اختیار کاربر قرار دهیم از فضای مایکروسافت استفاده میکنیم، همچنین این کمک میکند که استفاده از منابع سرور و هاست خود را کمتر کنیم.

اگر هم محتوا در دستگاه های موبایل کاربران به خوبی نمایش داده نشد، ما آن را سریعا تغییر میدهیم.

اگر چه برای استفاده از سرویس های ذخیره اطلاعات در کشور نیز میتوانیم از خیلی از وبسایت ها استفاده کنیم. اگر چه کاربران با این موارد شاید زیاد موافق نباشند پس فرایند دانلود آن را هم کوتاه میکنیم. اگر کوتاه نباشند به همان اندازه که طولانی هستند خطرناک هم هستند.

میتوانید از برنامه ها و افزونه های ایجاد صفحه فرود استفاده کنید، صفحات فرود به شما کمک میکند در یک لحظه هر آنچه که نیاز است به کاربر تحویل داده و منتظر عملکرد وی باشد.

به فکر این باشید که یک پاداش دندان شکن یا کمر شکن در ازای اشتراک به کاربر ارائه دهید

ایجاد یک فرم اشتراک و عضویت منفرد عالی است، البته اگر به کاربران خود چیزی بدهید که انتظار نداشته باشند و از حد انتظار آنها بیشتر باشد، واقعا دل آنها را بدست آورده اید.

شما مجبور نیستید چنین کار شاید هزینه برداری انجام دهید، ولی این میتواند یک اتفاق بزرگ برای آنها در پی اشتراک در وبسایت شما باشد.

3# – آماده سازی محتوا برای ایمیل ها

برخی محتوا نیاز است که شما از همین الان به آماده کردن آن ها مشغول شوید، زمان استفاده از آنها، بعد از انتخاب سرویس ایمیل و شروع کار ایمیل است.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

این محتوای ایمیل معمولا شامل موارد زیر میشود:

 • ایمیل خوش آمدگویی – حتما روی این موضوع کار کنید. آن را ممکن کنید و مطمئن شوید به دست کاربر می رسد. به کاربران اجازه دهید بدانند چه چیزی را می پذیرند. اگر شما یک پاداش برای ثبت نام آنها در نظر گرفته اید، حتما اینجا ذکر کنید.
 • تداوم پاسخگویی خودکار – اهداف خود را در اینجا قرار دهید؛ این یک فرصت عالی میتواند باشد برای اینکه اعتماد آنها را بدست آورده و آنان را مطیع و تسلیم خود کنید. مطمئن باشید هیچ کسی دوست ندارد فقط برای یک فهرست ایمیل عضو شود که با ایمیل های بی ربطی سرگرم شود.

کار درست در این مرحله انتخاب یک سرویس ایمیل مناسب

شما نیاز دارید برای ارسال ایمیل های خود از یک سرویس ایمیل استفاده کنید، روی انتخاب آن تحقیق کنید، شما باید یک سرویس خود پیدا کنید که جوابگوی کار شما باشد، یک سرویس ایمیل خود شما را مطمئن میکند که فهرست سازی شما میتواند خوب شروع شود. سپس از خودتان قبل از ارسال ایمیل چند سوال بپرسید سپس شروع کنید. بیاید ببینم چه چیزی نیاز دارید.

4# – انتخاب یک سرویس ایمیل

نکند شما هم…

اگر واقعا از سرویسی مثل Feedburner برای ارسال ایمیل های خودتون استفاده میکنید، همین الان بندازید دور و به طور جدی بیاید یک سرویس ایمیل خوب انتخاب کنید و در این کار کاملا جدی باشید.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

در حال حاضر سرویس های خوبی هستند که میتوانید با قیمت های خوبی به آنها دسترسی پیدا کنید. اگر هم میخواهید با سرویس رایگان یکی از شرکت های بزرگ این حوزه شروع کنید، میتوانید از MailChimp استفاده کنید. البته این نسخه رایگان، برخی نقص هم دارد، اما نگران نباشید برای شروع هرچه که لازم دارید را ارائه میکند. آن هم رایگان تا 2000 نفر مشترک یا ActiveCampaign در جدول قیمت های خود، یک پلن رایگان هم دارد و میتوان از آن استفاده کرد، عملکردهای پیشرفته ای در این سرویس ایمیل ارائه میشود، با یک حساب رایگان شما اجازه عضو گیری تا 2500 نفر و ارسال 10،000 ایمیل در یک ماه را خواهید داشت.

 

اگر هم شگفت زده نشدید، به شما اعلام میکنم که سرویس دیگری مانند آونگ ایمیل که از بهترین سرویس‌های حال حاضر است را می‌توانید استفاده کنید آن هم ماهی 10 هزار ایمیل رایگان! فقط برای شما

5# – لیست ایمیل خود را بسازید

حالا شما یک سرویس ایمیل مناسب انتخاب کرده اید، پس لیست ایمیل خود را بنا کنید.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

برای استفاده از سرویس های ایمیل میتوانید از مستنداتی که قطعا بیشتر آنها دارند استفاده کنید، آنها به شما کمک خواهند کرد که بتوانید از آن استفاده کنید.

برای مثال، در MailChimp فقط کافیست روی ‘Lists’ کلیک کنید و گزینه ی ‘Create List’ واقع در گوشه ی راست بالا را انتخاب کنید.

در Active Campaign یک دکمه ‘Create a List’ وجود دارد که یک شیوه قدم به قدم دارد که در هر مرحله میتواند کمک کند تنظیمات خود را انجام دهید.

[promotion id=”27792″]

6# – آدرس ایمیل و نام ارسال کننده را تنظیم کنید

هر سرویس ارسال ایمیلی به یک نام نیاز دارد که مشخص کند کاربر از چه منبعی ایمیل را دریافت کرده است. اگر چه فکر میکنید که این مورد نیازی به توضیح ندارد، اما، نکاتی را در ادامه قرار است بیان کنیم که به شما کمک میکند این کار را به بهترین شیوه ممکن انجام دهید.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

آدرس ارسال کننده ایمیل – در بسیاری از مردم مشاهده شده که از یک عنوان بی پاسخ یا ‘No Replay’ برای آدرس ایمیل استفاده میکنند که میتواند درک کاربر از کار شما را با مشکل روبرو سازد.

از ایمیل آدرس زمانی استفاده کنید که پاسخ ها تجزیه و تحلیل میشوند و در دست بررسی قرار میگیرند. این به شما کمک میکند که ارتباط بهتری با کاربران داشته باشید، در ضمن شاید بازخوردهای مناسبی از کاربران دریافت کنید.

استفاده از یک نام ارسال کننده آشنا – اگر کاربران شما به این موضوع که چه کسی برای من چنین ایمیلی ارسال کرده است، پی نبرند، شاید آنها هرگز دست به بازکردن آن نبرند. از چیزی استفاده کنید که برای آنها نام آشنا باشد، این مورد میتواند نام شما باشد یا اینکه برند شما. به هر حال مردم از چیزهایی که برایشان آشناست بیشتر استقبال میکنند.

7# – ایمیل خوش آمدگویی و محتوای پاسخ خودکار را آماده کنید

حالا وقتش رسیده است که ایمیل خوش آمدگویی و تبریک به کاربران را همراه با محتوای پاسخ خودکار به کار بگیرید. شاید بسیاری از سرویس های ارسال ایمیل یک سیستم پاسخ گویی خودکار دارند که باید آن را تنظیم کنید. اما نکته ای که در مورد سرویس MailChimp وجود دارد اینست که شما شاید بخواهید که Final welcome email را سفارشی سازی کنید و دقیقا همان چیزی است که برای مشترکین زمانی که عضویت خود را تایید کردند ارسال میشود.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

حالا وقتش رسیده است که محتوای پاسخ خودکار را اضافه کنید، اما دقت داشته باشید که چارچوب زمانی برای زمان بندی این ارسال را دقیق انجام دهید. آنها دوست ندارند که زیر بمباران ایمیل های شما باشند.

حتما بخوانید :  5 راه برای دستیابی به فرهنگ مشتری محوری در کسب و کار

وبلاگ خود را برای رشد کردن بهینه سازی کنید

وبلاگ، وبسایت، وبنوشت و یا هر چیزی که شما از آن به عنوان وبلاگ خود یاد میکنید، یکی از بخش های بسیار مهمی است که به شما امکان میدهد فهرست ایمیل خود را بسازید، در ادامه با ما باشید تا راه های بهینه سازی وبلاگ را بررسی کنیم.

8# – یک صفحه سفارشی تشکر از کاربران راه اندازی کنید

هیچ میدانید که اهیمت این صفحه چرا مهم است. راه اندازی یک صفحه سفارشی تشکر از کاربران تاثیر مهمی روی کاربران دارد و این یک قدم مهم است برای برداشتن در مسیری که قرار است شما با کاربران در ارتباط باشید.

این یک فرصت است برای اینست که به مشترکین خود اطمینان دهید که آنها را با ارتباطی که با شما برقرار کرده اند در مسیر کمک و راهنمایی خواهید کرد.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

اما نکته هایی کلیدی را بیشتر بشناسیم[tie_list type=”checklist”]

 • به مردم اجازه میدهد بدانند که شرط دسترسی به برخی اطلاعات از طریق ایمیل خواهد بود.
 • استفاده از تصاویر به مردم کمک میکنند بفهمند دقیقا چه چیزی را پذیرفته اند.
 • حتما اشاره کنید که اگر مردم ایمیل تایید عضویت را دریافت نکرده باشند چه کار باید انجام دهند.
 • کمین گاه حواس پرتی کاربران
 • فقط کاربرانی که اشتراک رایگان دارند و ایمیل خود را تایید کرده باشند میتوانند به این بخش دسترسی داشته باشند.

[/tie_list]

در کنار اولین ایمیلی که به عنوان تبریک و خوش آمدگویی برای کاربران خود ارسال میکنید، لازم است که آدرس صفحه خوش آمدگویی و تشکر هم در ایمیل باشد و کاربر با کلیک روی آن بتواند ایمیل خود را تایید کرده و در مرورگر خود در کنار تاییدیه ی ایمیل، پیام خوش تبریک و تشکر شما را مشاهده کند.

ابزارهای ایجاد فهرست ایمیل که در ادامه هم همراه ما باشید تا بیشتر در مورد آن بدانید، نیازمند این هستند که آدرس صفحه تشکر شما را نیز به همراه داشته باشند.

در نهایت این کار نتیجه ی خیلی بهتری نسبت به این دارد که فقط به ارسال یک ایمیل خوش آمد گویی بسنده کنید، شاید اصلا شما شانسی نداشته باشید که در صندوق اسپم کاربر حضور پیدا کنید.

9# – یک صفحه سفارشی تایید اشتراک ایجاد کنید

صفحه تایید اشتراک شما دقیقا همان صفحه ای است که در ایمیل کاربران از آنان خواسته میشود که اشتراک خود را تایید کنند، و پس از تایید به صفحه ای هدایت میشوند که در وبسایت شما و بوده و اینجا شما میتوانید برگ خود را رو کنید.list-building-ultimate-guide-9_mimos

در اینجا چند دلیل وجود دارد که برای ما توضیح میدهد که چرا این صفحه تاثیر مثبت دارد:

[tie_list type=”checklist”]

 • به کاربران اجازه میدهد که متوجه شوند کارهای تایید اشتراک پایان یافته است.
 • شما میتوانید به کاربران خود اجازه دهید که پاداشی که در ازای اشتراک دریافت میکردند را از طریق این صفحه دانلود کنند. اینکه آنها حتما به پاداش خود می رسند هم آنها را خوشحال میکند و هم شما را مطمئن از این که به چیزی که میخواسته اند رسیده اند.
 • از این صفحه نیز میتوانید از طریق گوگل آنالیتیکس استفاده کنید برای اینکه یک هدف را پیگری کنید.

[/tie_list]

شما توانایی این را دارید که آدرس سفارشی تایید اشتراک را در سرویس ارسال ایمیل خود تنظیم کنید.

به این مثال توجه کنید:

این یک نمونه پایه بود، شما میتوانید از هزاران طرح دیگر استفاده کنید، اما توجه کنید که در این نمونه دکمه میتواند کاربر را باز هم به صفحه جدید منتقل کنید، در اینجا کاربر به صفحه ای متقل میشود که پر از دانلودهای مخصوص اعضای جدید است.

10# – در گوگل آنالیتیکس یک ردگیر هدف یا Goad Tracking ایجاد کنید

در حال حاضر در مورد فرایند ها و برنامه های شما صحبت میکنیم. اگر میخواهید صحبت های انجام شده در این مورد را استفاده کنید باید از سرویس گوگل استفاده کنید.

تمام چیزی که لازم دارید اینست که حساب گوگل آنالیز، صفحه تشکر و تبریک به کاربر و البته صفحه تایید اشتراک را راه اندازی کنید.

اگر چه شاید شما با این سرویس و راه اندازی و استفاده از آن آشنایی کافی نداشته باشید، این شد که ما تصمیم گرفتیم کامل ترین آموزش گوگل آنالیتیکس را تهیه و منتشر کنیم (:

11# – ایجاد یک صفحه مخصوص معرفی خبرنامه و اختصاص دادن این برگه به خبرنامه

در حالی که بسیاری از وبسایت ها روش های مختلفی برای معرفی بخش خبرنامه خود دارند. یک صفحه فرود که مخصوص خبرنامه وبسایت و معرفی بخش هایی از اطلاعات که از طریق آن به کاربر تحویل داده میشود ایجاد کنید.

این بخش باید یک صفحه ساده باشد، با طراحی های مناسب که البته تمرکز اصلی خود را روی این گذاشته باشد که پاداش کاربر در ازای اشتراک در خبرنامه چیست.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

برای مثال اگر شما میخواهید مشترکین را آموزش دهید، به مواردی فکر کنید که به مخاطبین شما کمک خواهد کرد، اینجا اعداد خوب جواب میدهند.

یک صفحه ساده مانند صفحه زیر را تصور کنید، در این صفحه یک دکمه وجود دارد که کاربر روی آن کلیک میکند، در اینجا چه اتفاقی می افتد؟ کاربر بار دیگر تایید میکند که اشتراک را میخواهد، در ضمن، بعد از کلیک عناصر صفحه تغییر کرده و آنچه که به کاربر پیشنهاد داده شده بود به وی تقدیم میشود.

ایده ای که پشت این کار است اینست که مردم یک دکمه میبینند، روی آن کلیک میکنند، این مورد برای کاربران خوشایندتر است تا اینکه از ایمیل با یک کلیک یک صفحه باز شود و خبر تایید اشتراک را داده و سریعا آنچه که قرار بوده به کاربر داده شود را نمایش دهد. کاربر ان در روش اول با کلیک روی دکمه تسلط بهتری روی کار دارند و توجه آنان بیشتر روی اشتراک شما میماند.

صفحه ی فرود اهمیت زیادی دارد، ابزارهای زیادی هستند که شما میتوانید از آنها برای ایجاد صفحات فرود استفاده کنید. توجه کنید وقتی که میگوییم صفحه فرود در وبسایت شما اهمیت زیادی دارد، نتیجه آن وبسایت های بزرگی مانند LeadPages است که صفحات آماده فرود را به مشتریان خود عرضه میکند. سیستمی که شارژ ماهیانه یا زمان های مختلف دیگر را نیاز دارد تا همچنان کاربر بتواند بدون نیاز به کدنویسی، صفحه فرود بسازد. پس صفحات فرود را دست کم نگیریم.

12# – حذف ساختار های اضافی از وبسایت

میدانید سخت ترین کار از نظر طراحان برجسته ی دنیا چه بوده است. ترکیب رسایی و سادگی

اگر شما بتوانید قدرت رسایی را در کنار سادگی به کار ببرید، طراحی شما تاثیرش بیشتر از هر چیز دیگری خوهد بود. وبسایت خود را ساده کنید، مواردی که به نیاز کاربر نمی آید را برداشته و بخش های کاربردی را در دسترس قرار دهید. بخش های مهم را در اخیتار کاربران قرار دهید و تردد و دسترسی به قسمت های مختلف را برای آنان آسان کنید.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

درباره اهدافی فکر کنید که میخواهید به آن نیل نمائید، هر کدام از بخش های وبسایت شما در رسیدن به این هدف چه نقشی داشته و اینکه شما تا چه حد توانسته اید آن ها را بهبود دهید.

برای مثال شما باید ویژگی هایی اینچنینی را از وبسایت خود حذف کنید:

[tie_list type=”checklist”]

 • ابزارک های نمایش شبکه های اجتماعی – با اینکار، شما خروج کاربران از وبسایت به سمت شبکه اجتماعی را بسیار آسان ساخته اید، نباید فراموش کنید که شبکه های اجتماعی قرار است ترافیک را به سمت وبسایت شما هدایت کنند. همین که دکمه ی شبکه های اجتماعی را در فوتر وبسایت خود قرار داده باشید، کفایت میکند، به این ترتیب فرم اشتراک و عضویت تبدیل به کانون میشود.
 • تبلیغات – اگر کار شما واقعا بر پایه ی تبلیغات وبسایت شما بنا شده است، آن ها را نگه دارید، در غیر این صورت، در صورتی که نیازی به آنها نداشته باشید با حذف آنها بهتر و ثابت قدم تر پیشرفت خواهید کرد.
 • بخش پیوندهای وبلاگ – اگر این وبلاگ های همکار کاربران زیادی را به وبسایت شما هدایت نمیکنند، همین امروز آنها را حذف کنید. نیازی ندارد شما برای کس دیگری تبلیغ کنید که شاید در مقابل شما هم باشد، اول منفعت وبسایت خود را بسنجید. اگر با قرار گرفتن در فعالیت همکاری در لینک و بک لینک های دوستان، سودی برای شما ندارد. چندان مهم نیست که آنان را نگه دارید.

[/tie_list]

وبلاگ خود را در کانون فعالیت خود قرار دهید. تا جایی که ممکن است.

از دکمه های فراخوان استفاده کنید، دکمه های شرطی یا به اصلاح اصلی calls to actionها را در وبسایت خود اگه ممکن است استفاده کنید.

ابزارهای بیشتری هستند که میتوانند کاربری به وبسایت شما اضافه کنند، مثلا دکمه های calls to action که با کلیک کاربر روی بخش خاصی از وبسایت به وی پیشنهاد شود یا اینکه اگر به صفحه ای که شما تظنیم کرده اید سر زد به وی پیشنهاد داده شود.

13# – دسترسی به خبرنامه در منوی وبلاگ
30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

قبلا گفتیم که یک صفحه بسازید که در آن به معرفی خبرنامه، شرایط اشتراک، پاداش های در انتظار مشترکین جدید و خدماتی که به اعضا ارائه میشود صحبت کنید. اما الان میگوییم که خبرنامه را در منوی ناوبری وبسایت خود قرار دهید.

دسترسی به خبر نامه را برای کاربران آسان کنید، قرار دادن آن به طور مستقیم در این قسمت، یعنی بخش منوی وبسایت میتواند دسترسی به آن را برای کاربران آسان کند.

بذارید با شما این نکته را در میان بگذارم، موفق ترین وبسایت ها که استراتژی های نو را آغاز کردند، این کار را حتما انجام داده بودند. (:

14# – گزینه ی “مرا به خبرنامه اضافه کن” در بخش دیدگاه ها

وقتی کاربران در وبسایت شما دیدگاهی درج میکنند، اگر ایمیل و نام لازم باشد، شما میتوانید یک گزینه ی تیک زدنی در اختیار آنان قرار دهید که با انتخاب آن تمایل خود برای اضافه شدن به فهرست مشتریکن خبرنامه را اعلام کنند. 30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

میدانید؛ کاربران در وبسایت شما درباره موضوعات مهم دیدگاه درج میکنند، اما اینکه این گزینه را در اختیار آنان قرار داده باشید، کاری بس مهم انجام داده اید. به هر حال کاربر در وبسایت شما میخواهد دیدگاه بگذارد، پس با این گزینه احساس میکند که حتی اگر از ایمیل واقعی خود استفاده کند، میداند که خبرهای وبسایت شما برای وی ارسال نخواهد شد. اما این اختیار این را دارد که خبرنامه ها را هم بپذرید. پس این گزینه احساس خوشایندی به کاربر منتقل میکند و وی خود را آزاد میبیند. تازه تیک زدن این گزینه چندان هم دور نیست.

البته برای اینکار شما چند گزینه در اختیار دارید که اینجا معرفی میکنیم که استفاده کنید:

افزونه وردپرس AWeber Web Form Plugin – این افزونه یک محدودیت دارد و آن هم اینست که فقط با سرویس AWeber هماهنگی دارد.

افزونه وردپرس WP-Subscribe – این افزونه البته محدودیت افزونه قبلی را ندارد و علاوه بر سرویس قبلی با سرویس MailChimp و FeedBurner نیز هماهنگی دارد.

15# – راه اندازی یک صفحه برای تشکر از کاربران در ازای درج دیدگاه30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

وقتی کاربران در وبسایت شما دیدگاهی درج میکنند، شما میتوانید آنان را بلافاصله بعد از فشار دکمه ارسال دیدگاه، به صفحه ای جدید منتقل کرده و از کاربر به این خاطر که در وبسایت شما دیدگاه درج کرده تشکر کنید، برای اینکار میتوانید از افزونه وردپرس زیادی استفاده کنید مثلا افزونه رایگان Comment Redirect که میتوانید برای اینکار استفاده کنید.

شما میتوانید از افزونه نام برده برای تشکر از کاربر وقتی که برای اولین بار در وبسایت شما دیدگاهی درج کرده است استفاده کرده و از وی تشکر و قدردانی کنید.

16# – ایجاد تناسب بین صفحه اصلی وبلاگ و مسئله رشد خبرنامه

صفحه اصلی وبسایت شما، بیشتر از صفحه دیگری باز خواهد شد، وقتی شما از یک صفحه عرض استفاده کرده و طراحی رسیپانسیو گسترده ای برای وبسایت در نظر گرفته باشید، میتوانید یک فرم معرفی اجتمالی خبرنامه و مزایای عضویت در آن را، در صفحه اصلی قرار دهید.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

میتوانید این گزینه را در بالاترین قسمت ورودی وبلاگ قرار داده و در کنار اینکه خبرنامه را مختصر معرفی کرده اید، به کاربران نشان دهید میتوانند به پایین حرکت کنند تا مقالات را مشاهده کنند.

بهتر است بدانید که خلاقانه ترین روش برای صفحه اصلی، درشت کردن عناصر و استفاده از قابلیت مرور در صفحه اصلی است. صفحه اصلی وبسایت خود را همانند یک تصویر نسازید که کاربر باید عناصر را در آن پیدا کند.

از یک صفحه بندی زیبا استفاده کنید که کاربر با هر بار مرور یک صفحه را پیش روی خود دیده و تماما با آن آشنا شود. منظور از این جمله: از قابلیت مرور استفاده کنید؛ اینست که، شما میتوانید یک طومار بلند بسازید که تاثیر بسیار بهتری نسبت به یک چهار چوب شلخته و پیچیده دارد که کاربر باید با تلاش، نکات را دریابد.

17# – افزودن فرم اشتراک در بخش های کلیدی وبسایت

لازم است که اشتراک را برای کاربران خود آسان کنید، اما از آنها نخواهید که حتما در خبرنامه عضو شوید، بلکه این امکان را در اختیار آنان قرار دهید که در خبرنامه شما عضو شوند. مسئله ای که در این مورد بسیار شایع است استفاده از پاپ آپ خبرنامه است، هیچ وقت به کاربران پاپ آپی نمایش ندهید که از آنها خواسته شود در خبرنامه عضو شوند. نگذارید کاربر احساس کند در حال استفاده از وی هستید، با بی طرف اعلام کردن خویش، به وی اطمینان خاطر دهید و اعتمادش را به دست بیاورید.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

بگذریم، افزودن یک فرم اشتراک در قسمت های کلیدی مهم و تاثیر گذار است و به شما در رشد فهرست ایمیل کمک میکند.

مکان های کلیدی معمولا در وبسایت شما بخش هایی خواهد بود که کاربران به وبسایت شما سرازیر میشوند و انتظار دارند که حتما فرم ها را مشاهده کنند. پس شما به طرز مهندسی شده ای فرم ها را به آنان پیشنهاد دهید. معمولا اولین قسمت هایی که پیش روی کاربر و در دید وی قرار میگیرد در اصل موارد زیر هستند:

[tie_list type=”checklist”]

[promotion id=”27801″]

 • سایدبار
 • بعد از نوشته ها

البته بخش های دیگری هم هستند که به بخش اول مربوط می شود و مربوط به موراد کلیدی درج فرم اشتراک است:

 • پاپ آپ ها ( گرچه موثر است اما همانطور که گفتیم مردم از آن متنفر هستند )
 • باکس های پیشنهادی
 • نوار اعلانیه ی بخش هدر
 • توار اعلانیه ی بخش فوتر
 • کدهای کوتاه برای درج در نوشته ها
 • در پایان نوشته یا یا فوتر
حتما بخوانید :  ۹۹ راه برای بازاریابی محصول هنری - چطور محصولات خود را بفروشیم

[/tie_list]

در زیر افزونه های وردپرس معروف و مهمی را برای شما انتخاب کرده ایم که نسخه های رایگان و پرمیوم هم دارند، شما میتوانید با این افزونه افزونه ها در وردپرس، فرم های خود را بسازید، فرم ها را در قسمت های کلیدی قرار داده و از آنها برای افزایش تعداد اعضای فهرست ایمیل خود استففاده کنید.

  Optin Monster Thrive Leads Optin Forms Bloom SumoMe
نسخه حرفه ای بله بله بله بله  
نسخه رایگان     بله   بله
سایدبار بله بله بله بله  
بعد از نوشته ها بله بله بله بله  
پاپ آپ بله بله   بله بله
اسلاید به درون بله بله   بله  
هدر   بله   بله بله
فوتر بله     بله  
کد کوتاه بله بله بله بله  

هر کدام را که میخواهید انتخاب کنید، اگر چه باید بدانید که هرکدام ویژگی های منحصر بفردی دارند و قابلیت های مختلف را یکجا ارائه میکنند، و این شاید باعث شود شما در این قسمت از کار با مشکلی روبرو نشوید و از امکانات این افزونه ها برای وبلاگ وردپرس خود نهایت استفاده را ببرید.

18# – افزودن فرم اشتراک درون محتوا در بخش های کلیدی وبلاگ

برخی برگه ها در وبلاگ شما قطعا وجود دارند که ظرفیت این را دارند تا فرم های درون محتوایی اشتراک و عضویت را به آنها اضافه کنید. برگه هایی که در بیشتر وبلاگ ها عمدتا وجود دارند و البته تا جایی که شما این مقاله را میخوانید شاید این برگه ها که ایجاد کرده اید برگه های بی خاصیتی باشند که کسی دوست ندارد به آنها سر بزند. میدانید این برگه ها در وبلاگ شما چه دلیلی برای ایجاد داشته اند؟ شاید به این دلیل که چون وبلاگ شما هم مانند دیگر وبلاگ ها یک سایت اینترنتی است باید چنین صفحاتی داشته باشد.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

بس کنید، اگر میخواهید رشد کنید تفاوت را از همین الان شروع کنید.

برگه ها در وبلاگ شما یا باید مفید و قابل استفاده باشند، یا اینکه از شر آنها خلاص شوید.

باور کنید صحبتم در این مورد جدی است، اگر نمیخواهید از این صفحات و برگه ها استفاده درستی داشته باشید بهتر است آنها را حذف کنید.

احتمالا هنوز حدس نزده اید که این برگه ها چه برگه هایی هستند!؟!

میدانید این برگه ها کدام ها هستند؟

برگه های تماس با ما، درباره ما، صفحه قوانین، یا دیگر صفحاتی که این چنین شرایطی داشته اند.

این برگه ها میتوانند میخ هایی به تابلوی انگیزه ی شما برای افزایش اعضای ایمیل باشند.

تمام چیزی که لازم دارید استفاده از افزونه های حرفه ای یادشده برای انجام این کار است، یا اینکه اگر دانش کدنویسی دارید یا فرم عضویت از کد کوتاه هم پشتیبانی میکند میتوانید از آن هم استفاده کنید.

مواظب باشید با استفاده زیاد، کار را به شمشیر دولبه تبدیل نکنید.

باورتان نمیشود که استفاده از این روش برای دوستان بسیار موثر بوده است.

19# – استفاده هوشمندانه از صفحه 404 برای رشد فهرست ایمیل

وقتی کاربری با صفحه 404 مواجه میشود، صفحه ای میبنید که محتوایی در کار نیست، به هر چیزی که جستجو کرده است را نیافته و با این وجود یک فضای گسترده در اختیار شماست که بتوانید از آن بهترین استفاده را ببرید.

به وبسایت هایی که می شناسید سر بزنید، آیا آنها در صفحه 404 خود، جز یک علامت بزرگ خطا یا تصویر ساده چیز دیگری را در این صفحه مهم قرار داده اند؟30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

حتما شما هم تا قبل از این که این مقاله را بخوانید، فکر میکردید که میتوانید با قرار دادن فهرست آخرین مقالات یا محبوبترین مقالات وبسایت در این قسمت بازدید کننده را در وبسایت نگه دارید!

شما میتوانید این کار را انجام دهید و من مفید بودن آن را انکار نمیکنم!

ولی به دنبال حقیقت باشید به شما میگویم که در این صفحه، قبل از همه چیز پیشنهاد اشتراک در وبسایت را قرار دهید.

همان صحبت ابتدایی این مقاله را یکبار دیگر مرور کنید، مواردی که میتواند به عنوان یک رشوه ی قانع کننده به حساب بیاید، یک پیشنهاد حقیقی و واقعی که کاربر واقعا بتواند از آن استفاده کند.

پیشنهاد میکنیم برای ایجاد صفحه 404 از برگه ساز ها، افزونه های تعریف گر یا فحات فرود استفاده کنید تا قدرت کاملی را در اختیار داشته باشید.

یا اینکه از یک توسعه دهنده وردپرس بخواهید که برای شما این امکان را فراهم کند که صفحه 44 را مناسب کرده و هر وقت که خواسته باشید بتوانید محتوا را تغییر دهید.

20# – ایجاد فرم های متناسب با موضوعات و بخش های متفاوت وبلاگ

یکی از اقداماتی که اکثر وبمستران انجام نمیدهند رابط کاربری تغییر پذیر و المان های مختلف برای یک آیتم در حالات مختلف است.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

افزونه های وردپرسی هستند که به مدیر اجازه میدهند، برای هر بخش از وبلاگ خود مثلا دسته بندی ها را در نظر بگیرید. این افزونه ها به مدیر اجازه میدهند تا برای هر دسته بندی سایدبار ها و عناصر مختلف صفحه را متفاوت از دیگر دسته بندی ها در نظر بگیرد.

یکی از بخش های مهمی که بیشتر مدیران وبسایت ها استفاده نمیکنند. حتی شاید شما هم از این قابلیت ها در وردپرس خبر نداشته اید، به هر حال، همانطور که گفتیم این اصل در افزایش تعداد مشترکین ایمیل شما موثر است و خود یک بخش مهم از این مقاله ار تشکیل میدهد.

نه فقط افزونه های وردپرس، بلکه خود قالب های وردپرس پیشرفته ای هستند که طراحی هر برگه یا بخش را از دیگر بخش ها جدا میکنند.

کلید این کار اینجاست یا به عبارتی نقطه عطف اینکار اینجاست که برای هر دسته بندی مدیر میتواند یکی از پیشنهادات وبسایت خود را در سایدبار یا با فرم های پیشنهادی اشتراک و رشوه، برای دسته بندی یا برگه استفاده کند.

این کار به نظر شما جالب نیست، البته که هست و البته مهم هست. ابزارهای پرمیومی که سرویس دهندگان معروف ارائه می دهند را اگر کنار بگذاریم چون در کشور ما کاربرد زیادی ندارد، میتوانیم به افزونه وردپرس رایگانی چون Dynamic Widgets و امثال آن در مخزن اشاره کنیم. البته افزونه های حرفه ای دیگری مانند Custom Sidebar by WPMU Dev هم میتوانند اینکار را انجام دهند. شما میتوانید افزونه ی حرفه ای نام برده را هم استفاده کنید.

پس نتیجه کار اینست که برای هر دسته بندی میتوانید پیشنهاداتی استفاده کرده و به کاربران ارائه دهید که محتوای تکراری را به رخ آنان نکشیده و هم تاثیرات این کار را برای افزایش تعداد اعضای ایمیل خود انجام داده باشید.

21# – افزودن گواهی کاربران خود به بخش فرم های اشتراک

اصل موضوع اینست که جز با صداقت و تعهد واقعی نمیتوانید نه کاربر و نه مشتری وفاداری گردآوری کنید. پس از این چارچوب اخلاقی به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی خارج نشده و آن را به استانداردد کاری خود تبدیل کنید.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

اما ادامه! یکی از راه هایی که میتوانید برای کسب اعتماد کاربران جدید استفاده کنید، استفاده از شهادت نامه ها، گواهی ها یا دیدگاه های دیگر کاربران در بخش خدمات، محصولات و یا محتوای وبلاگ است، به کاربران جدید ثابت کنید که دیگر کاربران از همراهی با شما خوشنود و راضی هستند.

اصلا میتوانید بخشی ایجاد کنید که کاربران بخواهند در این بخش گواهی های خود را بنویسند. تا بحال این کار را انجام نداده اید نه! میتوانید امروز آن را امتحان کرده و بعد از مدتی جواب خود را بگیرید.

راه های مختلفی برای تشویق کاربران به درج شهادت نامه یا رضایتمندی خود در وبلاگ وجود دارد. یک سیستم راه اندازی کنید که در آن به کاربرانی که در بخش های مختلف فعالیت بیشتری دارند امتیاز دهید و در نهایت فعالترین ها را تشویق کنید، تا کاربران دیگر نیز مجاب به فعالیت شوند.

برای این شیوه که خدمت شما عرض شد میتوانید از افزونه وردپرس رایگانی بنام myCRED استفاده کنید. یک سیستم امتیاز دهی پیشرفته با قابلیت رتبه بندی و … که میتواند در این مسیر شما را کمک کند.

از شهادت نامه یا متن رضایت مندی های کاربران خود میتوانید در صفحه 404 یا برگه های درباره ما استفاده کنید، در این صفحات شما میتوانید از فضای مناسبی برخوردار باشید و کار خود را پیش ببرید.

22# – ایجاد یک صفحه فرود هدفمند برای رشوه ی اشتراک

داشتن یک رشوه مناسب در فرم اشتراک یا آیتمی رایگان که کاربران شما میتوانند آن را دانلود کنند خوب است اما شما به یک صفحه فرود اختصاصی برای هر کدام از چیزهایی که ارائه میدهد نیاز دارید.

صفحات فرود عالی هستند زیرا آنها یک نرخ تبدیل بالای خوبی دارند. داشن یک صفحه منفرد با یک هدف منفرد کاملا جواب گو خواهد بود.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

و برای هدایت کاربران به این گونه صفحات میتوانید از دکمه های شرطی یا فعالی که عرض کردیم با اصلاح Calls-to-Action ، ترافیک خریدای شده و یا استفاده از وبلاگ نویسی مهمان

افزونه های وردپرس متعددی وجود دارند که میتوانید از آنها برای ایجاد صفحات فرود استفاده کنید، اگرچه از صفحه سازها هم شاید بتوانید استفاده کنید و البته پشتیبانی قالب شما هم در این زمینه برای ایجاد صفحات فرود مورد مهمی است.

نمونه صفحه ساز های قدرتمندی در این زمینه که میتوانید با آنها صفحات فرود خوبی را طراحی کنید افزونه های حرفه ای وردپرس Beaver Builder و Visual Composer اشاره کرد. نمونه این افزونه در فروشگاه های ایرانی وردپرس موجود است و شما میتوانید در یک محیط فارسی حداقل با این افزونه ها صفحات فرود خوبی را بسازید ک بتوانید بهترین استفاده از صفحات فرود را داشته باشید.

از صفحات فرود به طرز درست و البته هدف دار استفاده کنید. این کار به شما کمک میکند که در این مسیر پیشرفت کرده و البته هدف اولی تر یعنی افزایش تعداد مشترکین خبرنامه را افزایش دهید.

23# – ایجاد اعلانیه های هدف دار در محتوا

در پایان آنچه قرار است این کار با آن انجام شود را به شما خواهیم گفت اما، در وبلاگ خود این یک مزیت است که به جای استفاده از پاپ آپ های آزادهنده که همانند تفنگی که گنجشک ها را پر میدهد، کاربران را زود پر میدهد، میتوانید از نوارهای اعلانیه یا باکس های اعلانیه ی هدف دار استفاده کنید.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

نوار های اعلانیه در وبلاگ شما علاوه بر اینکه فضای زیادی زیادی را اشغال نمیکنند، به یکباره به صفحه نمایش کاربر هجوم نیاورده و صفحه نمایش وی را تسخیر نمیکنند، پاپ آپ ها ادامه مطالعه را از کاربر سلب میکنند اما نوارهایی که از بالای وبسایت نمایش داده شوند چنین نیستند.

علاوه بر نوار، مدیر میتواند از باکس های اعلانیه هم استفاده کند. در هر حالت، نقطه عطف اینجاست که میتوانیم از دکمه ها استفاده کرده و کاربر را به بخش دیگری هدایت کنیم.

بهتر است بدانید که این ابزارها که معرفی میکنیم افزونه های وردپرس رایگان و حرفه ای بوده که به شما کمک میکند یک اعلانیه ی هدفمند داشته باشید، آن را به کاربرانی خاص نمایش داده و مکان های مختلفی را برای نمایش آنها انتخاب کنید. به این ترتیب مدیر کنترل بهتری روی اعلانیه هایی که قرار است به کاربران وبلاگش نمایش داده شود داشته باشد.

یکی از این افزونه ها، افزونه وردپرس Hellobar است و همین که نام آن را در جستجوگر درج کنید میتوانید به صفحه وردپرس آن دسترسی پیدا کنید.

همچنین افزونه حرفه ای نمایش باکس های اعلانیه ی سبک و بهینه که فضای زیادی را اشغال نمیکند افزونه تجاری وردپرس Scrolling Notification است، میتوانید تنظیمات مختلفی را روی آن انجام دهید.

اگر بخواهم با شما صادق باشم، استفاده از دو افزونه فوق نتیجه ی خیره کننده ای نسبت به دیگر روش ها در بر داشته است. یک روش استادانه که از آن میتوانید کاربر راه بدون اینکه برای وی آزردگی ایجاد کنید، مجاب کرده و به صفحه و یا آدرس جدیدی هدایت کنید.

24# – تکنیک “محتوای مخصوص” یک تکنیک خارق العاده

ایده ی محتوای مخصوص به این صورت است که مدیر در بین محتوای خود میتواند به کسانی که مقاله را میخوانند یک پیشنهاد داشته باشد، در بین محتوا یکی از تکنیک ها را که آماده دانلود است پیشنهاد کند و کاربر با کلیک روی آن یک پاپ آپ ساده و کوچک مشاهده میکند که با درج ایمیل خود میتواند لینک دریافت فایل را در ایمیل خود دریافت کند، به این ترتیب شما ایمیل وی را در اختیار دارید.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

این روش بهتر از روش هایی که شما تاکنون انجام داده اید کار میکند. اگر تا بحال چنین روشی را به کار نگرفته اید حتما امتحان کنید.

یک راهکار ساده از همان روش دو مرحله ای که کاربر با موافقت اول خود، رشوه یا پیشنهاد را مشاهده میکند، سپس با درج ایمیل خود به پیشنهاد واقعی ما دست پیدا میکند، ما هم ایمیل وی را در اختیار گرفته ایم.

[promotion id=”27790″]

این یک معامله ی خوب است، که هر دو طرف را راضی نگه داشته است.

ایده هایی که برای این کار میتوان استفاده کرد میتوانند به شما کمک کنند بهتر اینکار را انجام دهید

برای نمونه شما در اینجا چند مثال را میبینید که میتوانید آنها را در محتوا و مقاله های خود استفاده کنید:

[tie_list type=”checklist”]

 • یک فهرست چک لیست که بر اساس محتوای مقاله تدوین شده
 • ارائه نسخه PDF مقاله به اعضا (کاربران میتوانند از فرم دوگانه استفاده کنند)
 • فهرستی از ابزارها همراه با آدرس آنها و شیوه تهیه آنها که در مقاله معرفی شده
 • یک مقاله ناقص یا نصف و نیمه ولی بسیار خوب که شرط دستیابی به بخش دوم آن ثبت نام کاربر باشد

[/tie_list]

البته موارد بسیار بیشتری در این زمینه وجود دارد که متناسب با نوع فعالیت شما در ذهن ایجاد میشود و این امثال صرفا برای معرفی پایه ی کار است. اگر کمی زمان بگذارید میتوانید به نمونه های مخصوصی در زمینه ی کاری خود دست پیدا کنید که میتواند تاثیر خوبی روی کاری که میخواهید انجام دهید یعنی ارشاد فهرست ایمیل، داشته باشد.

حتما بخوانید :  هر آنچه که باید در مورد نرخ پرش ایمیل بدانید!

اگر شما هنوز یک محتوای مخصوص ندارید میتوانید همین امروز آن را بسازید.

ابزارهایی که در این مورد به شما کمک خواهند کرد:

شاید نیازی به گفتن نداشته باشد اما استفاده از محتوای ویژه میتواند فریبکارانه به نظر برسد مادامی که ابزارهای درست را برای آن انتخاب نکرده باشید.

نکته ای که در تاکتیک مهم استفاده از محتوای مخصوص وجود دارد اینست که نباید کاربر را در صفحه یا برگه جابجا کرد، نباید صفحه جدیدی را برای وی باز کرد، بلکه فقط یک پاپ آپ یا همان صفحه فرود کوچکی به وی نمایش داده شود.

صفحه کوچکی که محتوای مخصوص را معرفی کرده و از وی بخواهد برای دریافت ایمیل خود را وارد کند.

از افزونه های پاپ آپ اگر که از این مورد پشتیبانی میکنند میتوانید استفاده کنید. همانطور که در جدول افزونه های فرم و پاپ آپ هم نام بردیم میتوانید یکی را انتخاب کنید که میتواند جوابگوی کار شما باشد، دقت داشته باشید که چنین امر مهمی را با زیرساخت نا سالم در وبسایت خود از بین نبرید.

فکرش را بکنید که همه کاربران بدانند شما نمیتوانید چیزی که میخواهید را پیاده کنید، در این صورت عزم به ترک وبسایت شما خواهند بست. در استفاده از هر ویژگی در جای خود و مناسب، استفاده کنید. طمع خود را برای افزایش لیست ایمیل نشان ندهید، همیشه در مقالات خود از این محتوای مخصوص استفاده نکنید که کاربر احساس کند تبدیل به طعمه شده و برای وی دام گذاشته اید.

یکی از ایده های جالبی که شما میتوانید برای ترغیب کاربران خود برای عضو شدن اتخاذ کنید در واقع یک استراتژی شاید کامل و شاید هم ناقص است.

به این صورت که اگر در وبسایت بخش اعضای ویژه دارید و میخواهید کاربران را به عضویت در بخش مشتریکن ترغیب کنید میتوانید یک صفحه بسازید و در آن اعلام کنید که برخی محتوا هستند که فقط در اختیار اعضای وبلاگ است. اگر چه این محتوا بعد از مثلا 3 هفته در اختیار عموم قرار خواهد گرفت اما کاربران عضو میتوانند سریعتر از کاربران بازدید کننده به آن دسترسی پیدا کنند.

به این ترتیب کاربرانی که عضو هستند از خدماتی که نسبت به کاربران بازدید کننده عادی برخوردار هستند خوشنود شده و کاربرانی که عضو نبوده و تشنه ی محتوای وبسایت شما باشند، به راحتی ترغیب میشوند که در وبلاگ عضویت بگیرند.

25# – هدیه ی یک محصول به کاربران در ازای ثبت نام

یکی از روش های فوق العاده در افزایش تعداد اعضای ایمیل اینست که به کاربران یکی از محصولات وبلاگ خود را هدیه دهید. اگر در وبلاگ خود محصولی عرضه نمیکنید، این کار میتواند بلیط سینما، لایسنس نرم افزار یا کوپن های خود شما در فروشگاه های اینترنتی باشد که کاربر برای دریافت آن میتواند ثبت نام کند. حتی میتوانید از آلبوم های موسیقی اورجینال برای هدیه دادن به کاربران استفاده کنید.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

این هدیه ها و ارائه محصولات رایگان برای کسانی که عضو وبلاگ شما میشوند، میتواند یک عامل ترغیب کننده باشد اما اگر آن چیزی که وعده میدهید را به کاربر ندهید میتواند به ضرر شما تمام شود، ضرری که به آسانی متحمل شده اید و باور کنید همین یک کار را با کاربر و مشتری انجام دهید تا یک بار برای هیمشه با وبلاگ شما وداع کند.

میدانید نمونه ی این برنده شدن هدیه و محصول در ازای ثبت نام، یا اینکه درج دیدگاهی که نیاز به ثبت نام هم دارد، هیمن مدت در تخفیفان برگزار شد و حال اینکه با استقبال خوبی روبرو شد و کاربران هم خوشحال شدند. شما میتوانید برند فروشگاه یا وبلاگ خود را روی لیوان ها و تی شرت های متعددی چاپ کنید و آنها را در بازه های زمانی مختلف بین کاربرانی که عضو میشوند به قرعه کشی بگذارید.

این کار را میتوانید ماهانه برگزار کنید تا رشد خوبی را متوجه وبلاگ خود کنید، این روش واقعا موثر است و شاید در نگاه اول برای شما هزینه بردار باشد، اما بسیار بسیار خوب جواب میدهد.

کاربران از هدیه استقابل بینظیری میکنند و شما میتوانید آنها را هدیه های خود، به جمع وبلاگ خود اضافه کنید.

وقتی از این روش استفاده کنید بازده مثبت آن را در آینده ی نه چندان دوری مشاهده خواهید کرد. این روش که البته بسیاری از فروشگاه ها با تخفیف های خود به جای هدیه ی منفرد کاربر را به عضویت، ثبت نام کامل و خرید ترغیب میکنند. سپس با خبرنامه های تبلیغاتی فراوان خود که نمونه بارز آن بامیلو است میتوانند کاربر را بارها مجاب به خرید و تبدیل به مشتری ثابت کنند.

26# – استفاده از یک سیستم آزمون آنلاین

این مورد را میتوان گفت که بسیاری از مدیران هنوز اجرا نکرده و البته برخی هم هستند که هنوز از چنین ابزارهایی برای رشد فهرست ایمیل خود استفاده نکرده اند. شما میتوانید یک سیستم آزمون آنلاین راه اندازی کنید که کاربر به سوالات چند گزینه ای پاسخ دهد. سپس برای ادامه ی کارهای مختلف و آزمون های مختلف نیاز دارد که ثبت نام کند تا سطح مهارت خود را افزایش دهد.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

این آزمون ها صرفا جنبه ی این را دارند که به کاربر اجازه دهند تا اطلاعات خود را در بخش های مختلفی که مدیر طراحی کرده است، بسنجد و سطح علمی خود را افزایش دهد.

در وردپرس راه اندازی چنین سیستمی بسیار آسان است و ابزارهای گوناگونی در این زمینه وجود دارد. افزونه های رایگان طراحی پرسش و پاسخ و یا سرویس آنلاینی بنام Quiz Online که میتوانید برای ایجاد سرویس آزمون چند گزینه ای آنلاین از آن استفاده کنید.

افزونه تجاری وردپرس Modal Survey هم یکی از موارد بسیار خوبی در این زمینه است که شما میتوانید برای راه اندازی سرویس پرسش و پاسخ استفاده کنید.

راه اندازی چنین سرویسی در وبلاگ شما میتواند به خلاقیت شما بیفزاید و قابلیت های وبلاگ شما را بیش از پیش پیشرفته کرده و کیفیت کار را افزایش دهد.

شاید در نگاه اول خیلی از کاربران علاقه ای نداشته باشند که بخواهند در ازای ثبت نام چنین سرویسی را امتحان کنند. پس یک یا چند آزمون ساده در اختیار آنان قرار دهید و آزمون های خوبی طراحی کنید که محتوای با کیفیتی داشته باشد و کاربر در ازای ثبت نام، چیزی در حد انتظار خود را بدست بیاورد.

اگر چه هنوز در وبلاگ های بسیار کمی مشاهده میکنیم که چنین سرویسی راه اندازی شده باشد اما این سرویس در جمع آوری ایمل و شد فهرست ایمیل قطعا موثر خواهد بود.

با ابزارهای مخلف در وبلاگ خود چنین سرویسی راه اندازی کنید و کاربران را به در وبلاگ خود پایبند کنید.

27# – تولید اولین محصول اختصاصی

بسیاری از وبمستران اگر از آنها بپرسید قطعا به شما خواهند گفت که پس از اینکه محصول خود را تولید کرده و در وبلاگ قرار دادند، سیلی از کاربران به فهرست ایمیل آنان سرازیر شده و رشد بسیار خوبی را در اعضای وبلاگ خود تجربه کرده اند.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

وقتی شما محصولی تولید کنید در هر موضوعی که باشد، وقتی بسیاری از کاربران در آن زمینه با مشکل اصلی کار روبرو هستند در این صورت این شما هستید که میتوانید نیروی روبرو شدن با مشکل را به انان داده و کمک کنید مشکل خود را از سر راه بردارند.

تولید محصولی که چنین مشخصاتی داشته باشد و برای کاربران مفید به نظر برسد طوری که حتی اگر اولین محصول شما باشد و استانداردهایی که برای محصول نیاز است رعایت شود را در خود داشته باشد، بدون شک شما قدم بزرگ رو به جلویی را برداشته اید، در این صورت میتوانید فروشگاه محصول خود را هم راه اندازی کنید، وبسایت های بزرگ فروش آموزش های ویدیویی مانند فرانش میتوانند در این زمینه به شما کمک کنند.

هر چند، با استفاده از وردپرس و ووکامرس شما به سادگی میتوانید فروشگاه خود را در یک روز کاری بنا کنید.

دقت داشته باشید که شاید شما بخواهید محصول اول وبلاگ خود را به رایگان در اختیار کاربر قرار دهید، در این صورت اگرچه تنها سودی که شاید عاید وبلاگ شما شود استفاده از بخش ثبت نام و در نتیجه فهرست ایمیل بزرگتر است.

در ضمن پشتیبانی از محصول میتواند برای کاربران یک اطمینان خاطر باشد که حداقل از خریدی که انجام میدهند میتوانند نفعی برده باشند.

در کنار اینها میتوایند برای اولین محصولی که تولید کرده اید، جوایزی همراه ۀن قرار دهید. مانند 100 خرید اول که تخفیف های دیگری هم دریافت میکنند، یا شارژ کیف پول میتواند گزینه ی مناسب دیگری باشد.

28# – استفاده از یوتیوب ( آپارات ) برای رشد فهرست ایمیل

سرویس های ویدیویی معروف و پرکاربردی مانند یوتیوب و آپارات میتوانند شما در ایجاد زمینه رشد فهرست ایمیل خود کمک کنند، وبمستران معروفی هستند که در بخش ویدیوهای خود در یوتیوب که امکانات بیشتری نسبت به آپارات دارد، روی ویدیوهای خود یک لینک قرار داده که کابران با کلیک رو یآن به صفحه فرودی که قبلا طراحی شده هدایت میشوند، در این بخش آنان پیشنهاد های عضویت و اشتراک را مشاهده کرده، راه های دستیابی به مقالات آموزشی و محتوای مخصوص اعضا را مشاهده کرده و در نتیجه شاید بخواهند در وبلاگ شما عضویت بگیرند.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

این تفکر که یک ویدیوی تبلیغاتی شما برای خودتان در آپارت میتواند کاربران را به بخشی از وبلاگ یا صفحه فرود هدفمندی هدایت کند، اشتباه است.

بلکه فعالیت در این رسانه ویدیویی به کاربران اعلام میکند که شما در مورد موارد بیشتری صحبت کرده اید که بخش های مهمتر جروز محصولات مهم و ویژه هستند. محصولات مهم را فقط کاربران عضو میتوانند مشاهده کنند و کاربرانی که محصولات ویژه را میخواهند میتوانند آنها را خریداری کنند.

پس وقتی صحبت از رسانه ی ویدیویی بزرگ و تاثیر گذاری مانند یوتیوب و آپارات میشود، شما هم باید به عنوان یک وبمستر در این بخش فعالیت داشته و توجه کاربران را جلب کنید.

29# – سنجش وضعیت کارکرد فرم های اشتراک

در اینجا نیاز میبینیم که دوباره به صحبت فرم های اشتراک برگشته و وضعیت آنها را بسنجیم. مدیر وبلاگ نیاز دارد تا فرم های خود را تست کرده و وضعیت را بسنجد. از کاربرانی که با شما رابطه نزدیک دارند و شما میتوانید از چیزی که آنها میگویند استفاده کنید، بخواهید که سری به بخش های مختلف وبلاگ زده و در مورد جایگذاری فرم ها نظرات خود را با شما به اشتراک بگذارند.30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

وقتی وبلاگ متعلق به شما باشد، به علل مختلف که یکی از آنها علاقه مندی است، شاید سخت باشد که بتوانید اشکالات را مشاهده کنید، پس نیاز است از کسانی که میتوانند درک بیشتری از رابطه ای که یک وبسایت با کاربر برقرار میکند داشته باشند استفاده کرده و سعی در بهبود آنها داشته باشید.

 

چه مواردی نیاز به بررسی دارد:

شیوه ای که از فرم ها استفاده شده است همیشه مهم است، آیا شما از روش هایی که اشتراک را به کاربر تحویل میدهند استفاده کرده اید، آیا پاپ آپ هایی که برای آشنایی کاربر با بخش های مختلف در نظر گرفته اید، مزاحمتی ایجاد میکنند.

گاهی اوقات حتی رنگ بندی های یک فرم و دکمه های آن میتواند بسیار آزاردهنده تر از چیزی که شما فکر میکنید باشد.

پس در این قسمت سعی کنید از افراد مختلف در شرایط مختلف نظرات آنها را در مورد چیزی که برای نمایش به کاربر اتخاذ کرده اید مناسب است، آیا بیش از حد از فرم های اشتراک در محتوا استفاده کرده اید، آیا در یک برگه دو، 3 یا بیشتر از پیشنهاد ها برای اشتراک استفاده کرده اید.

30# – سنجش وضعیت کارکرد برگه های فرود

همچنان که به بررسی فرم های اشتراک و پیشنهاد عضویت پرداخیتم اینجا هم به بررسی صفحات فرود میپردازیم. صفحات فرود یکی از بخش های مهم است و آنچه که شما توانایی داشته باشید تا یک فرود خوب و مناسب را برای کاربر بسازید، میتواند به همان اندازه تاثیر خود را روی کاربر بگذارد.

کاربران شما چه احساسی دارند که با صفحات فرود وبسایت شما روبروشده اند؟ آیا آنها از اینکه وبسایتی با اینهمه تبلیغات مربوط به خبرنامه و محتوا را برای مرور و مطالعه ی یک مقاله آموزشی انتخاب کرده اند پشیمان هستند.

در اینجا هم از کسانی که میتوانید برای بررسی کارکرد و تجربه کاربری صفحات فرود در وبلاگ خود استفاده کنید. برگه های فرود بخش مهمی از این چرخه افزایش اعضای خبرنامه هستند30 ترفند خلاقانه برای افزایش رشد لیست ایمیل وبلاگ شما

آیا توانسته اید آنچه که درخور وبلاگ خودتان است را پیاده کنید. نظرات کاربران را جویا شوید و از سرویس های گوگل مانند گوگل آنالیتیکس استفاده کنید، تا آدرس صفحات فرود را پیگری کرده و میزان کلیک کردن و ورودی های از این طریق را ارزیابی کنید.

اگر چه نیاز است تا در مورد گوگل آنالیتیکس و استفاده از ردیابی آدرس ها برای پیگیری ورود و خروج های آن صحبت داشته باشیم. پس حتما در این مورد هم صحبت میکنیم. اما تا اینجا شما در این مقاله ی گنده و هیولا صفت با تکنیک هایی آشنا شدید که برای افزایش لیست ایمیل، بیشترِ جوانب را بررسی کرده است. تنها کاری که نیاز است انجام دهید اینست که تجربه خود در ارسال ایمیل را به کار بگیرید ولی اگر تازه کار هستید حتما در مورد ارسال ایمیل های انبوه مطالعه کنید.

میدانید که وقت زیادی برای تهیه این مقاله گذاشته شده و حتی این دلیل نمیشود که بتوان ادعا کرد که این مقاله کامل است، بنابراین اگر دیدگاه یا نظری دارید خوشحال میشویم آن را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.

این کار شما به ما کمک میکند که کانون اصلی را روی موضوعی که باید بیشتر توضیح داده شود قرار داده و مسیر را بهتر از آنچه که به تنهایی طی میکردیم با همراهی شما قطعا بهتر خواهد بود.

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی

مطهره نسیمی هستم؛ کارشناس محتوا و دیجیتال مارکتر! حسِ خوب نوشتن و خلق محتوا باعث شده که من محتوانویسی رو به عنوان شغل و حرفه خودم انتخاب کنم. به یادگیری و به خصوص یاد دادن علاقه زیادی دارم و همیشه در تلاشم تا بتونم به بقیه کمک کنم! (سعی میکنم ملکه محتواهایی باشم که پادشاه میشن!)